Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια το παρελαβα απο το σερβις σημερα λογω ενως προβληματος με το βισμα των ακουστικων που ειχα, και τους ειχα πει να μου κανουν και αναβαθμιση μηπως υπαρχει νεοτερο λογισμικο. Μου κανανε αναβαθμιση αλλα παλι ιδια εκδοση εχω... την IG3. Τι στο καλο δεν υπαρχει αλλη εκδοση? Αν ειναι δυνατον δηλαδη....
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο εκτος απο αυτες που ειναι στο λιοπυρι ειναι ψιλοαθλιες ή θελει καμια ρυθμιση ?

Το Iso γιατι δεν μπορεις να το αλλαξεις ?

Οταν βγαζω με φλας κατι απο κοντα ειδικα αν ειναι ασπρο, φωτιζεται τοσο πολυ που φαινεται σα φαντασμα

 

Απενεργοποιησε το Anti shake και θα βελτιωθουν οι φωτο... Και επισης θα μπορεσεις να αλλαξεις και το ISO.

 

 

 

(Sorry για το διπλο ποστ)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ρεζετ, δεν με ακονε αυτη που με καλαν μονον με ανοιχτη ακροαση με ακουν. Θελει καπια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το Anti shake και θα βελτιωθουν οι φωτο... Και επισης θα μπορεσεις να αλλαξεις και το ISO.

 

Ευχαριστω το δοκιμασα αλλα καμια βελτιωση

Σε δωματιο με αρκετο φωτισμο εχει πολυ θορυβο η καθε φωτογραφια

Θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το δοκιμασα αλλα καμια βελτιωση

Σε δωματιο με αρκετο φωτισμο εχει πολυ θορυβο η καθε φωτογραφια

Θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

 

Δε ξερω τι να σου πω. Εγω βελτιωση ειδα οταν εκλεισα το anti shake δε ξερω νομιζω πως χαλαει τις φωτογραφιες λιγο. Εγω με αυτες τις ρυθμισεις βγαζω αρκετα καλα (θα μπορουσε και καλυτερα βεβαια για 5mpixel)

 

Αναλυση: 2560χ1920

Εξισορροπηση λευκου: Αυτοματο

ISO: Αυτοματο

Μετρηση εκθεσ.: Εστ. στο κεντ.

Anti shake: Ανενεργο

WDR: Ανενεργο

Εντοπισμος κινησης ματιων: Ανενεργο

Ποιοτητα εικονας: Πολυ λεπτομερης

 

Βεβαια αν αναψει φλας και βγαζω κατι κοντινο φαινεται σαν φαντασμα οπως ειπες κι εσυ. :p Αλλα υποθετω πως αν χαμηλωσεις το ISO θα βγαζει καλυτερα σε τετοια περιπτωση. Δεν το εχω δοκιμασει.

καλησπερα!εχω το εξης προβλημα σε πολλες σελιδες που μπαινω μου βγαζει αυτο..

 

Ωχ!

Λυπουμαστε η σελιδα που ζητησατε χρησιμοποιει προηγμενη τεχνολογια,προηγμενη τεχνολογια αιχμης την οποια δεν ηταν δυνατο να προσαρμοσουμε για το τηλεφωνο σας

 

Για πες μου μια σελιδα που το κανει αυτο να το δοκιμασω και σε μενα. Μονο απο browser του κινητου σου το κανει? Απο opera mini δοκιμασες?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ουτε με το opera mini..πχ την σελιδα http://www.villagecinemas.gr/

 

Οντως δεν ανοιγει ουτε εμενα... και πρωτη φορα το παρατηρω δεν ειχα πεσει σε κανα τετοιο site. Στην οπερα μου δειχνει ολη την σελιδα ασπρη και στου κινητου μου δειχνει μονο το σηματακι του flash player στη μεση. δεν ξερω τι παιζει διστυχως :-S

 

Edit: Ρωτησα εναν φιλο μου και μου λεει πως μπορει να μην φορτωνει τα flash γιατι η επεξεργαστικη υσχη δεν φτανει. Θελει πολυ δυναμη για να φορτωσει μεγαλα flash.

Και μπηκα απο το PC στην σελιδα των villagecinemas και οντως ειδα πως ανοιγει με ενα Trailer σε ολοκληρη την σελιδα που ειναι σε Flash. Οποτε προφανως για αυτο δεν μπαινει.

 

Edit 2: Μπες σε αυτο το λινκ απο το κινητο να δεις!! http://www.villagecinemas.gr/index.asp Μπαινει κατευθειαν στην σελιδα παρακαμπτωντας το Intro. Και αν δεις φορτωνει και καποια μικρα flash στα δεξια της σελιδας, Ακομα και ενα βιντεο. Οποτε μπορει οντως να μην αρκει ο επεξεργαστης του για να φορτωνει μεγαλα Flash.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

μου λεει η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη ενω ο οπερα μινι το ανοιγει..τι ρυμισεις να βαλω στον οπερα?η πχ η σελιδα http://www.multipart.gr/ ειναι μιση.. Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

μου λεει η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη ενω ο οπερα μινι το ανοιγει..τι ρυμισεις να βαλω στον οπερα?η πχ η σελιδα http://www.multipart.gr/ ειναι μιση..

 

Εμενα το multipart.gr απο opera μου ανοιγει εκτος απο το flash που εχει πανω πανω. Απο τον browser του κινητου μου ανοιξε κανονικα οπως την βλεπω και στον υπολογιστη... Τι ρυθμισεις? Εγω οπως ηταν τις εχω εκτος απο την ποιοτητα εικονων την εχω βαλει μεσσαια. Μηπως εχεις ακομα το Beta?

Link to comment
Share on other sites

με τον κανονικο browser δεν μου ανοιγει αυτα που λες και εσυ και με τον opera ανοιγει κανονικα!η βλακεια στον οπερα ειναι οτι αν γυρισεις το κινητο δεν γυρναει η οθονη και νομιζω ειναι και λιγο πιο αργος..εγω του εβαλα τις εικονες να τις δειχνει high..επισης δεν κανει ζοομ αμα κρατησω πιεσμενη την οθονη..
Link to comment
Share on other sites

με τον κανονικο browser δεν μου ανοιγει αυτα που λες και εσυ και με τον opera ανοιγει κανονικα!η βλακεια στον οπερα ειναι οτι αν γυρισεις το κινητο δεν γυρναει η οθονη και νομιζω ειναι και λιγο πιο αργος..εγω του εβαλα τις εικονες να τις δειχνει high..επισης δεν κανει ζοομ αμα κρατησω πιεσμενη την οθονη..

 

Εχει ρυθμιση ομως να σου δειχνει ειτε οριζοντια ειτε καθετα στην οθονη. Οποτε σερφαρεις μια χαρα οταν εισαι ξαπλωμενος χωρις να γυρναει οποτε θελει μονο του :lol:

Αργος δεν μου φαινεται οτι ειναι καθολου. Αλλα με τις εικονες High δεν ξερω μπορει και να αργει. Ζοομ κανει αν πατησεις απλα μια φορα εκει που θες.

Παντως δεν μπορω να σου δωσω λυση για το αλλο προβλημα με τον browser του κινητου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν μπορω να βρω καμια προσοψη?βασικα το ειδα σε ασπρο και ειναι πολυ ωραιο :P
Link to comment
Share on other sites

Το μονο κομματι απο προσοψη που εχω βρει σε Ελληνικο καταστημα ειναι το πισω καπακι που κανει τις ωραιες κοκκινες γραμμες.

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=132&p=9348

Αλλα για το jet υπαρχει ασπρο? Μονο το Omnia 2 εχω δει σε ασπρο, οχι το jet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το samsung jet και θέλω να ενεργοποιήσω το wifi ώστε να μπαίνω στο internet με τον κωδικό που έχω στο ασύρματο δίκτυο από το laptop μου.

Επειδή βλέπω ότι οι σελίδες εδώ είναι πάρα πολλές, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει συνοπτικά τι πρέπει και πως να το κάνω;;;;;

Σημειώνω ότι έχω απενεργοποιήσει το wap που παρέχεται από το δίκτυο μου έτσι ώστε αν δεν βρίσκει σύνδεση να μη με χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Έχω συμπληρώσει τώρα κοντά δυο μήνες που έχω το κινητό. Δυστυχώς η μπαταρία του δεν διορθώθηκε στο ελάχιστο όλο αυτό το διάστημα. Δυο μέρες οριακά κρατούσε και μάλιστα κλείνοντάς το το βράδυ...

 

Τελικά επειδή την περασμένη εβδομάδα έλειπα στο εξωτερικό και δεν είχα roaming άρα δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις, απενεργοποίησα το bluetooth (τι να το κάνω το ακουστικό όταν δεν κάνω κλήσεις άλλωστε; ).

 

Ε λοιπόν αυτόματα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας διπλασιάστηκε. Δηλαδή για να μπορώ να έχω μια αξιοπρεπή διάρκεια ζωής μπαταρίας θα πρέπει να ψήνω το κεφάλι μου κάθε φορά που μιλάω ή να χρησιμοποιήσω ενσύρματο handsfree (που λογικά αν κρίνω από τα προηγούμενα που είχα, θα κρατήσει 2-3 μήνες μέχρι να κοπεί).

 

Βρίσκω τραγικό, κινητό της κλάσης του jet να μην έχει λυμένα τέτοια θέματα που στο κάτω κάτω το SE K750i που είχα πριν, τα είχε λυμένα εδώ και 5 χρόνια.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Έχω συμπληρώσει τώρα κοντά δυο μήνες που έχω το κινητό. Δυστυχώς η μπαταρία του δεν διορθώθηκε στο ελάχιστο όλο αυτό το διάστημα. Δυο μέρες οριακά κρατούσε και μάλιστα κλείνοντάς το το βράδυ...

 

Τελικά επειδή την περασμένη εβδομάδα έλειπα στο εξωτερικό και δεν είχα roaming άρα δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις, απενεργοποίησα το bluetooth (τι να το κάνω το ακουστικό όταν δεν κάνω κλήσεις άλλωστε; ).

 

Ε λοιπόν αυτόματα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας διπλασιάστηκε. Δηλαδή για να μπορώ να έχω μια αξιοπρεπή διάρκεια ζωής μπαταρίας θα πρέπει να ψήνω το κεφάλι μου κάθε φορά που μιλάω ή να χρησιμοποιήσω ενσύρματο handsfree (που λογικά αν κρίνω από τα προηγούμενα που είχα, θα κρατήσει 2-3 μήνες μέχρι να κοπεί).

 

Βρίσκω τραγικό, κινητό της κλάσης του jet να μην έχει λυμένα τέτοια θέματα που στο κάτω κάτω το SE K750i που είχα πριν, τα είχε λυμένα εδώ και 5 χρόνια.

 

και εγω ειχα καποτε το κ750 αλλα δεν εχουν τηποτα κοινο μεταξη τους το750 εχει τη μιση οθονη και λογικα καταναλωνει πιο λιγο απ'τη μιση ενεργεια του jet . δεν εχει βγει ακομα καπιο που να εχει πανω απο 3'' οθονη και να εχει χρονους καλητερους απο του κ750 ,αν θελης κατη τετοιο παρε το 6303 της νοκια που στο 750 ρηχνει στα αυτια . ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει παρα πολυ αλλα δεν εχω βρει το firmware S8000XXIG3 με ελληνικη γλωσσα παιζει κανεις να το βρει? γιατι εγω εχω στο κινητο το S8000ΧΧΙF4
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει παρα πολυ αλλα δεν εχω βρει το firmware S8000XXIG3 με ελληνικη γλωσσα παιζει κανεις να το βρει? γιατι εγω εχω στο κινητο το S8000ΧΧΙF4

 

Για δες εδω απο οτι μου ειπαν οταν ρωτησα κατι στο φορουμ τους ειναι official ολα τα Firmware τους. Πρεπει να εισαι μελος για να τα δεις. Α και ενας μου ειπε αυτο: XP is same like XX.

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s8000.htm

 

Και εδω εχω βρει μερικα δεν εχω δοκιμασει τιποτα ομως ακομα.

http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=2659.0

 

(Δεν το εχω φλασαρει καθολου ομως με κανενα απο πουθενα οποτε δεν μπορω να σου εγγυηθω για Ελληνικα σε καποια εκδοση.)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν κατι τα εχω ψαξει και την version αυτη που θελω την εχουν αλλα οχι με ελληνικα..
Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν κατι τα εχω ψαξει και την version αυτη που θελω την εχουν αλλα οχι με ελληνικα..

 

Το εχεις φλασαρει εσυ το δικο σου? Ξερεις αν χανω την εγγυηση αν το φλασαρω?

Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις την εγγυηση απο οτι ξερω..το εχω φλασαρει με διαφορες εκδοσεις αλλα επεστρεψα στην ελληνικη..πχ αμα το αφηνα σε αγγλικη θα εχανα την εγγυηση οταν θα τους το εστελνα
Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις την εγγυηση απο οτι ξερω..το εχω φλασαρει με διαφορες εκδοσεις αλλα επεστρεψα στην ελληνικη..πχ αμα το αφηνα σε αγγλικη θα εχανα την εγγυηση οταν θα τους το εστελνα

 

Ακομα και αν ηταν επισημη εκδοση απο Samsung? Αφου αυτοι κοιτανε το ΙΜΕΙ για το αν ειναι Ελληνικο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...