Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και απο μενα αγορασα το κινητο μολις χθες και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημένη!εχω 1 ερωτήση...καθως ψαχουλευα το κντ καταφερα να βάλω ταχείες κλησεις αλλα δεν τις εβαλα όλες και τώρα δεν θυμαμαι πως να τις ξαναβάλω!αν γνωρίζει κανεις ας πει πως μπορει να γινει!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο μενα αγορασα το κινητο μολις χθες και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημένη!εχω 1 ερωτήση...καθως ψαχουλευα το κντ καταφερα να βάλω ταχείες κλησεις αλλα δεν τις εβαλα όλες και τώρα δεν θυμαμαι πως να τις ξαναβάλω!αν γνωρίζει κανεις ας πει πως μπορει να γινει!ευχαριστω!

 

Ευρετήριο->Επαφές->Αγαπημενα

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει για το TV-OUT ?

 

Ποιότητα και καλώδιο..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά αλλά απογοητεύθηκα από τις ικανότητες συγχρονισμού του με το outlook. Το Pc Studio είναι για τα μπάζα. Παρουσιάζει πολλά κολλήματα και δεν σε βοηθά καθόλου. Πρέπει να αποσυνδεέις και να επανασυνδέεις το κινητό μπας και πετύχεις συγχρονισμό επαφών. Δεν σου δίνει επιλογή τι να συγχρονίσεις με τι και δεν υποστηρίζει την ενσωμάτωση φωτο στις επαφές του κινητού. Πρέπει ΄μέσα στο κινητό να αντιστοιχίσεις μια εικόνα με μιά επαφή αλλά αν ασβήσεις την εικόνα χάνεται και από την επαφή.... ΦΩΝΗΤΙΚΗ κλήση και εντολές που είναι οεο;;; Βέβαια πολύ καλή μπαταρία, οθόνη, σύστημα touch αλλά από άποψη αισθητικής δεν φθάνει το i phone. Μήπως έπρεπε να είχα πάρει αυτό;

 

 

Από ότι έχω δει...όταν πας να διαγράψεις μία φωτό (είτε από το album είτε από τα Αρχεία μου) και τη χρησιμοποιείς κάπου π.χ. σε φόντο ή σε επαφή....σου βγάζει προειδοποιητικό μήνυμα ότι θα χαθεί αυτή η ρύθμιση.... Αποκλείεται να μην σου το κάνει...

 

Έχω μία ερώτηση για την ένταση της μουσικής..Ακούω πολύ μουσική σε εξωτερικό χώρο (ράδιο και Media player)...Έχει προσέξει κανείς πως η ένταση του ραδιοφώνου είναι πιο δυνατή από του media player...? Υπάρχει τρόπος να ενισχύσω την ένταση του media player αντίστοιχα...?

 

Τώρα κλείνω μία εβδομάδα που το έχω...και η μπαταρία μου κρατάει μίαμιση ημέρα μόνο.... :( ... Το έχω φορτίσει 3-5 φορές....αν υπολογίσετε και το χρόνο που το έχω συνδεδεμένο στον υπολογιστή μου...!!!! Είναι αναμενόμενο αυτό...?

 

Σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας μέχρι τώρα...:)

:)
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα κλείνω μία εβδομάδα που το έχω...και η μπαταρία μου κρατάει μίαμιση ημέρα μόνο.... :( ... Το έχω φορτίσει 3-5 φορές....αν υπολογίσετε και το χρόνο που το έχω συνδεδεμένο στον υπολογιστή μου...!!!! Είναι αναμενόμενο αυτό...?

 

Σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας μέχρι τώρα...:)

 

1μιση μερα?!?!?! :blink: Αυτο μου ακουγεται περιεργο..

Εγω τις 3 πρωτες φορτισεις τις εκανα με το κινητο κλειστο..κ οταν φορτιζε το εβγαζα απο την πριζα... Κατα μεσο ορο μπορω να πω οτι η μπαταρια του δεν "νιωθει" κ πολλα κ μου κραταει τουλαχιστον 3 μερες (24ωρα) ισως κ παραπανω αν δεν το χρησιμοποιησω... Τωρα για να μου κρατησει 1μιση μερα οπως αναφερεισ εσυ...Φανταζομαι πω θα πρεπει να εχω μονιμως το wi-fi αναμενο να μιλαω τουλαχιστον 4-5 ωρες την μερα κ να ακουω κ μουσικη... Αν τα κανεις ολα αυτα τοτε δικαιολογημενα σου κραταει τοσο.. Αλλιως νομιζω πως πρεπει να το ελεγξεις... :!:

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

1μιση μερα?!?!?! :blink: Αυτο μου ακουγεται περιεργο..

Εγω τις 3 πρωτες φορτισεις τις εκανα με το κινητο κλειστο..κ οταν φορτιζε το εβγαζα απο την πριζα... Κατα μεσο ορο μπορω να πω οτι η μπαταρια του δεν "νιωθει" κ πολλα κ μου κραταει τουλαχιστον 3 μερες (24ωρα) ισως κ παραπανω αν δεν το χρησιμοποιησω... Τωρα για να μου κρατησει 1μιση μερα οπως αναφερεισ εσυ...Φανταζομαι πω θα πρεπει να εχω μονιμως το wi-fi αναμενο να μιλαω τουλαχιστον 4-5 ωρες την μερα κ να ακουω κ μουσικη... Αν τα κανεις ολα αυτα τοτε δικαιολογημενα σου κραταει τοσο.. Αλλιως νομιζω πως πρεπει να το ελεγξεις... :!:

 

 

Μη μου λες τέτοια...και ετοιμάζομαι να φύγω διακοπές..!! Το wifi το έχω ανοικτό maximum 30΄τη μέρα....ακούω μουσική και ραδιόφωνο άλλη 1:30...Αυτο που κάνω είναι ότι έχω βάλει αρκετά κομμάτια μουσικής.....φωτό...βίντεο..και γενικά τα οργανώνω....

 

Τις περισσότερες φορές το φορτίζω ανοικτό....έχει να κάνει αυτό...? Αααα επίσης δεν το κλείνω το βράδυ...και το πρωί χτυπάει καμμία ώρα η αφύπνιση :D...

 

Εσύ τι κάνεις και σου κρατάει τόσο..?

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κσλησπέρα και απο μένα. Πήρα χθες το κινητό και σκέφτομαι να αγοράσω μια κάρτα μνήμης... Ποιά από τις ακόλουθες προτείνετε; Εσείς ποιά έχετε πάρει; Από πού και πόσο;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553989

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569196

 

Επίσης... Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος πιο έμπειρος ποιές είναι οι ρυθμίσεις για τη δημιουργία λογαριασμού hotmail για την αποστολή email στα μηνύματα; Και τέλος ποιές οι ρυθμίσεις για το "θέμα" exchange Active Sync???

 

Sorry για το μακροσκελές μήνυμα αλλά πρέπει να εκμεταλευτούμε όλες τις δυνατότητες αυτού του τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

πριν λίγες ώρες απόκτισα κ εγώ το s8000 και είμαι πολύ ευχαριστιμένο,μια ερώτηση θέλω να κάνω,όταν παίρνω τηλ πώς γίνετε να το κάνω να μήν κλειδώνει αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

1)Παίδες το gps με εξυπηρέτησε στις διακοπές μόνο που κάθε τόσο μου ζητούσε ενεργοποίηση μάλλον έχει κάποιον περιορισμό χιλιομέτρων!! Πιστεύω ότι υπάρχει κάποιου είδους κρακ και το ψάχνω!!!

2)Συνάντησα πρόβλημα εκεί που δεν το περίμενα....έχει στείλει κανένας mms να δεί??

Ενω υπήρχαν οι ρυθμίσεις στο κινητό μου μου έστειλαν mms και δεν το έβλεπε αλλά έλεγε " ο χρήστης 698**** σας έστειλε mms και μπορείτε να το δείτε στην πύλη http:\\(mmscosmote kati tetoio) με αριθμό μηνύματος τάδε και κωδικό τάδε! Πατούσα στο λινκ και μου έλεγε "Για την μετάβαση στο παραπάνω url μπορεί να χρεωθείτε(κάτι τέτοιο)" και τέλος π'αντων δεν το 'άνοιγε όπως άλλα κινητά!!!

Τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

mms φιλε μου δεν έχω δοκιμάσει να στείλω,αλλα αμα εισαι με wifi σινδεμενος δεν θα σε χρεώσει τίποτα.να ρωτίσω τωρα msn και skype σε java μπορούμε να περάσουμε?
Link to comment
Share on other sites

1)2)Συνάντησα πρόβλημα εκεί που δεν το περίμενα....έχει στείλει κανένας mms να δεί??

Ενω υπήρχαν οι ρυθμίσεις στο κινητό μου μου έστειλαν mms και δεν το έβλεπε αλλά έλεγε " ο χρήστης 698**** σας έστειλε mms και μπορείτε να το δείτε στην πύλη http:\\(mmscosmote kati tetoio) με αριθμό μηνύματος τάδε και κωδικό τάδε! Πατούσα στο λινκ και μου έλεγε "Για την μετάβαση στο παραπάνω url μπορεί να χρεωθείτε(κάτι τέτοιο)" και τέλος π'αντων δεν το 'άνοιγε όπως άλλα κινητά!!!

Τι γίνεται??

 

Κάτι παίζει ή με τις ρυθμήσεις σου ή με την υπηρεσία στην γραμμή σου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει να..λιγουρεύομαι το κινητό πείτε μου αν οι εφαρμογές μπορουν να περαστούν όπως αναφέρθηκε παραπανω για να έχουμε περισσότερες επιλογές και αν το λειτουργικό του κινητου ειναι κλειστό. Απο εκει και πέρα θέλω να ρωτήσω αν βάλουμε οποιοδήποτε βίντεο σε μορφή mp4 είτε flv θα τα παίζει, επισης αν τραβάει βίντεο σε τι αναλυση ειναι και αν μπορει να το επεξεργασοτύμε άνετα?
Link to comment
Share on other sites

1)Παίδες το gps με εξυπηρέτησε στις διακοπές μόνο που κάθε τόσο μου ζητούσε ενεργοποίηση μάλλον έχει κάποιον περιορισμό χιλιομέτρων!! Πιστεύω ότι υπάρχει κάποιου είδους κρακ και το ψάχνω!!!

 

Να φανταστώ ότι πλήρωσες τη συνδρομή για να ενεργοποιηθεί η πλοήγηση ή αναφέρεσαι αποκλειστικά στη χρήση χαρτών;

 

Επίσης τι κατανάλωση σου έκανε στη μπαταρία η χρήση του; Γενικά πόσες ημέρες σου κρατούσε η μπαταρία το συγκεκριμένο διάστημα;

:)
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια...και ετοιμάζομαι να φύγω διακοπές..!! Το wifi το έχω ανοικτό maximum 30΄τη μέρα....ακούω μουσική και ραδιόφωνο άλλη 1:30...Αυτο που κάνω είναι ότι έχω βάλει αρκετά κομμάτια μουσικής.....φωτό...βίντεο..και γενικά τα οργανώνω....

 

Τις περισσότερες φορές το φορτίζω ανοικτό....έχει να κάνει αυτό...? Αααα επίσης δεν το κλείνω το βράδυ...και το πρωί χτυπάει καμμία ώρα η αφύπνιση :D...

 

Εσύ τι κάνεις και σου κρατάει τόσο..?

 

Επισης.... Ξεχασα να αναφερω οτι εχω απενεργοποιησει το 3G κ εχω τη φωτεινοτητα στο επιπεδο 3.. (δεν τιθεται θεμα οσο αναφορα την ευκρινεια) Αν δεν χρησιμοποιεις το 3G λοιπον σου προτεινω να το καταργησεις γιατι καταναλωνει ισως κ 2 φορες περισσοτερη μπαταρια...Σε σχεση με το GSM... Περιμενω απαντηση.. Ελπιζω να βοηθησα.. :)

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Επισης.... Ξεχασα να αναφερω οτι εχω απενεργοποιησει το 3G κ εχω τη φωτεινοτητα στο επιπεδο 3.. (δεν τιθεται θεμα οσο αναφορα την ευκρινεια) Αν δεν χρησιμοποιεις το 3G λοιπον σου προτεινω να το καταργησεις γιατι καταναλωνει ισως κ 2 φορες περισσοτερη μπαταρια...Σε σχεση με το GSM... Περιμενω απαντηση.. Ελπιζω να βοηθησα.. :)

 

Όντως βλέπω την ένδειξη του 3G ενεργοποιημένη συνέχεια...!!! Που χρησιμοποιείται αυτό..? Αν το καταργήσω θα υπάρχει κάποια συνέπεια στις υπηρεσίες που χρησιμοποιώ..πχ wifi και gps...?

 

Τι κάνει το GSM..? Και αν ξέρεις να μου πεις πως απενεργοποιείται το 3G??... :) ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ....!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

το wifi και το gps δεν έχουν σχέσει με το 3g.αν το απενεργοποιήσεις δεν θα μπορείς να κάνεις video κλήση.

για απενεργοποιήση πας:μενου--ρυθμίσεις--ρυθμίσεις δικτύου-λειτουργεία δικτύου και επιλέγεις GSM 900/1800.

 

να ρωτήσω και κάτι που θέλω,πώς μπορώ να δώ τα e-mail μου απο το hotmail στο κινητό?

 

Δεν έχω wi-fi κοντά στο σπίτι μου(επαρχία)!! Αλλά το ίδιο είναι να κατεβάζεις απο τον υπολογιστή!!! Πως τις κάνεις εγκατάσταση?? Όταν παιρνάω τα jar στο κινητό μου λεέι "μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου". τι έχεις κάνει εσυ?

 

EDIT:

Βρήκα ένα τρόπο για να εγκαταστήσεις εφαρμογες στο jet (απο ξένο site) σε περίπτωση που δεν το ξέρετε

Ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

Τα παραπάνω είναι μετάφραση απο ενα site και δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα επειδή φορτίζει το κινητό(haha)

Επειδή δεν τα έχω δοκιμάσει έχω κάποιες αμφιβολίες για τα 8 και κάτω! Αν το δοκιμάσει κανένας να στείλει!!

 

έκανα όλα τα παραπάνω και πέρασα μια εφαρμογή που είναι ένα σκέτο *.jar και δεν την βλέπω μέσα στα παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει και jad αρχείο εκτός από jar για να δουλέψει. Αν δεν έχεις το jad κατέβασε την εφαρμογούλα "jad maker" που έχει αναφερθεί σε κάποιο πόστ παραπάνω και φτιάξτο μόνος σου. Είναι πανεύκολο.

 

Όπως καταλάβατε το αγόρασα κι εγώ το κινητό. Είναι φοβερό. Πολύ καλύτερο από ότι είχα μέχρι σήμερα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Και έχω πάθει πλάκα με το πόσο φοβερή οθόνη έχει. Ειδικά όταν έβαλα να δω βίντεο...

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαν τα εικονίδια; Ποιά εικονίδια; Από τα υπόλοιπα παιχνίδια; Σε εμένα δε συνέβη κάτι παρόμοιο και φοβάμαι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει για να σε βοηθήσω.
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

έσβησα την εφαρμογή που πέρασα και όλα κομπλε.εσυ απο πού κατεβάζεις εφαρμογές?τα e-mail του hotmail απο πού μπορώ να τα βλέπω?
Link to comment
Share on other sites

έσβησα την εφαρμογή που πέρασα και όλα κομπλε.εσυ απο πού κατεβάζεις εφαρμογές?τα e-mail του hotmail απο πού μπορώ να τα βλέπω?

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου...Απενεργοποίηση το 3G

 

Για παιχνίδια κοίτα εδώ...http://www.4shared.com/file/121664239/a0c20679/Games_for_Samsung_by_djjesh22.htm και εδώ http://www.handysoft.info/tools.php

 

Καλό βράδυ

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κσλησπέρα και απο μένα. Πήρα χθες το κινητό και σκέφτομαι να αγοράσω μια κάρτα μνήμης... Ποιά από τις ακόλουθες προτείνετε; Εσείς ποιά έχετε πάρει; Από πού και πόσο;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553989

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569196

 

Επίσης... Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος πιο έμπειρος ποιές είναι οι ρυθμίσεις για τη δημιουργία λογαριασμού hotmail για την αποστολή email στα μηνύματα; Και τέλος ποιές οι ρυθμίσεις για το "θέμα" exchange Active Sync???

 

Sorry για το μακροσκελές μήνυμα αλλά πρέπει να εκμεταλευτούμε όλες τις δυνατότητες αυτού του τηλεφώνου...

 

 

Anyone??????

Link to comment
Share on other sites

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=30717 εδώ φίλε μου θα βρείς ρυθμίσεις για το hotmail αν δεν σου δουλέψει πες μου γιατι σ εμένα είναι οκ.όσο για την κάρτα μνήμης αν δεν υπάρχει class 6 πάρε μια class 4 δεν έχουν και μεγάλες διαφορές ασε που εγώ λέω να πάρεις μια 8gb την πιο φτηνή
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...