Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το paypal κραταει προμηθεια απο τα λεφτα που βαζεισ καθε φορα στην ή με βαση το καθε προιον που αγορασεις?
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγοραζεις δεν κρατάει κατι απο εσενα, οι κρατήσεις ισχυουν για τους πωλητές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει σχεση με την τραπεζα σου, πχ η κυπρου καθε φορα που βαζεις ενα οποιοδήποτε ποσον σου κραταει ενα ευρω.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια ερωτηση απο μενα.δεν εχω ξανασχοληθει με paypal και δεν πολυκαταλαβα καποια πραγματα.θελω να κανω μια αγορα που κανει 300Ε με χρεωστικη απ την τραπεζα κυπρου.ποσα παραπανω(αν χρειαζεται) απο τα 300Ε πρεπει να βαλω ωστε να ειμαι κομπλε με τις χρεωσεις κ.τ.λ(αν καταλαβα καλα την πρωτη φορα που χρησιμοποιεις την υπηρεσια σου κραταει ενα μικρο ποσο)?????
Link to comment
Share on other sites

301 πρεπει να δωσεις στο ταμειο, το ενα παει στην τραπεζα και θα σου μείνουν τα 300
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση.αρα η μονη χρεωση ειναι αυτο το 1Ε που παει στην τραπεζα.το paypal δεν εχει καμια,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

ωραιος το καταλαβα.σ ευχαριστω και παλι

edit:να ρωτησω και κατι τελευταιο.αν κανω τωρα λογαριασμο paypal και περασω καπακι τον αριθμο της χρεωστικης μπορω να κανω παραγγελια κατευθειαν η πρεπει να περασει καποιος χρονος για να γινει επαληθευση η δεν ξερω κ εγω τι αλλο?

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

ωραιος το καταλαβα.σ ευχαριστω και παλι

edit:να ρωτησω και κατι τελευταιο.αν κανω τωρα λογαριασμο paypal και περασω καπακι τον αριθμο της χρεωστικης μπορω να κανω παραγγελια κατευθειαν η πρεπει να περασει καποιος χρονος για να γινει επαληθευση η δεν ξερω κ εγω τι αλλο?

 

Νομίζω γίνεται κατευθείαν άντε να θέλει 1-2 μέρες. Μη ανυσηχείς.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αμεσα να κάνεις αγορες αλλα εχεις κάποιον περιορισμό στα ποσά μεχρι να γίνει verification η καρτα.

 

Καλο θα ηταν να περιμένεις μεχρι να γινει το verification, δεν χρειάζονται βιασύνες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδες για την βοηθεια.εφτιαξα λογαριασμο περασα και μια prepaid Κυπρου κ ολα κομπλε,μονο το κωδικο επιβεβαιωσης περιμενω για να επιβεβαιωσω την καρτα μου.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αυτον κωδικο μπορω να τον δω κ απο το i-cardonline.gr η στον δινει μονο η Τραπεζα?????
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ;

Θέλουμε στο σύνδεσμο να δώσουμε δυνατότητα πληρωμής και με PayPal. Επειδή για λόγους ασφαλείας δεν δίνουμε προσωπικό PayPal, τι μπορεί να γίνει έτσι ώστε να φαίνεται στην πληρωμή το όνομα του συνδέσμου χωρίς δ/νση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδες για την βοηθεια.εφτιαξα λογαριασμο περασα και μια prepaid Κυπρου κ ολα κομπλε,μονο το κωδικο επιβεβαιωσης περιμενω για να επιβεβαιωσω την καρτα μου.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αυτον κωδικο μπορω να τον δω κ απο το i-cardonline.gr η στον δινει μονο η Τραπεζα?????

Μπορείς να τον δεις και ονλάιν.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερώτηση

Μπορω (σαν αγοραστης) να συνδέσω ενα λογαριασμό ταμιευτηρίου της εθνικης και να τραβάει το παυπαλ τα χρήματα απο εκεί?

Υπαρχουν τιποτα χρεώσεις απο μεριας της τράπεζας ή κατι αλλο που πρεπει να ξερω?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερώτηση

Μπορω (σαν αγοραστης) να συνδέσω ενα λογαριασμό ταμιευτηρίου της εθνικης και να τραβάει το παυπαλ τα χρήματα απο εκεί?

Υπαρχουν τιποτα χρεώσεις απο μεριας της τράπεζας ή κατι αλλο που πρεπει να ξερω?

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς Νίκο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς Νίκο.

 

Πως να το πω αλλιως?

 

Να καταργήσω απο το παυπαλ την προπληρωμένη που εχω συνδέσει και να συνδέσω ενα λογαριασμό ταμιευτηρίου.

 

...αυτο γίνεται και μονο για αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Και να παίρνει τα χρήματα από τον λογαριασμό ταμιευτηρίου, κάτι σαν έμβασμα δηλαδή;

 

ναι να γλιτώσω απο τις φορτίσεις.

 

Το εχει κανει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για Ελλάδα δεν γίνεται, γίνεται με απίστευτα μεγάλο κόστος.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος όμως.

 

Γιατί δεν κάνεις το άλλο;

Μία χρεωστική και μεταφορά χρημάτων μέσω web banking.

Link to comment
Share on other sites

To Paypal δεν μπορεί να τραβαέι χρήματα από λογαριασμούς τραπέζης.

Εσύ όμως μπορείς να στέλνεις εμβάσματα σε λογαριασμούς PAYPAL. Αν έχεις online Banking ίσως να είναι χαμηλό το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μπορει να μου πει καποιος τι παιζει με το paypal balance?εκει μου δειχνει 300ευρω τα οποια ομως δεν φαινονται στην τραπεζα στο υπολοιπο,αυτα τα χρηματα υπαρχουν μεσα;και πως μπορω να τα ενσωματωσω με τα υπολοιπα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λοιπόν 300 Ευρώ στο PAYPAL λογαριασμό σου . Αν θές τα κατεβάζεις στον λογαριασμό σου στην τράπεζα μέσα από την επιλογή Withdraw, ή τα αφήνεις για μελοντικές αγορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,αρχικά συγγνώμη που θα σας κουράσω με πράγματα που μάλλον έχουν ξαναειπωθεί πολλές φορές,αλλά όντας νέοπας κι εγώ...:O

Χθες προμηθεύτηκα μία prepaid από την Κύπρου. Κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το paypal λοιπόν:

1. Εφ'όσον έκανα την εγγραφή στο paypal,έδωσα τα στοιχεία της κάρτας κ.λπ., πλέον όταν πάω να κάνω μία αγορά με paypal, το ποσό το παίρνει αυτόματα από την προπληρωμένη ή απαιτείται και κάποια άλλη ενέργεια για να περάσω τα χρήματα που θέλω από την prepaid στο paypal;

2. Υποτίθεται πως το ποσό που σου κρατάει για λίγες μέρες το paypal για να κάνει verification είναι 1.5€ αλλά μπαίνοντας στο i-cardonline της Κύπρου βλέπω ότι αυτή τη στιγμή είναι -2.5€ η κίνηση που έχει γίνει. Έχει ξανατύχει σε κάποιον;

3. Σε ποιον τομέα πας για να μεταφέρεις λεφτά που έχουν μπει στο paypal στην προπληρωμένη;

Έστω δηλαδή ότι έχεις κερδίσει χρήματα μέσω internet betting και θες να κάνεις ανάληψη των χρημάτων αυτών,πού δηλώνεις το ποσό της μεταφοράς από pp στην prepaid;

 

(4.Και κάτι εκτός paypal,για να μην ανοίγω άλλο θέμα, για τους γνωρίζοντες συγκεκριμένα από την υπηρεσία του i-cardonline,ενώ κάνω κανονικά log in στη σελίδα της κάρτας μου και βλέπω τις κινήσεις,όταν προσπαθώ να μπω στο σύνδεσμο του email ενεργοποίησης που μου ήρθε μου βγάζει <<Error 20004: Επιβεβαίωση λογαριασμού χρήστη απέτυχε. Κλείστε την εφαρμογή και δοκιμάστε ξανά αργότερα.>> Μπορεί να υπάρξει πρόβλημα; Γιατί στο ίδιο email αναφέρεται ότι <<Σημειώνουμε ότι η διαδικασία ενεργοποίησης του προφίλ σας παραμένει σε ισχύ για 24 ώρες από την αποστολή του παρόντος email. >>)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...