Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικά βγάζουμε τα αρνητικά σε όλα τα φορουμ και για ΟΛΑ τα κινητά!

 

το θέμα είναι να συγκρίνεις τα αρνητικά των εκάστοτε κινητών και να δεις πιο κινητό έχει τα λιγότερα συχνά επαναλαμβανόμενα προβλήματα.

Αλλιώς τα φόρουμ με την λογική σου δεν έχουν νόημα.

 

Σίγουρα τα προβλήματα που ακούγονται δεν είναι σε ΟΛΑ τα Jets , αλλά για το μικρό μερίδιο αγοράς που έχει, και το πλήθος των προβλημάτων, είναι αρκετά.

 

Εγώ μελετάω- συγκρίνω τα προβλήματα (γιατί ΟΛΑ τα κινητά έχουν προβλήματα) του κάθε υποψήφιου μοντέλου πριν το πάρω, απο τα φόρουμ.

 

Και συγκριτικά με άλλα κινητά το JET έχει και προβλήματα Hardware (λίγα αλλά έχει πχ. ι "φούσκα" στην οθόνη)

έχει και προβλήματα (αρκετά) Software και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΊΖΕΙ ΣΠΙΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ! άρα μένουμε και με τα Hardware και με Software προβλήματα, μέχρι να το πουλήσουμε και να πάρουμε άλλο.

 

ΚΡΙΜΑ

γιατί το κινητό με τις προδιαγραφές του ήταν που με τράβηξε αρχικώς. Το χαντακώσανε με το κάκιστο service και το ελεεινό firmware (ένας λόγος παραπάνω που δεν μας το αναβαθμίζει)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Samsung Electronics ανακοίνωσε εχθές την απόφασή της να διανέμει απευθείας τα προϊόντα της στην ελληνική αγορά. Οπότε ευελπιστούμε από εδώ και πέρα να δούμε καλύτερο service και on line αναβάθμιση των κινητών τις:D
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

φυσικά βγάζουμε τα αρνητικά σε όλα τα φορουμ και για ΟΛΑ τα κινητά!

 

το θέμα είναι να συγκρίνεις τα αρνητικά των εκάστοτε κινητών και να δεις πιο κινητό έχει τα λιγότερα συχνά επαναλαμβανόμενα προβλήματα.

Αλλιώς τα φόρουμ με την λογική σου δεν έχουν νόημα.

 

Σίγουρα τα προβλήματα που ακούγονται δεν είναι σε ΟΛΑ τα Jets , αλλά για το μικρό μερίδιο αγοράς που έχει, και το πλήθος των προβλημάτων, είναι αρκετά.

 

Εγώ μελετάω- συγκρίνω τα προβλήματα (γιατί ΟΛΑ τα κινητά έχουν προβλήματα) του κάθε υποψήφιου μοντέλου πριν το πάρω, απο τα φόρουμ.

 

Και συγκριτικά με άλλα κινητά το JET έχει και προβλήματα Hardware (λίγα αλλά έχει πχ. ι "φούσκα" στην οθόνη)

έχει και προβλήματα (αρκετά) Software και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΊΖΕΙ ΣΠΙΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ! άρα μένουμε και με τα Hardware και με Software προβλήματα, μέχρι να το πουλήσουμε και να πάρουμε άλλο.

 

ΚΡΙΜΑ

γιατί το κινητό με τις προδιαγραφές του ήταν που με τράβηξε αρχικώς. Το χαντακώσανε με το κάκιστο service και το ελεεινό firmware (ένας λόγος παραπάνω που δεν μας το αναβαθμίζει)

 

Why don't you update the phone firmware by yourself?

 

 

--edit:

 

Συμφωνούμε. Τα αρνητικά θα βγάλεις στο forum. Και τα αρνητικά θα δεις για να αποφασίσεις ποιο κινητό έχει τα λιγότερα προβλήματα.

 

Εγώ αυτό που είπα, είναι πως δεν πρέπει κάποιος να βλέπει τα αρνητικά που διαβάζει σε ένα forum και να βγάζει γρήγορα συμπεράσματα, πως ένα κινητό είναι χάλια, επειδή γράφουν πως υπάρχουν προβλήματα, επειδή αυτός ακριβώς είναι ένας από τους λόγους που χρησιμοποιείται το forum (για να λένε οι κάτοχοι τα προβλήματα τους ;) )

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Why don't you update the phone firmware by yourself?

 

καταλαβαίνεις Ελληνικά και δεν μπορείς να απαντήσεις στα Ελληνικά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

:X

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μα τι λετε; εχω δοσει πανω απο 400ε για το κ850 με σπιτικες αναβαθμισεις που της εκανα, της χρεωθηκα, και αποτελεσμα μηδεν. και καμια αλλαγη στο μενου, ουτε χρονο δεν εβγαλε.ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ.εδωσα πανω απο 400ε για το LG KG920 και ακομα τα:cry:.εδωσα 400ε και πηρα το jet,χωρις αναβαθμισεις χωρις φρουφρου και αρωματα και ολα πανε... jet.:thanks: ΣΑΜΥ γιατι τα ΑΞΙΖΕΙ.
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνεις Ελληνικά και δεν μπορείς να απαντήσεις στα Ελληνικά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

:X

 

Εγώ καταλαβαίνω Ελληνικά και μπορώ να απαντήσω Ελληνικά, αλλά ο opera Mini 5 beta 3 ντεν γκαταλαβαίνει :lol:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω Ελληνικά και μπορώ να απαντήσω Ελληνικά, αλλά ο opera Mini 5 beta 3 ντεν γκαταλαβαίνει :lol:

 

:lol:

 

Τέλος πάντων, για το firmware που λες, δεν θα ήθελα να χάσω τα Ελληνικά. Δεν υπάρχει το καινούριο firmware με Ελληνικά. :mad:

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Τέλος πάντων, για το firmware που λες, δεν θα ήθελα να χάσω τα Ελληνικά. Δεν υπάρχει το καινούριο firmware με Ελληνικά. :mad:

 

Ναι ΟΚ, αν υπάρχει θέμα με τα Ελληνικά, τότε υπάρχει θέμα.

 

πάντως τα παιδιά που το δοκίμασαν είπαν πως δεν βρήκαν κάποια ιδιαίτερη βελτίωση, οπότε έβαλαν ξανά το Ελληνικό. Εγώ που το πέρασα, είδα κάποια βελτίωση σε κάποια θέματα, οπότε το άφησα...

 

Δεν είναι τίποτα wow το καινούριο firmware Που δεν έχουμε επίσημα πάντως...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει πολυ σαν κινητο το εχω περιπου 3 μηνες, αλλα στον ενα εκανε μλκιες με την οθονη ( ενα προβλημα που μονο εγω το ανεφερα εδω μεσα) μου το φτιαξανε σε 3 εργασιμες μερες!?!?!?! Την αλλη βδομαδα θα παω να κανω φασαρια στο σερβις, γιατι το βισμα των ακουστικων δεν κανει καλη επαφη προφανως με την πλακετα και οταν κουνας το βισμα λιγο δεν ακουγεται το αριστερο καναλι. Καλο ε? Γιατι να ειμαι ο μονος με τα πιο περιεργα προβληματα που δεν εχει κανενας αλλος? :p Να δω σε ποσες μερες θα μου το φτιαξουν τωρα και θα τους πω να μου κανουν και αναβαθμιση αν υπαρχει νεα εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το thread! Εδώ και 2 μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Jet και μέχρι στιγμής όλα καλά. Το μόνο που μου μένει να δοκιμάσω είναι τη συμπεριφορά του όταν δέχεται δεύτερη κλήση και το route 66.

 

Ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής... Με την πρώτη φόρτιση είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία 24 ώρες;;;;; Θα στρώσει σιγά σιγά με τις επόμενες και θα πάει στις 3-4 μέρες (σημειώνω ότι το κλείνω τα βράδια) ή να το γυρίσω πίσω;

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το thread! Εδώ και 2 μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Jet και μέχρι στιγμής όλα καλά. Το μόνο που μου μένει να δοκιμάσω είναι τη συμπεριφορά του όταν δέχεται δεύτερη κλήση και το route 66.

 

Ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής... Με την πρώτη φόρτιση είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία 24 ώρες;;;;; Θα στρώσει σιγά σιγά με τις επόμενες και θα πάει στις 3-4 μέρες (σημειώνω ότι το κλείνω τα βράδια) ή να το γυρίσω πίσω;

 

Τις πρωτες μερες εκτος απο το οτι ολο το πειραζουμε συνηθως το κινητο, η μπαταρια του δεν ειναι και στρωμενη. Μετα απο λιγες βδομαδες θα δεις βελτιωση. Και εγω στην αρχη παλευα να του κρατησω την μπαταρια πανω απο μια μερα αλλα δεν τα καταφερνα. Τωρα μου κραταει 3 και 4 μερες χωρι κλεισιμο το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τις πρωτες μερες εκτος απο το οτι ολο το πειραζουμε συνηθως το κινητο, η μπαταρια του δεν ειναι και στρωμενη. Μετα απο λιγες βδομαδες θα δεις βελτιωση. Και εγω στην αρχη παλευα να του κρατησω την μπαταρια πανω απο μια μερα αλλα δεν τα καταφερνα. Τωρα μου κραταει 3 και 4 μερες χωρι κλεισιμο το βραδυ.

 

Wow! Τεράστια διαφορά!! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. θα κάνω υπομονή κανά μήνα λοιπόν.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Wow! Τεράστια διαφορά!! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. θα κάνω υπομονή κανά μήνα λοιπόν.

 

Βεβαια παιζει ρολο και η φωτεινοτητα και η ενταση της δονησης και πολλα αλλα στο ποσο θα κραταει η μπαταρια.

Απο περιεργεια και μονο, απο που το πηρες το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια παιζει ρολο και η φωτεινοτητα και η ενταση της δονησης και πολλα αλλα στο ποσο θα κραταει η μπαταρια.

Απο περιεργεια και μονο, απο που το πηρες το κινητο?

 

Επειδή έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες αυτού του thread τα έχω υπόψη μου αυτά που αναφέρεις.

Για την ακρίβεια έχω κόψει εντελώς τον ήχο και τη δόνηση για την οθόνη αφής. Έχω συνεχώς ενεργό το bluetooth (αφού έχω ακουστικό συνδεδεμένο) και έχω βάλει τη φωτεινότητα της οθόνης καρφωτά στο 2. Το "παιχνίδι" που έκανα ήταν, εκτός από τα αναμενόμενα ψαξίματα στα μενού, διόρθωση τηλεφωνικού καταλόγου, 45 λεπτά max browsing μέσω wifi, 30 λεπτά παρακολούθηση divx video, και μερικές φωτό με την καμερούλα. Α, και μίλησα γύρω στο 1 λεπτό :p

 

Γενικά με ανησυχεί το θέμα της μπαταρίας, γιατί έχω σκοπό να βλέπω και κανά divx-άκι που και που. Επίσης με ενδιαφέρει να πάω ένα ταξίδι και να μπορώ να δω μια ταινία χωρίς να μου σβήσει (ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της φανταστικής οθόνης αν για να δεις ταινία πρέπει να το έχεις στην πρίζα?)

 

Το κινητό το πήρα από το πλαίσιο. Το είχε σε περιορισμένη προσφορά στα 279 ευρώ για 5 μέρες (σήμερα έληγε η προσφορά) ή μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα φώτα σας...

 

πώς μπορώ να κάνω τη συσκευή να συνδέεται αυτόματα στο bluetooth headset μου χωρίς να χρειαστεί να μπαίνω στο bluetooth menu και να πατάω πάνω στον κύκλο του headset για σύνδεση;

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει πλήρες back up στα περιεχόμενα του κινητού του μέσω του pc studio.....

 

Το pc studio παίρνει τις επαφές μου, τα μηνύματα (εκτός από αυτά που είναι στο "Φάκελος μου") αλλά για πλήρες back up δεν ενεργοποιεί τη σχετική επιλογή.

 

Πείτε μου παρακαλώ αν έχει κάνει κάποιος πλήρες back up γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι δικό πρόβλημα...ή ευρύτερο.....

 

Ευχαριστώ

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο το πλαισιο αλλα βλεπω οτι στο κατω μερος της οθονης υπαρχει μια μεγαλη λωριδα σκιας Ειδικα σε ασπρο φοντο φαινεται πολυ

Τι γινεται τωρα ?

Ειναι προβληματικη η οθονη ?

Στο πλαισιο το παω πισω?

Πρεπει να μου το αλλαξουν με καινουριο ?

 

(Η πλακα ειναι οτι το ανοιξα αρχικα και ηταν οκ και παω να δοκιμασω το wifi και μπαινω στο google και δεν ξερω πως εμφανιζεται μια φωτο του Μητσοτακη και απο εκεινη την ωρα το κανει αυτο)

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει πλήρες back up στα περιεχόμενα του κινητού του μέσω του pc studio.....

 

Το pc studio παίρνει τις επαφές μου, τα μηνύματα (εκτός από αυτά που είναι στο "Φάκελος μου") αλλά για πλήρες back up δεν ενεργοποιεί τη σχετική επιλογή.

 

Πείτε μου παρακαλώ αν έχει κάνει κάποιος πλήρες back up γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι δικό πρόβλημα...ή ευρύτερο.....

 

Ευχαριστώ

 

καλησπερα ενδιαφερομαι για το ιδιο τηλεφωνο, οποτε θα εχω το ιδιο προβλημα με εσενα. Για να δουμε τι μπορει να γινει εκτος του pc suite,

διαβαζω οτι υποστηριζει activesync(ενα προγραμμα της microsoft για συχρονισμο email αρχειων κλπ) οποτε καπως θα πρεπει να "μιλαει" και με το outlook.

Εχεις outlook? Αν ναι μπορεις να κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα που λεγεται Jeyo Mobile Extender for Outlook,( http://www.jeyo.com/extender.asp)

με αυτο μπορεις δηλαδη να διαχειριστεις τα μηνυματα απο το outlook, μπορεις να στειλεις να διαβασεις...και το κυριοτερο να

παρεις backup ολα τα sms. Μπορει να διαβασει υποφακελους κατω απο το inbox της συσκευης. Μπορεις να το δοκιμασεις και να μου πεις το αποτελεσμα?

Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κανείς να μου δώσει ένα link με το καλώδιο tv-out που κάνει για το jet μας? Επίσης το ίδιο καλώδιο κάνει και για μεταφορά ήχου μόνο (πχ στο radio-cd του αυτοκινήτου έχει aux-in θύρα για να παίζω mp3 από το κινητό) ή χρειάζεται άλλο καλώδιο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κανείς να μου δώσει ένα link με το καλώδιο tv-out που κάνει για το jet μας? Επίσης το ίδιο καλώδιο κάνει και για μεταφορά ήχου μόνο (πχ στο radio-cd του αυτοκινήτου έχει aux-in θύρα για να παίζω mp3 από το κινητό) ή χρειάζεται άλλο καλώδιο?

Ευχαριστώ.

 

Για το καλώδιο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3100496#post3100496

 

για το άλλο που λες δεν ξέρω...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα το καλοκαίρι και το μετανιώνω ακόμα!

Πρώτη φορά που πήρα Samsung κινητό και τελευταία φυσικά!

Δεν με ικανοποιεί η χρηστικότητά του σε τίποτα και λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα.

Το παρουσιαστικό και οι υποτιθέμενες εφαρμογές που προσφέρει δεν είναι αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο το πλαισιο αλλα βλεπω οτι στο κατω μερος της οθονης υπαρχει μια μεγαλη λωριδα σκιας Ειδικα σε ασπρο φοντο φαινεται πολυ

Τι γινεται τωρα ?

Ειναι προβληματικη η οθονη ?

Στο πλαισιο το παω πισω?

Πρεπει να μου το αλλαξουν με καινουριο ?

 

(Η πλακα ειναι οτι το ανοιξα αρχικα και ηταν οκ και παω να δοκιμασω το wifi και μπαινω στο google και δεν ξερω πως εμφανιζεται μια φωτο του Μητσοτακη και απο εκεινη την ωρα το κανει αυτο)

 

 

Την αλλη μερα η σκια εξαφανιστηκε μονη της

Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει

Ειναι φυσιολογικο?

Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd

Οταν θα μπαινω gps θα χρεωνομαι ?

Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?

Link to comment
Share on other sites

Την αλλη μερα η σκια εξαφανιστηκε μονη της

Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει

Ειναι φυσιολογικο?

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό!!! Από τη στιγμή που είναι καινούριο το κινητό εγώ θα το πήγαινα επί τόπου πίσω όσο ισχύει το DOA.

Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd

Οταν θα μπαινω gps θα χρεωνομαι ?

Αυτό με το gps είναι μεγάλη κουβέντα που έχει αναλυθεί στις σελίδες του παρόντος thread. Ψάξε για route 66 και θα βρεις αυτό που ζητάς.

Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?

Πήγαινε μενού->ρυθμίσεις->ρυθμίσεις δικτύου->συνδέσεις και διέγραψε όποια δεν θες να χρησιμοποιείς (λίγο brutal μέθοδος). Αν και απ'όσο γνωρίζω μπορείς να πεις σε κάθε εφαρμογή ποια σύνδεση να χρησιμοποιήσει.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Την αλλη μερα η σκια εξαφανιστηκε μονη της

Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει

Ειναι φυσιολογικο?

Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd

Οταν θα μπαινω gps θα χρεωνομαι ?

Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?

δεν ειναι προβλημα αυτο.και εχει απαντηθει εδω μεσα,εχει να κανει με της ρυθμισεις της οθονης.ψαξτε της απαντησεις.

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

για τη σκια εννοεις ή για το τρεμοπαιγμα οταν ανοιγει?

Επισης πανω πανω τερμα στην οθονη εχει μια μπλε γραμμη μονιμη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...