Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Soleman οταν λες μετα απο ενοχληση τι εκανες δηλαδη;;; εγραψες στο support?? Τι να κανω;;

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γράφω συνεχώς από την προηγούμενη βδομάδα και συνέχεια μου λένε ότι θα το κοιτάξουν και σύντομα τα χρήματα θα είναι στον λογαριασμό μου.

Στο support φυσικά αφου δεν υπάρχει άλλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. σημερα δοκιμασα να πληρωσω με paypal balance στο ebay για δυο διαφορετικα αντικειμενα και στα δυο δεν μου επιτραπηκε και πηρα τα ακόλουθα μηνυματα, στην προσπαθεια για πληρωμη μεσω κινητου το μηνυμα ηταν the payment service is curently unvailable error 10422 και στην προσπαθεια πληρωμης απο τον υπολογιστη Error code: 70018 10422

What do you want to do next?

googlara τον κωδικο και ειδα οτι ο κωδικος 10422 σημαινει οτι πρεπει να πας στο paypal και να αλαξεις funds γιατι ισως λεει να μην επιτρεπει η τραπεζα η να μην επαρκει το ποσο , το ποσο επαρκει γιατι εχω στο balance 56 δολαρια κ το πιο ακριβο απο τα δυο αντικειμενα εκανε 11 δολαρια , τραπεζα δεν παιζει στην μεση γιατι απλα ειναι paypal balance τι μπορει να συμβαινει? βαλανε περιορισμο λογο capital controls κ στο paypal balance και οσοι ειχαμε ενα υπολοιπο το χανουμε και μενει στον αερα?η μπορει να ειναι καποιο αλλο προβλημα?

ευχαριστω

Λαθος!Ακυρο! :p

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε ενα τηλεφωνο χαλασμενο και σημερα το εστειλα πισω....επίσης εκανα χρηση της υπηρεσίας refund των ταχυδρομικών εξόδων με την φορμα στο Paypal. Εβαλα την απόδειξη απο ΕΛΤΑ με tracking number. Θελει κατι αλλο επειδή πρωτη φορα το κανω. θα μου εγκριθούν τα έξοδα?? Υπαρχει περίπτωση να αποριφθούν και γιατι???
Link to comment
Share on other sites

μου ρθε ενα τηλεφωνο χαλασμενο και σημερα το εστειλα πισω....επίσης εκανα χρηση της υπηρεσίας refund των ταχυδρομικών εξόδων με την φορμα στο Paypal. Εβαλα την απόδειξη απο ΕΛΤΑ με tracking number. Θελει κατι αλλο επειδή πρωτη φορα το κανω. θα μου εγκριθούν τα έξοδα?? Υπαρχει περίπτωση να αποριφθούν και γιατι???

 

Ετσι γινεται, καλως επραξες, η επιστροφη θα γινει σε λιγες μερες, συνηθως 10 εργασιμες μεγιστο, πρεπει να σου ερθει και email επιβεβαιωσης οτι ληφθηκε το αιτημα σου απο την telus.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γινεται, καλως επραξες, η επιστροφη θα γινει σε λιγες μερες, συνηθως 10 εργασιμες μεγιστο, πρεπει να σου ερθει και email επιβεβαιωσης οτι ληφθηκε το αιτημα σου απο την telus.

Ναι μου ήρθε το μήνυμα από telus. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω παθει το εξης .. εχω κανει μια παραγγελια μεσω paypal me mastercard περασμενη, απο τις 18 του μηνα.. το paypal το δεχτηκε κατευθειαν ..μου ηρθε μνμ οτι θα χρεωθω το ταδε ποσο.. στην σελιδα του vickmall απο οπου εκανα την παραγγελια δειχνει κανονικα την παραγγελια σε κατασταση processing . αλλα τα χρηματα δεν εχουν τραβηχτει ακομη απο τον λογαριασμο μου λογιστικο υπολοιπο και κανονικο ειναι τα ιδια.. αντε λεω στην αρχη ηταν αργιες κυριακη δευτερα..αλλα ακομη και τωρα τεταρτη ακομη στην ιδια κατασταση ειναι..ξερει κανεις τι παιζει ? γιατι με visa που εκανα παλαιοτερα αγορες μεσω paypal ,θυμαμαι παρακρατουνταν στο λογιστικο υπολοιπο..
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο χρεωστικές κάρτες

 

1)mastercard απο εθνική τράπεζα.

 

2)visa alphabank.

 

Ξέρει κανείς αν περνάει καμία απο τις δυο για αγορές απο Κίνα χωρίς το κόλπο με το balance ;;;;;

Ώστε να την συνδέσω με το PayPal και να προχωρήσω σε αγορά.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Dear customer,

if you received my email,can you reply me you had received my email?

If you still not receive the parcel,pls escalate to a claim

because the new paypal rules,we must refund money to you through paypal dispute.

the reason is you didn't receive your parcel.

and pls don't close paypal dispute,and don't change the reason about the claim.

you must continue the claim .

 

in this period,paypal will ask you submit files as evidence.

 

You need submit files to show you didn't receive the parcel,such as screenshots from 17track and Greek post site to show you didn’t received it.

(this part is very important,you must reply,you just have 3days to upload such files)

 

 

more details pls check this link.

http://www.vickmall.com/how-to-get-refund-if-you-didn-t-receive-your-parcel.html

if have any question,pls ask me,thanks.

 

υποθετω κερδισα το dispute στελνω 2 screenshot(17truck + ελτα) και προχωρω σε claim σωστα?την βοηθεια σας παιδες μην κανω καμια βλακεια επειδη ειναι η πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/how-to-get-refund-if-you-didn-t-receive-your-parcel.html

 

υποθετω κερδισα το dispute στελνω 2 screenshot(17truck + ελτα) και προχωρω σε claim σωστα?την βοηθεια σας παιδες μην κανω καμια βλακεια επειδη ειναι η πρωτη φορα

Δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα. Το vickmall σου εστειλε mail για να στειλεις στο paypal τα στοιχεια που ζητανε. Εχεις 2-3 μερες περιθωριο για να τα στειλεις. Τωρα εισαι στο ''Step 5'' απο τον οδηγο στο λινκ που εβαλες.

Πας στο paypal στην ''υποθεση'' σου και εκει λογικα θα εχει ''κουμπακι'' να βαλεις τα screenshot απο το 17truck και τα ελτα. Να τα βγαλεις screenshot στα αγγλικα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα. Το vickmall σου εστειλε mail για να στειλεις στο paypal τα στοιχεια που ζητανε. Εχεις 2-3 μερες περιθωριο για να τα στειλεις. Τωρα εισαι στο ''Step 5'' απο τον οδηγο στο λινκ που εβαλες.

Πας στο paypal στην ''υποθεση'' σου και εκει λογικα θα εχει ''κουμπακι'' να βαλεις τα screenshot απο το 17truck και τα ελτα. Να τα βγαλεις screenshot στα αγγλικα ;)

 

ευχαριστω.χμμμμ το κουμπακι ψαχνω να τα βαλω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ad files μέσα στο status. Σαν εικόνες ή pdf βαλτα . Στο resolution center πάτα εκεί που λέει needs your action.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ad files μέσα στο status. Σαν εικόνες ή pdf βαλτα . Στο resolution center πάτα εκεί που λέει needs your action.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

που ειναι φιλε μου και δεν μπορω να το βρω? :mad: ευχαριστω κιολας!αν μπορεις......

μηπως πλεον δεν μπορω να τα περασω?δεν βρισκω τροπο

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ πως .https://www.paypal-community.com/t5/About-Buying/How-do-i-add-supporting-documents-to-my-claim/td-p/649686?profile.language=en. Σου έχει έρθει το μήνυμά ότι πρεπει να καταθέσεις επιπλέον στοιχεία μέσα σε 3 μέρες έτσι; αν όχι τότε δεν θα μπορείς...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ πως .https://www.paypal-community.com/t5/About-Buying/How-do-i-add-supporting-documents-to-my-claim/td-p/649686?profile.language=en. Σου έχει έρθει το μήνυμά ότι πρεπει να καταθέσεις επιπλέον στοιχεία μέσα σε 3 μέρες έτσι; αν όχι τότε δεν θα μπορείς...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μου ηρθε αυτο το email ναι.το θεμα ειναι οτι δεν περασα τα screenshots.παιδες σωστε με γιατι χανω 130 ευρω!κοιταζω το λινκ που μου εδωσες μπας και.......

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το βρεις, να τους τα στείλεις με μέιλ.

Θα πας πρώτα στο contact us>email. Θα σου ανοίξει webform και στα 2 πεδία θα επιλέξεις αυτά που έχουν να κάνουν με dispute case. Στο πεδίο για το κείμενο, μην γράψεις κάτι γιατί σε αυτό το στάδιο δεν θα το διαβασει κάποιος. Θα το στείλεις και μετά θα σου έρθει αυτοματοποιημένη απάντηση στο μέιλ σου. Σε αυτό μπορείς να κάνεις reply, εξηγώντας τι και πως με οδηγία να το προωθήσουν εκεί που πρέπει για το case σου και να τους επισυνάψεις και τα αρχεία σου, αυτό θα το διαβάσει υπάλληλος

Link to comment
Share on other sites

Άκυρον συναγερμόυ.Ευχαριστώ τον φίλο Θανάση με τα πμ του

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μολις πειρα το refund μεσω paypal απο everbuying. ειχε το δεμα μου απο 21/5 κολημενο on transport to country of destination. Αρχισα το claim στις 11/6 και σημερα μπηκε, τα λεφτα ηταν απο balance και μπηκαν ολα μεσα με την μια. και δεν εδωσα ουτε screenshot ουτε τιποτα, μονο το τρακινγκ και το εψαξαν αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μολις πειρα το refund μεσω paypal απο everbuying. ειχε το δεμα μου απο 21/5 κολημενο on transport to country of destination. Αρχισα το claim στις 11/6 και σημερα μπηκε, τα λεφτα ηταν απο balance και μπηκαν ολα μεσα με την μια. και δεν εδωσα ουτε screenshot ουτε τιποτα, μονο το τρακινγκ και το εψαξαν αυτοι.

Φιλε μου καλημερα.θελω να σε ρωτησω κατι σχετικα με το refund μεσω paypal.Μου εχουν στειλει απο το fct μια προσφορα και ενω παταω accept and reply στην paypal δεν φαινεται πουθενα οτι την δεχτηκα!Καθε φορα που μπαινω στην υποθεση μου εχει να πατησω accept and reply!Ειχες εσυ τετοιο προβλημα γτ εχω σπασει το κεφαλι να βρω λυση?Ενω οταν ειχα κανει decline το μηνυμα μου φαινοταν κανονικα.

Edited by leonforcewhite
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Νομιζω πως εχω ξανα κανει ενα παρομοιο ποστ πριν καποιους μηνες αλλα επειδη αγανακτησα να προσπαθω να βρω λυση στο προβλημα, το αφησα στην ακρη. Θελω λοιπον να ρωτησω και παλι εαν καποιος εχει ακολουθησει τη διαδικασια ξεμπλοκαρισματος ενος λογαριασμου paypal. Σαν επιπλεον στοιχεια να αναφερω οτι μου εχουν μπλοκαρει τους 2 λογαριασμους μου καθως εκανα το κολπο με το send money to friends/family λογω του οτι εντοπισαν υποπτες κινησεις. Καποιοι στο forum ειχαν αναφερει οτι ισως εφτεγε οτι εκανα log in απο τον ιδιο browser αν και δεν συμφωνησαν πολλοι με αυτο το σκεπτικο. Οποιος παντως και αν ειναι ο λογος, θα ηθελα και παλι να κανω μια προσπαθεια να το ξεμπλοκαρω γιατι εχω μεσα και καποιο χρηματικο ποσο. Μου ζητουν να ανεβασω αποδεικτικα εγγραφα σε σχεση με τη καρτα μου και τη διευθυνση μου για τα οποια η υπαλληλος στη τραπεζα της Πειραιως δεν ειχε ιδεα. Περα απο αυτο ζητουν τα ιδια στοιχεια και για τον δευτερο λογαριασμο ο οποιος οπως ξερετε απο το κολπο του send money δεν συνδεεται με καρτα αρα δε ξερω πως να τους στειλα αυτα που θελουν. Κατι επισης ανησυχητικο ειναι οτι μου ζητουν να απολογηθω για μια συγκεκριμενη υποπτη κινηση μου στο λογαριασμο που προφανως ηταν και η αιτια του κλειδωματος των accounts. Τι υποτιθεται οτι πρεπει να πω? Οτι εστελνα χρηματα στον ιδιο μου τον εαυτο, κατι που ειναι αντιθετο με τους ορους του paypal? Ας βοηθησει οποιος γνωριζει. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Νομιζω πως εχω ξανα κανει ενα παρομοιο ποστ πριν καποιους μηνες αλλα επειδη αγανακτησα να προσπαθω να βρω λυση στο προβλημα, το αφησα στην ακρη. Θελω λοιπον να ρωτησω και παλι εαν καποιος εχει ακολουθησει τη διαδικασια ξεμπλοκαρισματος ενος λογαριασμου paypal. Σαν επιπλεον στοιχεια να αναφερω οτι μου εχουν μπλοκαρει τους 2 λογαριασμους μου καθως εκανα το κολπο με το send money to friends/family λογω του οτι εντοπισαν υποπτες κινησεις. Καποιοι στο forum ειχαν αναφερει οτι ισως εφτεγε οτι εκανα log in απο τον ιδιο browser αν και δεν συμφωνησαν πολλοι με αυτο το σκεπτικο. Οποιος παντως και αν ειναι ο λογος, θα ηθελα και παλι να κανω μια προσπαθεια να το ξεμπλοκαρω γιατι εχω μεσα και καποιο χρηματικο ποσο. Μου ζητουν να ανεβασω αποδεικτικα εγγραφα σε σχεση με τη καρτα μου και τη διευθυνση μου για τα οποια η υπαλληλος στη τραπεζα της Πειραιως δεν ειχε ιδεα. Περα απο αυτο ζητουν τα ιδια στοιχεια και για τον δευτερο λογαριασμο ο οποιος οπως ξερετε απο το κολπο του send money δεν συνδεεται με καρτα αρα δε ξερω πως να τους στειλα αυτα που θελουν. Κατι επισης ανησυχητικο ειναι οτι μου ζητουν να απολογηθω για μια συγκεκριμενη υποπτη κινηση μου στο λογαριασμο που προφανως ηταν και η αιτια του κλειδωματος των accounts. Τι υποτιθεται οτι πρεπει να πω? Οτι εστελνα χρηματα στον ιδιο μου τον εαυτο, κατι που ειναι αντιθετο με τους ορους του paypal? Ας βοηθησει οποιος γνωριζει. Ευχαριστω!

 

Ποια ακριβως ειναι η........υποπτη κινηση.............τι ακριβως εκανες???

Κανω μεταφορες ετσι 2-3 φορες τον μηνα τουλαχισρτον,απο τον ιδιο browser,απο το ιδιο laptop,και δεν εχω προβλημα 1 χρονο σχεδον τωρα.

Κατι εκανες εσυ λαθος.....???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβως ειναι η........υποπτη κινηση.............τι ακριβως εκανες???

Κανω μεταφορες ετσι 2-3 φορες τον μηνα τουλαχισρτον,απο τον ιδιο browser,απο το ιδιο laptop,και δεν εχω προβλημα 1 χρονο σχεδον τωρα.

Κατι εκανες εσυ λαθος.....???

 

Σαν τι να εκανα λαθος? :( Το paypal το δημιουργισα λογω των cc και με αυτο το τροπο εκανα και εγω αρκετες αγορες οπως λες και εσυ πριν μου το μπλοκαρουν. Δεν ηταν η πρωτη φορα που το επιχειρησα! Επισης οσο καιρο προσπαθουσα να το ξεμπλοκαρω, καποιες φορες μου εβγαζε σαν λυση να κανω αλλαγη του password και αλλων στοιχειων ταυτοποιησης για λογους ασφαλειας αλλα οταν ολοκληρωνα τα βηματα με εβγαζε πισω στο προβλημα με την υποπτη κινηση και τα νεα βηματα με τα εγγραφα για να ακολουθησω! Μια το ενα και μια το αλλο δλδ. Γι αυτο και σταματησα να ασχολουμε! Μηπως γνωριζεις κατι για τη διαδικασια ανακτησης?

Edited by luna1
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να εκανα λαθος? :( Το paypal το δημιουργισα λογω των cc και με αυτο το τροπο εκανα και εγω αρκετες αγορες οπως λες και εσυ πριν μου το μπλοκαρουν. Δεν ηταν η πρωτη φορα που το επιχειρησα! Επισης οσο καιρο προσπαθουσα να το ξεμπλοκαρω, καποιες φορες μου εβγαζε σαν λυση να κανω αλλαγη του password και αλλων στοιχειων ταυτοποιησης για λογους ασφαλειας αλλα οταν ολοκληρωνα τα βηματα με εβγαζε πισω στο προβλημα με την υποπτη κινηση και τα νεα βηματα με τα εγγραφα για να ακολουθησω! Μια το ενα και μια το αλλο δλδ. Γι αυτο και σταματησα να ασχολουμε! Μηπως γνωριζεις κατι για τη διαδικασια ανακτησης?

Oχι δεν γνωριζω,απλα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που στο εκαναν αυτο.

Εμενα αυτο με τρωει,το γιατι,για ποιον λογο σε κλειδωσαν,καποια κινηση εκανες λαθος και σε σταμπαραν φιλε μου.

Οπως εγραψα,μηνιαια ενα πολυ καλο 4ψηφιο νουμερο συναλλασω με τον αυτο τροπο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν γνωριζω,απλα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που στο εκαναν αυτο.

Εμενα αυτο με τρωει,το γιατι,για ποιον λογο σε κλειδωσαν,καποια κινηση εκανες λαθος και σε σταμπαραν φιλε μου.

Οπως εγραψα,μηνιαια ενα πολυ καλο 4ψηφιο νουμερο συναλλασω με τον αυτο τροπο.

 

Οι μονες αγορες που εκανα ηταν απο ebay και ενα ευρωπαικο σαιτ με προιοντα αισθητικης(ειμαι κοπελα οπως καταλαβαινεις) καθως τα χρειαζομαι για τη δουλεια μου! Απο κει και περα οι υπολοιπες κινησεις μου ηταν να στελνω χρηματα στον εαυτο μου για να κανω αυτες τις συναλλαγες! Το email που ελαβα ελεγε : We recently noticed a pattern of activity in your account that is maybe high risk. Απο εκει καταλαβαινω πως αναφερεται στο send money! Τι αλλο? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οι μονες αγορες που εκανα ηταν απο ebay και ενα ευρωπαικο σαιτ με προιοντα αισθητικης(ειμαι κοπελα οπως καταλαβαινεις) καθως τα χρειαζομαι για τη δουλεια μου! Απο κει και περα οι υπολοιπες κινησεις μου ηταν να στελνω χρηματα στον εαυτο μου για να κανω αυτες τις συναλλαγες! Το email που ελαβα ελεγε : We recently noticed a pattern of activity in your account that is maybe high risk. Απο εκει καταλαβαινω πως αναφερεται στο send money! Τι αλλο? :wacko:

Γιατί δεν κανεις αυτό που σου λέει? Δηλαδή να στειλεις χαρτί όπου να φαίνονται τα στοιχεια της κάρτας σου, αυτό που έχει τις κινησεις λογικά κάνει και έχει και τη διεύθυνση πάνω, για να ξεμπλοκάρουν τον λογαριασμό σου. Με το support του paypal εχεις επικοινωνήσει?

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...