Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειραιώς, χρεωστική visa, banggood

 

Μήπως με άφησε επειδή ήταν μικρό το ποσό; Δεν ξέρω τι να πω!

 

Gearbest με χρεωστική της alphabank visa πάντως τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει οτι το ebay βλεπει τα στοιχεια μου και το email paypal που θελω να κανω την πληρωμη ανηκει σε αλλο ονομα? τι εγινε ρε γμτ? ξερει κανεις? πρεπει να κανω πληρωμη!

ναι αυτο εφταιγε! εχω βαλει το ονομα της μανας μου και το κινητο της και μαλλον δεν κανει επιβεβαιωση! εστειλα ξανα στον 1ο λογαριασμο και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!

δλδ πρεπει να κανω send money απο τον 1ο στον 2ο για να παρει απο την καρτα μου και μετα παλι απο τον 2ο στον 1ο για να μπορω να κανω αγορες.....

ετσι το κανετε ολοι με το send money ή εκανα πατατες τηγανιτες?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει οτι το ebay βλεπει τα στοιχεια μου και το email paypal που θελω να κανω την πληρωμη ανηκει σε αλλο ονομα? τι εγινε ρε γμτ? ξερει κανεις? πρεπει να κανω πληρωμη!

ναι αυτο εφταιγε! εχω βαλει το ονομα της μανας μου και το κινητο της και μαλλον δεν κανει επιβεβαιωση! εστειλα ξανα στον 1ο λογαριασμο και η πληρωμη εγινε κανονικα!!!

δλδ πρεπει να κανω send money απο τον 1ο στον 2ο για να παρει απο την καρτα μου και μετα παλι απο τον 2ο στον 1ο για να μπορω να κανω αγορες.....

ετσι το κανετε ολοι με το send money ή εκανα πατατες τηγανιτες?

Έτσι πρέπει,γιαυτό σου είπα και τούμπαλιν:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει,γιαυτό σου είπα και τούμπαλιν:)

 

εσυ ειπες σχετικα με το συναλλαγμα ομως, που τελικα δεν χρειαζοταν το κανεις μεσα στον ιδιο λογαριασμο δεν εχει κοστος εκτος αν εχει αλλαξει εντωμεταξυ η ισοτιμια.

Για το send money ξερει κανεις ετσι οπως εκανα πριν πρεπει να γινεται? ή επρεπε να βαλω το δικο μου ονομα και τηλεφωνο?:blink:

προφανως την ωρα της πληρωμης γινεται επιβεβαιωση ο λογαριασμος του paypal με του ebay και λογω διαφορετικων στοιχειων δεν περνουσε την πληρωμη!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα, send money το .............. 150$ ,eurobank visa, ολα καλα, και μαλιστα επιλεγω να στειλω $ εφοσον σε $ θα γινει η αγορα, και την μετατροπη να την κανει η τραπεζα και οχι το PP, ολα καλα!!!
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα, send money το .............. 150$ ,eurobank visa, ολα καλα, και μαλιστα επιλεγω να στειλω $ εφοσον σε $ θα γινει η αγορα, και την μετατροπη να την κανει η τραπεζα και οχι το PP, ολα καλα!!!

 

Να σε ρωτησω αγοραζεις με τον 2ο λογαριασμο σου? ειδες παραπανω τι επαθα ?

πρεπει να κανω send money στον 2ο και μετα ξανα στον 1ο για να μπορω να αγορασω απο ebay, ευτυχως οι μεταφορες balance τελικα δεν χρεωνονται! και εγω με eurobank visa.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω αγοραζεις με τον 2ο λογαριασμο σου? ειδες παραπανω τι επαθα ?

πρεπει να κανω send money στον 2ο και μετα ξανα στον 1ο για να μπορω να αγορασω απο ebay, ευτυχως οι μεταφορες balance τελικα δεν χρεωνονται! και εγω με eurobank visa.

Nαι με τον δευτερο, ποιος ο λογος να τα παω παλι στον πρωτο? εκτος και αν υπαρχει θεμα οπως στην περιπτωση σου. Πολλες φορες βλεπεις πωλητες να το λενε ξεκαθαρα, we ship only to your paypal address.... ισως καπως ετσι επαθες κ εσυ.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

η διευθυνση ειναι η ιδια, μονο ονομα και κινητο ειναι διαφορετικα και το email φυσικα! απο διευθυνση δεν ειναι το προβλημα.

Δεν ξερω γιατι εγινε τωρα το εχω στειλει το balance στον 1ο, εφοσον δεν χρεωνεται δε νομιζω οτι ειναι προβλημα μια επιπλεον κινηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

η διευθυνση ειναι η ιδια, μονο ονομα και κινητο ειναι διαφορετικα και το email φυσικα! απο διευθυνση δεν ειναι το προβλημα.

Δεν ξερω γιατι εγινε τωρα το εχω στειλει το balance στον 1ο, εφοσον δεν χρεωνεται δε νομιζω οτι ειναι προβλημα μια επιπλεον κινηση. ;)

 

Η διευθυνση του paypal πρεπει να ειναι ιδια με του ebay, οπως και το ονομα. Επισης, το πηγαινε ελα χρηματων απο τον ενα λογαριασμο στον αλλο αν γινεται συχνα ισως δημιουργησει υποψιες στο paypal οτι εισαι το ιδιο ατομο με δυο διαφορετικους λογαριασμους οπως συνεβη σε ενα φιλο παλαιοτερα. Για να το αποφυγεις μην χρησιμοποιεις το ιδιο ονομα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανοιξαν..πληρωσα με paypal χωρις balance 140 ευρω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με τι καρτα - τραπεζα?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανοιξαν..πληρωσα με paypal χωρις balance 140 ευρω

eurobank visa, μολις τωρα απο gearbest, 63.50 μεσω Paypal, ακυρο......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Alpha bank visa..μολις εκανα και αλλη πληρωμη για εναν φιλο μου 85 λιρες

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Alpha bank visa..μολις εκανα και αλλη πληρωμη για εναν φιλο μου 85 λιρες

 

Ποιο μαγαζί?? Με paypal?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για gearbest με paypal με κάρτα visa alphabank έφαγα και εγώ άκυρο....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αγορά από ebay μέσω paypal με χρέωση κατευθείαν στην κάρτα του τραπεζικού λογαριασμού μου (MasterCard Πειραιώς)!
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο geekbuying .ενω τα χρηματα εφυγαν απο το paypal balance μου και στο status φαινεται completed ,στο site η παραγγελια φαινεται unpaid και μου βγαζει procced to pay,δηλαδη να πατησω και να πληρωσω.επικοινωνησα μαζι τους και μου λενε πως δεν εχουν λαβει χρηματα απο αυτον τον λογαριασμο.την εχει παθει ποτε κανεις?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εχτες αγορα μεσω paypal 170 ευρω,σε μαγαζι απο Αγγλια(κατευθειαν χωρις λεφτα στο balance).Δυστυχως ομως στο status στο PAYPAL δειχνει "PENDING" και ουτε στο winbank φαινεται στις τρεχουσες ή στις εγκρισεις η αγορα.Οποτε λογικα θα ακυρωθει αυτοματα.Εγινε με Πειραιως Visa Gold η αγορα.
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο geekbuying .ενω τα χρηματα εφυγαν απο το paypal balance μου και στο status φαινεται completed ,στο site η παραγγελια φαινεται unpaid και μου βγαζει procced to pay,δηλαδη να πατησω και να πληρωσω.επικοινωνησα μαζι τους και μου λενε πως δεν εχουν λαβει χρηματα απο αυτον τον λογαριασμο.την εχει παθει ποτε κανεις?

Αν σου εγραφε στο paypal completed και σου ηρθε και η αποδειξη πληρωμης απο το paypal τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Συνηθως στο geekbuying στο status πληρωμης βγαζει ενα περιεργο μηνυμα απο οσο θυμαμαι αρχικα και δεν καταλαβαινεις αν οντως εγινε η πληρωμη ή οχι. Ποσες μερες περασαν απο την αγορα?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οσοι εχουν αλφα, ξεμπλοκαραν με το paypal!!! παιδια επιβεβαιωστε. Eγω με eurobank visa σημερα το πρωι, ακυρο. 63,5$ Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οσοι εχουν αλφα, ξεμπλοκαραν με το paypal!!! παιδια επιβεβαιωστε. Eγω με eurobank visa σημερα το πρωι, ακυρο. 63,5$

ναι!μολις αγορασα απο ebay!50 euros. μεχρι πριν λιγες μερες δεν γινοταν!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου εγραφε στο paypal completed και σου ηρθε και η αποδειξη πληρωμης απο το paypal τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Συνηθως στο geekbuying στο status πληρωμης βγαζει ενα περιεργο μηνυμα απο οσο θυμαμαι αρχικα και δεν καταλαβαινεις αν οντως εγινε η πληρωμη ή οχι. Ποσες μερες περασαν απο την αγορα?

Ναι μου ήρθε κανονικά απόδειξη. Αν και την παραγγελία την ακυρωσα γιατί δεν τα βρήκαμε με την έκπτωση. Αυτοί πάντως λένε πως δεν τα έχουν λάβει τα χρήματα. Άνοιξα και dispute.

Αν σου εγραφε στο paypal completed και σου ηρθε και η αποδειξη πληρωμης απο το paypal τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Συνηθως στο geekbuying στο status πληρωμης βγαζει ενα περιεργο μηνυμα απο οσο θυμαμαι αρχικα και δεν καταλαβαινεις αν οντως εγινε η πληρωμη ή οχι. Ποσες μερες περασαν απο την αγορα?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οσοι εχουν αλφα, ξεμπλοκαραν με το paypal!!! παιδια επιβεβαιωστε. Eγω με eurobank visa σημερα το πρωι, ακυρο. 63,5$

Ναι παιδιά κ γω ανανεωσα wind f2go με paypal σήμερα με αλφα visa, δν μπορούσα παλιά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...