Jump to content

LG Viewty Smart / Viewty II (GC900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα εγω εκανα τις αναβαθμισεις μια χαρα απο xp..

 

Παντως φιλε μου, εμενα μια χαρα μπαινει στο youtube π.χ.

 

Αν απαντάς σε μένα, είμαι φίλη :rolleyes:

 

Οι αναβάθμιση είναι κάτι που μπορεί κανείς και μόνος του ή μόνο σε service; Αν μπορείς μόνος σου υπάρχει σελίδα να με παραπέμψεις να μελετήσω; Κι αν μόνο σε service, μπορείς να ζητήσεις τί ακριβώς ακριβώς θέλεις;

Ευχαριστώ!

 

Ps Ξενύχτης κι εσύ... :p

Link to comment
Share on other sites

χαχα σορρυ για το φιλος αλλα δεν ειναι πολυ συνηθες..

 

Η αναβαθμιση γινεται μια χαρα μονη σου, αρκει να το κανεις μεσω XP γιατι με τα 7 δεν εχουμε βρει λυση..

 

Για λινκ http://www.lg.com/uk/support/product/support-product-profile-mobile.jsp?customerModelCode=GC900&initialTab=drivers

 

ψαξε λιγο απο εδω και θα τα καταφερεις..

 

Υ.Γ. παντα ξενυχτης :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, Χp έχω.

Το κινητό δεν έχω ακόμα βέβαια, αλλά είναι θέμα ημερών :D

Ε και είπα να μην το πάρω και συναντήσω προβλήματα και βαράω το κεφάλι μου-αν είναι να το πάρω να ξέρω που βαδίζω.

 

Ευχαριστώ πολύ για το link -θα το κοιτάξω :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, Χp έχω.

Το κινητό δεν έχω ακόμα βέβαια, αλλά είναι θέμα ημερών :D

Ε και είπα να μην το πάρω και συναντήσω προβλήματα και βαράω το κεφάλι μου-αν είναι να το πάρω να ξέρω που βαδίζω.

 

Ευχαριστώ πολύ για το link -θα το κοιτάξω :)

 

σορρυ που επεμβαίνω αλλά είδα το url του φίλου έχει το "uk".

καλύτερα στη θέση του να βάλεις το "gr" για να κατεβάσεις από την ελληνική σελίδα να μην συναντήσεις κάποιο άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρες οι ερωτήσεις... είδα την τιμή στα μαγαζιά (ενώ σε περιοδικό μπέρδεψα την ενδεικτική τιμή με κανονική :O ) και φυσικά το ξανασκέφτηκα.

Μάλλον για GT 500 / 505 πάω... όταν ανακαλύψω ποιά είναι η διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hello ...

παιδια μπορω κάπως να αλλάξω τις ρυθμησεις για να αποθηκευονται τα sms στην external memory και οχι στην μνημη του κινητου? γιατι μου εχει γεμίσει και δεν βλέπω πως να το αλλάξω..

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα -όχι ηλεκτρονικό- το κινητό αυτό;

Γιατί το ψάχνω εδώ και μια εβδομάδα και δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10D ΣΤΟ LG GC900 VIEWTY 2? ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΘ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΙΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!! ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10N ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η V10D!!!!!! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ FLASH_TOOL2 KAI ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ V10D ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ: (Device synchronized.

Using: Faster CRC, Skipping Empty blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC

Process time was 30.0 sec.

 

Timeout occured during packet reception

Channel 1 is succesfully closed).

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10D ΣΤΟ LG GC900 VIEWTY 2? ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΘ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΙΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!! ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10N ΚΑΙ ΟΛΟ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η V10D!!!!!! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ FLASH_TOOL2 KAI ΒΡΗΚΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ V10D ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ: (Device synchronized.

Using: Faster CRC, Skipping Empty blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC

Process time was 30.0 sec.

 

Timeout occured during packet reception

Channel 1 is succesfully closed).

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

 

http://www.mylgcellphone.com/index.php/topic,244.0.html

ρίξε μια ματιά εδώ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ!!! ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10N ORANGE!!! ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΟΣΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ V10D ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ????? ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΗΝ V10D????? ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ!!!!!!! ΣΩΣΤΕ ΜΕ ΑΔΙΚΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΝ!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει κανεις βαλει την εκδοση 2.3.2 του google maps??? authentication failed μου βγαζει στο install ητε το κανω μεσω κινητου ητε μεσω του computer...
Link to comment
Share on other sites

ειχα παλαιότερα το προβλημα με τη μαυρη οθόνη όταν με καλούσαν, αναβάθμισα σε v10d και διορθώθηκε. Τώρα ύστερα από ένα γερό πέσιμο που έφαγε κόλλησε το στειλα για servise και το επιστρεψανε με νεα πλακέτα είπαν και με την έκδοση v10h πάλι ,και πάλι η μαύρη οθόνη. Ξανααναβαθμίζω λοιπόν με τη v10n πια και πάλι τα ίδια. Ελεος πια μ αυτο το κολοκινητό, θα ήθελα να το ρίξω με δύναμη στη μούρη καποιου εκει στην lg. Αν ξέρει κανεις κάτι ας με βοηθήσει πάλι
Link to comment
Share on other sites

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ CHIOS ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!! ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!!! ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ. ΤΟ ΠΑΛΙΟ LG KU990I ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!! ΤΟ ΕΙΧΑ!!!!! ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ GC900 ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ XPERIA X10 MINI. 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!! ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ!!!!!!

 

---------

Moderator :Μη γράφεις με κεφαλαία..Ευχαριστώ.

Edited by Spidey
Υπόδειξη γραφής
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/76289a_km-thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι δεν μπορω να τα καταφέρω. Εκεί στο παράθυρο DOS αφου επιλέξω το κινητό μετα ότι και να γραψω με γυρνα πάλι στην αρχή. A μου πει κάποιος τις 2 εντολές. επαναλαμβάνω ότι έχω τη v10n και θέλω τη V10d
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ συγχαρητηρια για την δουλεια σας.

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια οσο αφορα το LG GC900. Το εχω αγορασει εδω και 1.5 περιπου χρονο σχεδον δηλαδη απο την μερα που βγηκε.Πριν κανα 6μηνο περιπου δεν μου επαιζε τα βιντεο στον browser και αποφασισα να του κανω αναβαθμιση.Μετα την αναβαθμιση και αφου δηλωσα στην LG την συσκευη γιατι αλλιως δεν θα επαιζε τα βιντεο δουλεβε τελεια .Πριν κανα μηνα παλι ειχε προβλημα με τα βιντεο ενω ανοιγε ο player δεν εδειχνε απολυτως τιποτα.Το μεγαλο προβλημα μου ομως εμφανιστικε την τελευτεα εβδομαδα.Οταν παταω να βρω δικτυο βρισκει και συνδεεται αλλα οταν ανοιγω τον Browser δειχνει πως φορτωνει και δεν κανει τιποτα αλλο.Πηγα να το ξανακανω αναβαθμιση μηπως εχει βγει κατι καινουριο και διωρθωθει το προβλημα αλλα μου λεει οτι εχω την πιο προσφατη εκδοση λογισμικου.Εαν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει γιατι δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχω ένα LG GC900 και θέλω να χρησιμοποιήσω το A-GPS. Έχω σύνδεση internet και δεν λειτουργεί το google maps. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω και πως ?

 

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχω ένα LG GC900 και θέλω να χρησιμοποιήσω το A-GPS. Έχω σύνδεση internet και δεν λειτουργεί το google maps. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω και πως ?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχω ένα LG GC900 και θέλω να χρησιμοποιήσω το A-GPS. Έχω σύνδεση internet και δεν λειτουργεί το google maps. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω και πως ?

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι ανοίγαμε και από ένα τέτοιο θέμα με κάθε απορία μας;

 

Υπάρχει ήδη θέμα για τη συσκευή σου, απευθύνσου εκεί μιας και γράφεις σε εντελώς λάθος μέρος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=238889

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει αν μπορώ να αλλάξω τα πλήκτρα των java εφαρμογών με άλλα που να είναι πιο εύχρηστα; ευχαριστώ
tzexer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Η αδερφή μου έχει το τηλέφωνο αυτό, και έχει το εξής πρόβλημα.

Δεν ανοίγει. Δηλαδή στην αρχή φαινόταν να έμεινε απο μπαταρία, αλλά μετά απο μια μικρή φόρτιση, το ανοίγω και βγάζει μόνο μπλε οθόνη, και μάλιστα δεν κλείνει, μόνο με αφαίρεση μπαταρίας. Γίνεται τίποτα; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, δεν ξέρω αν παίζει κανένα recovery mode και φλασάρισμα μετά, γι' αυτό ρωτάω εδώ.

Εγώ το κόβω για πεθαμένο τηλέφωνο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΕΓΙΝΑ MEMBER KAI ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΑΝ ΤΑ 4. ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ LG GC900 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ. ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ Η ΣΥΣΚΕΥΗ "ΣΗΚΩΝΕΙ" ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ANDROID KAΙ ΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ??? ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ WHATSAPP. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΟ "ΜΑΝΙΣΙΟ" ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν παίρνει android καμία έκδοση. Αν εννοείς το πακέτο καρτοκινητής της cosmote λειτουργεί κανονικά ανεξαρτήτως συσκευής. Αν εννοείς την εφαρμογή τρέχει σε

iPhone

 

Android

 

BlackBerry

 

Nokia

Edited by tzehos
tzexer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε. σ'ευχαριστω για τον χρονο σου καταρχην και την βοηθεια σου. whatsapp (application) εννοω την εφαρμογη. τωρα οσον αφορα ο android λογισμικο εχω ακουσει οτι δουλευει σε gc900. τσεκαρε videο στο youtube (
). εκτος αν ειναι τοσο ακραια πατεντα που να θεσει σε κινδυνο την λειτουργια του κινητου. περιμενω απαντηση σου. και παλι σ'ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αν προσέξεις το βιντεάκι θα διαπιστώσεις ότι ο τύπος έχει αλλάξει μόνο τα εικονιδια αντικαθιστώντας αυτά της lg. Και την εισαγωγική εικονα ανοίγματος του τηλεφώνου φυσικά. Οπότε μιλάμε για κάτι σαν skin. Δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να τρέξει android η συσκευή. Ακόμα και αν το έκανε αυτό θα ήταν πάρα πολύ αργό στην χρήση.
tzexer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...