Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή το μήνυμα αυτό, γιατί αφαιρέθηκε η δυνατότητα κατάθεσης χρημάτων σε προπληρωμένη κάρτα μέσω ATM; Απορώ πραγματικά.

 

Φίλε Πάνο, την Τρίτη θα μπορείς να μάθεις τον τετραψήφιο αριθμό από την τράπεζα.

 

Α, πολύ ωραία. Σε ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το web banking στην Πειραιώς κοστίζει 5 €. Στο λέω πληροφοριακά!

 

Σωστα τοσο κρατησαν και εμενα 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς 24/7 αν πάρεις τηλέφωνο στην Πειραιώς.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa x-5005. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.

το βγαζει οταν θελω να πληρωσω μεσω Paypal σε αγορα του ebay. ο λογος;

χρηματα υπαρχουν στην καρτα, η οποια ληγει το 2018

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας επειδή χρησιμοποιησα πρώτη φορά το λογαριασμό μου PayPal και έκανα βλακεια! Παρήγγειλα μια φανέλα από sportsdirect νομίζοντας ότι είχα λεφτά μέσα στη prepaid ενώ δεν είχα...συνεπως στο λογαριασμό μου το order status φαινόταν pending(εκρεμμει) μετά φόρτισα τη κάρτα αλλά συνέχισε να είναι pending! Σαν άσχετος που είμαι νόμιζα ότι δεν έγινε η παραγγελία και προχώρησα σε καινούρια! Τώρα έχω μείνει με διπλή παραγγελία για το ίδιο πράμα... Μόνο που η μία είναι completed και η άλλη ακόμη pending! Έστειλα μήνυμα και στον πωλητή και στην PayPal! Ο πωλητής ακόμη να απαντήσει και από την PayPal μου λένε να τους ζητήσω να ακυρώσουν την παραγγελία, έχει περάσει όμως 1 βδομάδα και είναι ακόμη pending! Έχει συμβεί σε κανέναν σας?? Θα βρω λύση 'η με την 1η επαναφορτιση της κάρτας θα μου τραβήξει τα λεφτά ο πωλητής αυτόματα για την 2η παραγγελία που εκρεμμει???
Link to comment
Share on other sites

Στείλε ξανά μνμ στο κατάστημα για ακύρωση. Εξήγησέ τους τι συμβαίνει αναλυτικα. Είναι υποχρεωμένοι να στην ακυρώσουν. Γράψε τους ήρεμα.
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα Κ ωραία τους έχω μιλήσει... Στην αρχή το PayPal επειδή δεν κατάλαβε το πρόβλημα μου... ΜΟΥ είπε να τους μιλήσω για refund αλλά αφού τους εξήγησα ξανά μου είπε να τους παρακάλεσε για ακύρωση για να γίνει το order status cancelled or void! Τους έστειλα αρχικώς 1 μήνυμα Κ μου είπαν ότι θα λάβω απάντηση σε 5-6 εργάσιμες... Ακομη δεν έχω λάβει... ΘΑ περιμένω μέχρι την Δευτέρα αν ειναι
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είπε ότι δεν πρόκειται να σου απαντήσει αφού δεν έχεις κάνει register στο sportsdirect.com! Του φάνηκε παράξενο επίσης το ότι έκανα τη παραγγελία κατευθείαν μέσω PayPal και δεν μου ζήτησε να φτιάξω account!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούριος και για να μιν ανοίξο άλλο θεμα ας που τιν απορια μου εδώ πριν λιγες μερες έκανα αίτηση για μια πιστοτικη visa που είναι μόνο για το Ίντερνετ .αυτο που είθελα να μαθο ποιες είναι οι διαφορες με τις άλλες που μπορεις να πλιρονις και μαγαζιά, και ο δικι μου θα εχει τον τριψιφιο αριθμο που έχουν οι καρτες πισο για τιν αγορες οι είναι διαφορετικός ο τρόπος πληρωμης ας πούμε για το eBay περιμενο απάντηση και σιγνωμη αν σας κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούριος και για να μιν ανοίξο άλλο θεμα ας που τιν απορια μου εδώ πριν λιγες μερες έκανα αίτηση για μια πιστοτικη visa που είναι μόνο για το Ίντερνετ .αυτο που είθελα να μαθο ποιες είναι οι διαφορες με τις άλλες που μπορεις να πλιρονις και μαγαζιά, και ο δικι μου θα εχει τον τριψιφιο αριθμο που έχουν οι καρτες πισο για τιν αγορες οι είναι διαφορετικός ο τρόπος πληρωμης ας πούμε για το eBay περιμενο απάντηση και σιγνωμη αν σας κουρασα

 

 

Νομίζω εδώ ταιριάζει καλύτερα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα μια πιστωτικη μου καρτα πρωτη φορα με τον λογαριασμο μου στοpaypal και περιμενω να εμφανιστει η κινηση για να καταχωρησω τον τετραψηφιο κωδικο της συναλλαγης. πριν λιγο για δοκιμη, εκανα αγορα χρονου ομιλιας για καρτοκινητο μεσω paypal ωντας σιγουρος οτι δεν θα πραγματοποιηθει η συναλλαγη. τελικα ολοκληρωθηκε μια χαρα η διαδικασια και μαλιστα αμεσα. ειναι λογικο αυτο? δεν θα επρεπε πρωτα να βαλω τον τετραψηφιο κωδικο η κατι δεν εχω καταλαβει καλα? παρακαλω την βοηθεια σας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

....Αν θυμάμαι καλα , έχω βάλει να κάνει συνάλαγμα μέσω της τράπεζας οχι paypal.

 

Καλησπέρα φίλε μου,

 

αυτό πως το κάνουμε, για βοήθησε λιγάκι.....μπήκα στις ρυθμίσεις του λογαριασμού Paypal αλλά δεν βρίσκω που θα κάνω αυτή την επιλογή....

 

ΥΓ: Εάν και κανένας άλλος μπορεί να βοηθήσει....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

 

αυτό πως το κάνουμε, για βοήθησε λιγάκι.....μπήκα στις ρυθμίσεις του λογαριασμού Paypal αλλά δεν βρίσκω που θα κάνω αυτή την επιλογή....

 

ΥΓ: Εάν και κανένας άλλος μπορεί να βοηθήσει....

 

κάπως έτσι πρέπει να είναι η διαδρομή

My Account -> Profile -> Financial Information ->

My preapproved payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι πρέπει να είναι η διαδρομή

My Account -> Profile -> Financial Information ->

My preapproved payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options

 

Σε ευχαριστώ πολύ, το βρήκα.....:D

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στην pre-paid κάρτα που έχω συνδέσει με το PayPal έχω μέσα 8-9 ευρώ...

 

Αν τα μεταφέρω αυτά στο λογαριασμό μου στο paypal θα πάρει κάποια προμήθεια το paypal...

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση... Αν πάω να πληρώσω κάτι στο ebay πχ, και ενώ έχω λεφτά στην κάρτα αλλά ΟΧΙ στο paypal και βάλω τρόπος πληρωμής το PayPal, τότε θα μου τραβήξει χρήματα από την κάρτα ή δνε το κάνει αυτόματα...?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Eεις τα λεφτά στην κάρτα η οποία ειναι συνδεμένη στο paypal και τα λεφτα τα τραβάει από την κάρτα. Αυτοματα γινεται δε χρειάζεται να τα μεταφέρεις στο paypal καθε φορά
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι και εγώ νέος στο PayPal μπορεί να κάνω λάθος... αλλα νομίζω ότι δεν υπάρχει άμεσος τρόπος να μεταφέρεις τα λεφτά σου από τη prepaid κατευθείαν στο λογαριασμό PayPal! για κάθε αγορά, τα τραβάει αυτόματα από τη κάρτα τα χρήματα! ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξόδεψα όλα τα χρήματα που είχα στο paypal και το έχω συνδέσει με μια απλή κάρτα αναλήψεων της Alpha bank. Για να προσθέσω χρήματα στο paypal πρέπει να κάνω τραπεζική μεταφορά από τον συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό μου (καθώς δεν τα τραβάει από την κάρτα ) και υπάρχει χρέωση 12 ευρώ...

 

Σκέφτομαι μήπως βγάλω προπληρωμένη και βάλω εκεί λεφτά για να τα τραβάει κατευθείαν. Είμαστε σίγουροι όμως ότι από την προπληρωμένη τραβάει αυτόματα ??

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

12 ευρώ?? Δεν νομίζω ότι είναι τόσα πολλά...

 

Τριπλορώτησα. Είναι ίδια τιμή για κάθε έμβασμα εσωτερικού (γιατί ο λογαριασμός του paypal είναι στην Bank of America στην Αθήνα).

 

Στο site του paypal βέβαια δεν γίνεται κάποια αναφορά αλλά είναι ευρέως γνωστό ότι τα εμβάσματα (ακόμα και εσωτερικού) χρεώνονται.

 

'Αλλη σκέψη που έκανα ήταν να φορτώσω στο λογαριασμό μου χρήματα δικά μου μαζί με ένα φίλο μου που επίσης ήθελε να κάνει φορτώσει λεφτά στο δικό του paypal ώστε να πληρώσουμε 6 ευρώ ο καθένας και μετά να του κάνω πληρωμή το ποσό που κατέθεσε από το δικό μου paypal στο δικό του (χωρίς χρέωση)

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξόδεψα όλα τα χρήματα που είχα στο paypal και το έχω συνδέσει με μια απλή κάρτα αναλήψεων της Alpha bank. Για να προσθέσω χρήματα στο paypal πρέπει να κάνω τραπεζική μεταφορά από τον συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό μου (καθώς δεν τα τραβάει από την κάρτα ) και υπάρχει χρέωση 12 ευρώ...

 

Σκέφτομαι μήπως βγάλω προπληρωμένη και βάλω εκεί λεφτά για να τα τραβάει κατευθείαν. Είμαστε σίγουροι όμως ότι από την προπληρωμένη τραβάει αυτόματα ??

 

 

Η κάρτα αναλήψεως που έβγαλες δεν ειναι χρεωστικη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...