Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι η δικη μου εκδοση ειναι SW VER S8000XPJA1 & CSC VER S800MOXCJA1 :)

 

μια χαρα το κινητακι, απλα το internet μου τη δινει λιγο. :p Συνδεδεμενο σε wi-fi κανει καμποση ωρα να φορτωσει και το ζουμ δε πιανει παντα(μηπως το κανω λαθος?το σωστο πως ειναι?)αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι θεμα browser :rolleyes:

 

Nα δοκιμαζα τον opera?κι αν ναι, που τον βρισκω?:rolleyes:

 

Και να ρωτησω και κατι αλλο..υπαρχει τροπος να παμε τον κερσορα στο σημειο που θελουμε οταν πχ γραφουμε ενα SMS? γιατι το να προσπαθω απλα να στοχευσω το σημειο με το δαχτυλο, δε πιανει

 

Επισης μπορουμε να αλλαξουμε απο καπου τον ηχο του μηνυματος?

 

και τελος, μπορω να ανοιξω αυτη τη σελ http://www.getjar.com/mobile/10717/ebuddy-messenger-for-samsung-gt-s8000-jet/ απο κινητο για να κατεβασω την εφαρμογη?

 

 

φχαριστω :D

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα και εγω το κινητο και ειναι πολυ καλο.Ξερει κανεις ποιο καλωδιο tv out χρησιμοποιουμε ;:)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την Μα---κια μου κατεβασα την εκδοση S8000XPJA1 φλασαρα αλλα δυστυχως δεν ειχε ελληνικα οπως τον παιδιων μετα βρηκα και κατεβασα την S8000XXIF4(GR) με ελληνικα που είχε ανεβασει ενας φιλος αλλα κατα τη διαδικασια μου εβγαλε error invalid adress κατα τη διαρκεια του περασματος του rsc1.,,παιδες βοηθεια........

Μπορεί να ανεβασει καποιος την S8000XXIF4(GR) ή ιδανικα την S8000XXIG3 που είχα και την εβγαλα ο μακακας....

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.......

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια γρηγορη εγγραφη παρακατω και ειναι ολα στη διαθεση σου:

http://samsung-firmware.webs.com/firmwares.htm

μη βαζεις την παλια. περιμενε. θα ανεβασω το αρχειο που εχει τα ελληνικα σε αυτη που εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Αφού μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω σχεδόν όλα τα ποστς :D αποφάσισα να το πάρω και γω το κινητάκι. Κινητάρα βασικά :p Η αλήθεια είναι ότι με ανυσηχεί ελαφρώς το γεγονός ότι στο Πλαίσιο το βρήκα 200 € θφηνότερα απο Γερμανό, Πάμπλικ και Κωτσόβολο. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει πάντως την άρπαξα την ευκαιρία παρόλο που δεν ήξεραν τίποτα για το χρώμα που είδα στο διαδίκτυο και μου άρεσε: τελείως μαύρο και το κάλυμα της μπαταρίας κοκκινωπό.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν και πως μπορεί κάποιος να αλλάξει τον τρόπο ξεκλειδώματος απο παρατεταμένη πίεση σε ένα σημείο(που φαντάζομαι θα ανοίγει εύκολα σε μια τσέπη) με κάτι άλλο. Έχει ρύθμιση για σχεδιασμό χαρακτήρα αλλά αν ενεργοποιηθεί, παρουσιάζεται ως τρόπος εναλλακτικός με τον άλλο, κι όχι αποκλειστικός. Ελπίζω να μη μου ξέφυγε κάποια ρύθμιση :rolleyes: ή να έχει τυχόν απαντηθεί ήδη, δεν κατάφερα να διαβάσω όλο το χάος πιο πριν(αν και πολύτιμο):lol:

Link to comment
Share on other sites

μη βαζεις την παλια. περιμενε. θα ανεβασω το αρχειο που εχει τα ελληνικα σε αυτη που εβαλες.

 

Φιλε αν το κανεις αυτο με εσωσες πραγματικα....Θα σου ειμαι ευγνωμων

 

Σκεφτομουνα να το παω για αναβαθμιση και θα εφευγε κανα 40-50€ ,,,,

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια γρηγορη εγγραφη παρακατω και ειναι ολα στη διαθεση σου:

http://samsung-firmware.webs.com/firmwares.htm

 

Φιλε ευχαριστω για το λινκ αλλα επειδη κοιταξα την εκδοση S8000XXIG3 ΓΡΑΦΕΙ ΔΙΠΛΑ PL και νομιζω οτι είναι πολωνικα... και δεν προχωρησα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν το κανεις αυτο με εσωσες πραγματικα....Θα σου ειμαι ευγνωμων

 

Σκεφτομουνα να το παω για αναβαθμιση και θα εφευγε κανα 40-50€ ,,,,

 

Ευχαριστω

υπομονη....το ανεβαζω στο rapidshare και θα σου δωσω το link. θελει κανενα 20λεπτο ακομη.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη....το ανεβαζω στο rapidshare και θα σου δωσω το link. θελει κανενα 20λεπτο ακομη.

 

Ποια εκδοση ειναι φιλε μου..?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν παρχει τιποτε αλλο. Γιατι σας φαινεται αρκετους τοσο ιδιορρυθμο το ξεκλειδωμα;

 

anergos, γιατι δε φλασαρεις την τελευταια απο το site που σου εδωσα. Ειναι πιθανο να εχει Ελληνικα.

 

Πες μου ρε φιλε ενα καλωδιο tv out να παρω:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν το κανεις αυτο με εσωσες πραγματικα....Θα σου ειμαι ευγνωμων

 

Σκεφτομουνα να το παω για αναβαθμιση και θα εφευγε κανα 40-50€ ,,,,

 

Ευχαριστω

http://rapidshare.com/files/389281423/share4gsm_S8000XPJA1.part1.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα. Eισαι σιγουρος οτι το χρειαζεσαι;;; :worry:

 

Για να βλεπω κανα Divx στην τηλεοραση:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Κατεβαζω Φιλε μου αμεσααααα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

λοιπον....στο boot βαζεις τα boot files απ το αρχειο code_s8000xpja1, amms και apps επισης απ το ιδιο αρχειο, rsrc1 απ το csc_s8000xpja1, rsrc2 απ το code_s8000xpja1 και factory files απ το csc_s8000xpja1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυνατοοοοοοον! Τελικα χρειαζεσαι θεραπεια για πολλαπλες παθησεις!!! :rotfl::tease:

 

:heat::heat::heat::heat::heat::heat:

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε βλεπω μεσα στο rar αρχειο βρισκω αλλους τρεις φακελους και στη αποσυμπιεση

μου ζηταει 2.rar και παρουσιαζει προβλημα τι γινεται....HELP

 

μου ζηταει το S8000XXIDE3_R66_MMC_DATA_20090507.z01

 

Ξεζιπαρω και τα τρια αρχεια που βρισκω ενα ενα ή ολα μαζι...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βλεπω μεσα στο rar αρχειο βρισκω αλλους τρεις φακελους και στη αποσυμπιεση

μου ζηταει 2.rar και παρουσιαζει προβλημα τι γινεται....HELP

 

νομιζα οτι αρκει το 1! οκ. περιμενε να ανεβασω και το 2.

Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι αρκει το 1! οκ. περιμενε να ανεβασω και το 2.

 

Ειναι δοκιμασμενο? εχει σιγουρα ελληνικά?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

:respect::respect::respect::respect::respect::clap::clap::clap::clap:

 

Να είσαι καλα Φιλε μου .

Πιστευω να βοηθησες και καποιον αλλο φιλο που θελει να κανει update....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διάβασα τις πρώτες σελίδες του θέματος και μερικά reviews για το κινητό.

 

Στην τιμή του (200 ευρώ) δεν βρίσκω κάτι άλλο καλύτερο αλλά το συγκεκριμένο κινητό έχει κάτι που είναι καταλύτης για την αγορά του και αυτό ειναι το χαμηλό SAR που έχει.

Αν μου διαφεύγει κάποιο άλλο καλό μοντέλο με τόσο χαμηλό SAR μπορείτε να το πείτε :D

 

Ωστόσω θέλω να ρωτήσω αν τα Wi-Fi, GPS, BlueTooth και ότι άλλο μπορεί να ψήνει τον εγκέφαλο, μπορούν να απενεργοποιηθούν manually ;

 

Θα πάω να το δω και απο κοντά το κινητό γιατί φαίνεται λίγο μεγάλο, αλλά αν μπορεί ας αναφέρει κάποιος τυχόν παραξενιές που έχει το κινητό εκτός απο το κλειστό OS.

 

YΓ: Η αναβάθμιση λογισμικού χρεώνεται καί γίνεται μόνο στο service ή γίνεται και online με το επίσημο firmware όμως;

Edited by scoop
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και ΄γω χθες (Gold black),το είχα ξαναπάρει αλλά τότε είχα κόλλημα με τα ΝΟΚΙΑ μεγάλο.Τώρα το βρίσκω τέλειο στα λεφτά αυτά,μια χαρά.

Εψαξα αμέσως και βρήκα αυτά που με ενδιαφέρουν,GPS,αύξηση έντασης κλπ.

http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=1

http://www.youtube.com/watch?v=Azwsj-tg_uE

Κωδικός για το κρυφό μενου (μεταξύ πολλών άλλων) *#197328640#(αν έχει αναφερθεί ξανά μια επανάληψη δεν βλάπτει).

Site με games και γενικά tips 'n tricks,apps....etc.

http://www.samsungjetonline.tk/

http://samsungjetonline.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....στο boot βαζεις τα boot files απ το αρχειο code_s8000xpja1, amms και apps επισης απ το ιδιο αρχειο, rsrc1 απ το csc_s8000xpja1, rsrc2 απ το code_s8000xpja1 και factory files απ το csc_s8000xpja1

 

Αν κατάλαβα καλά, υπάρχει διαθέσιμο ελληνικό firmware, αυτό που έχεις ανεβάσει στο rapidshare? Αν ναι, το άπλωμα των παραπάνω αρχείων γίνεται με κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα - flasher?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...