Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε συνέχεια των παραπάνω, επιβεβαιώνω ότι το δεσμευμένο ποσό επιστράφηκε στην κάρτα μου (προσοχή: ΌΧΙ το 1,50ευρώ, το υπόλοιπο)

 

Και μένα έγινε το ίδιο τη Δευτέρα, επιστράφηκε το 1,02€ που ειχε παρακρατηθει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

pedia mou zitai ena PayPal code me 4 psifia na balo ti kano pou ton brisko afton? sas parakalo boi8iste me

 

ψυχραιμία: το paypal πρέπει να έχει χρεώσει με ένα μικρό ποσό (1,50ευρώ) την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα, σωστά? Λοιπόν, αυτή η συγκεκριμένη "κίνηση" στην πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα έχει στα "σχόλια" της ένα τετραψήφιο νούμερο. Αυτό το μαθαίνεις από το λογαριασμό της πιστωτικής/χρεωστικής σου κάρτας όταν σου έρθει ή μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής ή με τηλεφώνημα στην υπηρεσία τηλεφωνικής εξυπηρέτησης της τράπεζας σου.

 

Ε, αυτό είναι το τετραψήφιο paypal code που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

to brika to bazo ala den to perni ti kano?exo e-banking kai ton blepo apo eki ton kodiko

 

Εάν βάζεις σωστά τον κωδικό και σου βγάζει ότι είναι λάθος, δεν ξέρω πώς να κινηθείς μετά. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια εχω ενα προβλημα

 

ειχα κανει λογαριασμο εκανες καποιες αγορες μεσω paypal και ξαφνικα δεν δεχεται την καρτα μου ( eurobank prepay ) ενω εχει λεφτα μεσα ..τι μπορει να παιζει ?πηγα να κανω μια αγορα αλλα δεν παιρνει την καρτα ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση σχετικα με paypal.ενω εχω χρηματα στον λογαριασμο του paypal σε ΑΤΜ που εκανα ενημερωση λογαριασμου δειχνει οτι δεν υπαρχουν.πρεπει να μιλησω με την τραπεζα η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια.γνωριζετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα

ειχα κανει λογαριασμο εκανες καποιες αγορες μεσω paypal και ξαφνικα δεν δεχεται την καρτα μου ( eurobank prepay ) ενω εχει λεφτα μεσα ..τι μπορει να παιζει ?πηγα να κανω μια αγορα αλλα δεν παιρνει την καρτα ..

 

Στείλε email στο paypal

 

 

 

 

 

εχω μια ερωτηση σχετικα με paypal.ενω εχω χρηματα στον λογαριασμο του paypal σε ΑΤΜ που εκανα ενημερωση λογαριασμου δειχνει οτι δεν υπαρχουν.πρεπει να μιλησω με την τραπεζα η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια.γνωριζετε κατι?

 

Δεν μας λες που βρήκες τα χρήματα που είναι στο paypal

 

 

 

ΥΓ Οι ερωτήσεις σας είναι λίγο.... ασαφείς :dizzy:

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση σχετικα με paypal.ενω εχω χρηματα στον λογαριασμο του paypal σε ΑΤΜ που εκανα ενημερωση λογαριασμου δειχνει οτι δεν υπαρχουν.πρεπει να μιλησω με την τραπεζα η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια.γνωριζετε κατι?

ο λογαριασμός σου στο paypal δεν αντικατοπτρίζει τον λογαριασμό σου στην τράπεζα. άλλος λογαριασμός ο ένας, άλλος ο... άλλος!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

Εχω κανει καποια αγορα μεσω pay pal εδω και 3 μερες. Στο λογ/σμο του paypal φαινεται κανονικα η κινηση (και οτι εχει ολοκληρωθει). Στη πιστωτική μου ομως δεν εχει γινει καποια χρεωση. Ειμαι νεος χρηστης και δεν γνωριζω εαν πρεπει να περασουν μερες και επισης με την εγγραφη μου δεν εχει γίνει καποια χρεωση.

aaa και κατι ακομα διαβασε κατι για verified τι πρεπει να κανω για αυτο???toν τετραψηφιο κωδικο απο που τον περνω?

Ευχαριστω και παρακαλω τα φωτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καινουργιο pay topup που τα πληρωνει ο αλλος κατευθειαν στην τραπεζα Bank of america ξερετε?

kαι μετα πας στην Bank of america και ζητας τα λεφτα σου?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

Εχω κανει καποια αγορα μεσω pay pal εδω και 3 μερες. Στο λογ/σμο του paypal φαινεται κανονικα η κινηση (και οτι εχει ολοκληρωθει). Στη πιστωτική μου ομως δεν εχει γινει καποια χρεωση. Ειμαι νεος χρηστης και δεν γνωριζω εαν πρεπει να περασουν μερες και επισης με την εγγραφη μου δεν εχει γίνει καποια χρεωση.

aaa και κατι ακομα διαβασε κατι για verified τι πρεπει να κανω για αυτο???toν τετραψηφιο κωδικο απο που τον περνω?

Ευχαριστω και παρακαλω τα φωτα σας!!!

 

Δεν εχεις κάνει επιβεβαιώσει της σύνδεση του paypal με την κάρτα σου, συνεπώς δεν έχει πληρωθεί η αγορά σου. Για να ολοκληρωθεί η συνδέσεις της κάρτα σου με το paypal πάρε τηλέφωνο την τράπεζα να σου δώσουν τον τετραψήφιο κωδικό και συμπλήρωσε τον στο paypal

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να αναφερει τισ διαφορες μεταξυ του personal k toy premier account?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω καποιες αποριες σχετικα με το paypal.. εκανα premier paypal για να μπορει κ καποιος να μου βαλει λεφτα αν θελει. πχ αν πουλησω κατι..

οι αποριες μου ειναι οι εξης:

 

1) στο Lift your account limits ... στο Business Information--->Supply Additional Information.. τι να βαλω? αφου δεν εχω καποια επιχειρηση..

 

2)εκανα paypal με μια Prepaid καρτα eurobank.. αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν παρω λεφτα απο καποιον που τα βαλει στο paypal μου μετα εγω αυτα τα λεφτα μπορω να τα μεταφερω ολα σε οτι λογαριασμο δικο μου θελω? πχ ταμιευτηριου? Πως γινεται αυτο? που θα παω για να βαλω τον λογαριασμο που πηγαινουν τα λεφτα?

στο withdraw?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να αναφερει τισ διαφορες μεταξυ του personal k toy premier account?

 

ουτε ενας ωρε παιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να αναφερει τισ διαφορες μεταξυ του personal k toy premier account?

 

ουτε ενας ωρε παιδια?

 

Personal: Περιορισμένη πιστωτική ικανότητα

Business/Premier: Απεριόριστη πιστωτική ή χρεωστική ικανότητα.

 

Πηγή paypal

 

 

Ολα ει είναι γραμμένα λίγο ψάξιμο θέλει

 

.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. είμαι ανήλικος και θέλω να κάνω account. Το πρόβλημα όμως είναι πως από αυτό το λογαριασμό θέλω να κάνω ανάληψη σε ποσά μαμούθ. 5ψήφια ως και 7ψήφια. Πως μπορώ να το κάνω αυτό; Επίσης και κάτι άλλο: Θα μου ζητήσει αριθμό πιστωτικής στο bussiness account?

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα. είμαι ανήλικος και θέλω να κάνω account. Το πρόβλημα όμως είναι πως από αυτό το λογαριασμό θέλω να κάνω ανάληψη σε ποσά μαμούθ. 5ψήφια ως και 7ψήφια. Πως μπορώ να το κάνω αυτό; Επίσης και κάτι άλλο: Θα μου ζητήσει αριθμό πιστωτικής στο bussiness account?

 

χαχαχαχαχα,θα μεταφέρεις μύρια με το paypal; :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα,θα μεταφέρεις μύρια με το paypal; :p

Ακριβώς αλλά έχω κάποια προβλήματα. πρώτον είμαι ανήλικος οπότε δεν ξέρω πως θα κάνω μετά την ανάληψη. δεν έχω κανενός είδους κάρτα επίσης.

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αλλά έχω κάποια προβλήματα. πρώτον είμαι ανήλικος οπότε δεν ξέρω πως θα κάνω μετά την ανάληψη. δεν έχω κανενός είδους κάρτα επίσης.

 

Ρώτα την μαμά σου

 

.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κάνει επιβεβαιώσει της σύνδεση του paypal με την κάρτα σου, συνεπώς δεν έχει πληρωθεί η αγορά σου. Για να ολοκληρωθεί η συνδέσεις της κάρτα σου με το paypal πάρε τηλέφωνο την τράπεζα να σου δώσουν τον τετραψήφιο κωδικό και συμπλήρωσε τον στο paypal

 

 

.

 

αντιμετωπιζω κ εγω το ιδιο προβλημα....μου ζηταει εναν 4ψηφιο κωδικο...πηρα τηλ στην eurobank κ ο υπαλληλος εκανε λες κ του ειπα οτι ειδα ουφο....δεν καταλαβε σε τι αναφερομαι κ μου ειπε να δοκιμασω το πιν της καρτας :blink:

η καρτα ειναι χρεωστικη(pre paid)

υπαρχει καπιος αλλος τροπος για να μαθω αυτο το ριμαδι το 4ψιφιο??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω κ εγω το ιδιο προβλημα....μου ζηταει εναν 4ψηφιο κωδικο...πηρα τηλ στην eurobank κ ο υπαλληλος εκανε λες κ του ειπα οτι ειδα ουφο....δεν καταλαβε σε τι αναφερομαι κ μου ειπε να δοκιμασω το πιν της καρτας :blink:

η καρτα ειναι χρεωστικη(pre paid)

υπαρχει καπιος αλλος τροπος για να μαθω αυτο το ριμαδι το 4ψιφιο??

εμενα ο υπαλληλος στο σιτιμπανκ αμεσως μου το ειχε δωσει το τετραψηφιο.

Link to comment
Share on other sites

εχω e-banking αλλα που ακριβως παω για να τον δω......

στις τελευταίες κινήσεις,θα δεις μια συναλλαγή με έναν κωδικό που θα καταλάβεις αμέσως ότι είναι του paypal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...