Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν μείνω ευχαριστημένος με την rom του sanpei, μπορώ να επιστρέψω στην rom που έχω τώρα? Ρωτάω επειδή η τωρινή είναι android 1.5

 

Εννοείται ότι μπορείς να ξαναβάλεις την έκδοση 1.5. Μπορείς να δεις τον τρόπο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται ότι μπορείς να ξαναβάλεις την έκδοση 1.5. Μπορείς να δεις τον τρόπο εδώ.

 

Προφανώς και την rom του sanpei με τον ιδιο τρόπο που αναφέρεται στο link την κάνουμε install.Σωστά?

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα του Sanpei... Είμαι ακόμα στο μενού υποδοχής, αλλά νιώθω ότι κρατάω άλλο κινητό με τη 2.1 :D Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμη ερώτηση παιδιά.

Υπάρχει δυνατότητα να λειτουργήσει το ξυπνητήρι, ενώ το κινητό είναι απενεργοποιημένο;

Από ότι δοκίμασα, όταν είναι κλειστό το κινητό δεν χτυπάει το ξυπνητήρι. Τι χαζομάρα είναι αυτή; Δεν το καταλαβαίνω.

 

να κάνω μια χαζή ερώτηση?

εμένα όταν βάζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει, δεν χτυπάει:hypno:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και την rom του sanpei με τον ιδιο τρόπο που αναφέρεται στο link την κάνουμε install.Σωστά?

 

Ευχαριστώ πάντως

 

Με τον ίδιο τρόπο μπορείς να περάσεις όλες τις custom ROMs. Καλό είναι να ρίχνεις μια ματιά στις οδηγίες του developer, γιατί σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να χρειάζονται κάποια επιπλέον βήματα ή να υπάρχει κάποια ειδική οδηγία. Ρίξε μια ματιά και στις FAQs στο πρώτο post.

 

να κάνω μια χαζή ερώτηση?

εμένα όταν βάζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει, δεν χτυπάει:hypno:

 

Καλωσήρθες στο forum.

 

Ποια ROM έχεις; Μήπως έχεις βάλει κάποιον ήχο κλήσης από αρχείο στην κάρτα κι έχεις διαγράψει το αρχείο; Αν το πρόβλημά σου συνεχίζεται, κάνε soft reset. Πιθανότατα θα λυθεί.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Σ"ευχαριστώ, δεν έχω βάλει κάποιον δικό μου ήχο κλήσης, το magic δεν το έχω πειράξει καθόλου, έχει εργοστασιακή ROM, το έχω ούτε βδομάδα.

Παρεμπιπτόντως μετά από δυο windows mobile το android απλά κορυφαίο!

Link to comment
Share on other sites

Με του Sanpei έχω πρόβλημα με το USB.

 

Εκτός του ότι δεν δείχνει το πορτοκαλί λαμπάκι ότι φορτίζει ή το πράσινο ότι είναι φορτισμένο, δεν κάνει Mount τη MicroSD :(

 

 

 

 

Αυτό τι είναι;

 

 

Τέλος, υπάρχει καμιά εναλλακτική εκτός από Sanpei; Μου φαίνεται λίγο αργή η δικιά του.

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Με του Sanpei έχω πρόβλημα με το USB.

 

Εκτός του ότι δεν δείχνει το πορτοκαλί λαμπάκι ότι φορτίζει ή το πράσινο ότι είναι φορτισμένο, δεν κάνει Mount τη MicroSD :(

 

 

 

 

Αυτό τι είναι;

 

 

Τέλος, υπάρχει καμιά εναλλακτική εκτός από Sanpei; Μου φαίνεται λίγο αργή η δικιά του.

 

θα αναψει πρασινο οταν φορτισει πληρως

ειναι λιγο αργη αλλα πολυ σταθερη

εγω την εβγαλα διοτι αδειαζε πολυ την μπαταρια

 

Υ.Γ. για οσους δεν ακουνε το ξυπνητηρι, ας δυναμωσουν την ενταση ενω βρισκονται μεσα στο μενου του alarm. Εχει δηλ. ξεχωριστη ενταση το ξυπνητηρι και πολλες φορες ειναι στο μηδεν

Link to comment
Share on other sites

θα αναψει πρασινο οταν φορτισει πληρως

ειναι λιγο αργη αλλα πολυ σταθερη

εγω την εβγαλα διοτι αδειαζε πολυ την μπαταρια

 

 

Ποια έχεις τώρα, αν επιτρέπεις; :)

 

 

Επίσης, καμιά έκδοση με Live Wallpapers υπάρχει;...

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις τώρα, αν επιτρέπεις; :)

 

 

Επίσης, καμιά έκδοση με Live Wallpapers υπάρχει;...

 

εχω την Lite εκδοση του Marsdroid που εχει donut δηλαδη 1.6 εκδοση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εως τωρα

θα την βρεις στο xda

εχει σταματησει να την αναπτυσει διοτι την εχει τελειοποιησει πληρως

θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια και συγχαρητηρια σε ολους για την πολυ καλη δουλεια που κανετε

και την ενημερωση που μας δινετε

 

εχω ενα htc magic και εχω εγκαταστασει την Ελληνικη rom.

προσφατα ενεργοποιησα τα mms μεσω ρυθμισεων βαση οδηγιων που μου εδωσαν απο την cosmote.

απο τοτε αν δεν κανω λαθος δεν λειτουργει το wifi μου!

δηλαδη αφου το ανοιγω και κανω αναζητηση δεν βρισκει κανενα δυκτιο ποτε και πουθενα!

 

καμια βοηθεια κατι?

καμια ιδεα?

μηπως ειναι θεμα mms και ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

εχω την Lite εκδοση του Marsdroid που εχει donut δηλαδη 1.6 εκδοση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος εως τωρα

θα την βρεις στο xda

εχει σταματησει να την αναπτυσει διοτι την εχει τελειοποιησει πληρως

θα δειξει...

 

1,6 ε;

Μεγάλες διαφορές με 2.1;

 

 

Ας προτείνει κάποιος κάτι παρακαλώ:

 

Θα ήθελα να υπάρχει φυσικά σταθερότητα αλλά και ταχύτητα, όσο το δυνατόν περισσότερη και να λειτουργούν όλα τα υποσυστήματα(WiFi, Bluetooth και GPS)

Tethering και λοιπά, δε με πολυενδιαφέρουν.

Τέλος, αν γίνετε καμιά χαζομάρα του στυλ Live Wallpapers και λοιπά. Ααυτά. Τα βασικά όμως είναι τα πρώτα. Του Sarpei ή όπως λέγεται δ'αυτος, δε βλέπω να τη κρατάω. Πολύ αργή. :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 2.1 με senseUI αλλά η rom του sanpei ειναι λίγο αργή και δεν βλέπω να μένει πολύ στο κινητό :confused:

 

Παρεπιπτόντως εμένα μου δούλευε μια χαρά η SD κάρτα.

 

Μάλλον θα επιστρέψω στην επίσημη 1.5 με senseUI εκτός και αν υπάρχει κάποια γρήγορη και αξιόπιστη 1.6 (σαν αυτή που ζητάει ο giorgos147).

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα μόλις έβαλα την MarsDroidSPL718D και γουστάρω πολύ το login animation!! θα σας πω νεότερα όταν την δουλέψω λίγο.

 

 

 

@ vman το μάρκετ τελικά δούλεψε από μόνο του.... σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα μόλις έβαλα την MarsDroidSPL718D και γουστάρω πολύ το login animation!! θα σας πω νεότερα όταν την δουλέψω λίγο.

 

 

 

@ vman το μάρκετ τελικά δούλεψε από μόνο του.... σε ευχαριστώ πολύ :)

 

Έβαλα και γω του Mars... Για να δούμε.

 

Όντως, το Intro λέει πολλά!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τους εστειλα μηνυμα για του sanpei γιατι δεν μου βρισκει τη μοθσικη και τις φωτο απο τισ stock εφαρμογες και τις βλεπω μονο με fille manager :S γενικα ομορφη μου φαινεται, ειναι λιγο αργη αλλα σε 3-4 ωρες που το δουλευω ολη την ωρα δεν εχω δει ουτε ενα fc! :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιανού Sanpei... Mars βάλτε!!!

 

Αξίζει και με το παραπάνω από πρώτη ματιά! Μισό λεπτό την έχω μεν, αλλά και γραφικώς και σε ταχύτητα, φαίνεται πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιανού Sanpei... Mars βάλτε!!!

 

Αξίζει και με το παραπάνω από πρώτη ματιά! Μισό λεπτό την έχω μεν, αλλά και γραφικώς και σε ταχύτητα, φαίνεται πολύ καλή!

 

εγω αυτη εβαλα:

[32A][6.35]Sanpei's Legend Sense 0.35/Capychimp Mod, .32 kernel/Battery Life improved

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

****το. Έχω πρόβλημα με τη Mars... Δε συνδέεται με WiFi. :(

 

 

Άκυρο: Έφτιαξε διά μαγείας :D

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα htc magic και εχω εγκαταστασει την Ελληνικη rom.

προσφατα ενεργοποιησα τα mms μεσω ρυθμισεων βαση οδηγιων που μου εδωσαν απο την cosmote.

απο τοτε αν δεν κανω λαθος δεν λειτουργει το wifi μου!

δηλαδη αφου το ανοιγω και κανω αναζητηση δεν βρισκει κανενα δυκτιο ποτε και πουθενα!

 

μηπως ειναι θεμα mms και ρυθμισεων?

 

Οι ρυθμίσεις για τα MMS δεν έχουν σχέση με το wifi. Ωστόσο, μπορείς να τις διαγράψεις και να δεις, αν θα "επανέλθει" το wifi. Μπορείς να τις βρεις εδώ, για να τις ξαναπεράσεις.

 

Εκτός κι αν εγκατέστησες κάποια εφαρμογή, που μπορεί να έκανε αυτό το θέμα, γενικά το wifi δεν εμφανίζει τέτοια προβλήματα. Στη χειρότερη των περιπτώσεων, εάν διαπιστώσεις ότι πράγματι υπάρχουν ασύρματα δίκτυα (χρησιμοποιώντας ένα laptop ή ανοίγοντας το wifi στο δικό σου router) και το κινητό δεν τα βλέπει, κάνε ένα soft ή hard reset. Εάν είναι θέμα software, το πρόβλημά σου θα λυθεί. Διαφορετικά θα πρέπει να το στείλεις για service (το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Mars δουλεύει άψογα, αλλά θέλω στα μηνύματα και γενικά όπου αλλού χρειάζεται, να γράφω με ελληνικά.

 

Δε μπορώ να το αλλάξω το πληκτρολόγιο, αν και έχει ελληνικό UI. Τι να κάνω;:(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Mars μου κάνει νερά... Εκεί που είναι μια χαρά, κολλάει και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να ξανά ξεκινήσει. :(
Link to comment
Share on other sites

έχω την marsandroid και προσπαθώ να αποθηκεύσω τα ΑΡΝ settings και δεν μπορώ. τα γράφω και δεν τα αποθηκεύει... μου εμφανίζει μόνο της T-Mobile US...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...