Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μήπως ξέρετε τι είναι αυτο που έχει έρθει απο το site paypal που λεει οτι αλλάζουν οι νομιμες συμφωνιες και αναφέρει οτι διαχωρίζουν τις τις θέσεις τους με το ebay,αλλα θα μπορουν να γίνονται κανονικά οι αγορες απο εκει μέσω paypal,προφανώς ρωτάει εαν συμφωνώ με τις νέες νομικές συμφωνίες η αλλιώς μπορώ να διαγράψω τον λογαριασμό μου εαν δεν συμφωνω.Αυτα κατάλαβα εγω με τα φτωχά αγγλικά μου. Βασικά ειναι ενα κατεβατο που λέει και καλα τις νέες λειτουργίες του paypal.
δηλαδη θα μπορουμε να κανουμε τις αγορες μας κανονικα οπως και τωρα ?με τον ιδιο τροπο ?και που πρεπει να παμε για να αποδεχθουμε η οχι αυτα που γραφει ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον karthan7 για την απαντηση και πιστεύω αγορές θα μπορούν να γίνονται, αλλά κόλλησα και εγω στο εάν θα πρέπει να κάνω κάτι για να αποδεχτώ αυτές τις αλλαγές ή μάλλον γίνεται αυτόματα αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Τα λέει μέσα στο κείμενο.

1 ) Αν αποδέχεστε τις αλλαγές, δεν χρειἀζεται να κάνετε απολύτως τίποτα.

2) Αν δεν τις αποδέχεστε, η μόνη επιλογή είναι σβήσιμο του λογαριασμού σας και δίνει το λινκ στο οποίο μπορείτε να επικοινωνήσετε ώστε να το προχωρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας δεν ξερω αν γραφω σε σωστο ποστ .. ειχα κανει μια αγορα στης 6 του μαρτη θα πρεπε ομως να ειχα παραλαβει το δεμα ομως δεν παρελαβα ποτε .. ετσι εστειλα στο Ebay και εγινε επιστορφη χρηματων ,ομως στην καρτα της τραπεζας που την εχω συνδεμενη δεν υπαρχει το ποσο και κατι που με ξενισε ειναι αυτη εδω η κατασταση

 

 

Apr 28, 2015 Transfer To Credit Card Completed Details Transfer To Credit Card .......... -€18.97 EUR

Select record 1

Apr 28, 2015 Refund From Fan cuirong Completed Details Refund From Fan cuirong ............. $19.99 USD

 

:wacko: Μπερδευτηκα τα χρηματα που μπηκαν ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινουν αμεσα. Μπορει να παρει ακομα και 10 εργασιμες ημερες ( η παραπανω) για να ολοκληρωθει η επιστροφη. Εμενα πχ μετα απο μια εβδομαδα μπηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Θα τα δεις στον επόμενο μηνιαίο λογαριασμό της πιστωτικής σαν πίστωση. Έτσι ήτανε και μένα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορειτε να με βοηθησετε σε καποιες αποριες που εχω?

Πρωτη φορα στο pp.

Συνέδεσα μια prepaid mastercard της Πειραιως,με 40 ευρω μεσα.

Αφου εβαλα το 4ψήφιο κωδικο,μου επιστρεψαν το 1,5 ευρω που ειχαν αφαιρεσει,αλλα μετα απο 12 μερες που ξαναμπήκα ,δεν φαινονται μεσα τα 38,5 ευρω που εχει η καρτα.

Ποτε θα φανουν?

Θα φανούν καποια στιγμή?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο balance δεν φαίνονται τα χρήματα της κάρτας σου ή του λογαριασμού σου, διότι δεν είναι χρήματα που είναι μέσα στο paypal, αλλά στην τράπεζα σου. Μόνο αν μεταφέρεις εσύ ποσό από την κάρτα/λογαριασμό σου μέσα στο paypal, θα δεις το ποσό στο balance του.

Η' αν κάποιος σου στείλει κάποιο ποσό από το δικό του paypal στο δικό σου (ή π.χ. δεχτείς κάποια πληρωμή για πώληση με paypal).

 

Για ότι αγορά κάνεις, το pp τραβάει το ποσό κατευθείαν από την κάρτα/λογαριασμό σου. Αν τύχει κάποια στιγμή και έχεις κάποιο ποσό και μέσα στο balance, θα τραβήξει πρώτα αυτό και μετά (αν δεν φτάνει για την πληρωμή) το υπόλοιπο από την κάρτα/λογαριασμό.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Αρα να το αφησω ετσι ή να βγαλω τα λεφτα απο την prepaid και να τα βαλω στο pp?

Εχει καμμια διαφορά?(περα του γεγονοτος οτι για να δω τα λεφτα στην καρτα,πρεπει να μπω στο web banking)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, ειδικά για τις περιπτώσεις που τύχει να κάνεις αγορά και σε άλλο νόμισμα, έχει και μειονέκτημα:

το pp έχει ένα δικό του έξτρα νταβατζιλίκι στην ισοτιμία των νομισμάτων κατά τις μετατροπές, της τάξης του +4, +5%... αν δηλαδή έχεις λεφτά μέσα στο balance και γίνει η πληρωμή από εκεί, στην τιμή μπαίνει αυτό το έξτρα (όταν παίζει μετατροπή νομίσματος).

 

Ενώ αν έχεις τα λεφτά στην τράπεζα σου, δλδ στην κάρτα σου όπως έχει, απλά θα επιλέξεις (κάπου μέσα στα μενού του pp είναι η ρύθμιση, διάβασε τα ποστ #4005- 4007) την ισοτιμία σε περίπτωση μετατροπής νομίσματος, να την κάνει πάντα η τράπεζα σου (που συμφέρει συγκριτικά).

 

Αν τα λεφτά είναι μέσα στο balance, δλδ ουσιαστικά μέσα στο Paypal, δεν έχεις τέτοια επιλογή, πληρώνεις αναγκαστικά και τα έξτρα του paypal στις μετατροπές.

 

ΥΓ. Άσχετα από τις ισοτιμίες, δεν ξέρω όμως ακριβώς τι παιζει με τις προμήθειες που χρεώνουν (αν χρεώνουν όλες) οι τράπεζες/κάρτες σε κάθε αγορά, εκεί μόνο αναρωτιέμαι μήπως συμφέρει, δλδ μόνο για τις αγορές όπου δεν υπάρχει μετατροπή νομίσματος ώστε να γλυτώνετε την προμήθεια κάθε φορά (αν όντως υπάρχει από την τράπεζα/κάρτα σου). Ας μας πει κάποιος που έχει εμπειρία πάνω σε αυτό...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα καλύτερα αντί να έχεις prepaid να ανοίξεις έναν λογαριασμό και να τα έχεις εκεί τα λεφτά για να γλιτώνεις και τα 2 ευρώ χρέωση κάθε φορά που φορτίζεις την prepaid.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Αρα να το αφησω ετσι ή να βγαλω τα λεφτα απο την prepaid και να τα βαλω στο pp?

Εχει καμμια διαφορά?(περα του γεγονοτος οτι για να δω τα λεφτα στην καρτα,πρεπει να μπω στο web banking)?

Και πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό ; Χρήματα στο Paypal δεν μπαινουν από πιστωτική-χρεωστική αλλά μόνο με έμβασμα.

Μόνο να ψωνίσεις μπορεις με πιστωτική - χρεωστική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας.

 

 

Πριν κάνα χρόνο δημιούργησα έναν PayPal λογαριασμό,με τον οποίο δεν έχω κάνει ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ. είχε ένα αμελητέο πόσο (0,31$) μέσα από μια άσχετη πληρωμή που έλαβα.

 

 

 

 

Πριν λίγο έρχεται ένα Email από την PayPal που με ενημερώνει ότι έχω...αρνητικό πρόσημο στο ποσό που έχω στο PayPal. Μπαίνω στο λογαριασμό, το balance είναι 0.0$. Αφαντα τα 31 σεντ, αλλά επίσης και κανένα αρνητικό πόσο. Πάω στο history, καμία συναλλαγή, όπως και είναι λογικό. Πάω resolution center, και εκεί κανένα θέμα όπως και πρέπει.

 

 

Τους έστειλα mail από το Site, στην κατηγορία negative balance. Εκεί που ζήτησε order ή claim id το άφησα προφανώς κενό.

 

 

Τους εξήγησα την κατάσταση και λέει θα απαντήσουν σε 24 ώρες.

 

 

Τι παίχτηκε εδώ? Είχα πολύ καιρό να αγγιξω το λογαριασμό, δεν έχει γίνει όμως κάποια αγορά.

 

Ευχαριστώ :D

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, ειδικά για τις περιπτώσεις που τύχει να κάνεις αγορά και σε άλλο νόμισμα, έχει και μειονέκτημα:

το pp έχει ένα δικό του έξτρα νταβατζιλίκι στην ισοτιμία των νομισμάτων κατά τις μετατροπές, της τάξης του +4, +5%... αν δηλαδή έχεις λεφτά μέσα στο balance και γίνει η πληρωμή από εκεί, στην τιμή μπαίνει αυτό το έξτρα (όταν παίζει μετατροπή νομίσματος).

 

Ενώ αν έχεις τα λεφτά στην τράπεζα σου, δλδ στην κάρτα σου όπως έχει, απλά θα επιλέξεις (κάπου μέσα στα μενού του pp είναι η ρύθμιση, διάβασε τα ποστ #4005- 4007) την ισοτιμία σε περίπτωση μετατροπής νομίσματος, να την κάνει πάντα η τράπεζα σου (που συμφέρει συγκριτικά).

 

Αν τα λεφτά είναι μέσα στο balance, δλδ ουσιαστικά μέσα στο Paypal, δεν έχεις τέτοια επιλογή, πληρώνεις αναγκαστικά και τα έξτρα του paypal στις μετατροπές.

 

ΥΓ. Άσχετα από τις ισοτιμίες, δεν ξέρω όμως ακριβώς τι παιζει με τις προμήθειες που χρεώνουν (αν χρεώνουν όλες) οι τράπεζες/κάρτες σε κάθε αγορά, εκεί μόνο αναρωτιέμαι μήπως συμφέρει, δλδ μόνο για τις αγορές όπου δεν υπάρχει μετατροπή νομίσματος ώστε να γλυτώνετε την προμήθεια κάθε φορά (αν όντως υπάρχει από την τράπεζα/κάρτα σου). Ας μας πει κάποιος που έχει εμπειρία πάνω σε αυτό...

 

Τα χρήματα που βρίσκονται στο balance δεν μετατρέπονται σε άλλο νόμισμα. Αφαιρούνται μόνο σε περιπτώσεις αγορών που γίνονται στο ίδιο νόμισμα με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κάνεις λάθος...

 

- Έχεις π.χ. balance σε Α νόμισμα =δολάρια.

- Κάνεις αγορά προϊόντος σε Β -διαφορετικό από το balance- νόμισμα=π.χ. ευρώ

> υπολογίζει και μετατρέπει -με την εσωτερική (+4-5%) ισοτιμία του pp- το Χ ποσό του ευρώ σε δολάρια, και τα αφαιρεί από το balance.

 

Eπίσης, στην περίπτωση που στο balance έχεις κάποιο ποσό σε δολάρια και κάποιο ποσό σε Ευρώ, και κάνεις αγορά προϊόντος σε Ευρώ, θα αφαιρέσει πρώτα αυτά (κι αν δεν φτάνουν, θα κάνει πάλι υπολογισμό>μετατροπή για να τραβήξει/συμπληρώσει τα υπόλοιπα από τα δολάρια). Η το αντίστροφο, αν αγόραζες προϊόν σε δολάρια...

 

Πάρε και πρόσφατο παράδειγμα μέσα από τα details αντίστοιχης με το παράδειγμα αγοράς προ ημερών (αν τσεκάρεις και ισοτιμία εκείνης της ημέρας, θα διαπιστώσεις και το +4-5% της δικής του ισοτιμίας που έχουμε πει, με την οποία έκανε την μετατροπή και τράβηξε τα $...)

 

Related Transactions

Date Type Status Details Amount

Apr 14, 2015 Currency Conversion Completed Details -$65.87 USD

Apr 14, 2015 Currency Conversion Completed Details €59.19 EUR

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

apVga είσαι σίγουρος? Απο ιδία εμπειρία πιστεύω ισχύει αυτό που είπε ο nikkal. Είχα ένα ποσό στο balance σε ευρώ και έκανα αγορά σε δολάρια και το ποσό δεν πειράχτηκε. Όταν μετά έκανα μια αγορά σε ευρώ, τράβηξε το ποσό του balance και τα υπόλοιπα από την τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λέω θεωρητικά, πόση παραπάνω σιγουριά χρειάζεται πέρα από το:

 

Eχει χρόνια που έχω account /και balance μόνο με δολάρια. Με τα οποία όλα αυτά τα χρόνια, κάνω συνεχώς αγορές από διάφορες χώρες, δλδ προiόντα τιμολογημένα από το εκάστοτε μαγαζί και σε δολάρια και σε ευρώ και σε λίρες αγγλίας... Πάντα μα πάντα πληρώνω από το balance, δλδ με $.

Όταν αγοράζω προιόν με τιμή σε λίρες ή ευρώ, γίνεται πάντα η μετατροπή που ανέφερα (με το νταβατζιλίκι του +4-5%) και σας παραθεσα ήδη copy-paste και τα details μέσα από το paypal από πρόσφατη αγορά μου από ελλ.μαγαζί, όπου φαίνεται η μετατροπή/"Currency Conversion" που έγινε του ποσού από ευρώ που είχε το προιόν, σε δολάρια τα οποία πήρε από το balance για να γίνει η πληρωμή, όπως πάντα.

Το βλέπεται ότι έχει πάρει το 59τόσα ευρώ που έκανε το προιόν, τα μετέτρεψε με την δική τους ισοτιμία στα 60τόσα δολάρια, τα οποία και τραβηξε και έγινε η πληρωμή, τι άλλο να πω... εκατοντάδες παρόμοιες αγορές όλων αυτών των χρόνων όπου γίνεται πάντα αυτό.

 

Η άλλη περίπτωση που ανέφερα με τα δύο νομισματα στο balance, είναι διαπιστωμένη σε πολύ μικρότερη κλίμακα, που έτυχε ένα διάστημα να μου στείλουν και να μπούνε ευρώ παραλληλα με τα δολάρια στο balance, οπότε και τραβούσε πρώτα αυτά στις επόμενες αγορές που ήταν προιόν με ευρώ.

 

Αντε και σε εικόνα και παραδίνομαι, 3 διαφορετικά νομίσματα/πληρωμές, μετατροπή και πληρωμή με $:

1) Eυρω σε $

http://s21.postimg.org/iscy4xr5j/E_se.jpg

2) Λίρα αγγλίας σε $

http://s29.postimg.org/rb3y0usqv/GBP_se.jpg

3) δολάριο Aυστραλίας σε $

http://s30.postimg.org/3kunq0q4x/AUD_se.jpg

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα ένα ποσό στο balance σε ευρώ και έκανα αγορά σε δολάρια και το ποσό δεν πειράχτηκε. Όταν μετά έκανα μια αγορά σε ευρώ, τράβηξε το ποσό του balance και τα υπόλοιπα από την τράπεζα.

Μια στιγμή, μήπως δεν έχετε καταλάβει τι εννοούμε με το "μετατροπή νομίσματος"; Δεν λέμε ότι έχεις π.χ. balance σε ευρώ και θα μπεις και θα το δεις ξαφνικά να αναγράφεται/να έχει μετατραπεί σε δολάρια επειδή αγόρασες κάτι σε δολάρια. Η πληρωμή, το ποσό που θα τραβήξει υπολογίζεται και μετατρέπεται (όταν όντως αγοράζεις προιόν με τιμή άλλου νομίσματος από αυτό που έιναι το balance σου).

Μπες μέσα στα details της αγοράς σου που λες, και δες, θα γράφει ότι για το προιόν που αγόρασες και έκανε π.χ. 10δολάρια, σου τράβηξε ...μετατροπή νομίσματος, υπολογισμός πόσα ευρώ είναι τα 10 δολάρια (με την δική του ισοτιμία) =Χ ευρώ αφαίρεση από το balance σου.

Τα υπόλοιπα χρήματα στο balance σου, εννοείται ότι παραμένουν σε ότι νόμισμα τα έχεις!

 

ΥΓ. Νομίζω -αυτό δεν το ξέρω από πρώτο χέρι, γιατί είπαμε πληρώνω πάντα από balance- πως έχει αναφερθεί εδώ μέσα, ότι υπάρχει ρύθμιση κάπου αν θέλεις να σετάρεις από που να γίνεται η πληρωμή, από την κάρτα ή το balance κλπ -δεν θυμάμαι λεπτομέρειες- μήπως στην περίπτωση σου έχεις κάνει κανα τέτοιο; (αν όντως ισχύει όπως θυμάμαι να το διάβασα). Με μένα πάντως -ρυθμίσεις μη πειραγμένες- γίνεται πάντα αυτά που ανέφερα παραπάνω και φαίνεται και στις εικόνες...

 

(και το τελευταίο που λες, άσχετο με τις μετατροπές, αλλά ναι έτσι πάει, πρώτα τραβάει ότι βρει -αν υπάρχει- στο balance, κι αν δεν φτάνουν τραβάει το υπόλοιπο που χρειάζεται για την συμπλήρωση του ποσού από κάρτα/λογαριασμό τράπεζας)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις transactions στο type λέει "payment to τάδε" (εκεί που εσένα λέει currency conversion). Νομίζω κατάλαβα τι γίνεται. Έχεις αφήσει να κάνει το paypal την μετατροπή νομίσματος ενώ εγώ έχω επιλέξει να την κάνει η τράπεζα. Γι' αυτό και όταν αγοράζω σε νόμισμα διαφορετικό του balance, το paypal δεν το χρησιμοποιεί και η πληρωμή γίνεται σε όλο το ποσό από την χρεωστική μου κάρτα. Ενώ σε εσένα αφού κάνει τη μετατροπή το paypal, ό,τι νόμισμα και να έχεις στο balance το μετατρέπει σε αυτό της αγοράς, τραβάει και όσο χρειάζεται από την τράπεζα, το μετατρέπει και αυτό και κάνει την πληρωμή. Σωστά? Έτσι όμως πληρώνεις νταβατζηλίκι 4-5% προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος στο paypal ενώ αν είχες επιλέξει να κάνει τη μετατροπή η τράπεζα θα πλήρωνες το πολύ 2% (τόσο είναι πχ στην Πειραιώς).
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρω ότι συμφέρει να κάνει την μετατροπή η τράπεζα και το έχω αναφέρει κι εγώ πολλές φορές -και στην προηγούμενη σελίδα- ως συμβουλή εδώ μέσα για το αντίστοιχο σετάρισμα στις ρυθμίσεις (αν και αυτό που έλεγα στο Y.Γ. ήταν για κάτι διαφορετικό, αλλά είπαμε μπορεί να το θυμάμαι λάθος εκείνο) ΑΛΛΑ αυτό ισχύει για όσους χρησιμοποιούν και εχουν χρήμα σε κάρτα/τράπ.λογ. και πληρώνουν με αυτά, χρησιμοποιούν απλά το pp ως μεσάζων στην ουσία και μπορούν να το σετάρουν τις μετατροπές να τις κάνει η τράπεζα/κάρτα.

Για μένα -και άλλους που δεν χρησιμοποιούν κάρτα κλπ- δεν παίζει αυτή η επιλογή, μιας και έχω χρήμα MONO μέσα στο paypal, αλλιώς εννοείται ότι το επιλέγεις... Οπότε μπλα μπλα, ισχύουν τα παραπάνω με τις μετατροπές και ισοτιμίες για πληρωμές απευθείας από/με το ίδιο το paypal (/balance).

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Οκ την βρήκαμε την άκρη με τις μετατροπές. Για το άλλο τώρα που λες στο υστερόγραφο δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, σίγουρα πάντως δεν έχω πειράξει τίποτα στα settings μου εκτός από την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Έχω συνδέσει στον λογαριασμό μου στο paypal μια χρεωστική κάρτα της Πειραιώς που είναι στο όνομα της γυναικάς μου. Έληξε όμως και έτσι ενεργοποίησα την καινούρια στην τράπεζα και την επομένη μέρα έκανα το ίδιο και στον λογαριασμό μου στο paypal.Ολα πήγαν καλά μέχρι που είχα την << καταπληκτική>> ιδέα να επιβεβαιώσω την κάρτα.Μου κράτησε λοιπόν 1,50 ευρώ και μου ζήτησε να βάλω τον 4ψηφιο κωδικό επιβεβαίωσης αυτής της συναλλαγής .Έλα όμως που εγώ ο <<έξυπνος>> αντί να περιμένω να εμφανιστεί η συναλλαγή στην τράπεζα έβαζα τον 4ψηφιο κωδικό από άλλες πληρωμές που είχα κάνει μέσω paypal μπας και τον δεχτεί. Όπως καταλαβαίνετε το paypal μπλόκαρε την κάρτα και την αφαίρεσε από τον λογαριασμό μου.Για να ξαναενεργοποιήσω τώρα την κάρτα μου ζητάει τα παρακάτω

If you'd still like to use this card with PayPal, you'll need to fax us:

1) A copy of your driver's license or other photo ID.

2) A copy of the summary of financial activity provided by your card issuer, which should show the last 4 digits of the card number as well as your name and address. These need to match the information in your PayPal account.

3) A fax cover sheet, which will help us process your documents as quickly as possible

Οι απορίες μου λοιπόν είναι

1) Στο fax στέλνω φωτοτυπία διπλώματος οδήγησης ή φωτοτυπία ταυτότητας δικής μου ή της γυναίκας μου που της ανήκει η κάρτα?

2) Επειδή τα διπλώματα μας είναι γραμμένα στα ελληνικά ποσό ασφαλές είναι να στείλουμε φωτοτυπία της ταυτότητας μας?

3) Πως γίνετε να πάρω αντιγράφω συναλλαγών από την τράπεζα όπου να φαίνονται η διεύθυνση και το όνομα μου και αυτά να ταιριάζουν με τον λογαριασμό μου στο paypal αφού η κάρτα είναι της γυναίκας μου?

4) Γίνετε να ακυρωθεί αυτή η κάρτα, να εκδοθεί άλλη από την τράπεζα (με διαφορετικό αριθμό φαντάζομαι) και να βάλω την καινούρια στο paypal?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας.

 

 

Πριν κάνα χρόνο δημιούργησα έναν PayPal λογαριασμό,με τον οποίο δεν έχω κάνει ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ. είχε ένα αμελητέο πόσο (0,31$) μέσα από μια άσχετη πληρωμή που έλαβα.

 

 

 

 

Πριν λίγο έρχεται ένα Email από την PayPal που με ενημερώνει ότι έχω...αρνητικό πρόσημο στο ποσό που έχω στο PayPal. Μπαίνω στο λογαριασμό, το balance είναι 0.0$. Αφαντα τα 31 σεντ, αλλά επίσης και κανένα αρνητικό πόσο. Πάω στο history, καμία συναλλαγή, όπως και είναι λογικό. Πάω resolution center, και εκεί κανένα θέμα όπως και πρέπει.

 

 

Τους έστειλα mail από το Site, στην κατηγορία negative balance. Εκεί που ζήτησε order ή claim id το άφησα προφανώς κενό.

 

 

Τους εξήγησα την κατάσταση και λέει θα απαντήσουν σε 24 ώρες.

 

 

Τι παίχτηκε εδώ? Είχα πολύ καιρό να αγγιξω το λογαριασμό, δεν έχει γίνει όμως κάποια αγορά.

 

Ευχαριστώ :D

Παιδια κανένας απάντηση?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...