Jump to content

Destinator 7 + HTC Touch 3G + μηχανή?


YiannisP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερώτηση...

Χρησιμοποιώ το GPS (με Destinator 7) οδηγώντας μηχανή και έτσι πρέπει να το βάζω στην τσέπη και να κλείνω την οθόνη για να ακούω μόνο τις οδηγίες με ακουστικά και να μην πατάω κουμπιά κατά λάθος. Νόμιζα ότι αυτό γίνεται με το κουμπί που υπάρχει στο πάνω μέρος της συσκευής (μιλάω βέβαια για το touch 3g αλλά ίσως ισχύει και για άλλα htc) Αλλά... πατώντας αυτό το κουμπί δεν κλείνει μόνο η οθόνη αλλά και ο δέκτης GPS και το destinator φεύγει από το χάρτη και πάει στην προηγούμενη οθόνη σταματώντας φυσικά να δίνει και οδηγίες. Καμιά λύση σ'αυτό?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνει στην αναμονή κλείνει το wifi, ψάξε να βρεις μια άλλη ασφαλή θέση να το ακουμπάς που να είναι προστατευμένο από τη βροχή και τα χτυπήματα (δεν έχω μηχανή οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια θέση, υποθέσεις κάνω).
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μου απάντησες, δυστυχώς όμως το πρόβλημά μου δεν είναι το wifi αλλά ο δέκτης gps. ακόμα και αν έβαζα το pda σε μια ασφαλή θέση στη μηχανή, θα ήθελα να μπορώ να κλείνω την οθόνη αλλά οι οδηγίες του destinator να συνεχίσουν να ακούγονται από τα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα μπει το τηλέφωνο σε αναμονή, σβήνουν όλα εκτός από το τηλέφωνο. Δε μπορείς να κάνεις κάτι.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ισως κάποιο utility όπως αυτά να κάνει δουλειά:

 

http://freewareppc.com/utilities/displayoff.shtml

http://freewareppc.com/utilities/screenswitch.shtml

 

αλλά πάλι θα θες ιδανικά κάτι για να κλειδώσει και τα κουμπιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...