Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουσιαστικα ειναι σαν την paysafe..δηλαδη φορτωνει με τον ιδιο τροπο..με 16ψηφιο κωδικο απτο περιπτερο που συνεργαζεται με την καρτα αυτη..εχει στο site που μπορει να βρεις το voucher το οποιο ειναι και αυτο σαν την paysafe.αγοραζεις και φορτωνεις με κωδικους την καρτα με τον τροπο που λεει στο site.απλα η τεραστια διαφορα τους ειναι οτι ειναι Mastercard και περναει παντου..μεχρι τωρα εχω κανει καποιες μικροαγορες χωρις καποιο προβλημα γτ ειναι μεσο κυπρου και οχι ελλαδας...

ποσο ασφαλες ειναι να δωσει καποιος τα στοιχεια του στην σελιδα τους και να την εκδωσουν? δεδομενου οτι δεν ειναι σελιδα με ενεργοποιημενη ασφαλεια.... κατι λεει για εκδοση με voucher..... αυτο πως γινεται, αν γινεται. ερχεται με ταχυδρομειο το πλαστικο?

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ποσο ασφαλες ειναι να δωσει καποιος τα στοιχεια του στην σελιδα τους και να την εκδωσουν? δεδομενου οτι δεν ειναι σελιδα με ενεργοποιημενη ασφαλεια.... κατι λεει για εκδοση με voucher..... αυτο πως γινεται, αν γινεται. ερχεται με ταχυδρομειο το πλαστικο?

 

 

εδω τα εξηγει ολα...ειναι ασφαλες...και τα voucher μεχρι 150 ευρω απτα συνεργαζομενα περιπτερα...

 

τωρα αν το φοβασαι μπορεις να πας στα συνεργαζομενα με card και voucher να την παρεις επιτοπου..

Edited by rio0013
Link to comment
Share on other sites

οταν την συνδεσες, χρεωσε το 1.5ευρω? εκανες μετα την διαδικασια verify? ή ολα εγιναν χωρις verify?

 

Δεν την σύνδεσα. Απλά πάτησα στο link που μου έδωσε στο email που στάλθηκε από το Paypal με το request money και συμπλήρωσα τα στοιχεία της κάρτας.

 

Στην πρώτη προσπάθεια έγινε denied, αλλά πήραν από την Εθνική τηλέφωνο για επιβεβαίωση και με τη δέυτερη προσπάθεια τη δέχτηκε. Το ποσό (165€) πέρασε αμέσως στο Balance μου αφού το έκανα accept.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την σύνδεσα. Απλά πάτησα στο link που μου έδωσε στο email που στάλθηκε από το Paypal με το request money και συμπλήρωσα τα στοιχεία της κάρτας.

 

Στην πρώτη προσπάθεια έγινε denied, αλλά πήραν από την Εθνική τηλέφωνο για επιβεβαίωση και με τη δέυτερη προσπάθεια τη δέχτηκε. Το ποσό (165€) πέρασε αμέσως στο Balance μου αφού το έκανα accept.

 

καρτα maestro εχεις της εθνικης;;

Link to comment
Share on other sites

καρτα maestro εχεις της εθνικης;;

 

Την καινούρια Mastercard Debit (χρεωστική). Τη βγάζεις και από το ebanking, δεν χρειάζεται καν να πας σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

 

εδω τα εξηγει ολα...ειναι ασφαλες...και τα voucher μεχρι 150 ευρω απτα συνεργαζομενα περιπτερα...

 

τωρα αν το φοβασαι μπορεις να πας στα συνεργαζομενα με card και voucher να την παρεις επιτοπου..

το voucher απο που το βρισκεις?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το voucher απο που το βρισκεις?

 

Απτα συνεργαζομενα καταστηματα...εχει επιλογη στο site να βρεις το κοντινοτερο στην περιοχη σου...

Link to comment
Share on other sites

Απτα συνεργαζομενα καταστηματα...εχει επιλογη στο site να βρεις το κοντινοτερο στην περιοχη σου...

 

οκ, οκ , σταματαμε εδω γτ ειμαστε offtopic, εχει πολλα συνεργαζομενα θα περασω για ενημερωση.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω αγορά απο ebay με το τρόπο του balance. Αγορά απ'ευθείας απο τη preipaid πειραιώς μέσω paypal δεν έγινε αποδεκτή.
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα την παλιά μου κάρτα που έλειξε από το paypal και πέρασα την καινούργια.

 

Εδώ και 3 μέρες περιμένω να μου τραβήξουν το 1.5 ευρώ ώστε στη συνέχεια να κάνω confirm την κάρτα, αλλά ακόμα τίποτα. Το ποσό του 1.5 ευρώ όμως έχει δεσμευτεί από την τράπεζα.

 

Μπορώ να προχωρήσω σε αγορά χωρίς να κάνω confirm την κάρτα.

 

Έχει τύχει σε αλλον καθυστέρηση για την ληψη του 4ψηφιου confirmation code απο το pp?

Link to comment
Share on other sites

οκ, οκ , σταματαμε εδω γτ ειμαστε offtopic, εχει πολλα συνεργαζομενα θα περασω για ενημερωση.

 

Ναι οντως...εγω το προτεινα...θα δεις θα δουλεψει...10 ευρω εχει και μετα τη φορτιζεις με voucher!! Αλλα το σταματαμε εδωω

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα την παλιά μου κάρτα που έλειξε από το paypal και πέρασα την καινούργια.

 

Εδώ και 3 μέρες περιμένω να μου τραβήξουν το 1.5 ευρώ ώστε στη συνέχεια να κάνω confirm την κάρτα, αλλά ακόμα τίποτα. Το ποσό του 1.5 ευρώ όμως έχει δεσμευτεί από την τράπεζα.

 

Μπορώ να προχωρήσω σε αγορά χωρίς να κάνω confirm την κάρτα.

 

Έχει τύχει σε αλλον καθυστέρηση για την ληψη του 4ψηφιου confirmation code απο το pp?

ναι, σ εμενα εχει κανει και μια εβδομαδα, οσο για το αν μπορεις να κανεις συναλλαγη χωρις επιβεβαιωση κωδικου, εμενα σε μικροποσα με αφηνε, εχω pp εδω και 15 χρονια ομως, ισως γι αυτο, δοκιμασε το.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε αλλον καθυστέρηση για την ληψη του 4ψηφιου confirmation code απο το pp?

 

:rolleyes: - σε μενα, αργησε μερικες μερες επαιρνα τηλεφωνο τιποτα, σκεφτηκα αν τους γραψω αλλα μετα απο μερικες μερες τελικα ξαναπηρα τηλεφωνο και εγινε η δουλεια

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.moneysafecard.com/el/

 

τη συνδεεις στο paypal και αρχιζει το παρτυ..ειναι μεσο κυπρου οποτε δεν πιανει την ελλαδα...;)

δεν έχει και φτηνές χρεώσεις πάντως.

http://www.moneysafecard.com/el/xrewseis.html

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει και φτηνές χρεώσεις πάντως.

http://www.moneysafecard.com/el/xrewseis.html

 

Δες τη skrill με λογικότερες χρεώσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα άλλαξα τη ρύθμιση να μου μετατρέπει η τράπεζα το δολλάριο σε ευρώ και σήμερα πάλι το Paypal την είχε αλλάξει απο μόνο του.

Μου φαίνεται πριν απο κάθε συναλλαγή θα πρέπει να το διπλοτσεκάρουμε αυτό.

Καλό το paypal αλλά και η λαμογιά πάει σύννεφο...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει και φτηνές χρεώσεις πάντως.

http://www.moneysafecard.com/el/xrewseis.html

 

Φαρμακειο ειναι. Καλυτερα την skrill.

Link to comment
Share on other sites

Απο που άλλαξες τη ρύθμιση;

Εμένα δεν μου το έκανε ποτέ.

 

Πας paypal--->profile--->my money--->my preapproved

payments--->update--->set availiable founding

sources--->conversion options--->bill me in the currency

listed--->submit και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Πας paypal--->profile--->my money--->my preapproved

payments--->update--->set availiable founding

sources--->conversion options--->bill me in the currency

listed--->submit και είσαι οκ

 

Εγώ ΟΚ είμαι και χωρίς να κάνω το παραπάνω ;)

Το μόνο που έχω κάνει ειναι να βάλω primary currency το $ και με χρεώνει σε $.

 

Η διαδικασία που περιγράφεις είναι για δόσεις, συνδρομές και τέτοιες επαναλαμβανόμενες συναλλαγές για τις οποίες έχει ήδη δοθεί έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό μεσημέρι,

Σήμερα κατάφερα αγορά από ebay με paypal και Πειραιώς webuy.Μάλλον τα βάσανά μας οδεύουν προς το τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

Χρεωστική της Πειραιώς με επανειλημμενες προσπάθειες από εχθές το βράδυ για αγορές από το ebay και ανανέωση κάρτας στην wind και τιποτα,αποτέλεσμα είχα μόνο μέσω request στο paypal!
Link to comment
Share on other sites

μετα την αγορα με τη χρηση του 2ου paypal, μου ηρθε μνμ απο την paypal με τιτλο "Your account has been limited until we hear from you".

 

How you can help

 

It's usually pretty easy to take care of things like this. Most of the

time, we just need a little more information about your account or latest

transactions.

 

To help us with this and to find out what you can and can't do with your

account until the issue is resolved, log in to your account and go to the

Resolution Center.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...