Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ SAMSUNG TO S 8000 ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ PC STUDIO ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟ CD ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΑ WINDOWS 7.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να αντικαταστησω το παλιο μου s5600 με ενα nokia 6700 c αφου πρωτα το αγορασα το αντικαταστησα αμεσως με το s 8000 δεν βλεπω να ξαναγυρναω σε nokia.

Το παλιο μου samsung s5600 το εχω ενα χρονο και ειναι πραγματικο εργαλειο,πανεμορφο με καλο σημα χω;)ρις κολληματα και πολυ καλη κατασκευη ελπιζω το ιδιο να βγει και το s8000.

Το πρωτο που κοιταξα οταν το ανοιξα ηταν η οθονη, ξερετε γιατι, ηταν οπως και ολο το κινητο αψογο και πανεμορφο ειχα δει οτι ηταν πανμοιοτυπο με το s5600 αλλα ισα-ισα που μου αρεσε.

Μια ερωτηση μονο, το περιφερειακο μεταλλικο πλαισιο του νομιζα οτι ηταν μαυρο, ετσι τουλαχιστον ηταν και καποιο δειγμα που ειχα δει, αλλα οταν το ανοιξα στο δικο μου ηταν ασημι οχι πολυ ανοιχτο, και αυτο ηταν μια ευχαριστη εκπληξη, αλλαξε η' ετσι ηταν ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ SAMSUNG TO S 8000 ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ PC STUDIO ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟ CD ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΑ WINDOWS 7.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

 

Εγώ το κατέβασα απο εδώ ( http://www.samsung.com/gr/consumer/detail/detail.do?tab=support&group=mobile-phone&dType=D&type=mobile-phone&menu=download&disp_nm=Samsung%20S8000&model_nm=GT-S8000&model_cd=GT-S8000TKAEUR&language=&subtype=smart-phones&mType=SW&prd_ia_cd=01011300&vType=&cate_type=all ) και λειτουργεί μια χαρά(άσχετα που λέει ότι δεν είναι συμβατό! Βάλτο,και μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

p george καλησπερα.και το δικο μου που αγορασα πριν 3 ημερες ασημι ειναι.επειδη ειναι η πρωτη φορα που αγορασα samsung ειναι περιεργο το menu.σιγα σιγα 8α το μαθω...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι θηκη σας ειχε μεσα;Εχω δει κατι βιντεο στο youtube απο unboxing και δειχνει μια διαφορετικη θηκη απο αυτην που εχω εγω.Δηλαδη:

 

Αντι για την θηκη που δειχνει εδω:

 

Μου ειχε μεσα αυτην που δειχνει εδω:

 

Εσας ποια ειχε μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι θηκη σας ειχε μεσα;Εχω δει κατι βιντεο στο youtube απο unboxing και δειχνει μια διαφορετικη θηκη απο αυτην που εχω εγω.Δηλαδη:

 

Αντι για την θηκη που δειχνει εδω:

 

Μου ειχε μεσα αυτην που δειχνει εδω:

 

Εσας ποια ειχε μεσα;

 

Εμένα είχε τη δεύτερη (το πήρα μέσα στον Μάρτιο) και ενός φίλου που το πήρε κανένα δίμηνο πιο πριν από εμένα είχε την πρώτη. Νομίζω η δική μας είναι πιο όμορφη. Είναι πιο λεπτή και έχει αυτές της ραβδώσεις που βολεύουν στο κράτημα. Η άλλη είναι πιο σκληρή και δεν προστατεύει από παντού το κινητό σε περίπτωση που βραχεί.

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα που το πήρα πριν κανα μήνα είχε τη δεύτερη. Να πω την αλήθεια χάρηκαι που έιχε αυτή μεσα γιατί είναι πιο λεπτή και πολύ πιο όμορφη!!
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα την δευτερη ειχε για να πω την αληθεια και εμενα καλυτερη μου φανηκε απλα ηθελα να δω σε ποσουε ισχυε το ιδιο με εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και κατι αλλο εχω διαβασει πολλες σελιδες του forum και ειδα οτι υπαρχουν δυο τροποι για να παιξουμε παιχνιδια ειτε μεσω του tkexplorer ειτε αν τα κατεβασουμε μεσω wi-fi εγω προσπαθησα να τα κατεβασω μεσω wi-fi αλλα καποια δεν παιζουν και οσα παιζουν με ρωταει κατι για το internet και παντα δεινχει αποτυχια.Συγκεκριμενα μου λεει οτι πρεπει να ενεργοποιησω κατι για τα java στο κινητο μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια αν ξέρει κάποιος για το ομνια hd....please

 

HEEEEEEEELP...

Έχω συνδέσει το κινητό σε μπλε οθόνη για φλασάρισμα και μου βγάζει ότι λείπει το αρχείο "samsung symbian usb download driver". Το πατάω να εγκατασταθεί και μου λέει ότι είναι ήδη εγκατεστημένο...

Τι να κάνω?Μπορώ να αποσυνδέσω το κινητό στην κατάσταση που είναι τώρα...?

HEEEEEEEELP PLEASEEEEEEEE

 

edit: το βρήκα, οπότε άκυρο

Edited by ubisap
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ S 8000 ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ 3 ΗΜΡΕΣ.Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1 ΗΜΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΟΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα,απέκτησα και εγώ χτες το κινητό και έχω ήδη πολύ θετικές εντυπώσεις,αλλα ρε παιδιά έχω και ένα βασικό πρόβλημα που από χτες έχω βαρέσει οχτάωρο για να το λύσω. θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει για το πως θα συνδέσω το κινητό με wi-fi. πάω στο wi-fi κάνω αναζήτηση βρίσκει τα δίκτυα,κάνω σύνδεση με το modem του σπιτιού μου,μου βγάζει τις ρυθμήσεις για να βάλω το κλειδί δικτύου,κάνω αποθήκευση και δείχνει ότι εχει συνδεθεί,πάω μετά στο internet πατάω εισαγωγή URL βάζω μια διεύθυνση κάνει αναζήτηση μισό λεπτό περίπου και μου βγάζει αρχικά το μήνυμα (η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη,επανάληψη για όνομα σύνδεσης μου)πατάω και ξανακάνει πάλι αναζήτηση και στο τέλος μου βγάζει το μήνυμα αποτυχία DNS. Έχω σύνδεση on telecoms και το modem Pirelli,μέχρι πήγα και βρήκα τις ρυθμίσεις του router και άλλαξα στο κινητό τα Dns και ip κάτι αριθμούς 192.168.1.1 αλλα τίποτα. όλο το ίδιο κάνει. αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι θηκη σας ειχε μεσα;Εχω δει κατι βιντεο στο youtube απο unboxing και δειχνει μια διαφορετικη θηκη απο αυτην που εχω εγω.Δηλαδη:

 

Αντι για την θηκη που δειχνει εδω:

 

Μου ειχε μεσα αυτην που δειχνει εδω:

 

Εσας ποια ειχε μεσα;

 

το βιντεο λεει οτι ειναι το JET 2 , απο που το πηρες????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην παιδευεται κανενας ξανανεβασα το τελευταιο Firmware με ελληνικα

ειναι η εκδοση SW VER S8000XPJA1 με ολες τις βελτιωσεις.

 

Οδηγιες για την διαδικασια αναβαθμισης στη σελ 93

Την διαδικασια μην την φοβαστε ειναι απλη και γρηγορη,μονο καντε back up τα αρχεια σας ,τηλ καταλογο κλπ

 

Ολα τα credits στον φιλο damierom που το πρωτοανεβασε!!!

 

http://rapidshare.com/files/390097552/share4gsm_S8000XPJA1.part1.rar

 

http://rapidshare.com/files/390097557/share4gsm_S8000XPJA1.part2.rar

καλη επιτυχια!!!!

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ :D

 

Όντως πολύ εύκολη διαδικασία! και οι οδηγίες στην σελίδα 93 ΑΨΟΓΕΣ!!! :clap:

 

Επιτέλους το κινητό μου, είναι πιο γρήγορο, και βγάζει φωτό με φλας το βράδυ άψογες, όχι η μπλε χάλια εικόνα που έβγαζε...

 

Προσοχή όμως! Θέλει backup τα πάντα

 

Μετά την αναβάθμιση το κινητό σας θα είναι σαν να έχει πρωτογνωρίσει τον κόσμο:p

Link to comment
Share on other sites

το βιντεο λεει οτι ειναι το JET 2 , απο που το πηρες????

 

Οχι το jet εχω παρει εγω αλλα εβαλα αυτο το βιντεο για να ειξω ποια θηκη ειχε μεσα το jet 2 κυκλοφορησε Ινδια.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια κανεις για το πως θα παιξουν τα youtube video's???????????

 

παιδια το youtube γιατι δεν παιζει?????

καποια λυση???

thanks

 

Ούτε εμένα παίζει τα βίντεο απο το youtube.Εχω κανει μερικα posts εδώ αλλα δεν πήρα απάντηση.

Μπαίνω απο wifi,στο site του youtube και οταν επιλέγω ένα βίντεο να το δω,Οταν πάει να κάνει σύνδεση με τον media player γράφει αποτυχία σύνδεσης.

Αν μπορείτε να βάλετε τυχόν ρυθμισεις που έχετε κάνει,κάντε μια επικόληση κι εδώ.

 

Εσείς που έχετε πρόβλημα με το youtube, κάνετε κάτι διαφορετικό από αυτό που κάνω εγώ στο video?

 

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pε παιδιά κάνατε κάτι το ιδιαίτερο για να συνδεθείτε στο internet με wi-fi?? Περάσατε κάποιες ρυθμίσεις?? Δεν μπορώ να ανοίξω καμια σελίδα.έγραψα και πιο πάνω το πρόβλημα μου... Αν μπορει να βοηθήσει κάποιος...
Link to comment
Share on other sites

Pε παιδιά κάνατε κάτι το ιδιαίτερο για να συνδεθείτε στο internet με wi-fi?? Περάσατε κάποιες ρυθμίσεις?? Δεν μπορώ να ανοίξω καμια σελίδα.έγραψα και πιο πάνω το πρόβλημα μου... Αν μπορει να βοηθήσει κάποιος...

 

Κάνεις αυτό που κάνω στο video? δηλαδή στις ρυθμίσεις του browser, είναι επιλεγμένο το Wi-Fi με το οποίο συνδέεσαι ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ακριβώς ετσι.τιποτα το ιδιο κανει παλι. μου λεει η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη. Επανάληψη για Wolvie13. και παταω ναι και μετα μου βγάζει Αποτυχια DNS. Καλα μου έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Edited by wolvie13
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ακριβώς ετσι.τιποτα το ιδιο κανει παλι. μου λεει η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη. Επανάληψη για Wolvie13. και παταω ναι και μετα μου βγάζει Αποτυχια DNS. Καλα μου έχουν σπάσει τα νεύρα μου.

 

χμ... για κάτσε...

 

Βγάλε το router από την μπρίζα, και ξαναβάλε το .

 

περίμενε 2 λεπτά, και δοκίμασε ξανά...

 

κάτι τέτοια μου τα κάνει το Pirelli μου εμένα ..

 

edit: και κάνε τις ρυθμίσεις στο router όπως ήταν. Εμένα παίζει κανονικά χωρίς να πειράξω τίποτα στο pirelli ..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
Δεν έχω καταλάβει ακόμη με την αναβάθμιση της σελίδας 93 τι παίζει με την γλώσσα.Αφότου γίνει η αναβάθμιση υπάρχει ελληνικό μενού?
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ακριβώς ετσι.τιποτα το ιδιο κανει παλι. μου λεει η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη. Επανάληψη για Wolvie13. και παταω ναι και μετα μου βγάζει Αποτυχια DNS. Καλα μου έχουν σπάσει τα νεύρα μου.

Ουτε εγω εκανα τιποτα ιδιαιτερο απλα εβαλα το κλειδι του δικτυου και με συνδεσε αμεσως, και χωρις καμια ρυθμιση παιζει και τα βιντεακια του youtube.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παιδια.... Εκανα τα πάντα δεν μπορει να ανοίξει σελίδες,λεει συνέχεια την ίδια *******,Εχω τρελαθει... Μαλλον εχει προβλημα!!!!! Υπαρχει περιπτωση με αναβαθμηση να γινει τίποτα? Η να το παω πίσω όσο ειναι νωρίς???? Ο μονος λόγος που αλλαξα το παλιό κινητο ήταν για το wi-fi,και τώρα να μην παιζει. είμαι πολυ γκαντέμης τελικά ελεος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...