Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα, τρέχουν ΟΛΕΣ όσες ανοίξω, π.χ. κατέβασα τον Opera και δεν έχει κουμπι exit και δε κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα, τρέχουν ΟΛΕΣ όσες ανοίξω, π.χ. κατέβασα τον Opera και δεν έχει κουμπι exit και δε κλείνει.

 

Τρέχει μόνο η εφαρμογή που είναι στο προσκήνιο. Κατά τ' άλλα, οι τελευταίες 6 εφαρμογές που έτρεξες είναι διαθέσιμες κρατώντας πατημένο το Home. Οι μη ενεργές εφαρμογές δεσμεύουν ελάχιστους πόρους, οπότε δεν υπάρχει λόγος να τις κλείσεις.

 

Ψάξε στο thread για task manager και θα βρεις τους λόγους για τους οποίους όχι μόνο δε χρειάζεται, αλλά και δεν πρέπει να εγκαταστήσεις έναν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Πιστεύω η εμπειρία μου με τα Android θα είναι η καλύτερη

Και, φυσικά, συγχαρητήρια για τους ΑΨΟΓΟΥΣ οδηγούς σου :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω ένα bluetooth stereo headset και συγκεκριμένα αυτό εδώ από ebay http://goo.gl/cdSc

Ξέρετε αν θα δουλεύει με τον default player. Στο androidandme διάβασα για ένα bTunes που πρέπει να το υποστηρίζει...

 

Γενικά το έχει κάνει κανείς;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ το πήρα από εδώ.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ vman. Πάντοτε ευγενής και εξυπηρετικός. Δυστυχώς, λόγω "παλαιάς κοπής" καταναλωτής, αδυνατώ να καταννοήσω τον τρόπο λειτουργίας του e-bay και το αποφεύγω όσο μπορώ.

 

HtC Desire :D

Κριμα παντως φιλος!

Και αυτο απο ελλαδα:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003773&u=HTC-MULTIFUNCTION-AUDIO-CABLE

 

Σε ευχαριστώ. Πρόσεξε διαφορά: 5 δολλάρια +3 έξοδα αποστολής από το Hong Kong /19 ευρώ + έξοδα αποστολής το e-shop. :X...

 

 

 

Eδώ όντως βρήκα την καλύτερη τιμή για το προϊόν. Ευχαριστώ.

 

Ωστόσο τεράστια η διαφορά ανάμεσα στην τιμή Hong Kong και στην τιμή Ελλάδας.

 

(Μα δεν τους είπαν ακόμα ότι είμαστε εν μέσω κρίσης...:mad:).

 

Τελικά μάλλον θα πρέπει να μάθω το e-bay LOL.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πρόσοψη στο magic; Βασικά ενδιαφέρομαι να μάθω αν είναι εύκολο να το κάνω μόνος μου. Έχω εξοικείωση με ηλεκτρονικά και επισκευές αλλά δεν είμαι και ο Μπομπ ο μάστορας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παλι , οι δυνατότητες είναι οι παρακάτω:

 

SAPPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT 1.76.0009 (SAPP10000)

RADIO-6.35.08.29

DEC 8 2009, 17:38:48

 

 

Με τα μηνυματα μπορω να κανω τιποτα να στελνει με 160 χαρακτήρες . ??

 

Επίσης που θα δω ποτε θα εχω την δυνατότητα να ξεκλειδωσω το root

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πρόσοψη στο magic; Βασικά ενδιαφέρομαι να μάθω αν είναι εύκολο να το κάνω μόνος μου. Έχω εξοικείωση με ηλεκτρονικά και επισκευές αλλά δεν είμαι και ο Μπομπ ο μάστορας...

 

Μπορείς να δεις πώς να το κάνεις εδώ (Σελ. 13-31).

 

Με τα μηνυματα μπορω να κανω τιποτα να στελνει με 160 χαρακτήρες . ??

 

Επίσης που θα δω ποτε θα εχω την δυνατότητα να ξεκλειδωσω το root

 

Από τη στιγμή που έχεις SPL 1.76.0009 (perfected) δεν μπορείς να κάνεις κάτι για τα SMS. Στη θέση σου θα το έστελνα στην ACE για service. Αν και όταν υπάρξει τρόπος να ξεκλειδώσει το συγκεκριμένο SPL, θα το μάθεις εδώ και στο blog μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις πώς να το κάνεις εδώ (Σελ. 13-31).

Σε ευχαριστώ. Ωστόσο έχει κάποιος προσωπική εμπειρία; Ρωτάω γιατί για πολλές συσκευές υπάρχουν οδηγίες αλλά η κατασκευή τους είναι έτσι ώστε μόνο κάποιος έμπειρος τεχνικός να μπορεί να τις ανοίξει ή υπάρχουν κάποια σημεία που πρέπει να προσέξουμε ιδιαίτερα.

 

Μία περίπτωση που θυμάμαι για παράδειγμα είναι τα Creative Nomad Jukebox που οι περισσότεροι που προσπάθησαν να τα ανοίξουν κατέληξαν με χαλασμένη οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εντατική χρήση, έχω να πω πως, είναι ένα πολύ ωραίο κινητό.

Η κάμερά του, όμως, δε με ικανοποίησε καθόλου.

Υπάρχουν εφαρμογές free που βγάζουν καλύτερες φωτό;

Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα, για έναν μη απαιτητικό χρήστη αξίζει το magic, έχω επιδότησει και ψάχνομαι, όποτε δεν θα δώσω λέφτα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εντατική χρήση, έχω να πω πως, είναι ένα πολύ ωραίο κινητό.

Η κάμερά του, όμως, δε με ικανοποίησε καθόλου.

Υπάρχουν εφαρμογές free που βγάζουν καλύτερες φωτό;

Yπαρχει η fx camera που σου δινει καποια εφε. Δε νομιζω να υπαρχει τροπος να βγαλει καλυτερες φωτο, αφου το κινητο δεν εχει φλας και η ποιοτητα του φακου του δεν ειναι καλη μιας και δεν απευθυνεται σε αυτη την ομαδα χρηστων.

 

καλήσπερα, για έναν μη απαιτητικό χρήστη αξίζει το magic, έχω επιδότησει και ψάχνομαι, όποτε δεν θα δώσω λέφτα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Ειναι πολυ καλο κινητο το μονο σοβαρο θεμα που εχει ειναι το bluetooth (που ειναι θεμα android και οχι κινητου) και η μικρη διαρκεια μπαταριας, αν και ολα τα κινητα αυτης της κατηγοριας ετσι ειναι οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθύνεται, αλλά, κατ'εμέ, οι φωτογραφίες του είναι μέτριες, αν όχι κάκιστες! Και θέλω μία φωτογραφική στο κινητό ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ decent για τις εκδρομές/ταξίδια, δε μπορώ να κουβαλώ 2 συσκευές παντού! Έλεος δηλαδή, κοροϊδεύουν το iPhone, είδαμε και την HTC. Ενώ είναι τόσο τέλειο κινητό...

Κάτι άλλο, στο about, στο Bluetooth Address λέει not available. Έχω την CursorDroid. Δε μπορώ να περάσω καμιά εφαρμογή για να στέλνω/λαμβάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθύνεται, αλλά, κατ'εμέ, οι φωτογραφίες του είναι μέτριες, αν όχι κάκιστες! Και θέλω μία φωτογραφική στο κινητό ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ decent για τις εκδρομές/ταξίδια, δε μπορώ να κουβαλώ 2 συσκευές παντού!

 

Toτε μαλλον διαλεξες λαθος κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, η κάμερα είναι το τελευταίο πράμα που κοιτώ κατά την αγορά ενός τηλεφώνου, θα ήταν όμως καλό να είναι λίγο καλύτερη. Δε θέλω 23 MP, θέλω απλά λίγο καλύτερη ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, η κάμερα είναι το τελευταίο πράμα που κοιτώ κατά την αγορά ενός τηλεφώνου, θα ήταν όμως καλό να είναι λίγο καλύτερη. Δε θέλω 23 MP, θέλω απλά λίγο καλύτερη ποιότητα.

 

1ον τα MP δεν παίζουν τόσο ρόλο

2ον αν περιμένεις καλή φωτογραφική σε κινητό την πάτησες καθαρά λόγω μεγέθους του σένσορα

3ον σε αυτά τα λεφτά μια χαρά είναι

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, στο about, στο Bluetooth Address λέει not available. Έχω την CursorDroid. Δε μπορώ να περάσω καμιά εφαρμογή για να στέλνω/λαμβάνω;

 

Δε γίνεται τίποτα στην έκδοση 1.5 με Sense UI. Θα πρέπει να περιμένεις την έκδοση 2.1 ή να βάλεις τη ROM του Amon_RA (χρειάζεται αλλαγή radio και SPL), αν δεν μπορείς να κάνεις χωρίς μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

1ον τα MP δεν παίζουν τόσο ρόλο

2ον αν περιμένεις καλή φωτογραφική σε κινητό την πάτησες καθαρά λόγω μεγέθους του σένσορα

3ον σε αυτά τα λεφτά μια χαρά είναι

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πέσατε όλοι να με φάτε. Μια παρατήρηση έκανα.

Τέλος πάντων, έπαιξα με τις ρυθμίσεις και τώρα είμαι καλά και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για την Official 2.1 βρε Vman;

 

Τίποτα προς το παρόν. Από τις φήμες που κυκλοφορούν μάλλον για τον Ιούνη το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το vodafone HTC magic.

 

Αν εγκαταστήσω την επίσημη ελληνική rom με SenseUI, θα μπορώ αν θελήσω στο μέλλον να εγκαταστήσω custom roms σαν την CursorSense?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Έχω το vodafone HTC magic.

 

Αν εγκαταστήσω την επίσημη ελληνική rom με SenseUI, θα μπορώ αν θελήσω στο μέλλον να εγκαταστήσω custom roms σαν την CursorSense?

 

Thanks

 

Καλωσήρθες στο forum. Καλό είναι να διαβάσεις τις FAQs στο πρώτο post. Θα λυθούν αρκετές απορίες σου.

 

Επίσημα (χρησιμοποιώντας το RUU), δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τη ROM με το Sense UI. Ωστόσο, υπάρχει τρόπος. Ακολουθώντας τις οδηγίες στο προηγούμενο link, μπορείς να εγκαταστήσεις όποια custom ROM θέλεις (αρκεί να είναι για radio 6.35.xx.xx).

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που η συσκευή προέρχεται από την cosmote, η διαδικασία είναι η ίδια;

 

Τα στοιχεία που βλέπω είναι:

 

SAPPHIRE DVT 32A SHIP S-OFF H

HBOOT-1. 76. 0009 (SAPP10000)

CPLD-6

RADI 0-6 .35. 08. 29

Dec 8. 2009, 17:38:48

 

Η συσκευή ανοίγει σε λευκή οθόνη με τα παραπάνω μόνο στοιχεία, καμία άλλη λειτουργία, ούτε hard reset φυσικά.

Edited by Orvilos
προσθήκη κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που η συσκευή προέρχεται από την cosmote, η διαδικασία είναι η ίδια;

 

Εάν έχεις Magic από Cosmote, δικαιούσαι επίσημα την αναβάθμιση από την HTC. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το RUU, για να κάνεις την εγκατάσταση. Ωστόσο, με το RUU θα καταλήξεις με το perfected SPL 1.76.0009 to οποίο δεν ξεκλειδώνει. Διάβασε τις FAQs για να δεις τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματά του.

 

Πέρα απ' αυτά, εάν δε θέλεις να καταλήξεις με το συγκεκριμένο SPL, η διαδικασία είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο forum. Καλό είναι να διαβάσεις τις FAQs στο πρώτο post. Θα λυθούν αρκετές απορίες σου.

 

Επίσημα (χρησιμοποιώντας το RUU), δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τη ROM με το Sense UI. Ωστόσο, υπάρχει τρόπος. Ακολουθώντας τις οδηγίες στο προηγούμενο link, μπορείς να εγκαταστήσεις όποια custom ROM θέλεις (αρκεί να είναι για radio 6.35.xx.xx).

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Το είχα διαβάσει το πρώτο post απλώς νομιζα οτι αν βαλω την επισημη rom σε vodafone κινητο μετά δε θα μπορώ να βάλω κάποια custom.

Edited by sghf700
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...