Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Θελω να αγορασω κατι απο ebay και πηγα και εβγαλα prepaid visa απο την τραπεζα κυπρου. Πρεπει να γραφτώ στο paypal για να κανω αγορες; Εκανα αναζητηση στο θεμα και χαθηκα περισσοτερο... Ολα αυτα, τραπεζες, paypal, prepaid, μου φενονται κινέζικα. ευχαριστω

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θελω να αγορασω κατι απο ebay και πηγα και εβγαλα prepaid visa απο την τραπεζα κυπρου. Πρεπει να γραφτώ στο paypal για να κανω αγορες; Εκανα αναζητηση στο θεμα και χαθηκα περισσοτερο... Ολα αυτα, τραπεζες, paypal, prepaid, μου φενονται κινέζικα. ευχαριστω

μπορεις και χωρις να γραφτεις στο paypal.

εχει τετοια επιλογη οταν αγοραζεις κατι.

δεν ξερω αν υπαρχει περιορισμος σε ποσο ομως. καλο ειναι να γραφτεις στο παυπαλ. ασφαλεια .

Link to comment
Share on other sites

μπορεις και χωρις να γραφτεις στο paypal.

εχει τετοια επιλογη οταν αγοραζεις κατι.

δεν ξερω αν υπαρχει περιορισμος σε ποσο ομως. καλο ειναι να γραφτεις στο παυπαλ. ασφαλεια .

πηγα να γραφτω και μου λεει οτι η καρτα εχει αποσυρθει απο την τραπεζα... εγω σημερα το πρωι την εβγαλα.... τι μπορει να παιζει;

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγα να γραφτω και μου λεει οτι η καρτα εχει αποσυρθει απο την τραπεζα... εγω σημερα το πρωι την εβγαλα.... τι μπορει να παιζει;

 

δεν ξερω τι παιζει. μηπως επειδη ειναι prepaid ? για ρωτα την τραπεζα και στειλε ενα μαιλ στο παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

πηγα να γραφτω και μου λεει οτι η καρτα εχει αποσυρθει απο την τραπεζα... εγω σημερα το πρωι την εβγαλα.... τι μπορει να παιζει;

 

φρόντισε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα οταν θα την δηλ.ωσεις στο paypal...

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

φρόντισε να έχει χρήματα η κάρτα μέσα οταν θα την δηλ.ωσεις στο paypal...

 

οκ φίλε. αυτο ηταν τελικα. να αι καλα ευχαριστω πολυ:)

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα δέχτηκα 200 ευρώ στον νέο λογαριασμό μου paypal, αλλά η συγκεκριμένη υπηρεσία μου κράτησε από αυτά 11,5 ευρώ. Γνωρίζει κάποιος γιατί έγινε αυτό; Δεν έχω διαβάσει πουθενά για παρακράτηση τόσο μεγάλου ποσού. Τι «παίζει»;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το paypal παίρνει και προμήθεια?Εγώ όσες φορές έχω αγοράσει κάτι δεν μου κράτησε τίποτα...Και τώρα που το λες είχα μια περιεργεια για το απο που βγαζει λεφτα αυτό το paypal αν δεν κρατάει προμήθεια
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ ούτε καν αγόρασα... Απλά μου έστειλαν 200ευρώ εκ των οποίων το 11,15 μου το κράτησε το paypal! Τι κλοπή είναι αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ ούτε καν αγόρασα... Απλά μου έστειλαν 200ευρώ εκ των οποίων το 11,15 μου το κράτησε το paypal! Τι κλοπή είναι αυτή;

Δεν είναι κλοπή. Απλά είναι μια καλοστημμένη επιχείρηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το paypal παίρνει και προμήθεια?Εγώ όσες φορές έχω αγοράσει κάτι δεν μου κράτησε τίποτα...Και τώρα που το λες είχα μια περιεργεια για το απο που βγαζει λεφτα αυτό το paypal αν δεν κρατάει προμήθεια

απο τον πωλητη παιρνει προμηθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

γραφτηκα κανονικα, προσθεσα την χρεωστικη μου καρτα (μια visa electron της πειραιως, δεν πιστευω να υπαρχει καποιο προβλημα που την δηλωσα ως σκετη visa) και ειμαι στο βημα link and confirm your card, οπου εκανα το πρωτο σκελος και δεσμευτηκε το 1,5 € απο τον λογαριασμο μου.

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι απο που θα παρω τον 4-ψηφιο κωδικο που αναφερει οτι χρειαζεται ωστε να ολοκληρωθει η διαδικασια και να ειμαι verified user χωρις ορια στις συναλλαγες.

αυτον τον κωδικο τον ζηταω απο την τραπεζα ή μου τον στελνει το paypal;;;

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

 

γραφτηκα κανονικα, προσθεσα την χρεωστικη μου καρτα (μια visa electron της πειραιως, δεν πιστευω να υπαρχει καποιο προβλημα που την δηλωσα ως σκετη visa) και ειμαι στο βημα link and confirm your card, οπου εκανα το πρωτο σκελος και δεσμευτηκε το 1,5 € απο τον λογαριασμο μου.

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι απο που θα παρω τον 4-ψηφιο κωδικο που αναφερει οτι χρειαζεται ωστε να ολοκληρωθει η διαδικασια και να ειμαι verified user χωρις ορια στις συναλλαγες.

αυτον τον κωδικο τον ζηταω απο την τραπεζα ή μου τον στελνει το paypal;;;

 

 

Το είπες μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το paypal. Εχω ενεργοποιήσει πριν λίγη ώρα κι εγω το paypal λογαριασμό μου (φυσικά και με τον τετραψήφιο αριθμό απο την τράπεζα) και τον έχω συνδέσει με προπληρωμένη κάρτα (πειραιώς).

Δυστυχώς όταν πάω να αγοράσω (rapidshare) μου γράφει ότι δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. "Your payment was not accepted by PayPal".

Φυσικά η κάρτα μου έχει χρήματα. Ti γίνεται? τι να κάνω? Χρειάζεται να περάσουν κάpοιες ώρες από το verified του paypal acount?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα με τη Stardock. Εκανα verify πριν λιγες ωρες αλλα οταν φτανω στο τελευταιο σταδιο της αγορας μου λεει:

"Order Status: Your Order has been denied by PayPal

 

PayPal has denied this order based on payment methods set up in your PayPal account. Please use another method of payment or check your payment information in PayPal"

 

Εψαξα σε ρυθμισεις του Paypal αλλα δεν εβγαλα ακρη

:ninja::ninja:

Μπορει να βοηθησει κανεις????

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το paypal. Εχω ενεργοποιήσει πριν λίγη ώρα κι εγω το paypal λογαριασμό μου (φυσικά και με τον τετραψήφιο αριθμό απο την τράπεζα) και τον έχω συνδέσει με προπληρωμένη κάρτα (πειραιώς).

 

Δυστυχώς όταν πάω να αγοράσω (rapidshare) μου γράφει ότι δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. "Your payment was not accepted by PayPal".

Φυσικά η κάρτα μου έχει χρήματα. Ti γίνεται? τι να κάνω? Χρειάζεται να περάσουν κάpοιες ώρες από το verified του paypal acount?

 

 

Εφοσον δεχτηκε το τετραψηδιο κωδικο ειτε δεν εχεις διαθεσιμο υπολοιπο (ξανατσεκαρε) ειτε επικοινωνησε με την τραπεζα να δεις αν δεχεται μεσω paypal που λογικα θα δεχεται.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 24 ώρες λυθηκαν όλα. Βέβαια έκανα πρώτα μια άλλη αγορα και στη συνεχεια αγόρασα και το rapidshare!!!!

Πόσο το αγόρασες το rapidshare; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πληροφορια!

Ισως να εχει ξαναγραφτει αλλα επειδη ψιλοεπειγει δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα τα προηγουμενα.....

 

Εχω κανει καταλαθος Premier account...

Υπαρχει τροπος να το ριξω σε personal ?!?!:cry:

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έκανα κατά λάθος αναβάθμιση από personal account σε premier account. Γνωρίζει κάποιος καλά να μου πει τις διαφορές και αν επιβαρύνομαι κάτι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. παραγγειλα απο ebay κατι και μου ρθε mail "You are the winning buyer for the item below". εγω τωρα πρεπει να πατησω εκει που λεει pay now? και αν ναι, εκει μου λεει "Enter the redemption code for your gift card, gift certificate, or coupon". τι κωδικο βαζω? αυτον που μου δωσε η τραπεζα για να γινω verify στο paypal, ή καποιον αλλο? ευχαριστω πολυ:)

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες χρειάζονται για να έρθει ο κωδικός στην τράπεζα για verified ; Εχω κάνει την εγγραφή στο paypal και περιμένω τον κωδικό. Χωρίς την εισαγωγή του κωδικού αριθμού δεν μπορώ να κάνω αγορές ;

 

Ευχαριστώ

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες χρειάζονται για να έρθει ο κωδικός στην τράπεζα για verified ; Εχω κάνει την εγγραφή στο paypal και περιμένω τον κωδικό. Χωρίς την εισαγωγή του κωδικού αριθμού δεν μπορώ να κάνω αγορές ;

 

Ευχαριστώ

εμενα ειχε κανει 2-3 μερες να εμφανιστει σαν κινηση.

οχι δεν μπορεις μεσω paypal. με πιστωτικη νομιζω μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πληροφορια!

Ισως να εχει ξαναγραφτει αλλα επειδη ψιλοεπειγει δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα τα προηγουμενα.....

 

Εχω κανει καταλαθος Premier account...

Υπαρχει τροπος να το ριξω σε personal ?!?!:cry:

 

http://www.lmgtfy.com/?q=paypal+premier+to+personal+account

:lol:

 

Σοβαρά τώρα:

Try this

1. Log in to your account.

2. Click the Help link.

3. Click the Contact Us link.

4. Under Help by Email click the Contact Customer Service link.

5. Select My Account Profile topic.

6. Select Downgrade Account in the subtopic box.

7. Enter your request for an account-type change.

8. Click Continue.

http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=312998

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...