Jump to content

Επιλογή προγράμματος για κατασκευή Button gia site


DjPaN_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το καιρό ασχολούμαι με τη δημιουργία του πρώτου μου site. Δουλεύω με το Dreamweaver και χρειάζομαι κάποιο site ή πρόγραμμα με το οποίο θα μπορώ δωρεάν να φτιάξω buttons για παράδειγμα ''Αρχική", "Επικοινωνία" κλπ,κλπ. Αυτά τα buttons όμως θέλω να είναι σε flash ωστέ να είναι ωραίο και γενικότερα να έχει μία μορφή κίνησης.

 

Περιμένω απαντήσεις.

.!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό ασχολούμαι με τη δημιουργία του πρώτου μου site. Δουλεύω με το Dreamweaver και χρειάζομαι κάποιο site ή πρόγραμμα με το οποίο θα μπορώ δωρεάν να φτιάξω buttons για παράδειγμα ''Αρχική", "Επικοινωνία" κλπ,κλπ. Αυτά τα buttons όμως θέλω να είναι σε flash ωστέ να είναι ωραίο και γενικότερα να έχει μία μορφή κίνησης.

 

Περιμένω απαντήσεις.

 

Νομιζω πω ς αν ψαξεις λιγο το προαναφερθεν προγραμμα θα καταφερεις αρκετα...:rolleyes: , ειδαλλως εδω θα δεις πολλες λυσεις...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το Dreamweaver έχει κάποια κουμπιά που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές αλλά οι περισσότερες τρώνε κόλλημα με τα ελληνικά. Εάν είναι να ασχοληθείς για τα καλά με τον σχεδιασμό ιστοσελίδας με flash τότε ξεκίνα διάβασμα για να μάθεις flash. Το έψαχνα και εγώ παλιά και εκεί κατέληξα.
Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξεις μερικά απλά κουμπιά που αντιδρούν στο onmouseover ή στο onclick κλπ. δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε flash. Υπάρχει έτοιμος κώδικας στο internet σε javascript που το κάνει. Ψάξε λίγο με το Google και θα βρεις άπειρα πράγματα τα οποία μπορείς να τροποποιήσεις όπως θέλεις εσύ με ελάχιστη ενασχόληση. Προτίμησε το flash μόνο αν θέλεις να φτιάξεις περίπλοκες εφαρμογές και εφφέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...