Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι αναλογα την τραπεζα, εγω verify την leupay ηθελα να κανω και επρεπε να τους παρω τηλεφωνο (ενω περιμενα και τις 48 ωρες, δεν φανηκε ποτε ο κωδικος!!)

στο τηλ μου τον ειπαν, αφου εκαναν εξακριβωση στοιχειων

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινόταν γιατί στη θέση του κωδικού εμφανίζονταν τα 4 πρώτα νούμερα του τηλεφώνου της τράπεζας
Link to comment
Share on other sites

Μολις προσθεσα μαστερκαρντ εθνικης.

Εγινε η χρεωση, ομως δεν εμφανίζει τον κωδικο (για την ακρίβεια δε δειχνει καν την χρεωση, ομως εχει γινει)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στο e-banking δεν φαίνεται η χρέωση;

Αυτό είναι αδύνατο και μάλιστα σε χρεωστική.

Κάλεσε στο 2104848484

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φιλος εκανε escalate σε claim την προηγουμενη Παρασκευή για refund για παραγγελια που δεν παρελαβε. Μεχρι σημερα δεν εχει υπάρξει απαντηση απο paypal. Απο την δικη σας εμπειρία, θα έχει παρει το refund (ή εστω την θετικη αποφαση) μεχρι την Τριτη?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στο e-banking δεν φαίνεται η χρέωση;

Αυτό είναι αδύνατο και μάλιστα σε χρεωστική.

Κάλεσε στο 2104848484

Ακριβως!

Ουτε στην εφαρμογη(android) αλλα ουτε και σε browser

 

Γενικα παρατηρησα μια καθυστέρηση το τελευταίο διαστημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!

Ουτε στην εφαρμογη(android) αλλα ουτε και σε browser

 

Γενικα παρατηρησα μια καθυστέρηση το τελευταίο διαστημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Για να μη γίνομαι γραφικός διάβασε το επίσημο της paypal.

 

Paypal confirmation code

 

Please allow 2 to 3 business days for the PayPal code to appear on your online card statement.

 

Η μόνη λύση είναι να καλέσεις στην τράπεζα να στο πουν οι ίδιοι αν το βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φιλος εκανε escalate σε claim την προηγουμενη Παρασκευή για refund για παραγγελια που δεν παρελαβε. Μεχρι σημερα δεν εχει υπάρξει απαντηση απο paypal. Απο την δικη σας εμπειρία, θα έχει παρει το refund (ή εστω την θετικη αποφαση) μεχρι την Τριτη?

 

κι εγω εκανα escalate ενα claim καπου τοτε,

οχι γιατι δεν παρελαβα, αλλα γιατι το site επιμενει να μου πιστωσει "store credits"

για ενα software που δεν μου εκανε,

αλλα περιμενω (μεχρι 2/11 νομιζω) να απαντησει η αλλη πλευρα,

μηπως κατι τετοιο γινεται και στην περιπτωση σου;

θελουν χρονο αυτα τα πραγματα, δεν διευθετουνται εν μια νυκτι

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκανα escalate ενα claim καπου τοτε,

οχι γιατι δεν παρελαβα, αλλα γιατι το site επιμενει να μου πιστωσει "store credits"

για ενα software που δεν μου εκανε,

αλλα περιμενω (μεχρι 2/11 νομιζω) να απαντησει η αλλη πλευρα,

μηπως κατι τετοιο γινεται και στην περιπτωση σου;

θελουν χρονο αυτα τα πραγματα, δεν διευθετουνται εν μια νυκτι

Στην περίπτωση του περίμενε 2-3 μέρες και μετά επέλεξε να διευθετηθεί το θέμα από την PayPal... Από τότε δεν έχουμε νεότερα.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φιλος εκανε escalate σε claim την προηγουμενη Παρασκευή για refund για παραγγελια που δεν παρελαβε. Μεχρι σημερα δεν εχει υπάρξει απαντηση απο paypal. Απο την δικη σας εμπειρία, θα έχει παρει το refund (ή εστω την θετικη αποφαση) μεχρι την Τριτη?

Έχω και εγώ χρεωστική κάρτα της ΕΤΕ και όπως ότι αγορές κάνεις φαίνονται μετά από 48 ώρες, έτσι και στην περίπτωση του PayPal η χρέωση γίνεται αμέσως αλλά στο e-banking (m-banking) τη βλέπεις αργότερα. Μόνο η ανάληψη μετρητών φαίνεται αμέσως.

 

Συγγνώμη έκανα λάθος παράθεση (είμαι σε smartphone)

Link to comment
Share on other sites

:!: Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Έχω συνδεδεμένες 2 κάρτες οι οποίες έχουν μέσα χρήματα και οι δύο, αλλά όταν προβαίνω σε κάποια αγορά παρατηρώ ότι τραβάει τυχαία και αυτόματα άλλες φορές από την μία και άλλες φορές από την άλλη χωρίς να μου δίνει νωρίτερα τις δύο παρακάτω επιλογές:

 

1) Tο δικαίωμα για checkout επιβεβαίωση πριν την τελική πληρωμή.

 

2) Την επιλογή να διαλέξω εγώ με ποια από τις 2 κάρτες επιθυμώ να πληρώσω.

 

Πιο παλιά έχω την αίσθηση ότι με ρωτούσε νωρίτερα για τα παραπάνω πριν φτάσω στην οριστική πληρωμή. Έχει αλλάξει κάτι?

 

Όσο κι αν έχω ψάξει στο google ή στον λογαριασμό μου στο PayPal, δεν βρίσκω που είναι οι επιλογές αυτές.

 

Γνωρίζει κανείς με ακρίβεια να μου πει στην ιστοσελίδα του PayPal που βρίσκονται αυτές οι 2 ρυθμίσεις ώστε να τις τσεκάρω ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία επιστροφής μεταφορικών απο PayPal, αλλα δυστυχώς μου εμφανίζει την φόρμα με κενά πεδία κι έτσι ειναι αδύνατο να την συμπληρώσω. Εχω κανει εκκαθάριση ιστορικού, cache. Εχω μπει απο 5 διαφορετικούς browsers, κινητά, ταμπλετ, pic, laptop και το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Εχει τύχει σε κάποιον αλλο;

Edited by Nyo1979
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση:

1. Έχω λογαριασμό paypal (personal) με διαθέσιμο balance σε USD και EUR νομίσματα. USD primary νόμισμα.

2. Μπορώ να κάνω withdraw τα USD του paypal σε τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα που είναι λογαριασμός συναλλάγματος USD (ώστε να μην υπάρξει ΚΑΜΙΑ προμήθεια μετατροπής νομίσματος);

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση:

1. Έχω λογαριασμό paypal (personal) με διαθέσιμο balance σε USD και EUR νομίσματα. USD primary νόμισμα.

2. Μπορώ να κάνω withdraw τα USD του paypal σε τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα που είναι λογαριασμός συναλλάγματος USD (ώστε να μην υπάρξει ΚΑΜΙΑ προμήθεια μετατροπής νομίσματος);

Ευχαριστώ

 

Ήθελα να κάνω το αντίθετο από το δικό σου, δηλαδή να φορτίζω το balance σε $ από λογαριασμό (σε ελληνική τράπεζα) σε $, και μου απάντησαν ότι δεν γίνεται γιατί αναγνωρίζουν λογαριασμούς σε $ που αυτούς που βρίσκονται σε τρ΄πεζες της Αμερικής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεις . Μόνο σε Ευρώ κατεβάζει το paypal στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Κατάλαβα.

Δεν μου λέτε... γίνεται σε ΕΝΑΝ paypal λογαριασμό να έχεις δηλωμένο ταυτόχρονα ¨

ΚΑΙ ελληνικό-eur τραπεζικό λογαρισμό

και

κυπριακό-eur τραπεζικό λογαριασμό

και

αμερικανικό-usd τραπεζικό λογαρισμό;

 

Όλοι οι λογαριασμοί να είναι δηλωμένοι ταυτόχρονα και να βάζεις/βγάζεις χρήμα σε ό,ποιο νόμισμα θες από ό,ποια χώρα θες.

 

Γίνεται;

 

(Δηλαδή εάν καταφέρω και ανοίξω αμερικανικό λογαριασμό σε usd θα μπορέσω να τον προσθέσω στον υπάρχοντα paypal account μου) ;

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Κατάλαβα.

Δεν μου λέτε... γίνεται σε ΕΝΑΝ paypal λογαριασμό να έχεις δηλωμένο ταυτόχρονα ¨

ΚΑΙ ελληνικό-eur τραπεζικό λογαρισμό

και

κυπριακό-eur τραπεζικό λογαριασμό

και

αμερικανικό-usd τραπεζικό λογαρισμό;

 

Όλοι οι λογαριασμοί να είναι δηλωμένοι ταυτόχρονα και να βάζεις/βγάζεις χρήμα σε ό,ποιο νόμισμα θες από ό,ποια χώρα θες.

 

Γίνεται;

 

(Δηλαδή εάν καταφέρω και ανοίξω αμερικανικό λογαριασμό σε usd θα μπορέσω να τον προσθέσω στον υπάρχοντα paypal account μου) ;

Για να ανοίξεις αμερικάνικο λογαριασμό απαιτείται η αντίστοιχη κάρτα Ασφάλισης, Α.Φ.Μ. Αμερικής και τα λοιπά ...

Οπότε αν τα έχεις κάνε μια δοκιμή.

 

Applicants need to:

Be at least 18 years old

Be a legal resident of the United States

Have a Social Security Number

Make an opening deposit

https://apply.usbank.com/applications/checking/about-you

 

 

https://transferwise.com/gb/blog/how-to-open-a-bank-account-in-usa

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ από χτες να κάνω την πρώτη μου αγορά στο ebay μέσω paypal και την ώρα που επιλέγω επιλογή πληρωμής με paypal βάζω τα στοιχεία μου και δεν φορτώνει ποτέ το verifying your information!!! Έχω βάλει την κάρτα μου στο paypal (Cosmote prepaid Mastercard είναι) έχω μέσα ήδη 2 ευρώ και το προϊόν που θέλω να πάρω κάνει 0.80 λεπτά!! Τι κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποίος ασχοληθεί!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ από χτες να κάνω την πρώτη μου αγορά στο ebay μέσω paypal και την ώρα που επιλέγω επιλογή πληρωμής με paypal βάζω τα στοιχεία μου και δεν φορτώνει ποτέ το verifying your information!!! Έχω βάλει την κάρτα μου στο paypal (Cosmote prepaid Mastercard είναι) έχω μέσα ήδη 2 ευρώ και το προϊόν που θέλω να πάρω κάνει 0.80 λεπτά!! Τι κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποίος ασχοληθεί!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την καρτα την εχεις κάνει confirm στο paypal ή απλά την προσθεσες?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την καρτα την εχεις κάνει confirm στο paypal ή απλά την προσθεσες?

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν την είχα κάνει μόλις την έκανα confirm αλλά μου έφαγε 1.50€ και τώρα δεν έχω να το αγοράσω αυτό που ήθελα!!

Θα περιμένω μέχρι να μου τα βάλει πίσω!! Αν και τώρα που δοκίμασα να ξαναβάλω τα στοιχεία μου στην πληρωμη ακόμα κάνει verifying your information χωρίς να φορτώνει!!! :/

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εχω λογαριασμο paypal τον οποιο εχω συνδεδεμενο με πιστωτικη amex. Δεν εχω καθολου λεφτα στον paypal λογαριασμο. Μπορω να μεταφερω λεφτα απο το δικο μου paypal σε εναν αλλο λογαριασμο paypal?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω λογαριασμο paypal τον οποιο εχω συνδεδεμενο με πιστωτικη amex. Δεν εχω καθολου λεφτα στον paypal λογαριασμο. Μπορω να μεταφερω λεφτα απο το δικο μου paypal σε εναν αλλο λογαριασμο paypal?

Παιχτη, μπορω να εχω την υπαγραφη σου σε fhd....4k...οτι εχεις τελος παντων...:p

Sorry για το εκτος.......αλλα επρεπε!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω λογαριασμο paypal τον οποιο εχω συνδεδεμενο με πιστωτικη amex. Δεν εχω καθολου λεφτα στον paypal λογαριασμο. Μπορω να μεταφερω λεφτα απο το δικο μου paypal σε εναν αλλο λογαριασμο paypal?

 

Ναι μπορείς αλλά θα χρεωθείς τα έξοδα 3,4% + 0,35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς αλλά θα χρεωθείς τα έξοδα 3,4% + 0,35 ευρώ.

 

Δηλαδη για 150 ευρω 5.45 ευρω.

Καλυτερα εμβασμα με κοστος 2.5 ευρω.

Για χιλιοστη φορα σε ευχαριστω πολυ Βασίλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για 150 ευρω 5.45 ευρω.

Καλυτερα εμβασμα με κοστος 2.5 ευρω.

Για χιλιοστη φορα σε ευχαριστω πολυ Βασίλη.

 

1 ευρω ειναι η χρεωση του εμβασματος απο ελληνικες τραπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...