Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις. Ελπίζω τώρα να γίνω κατανοητός. Αν κι όταν η HTC βγάλει επίσημα κάποια αναβάθμιση για το Magic, θα μπορέσεις να την εγκαταστήσεις. Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις καμία custom ROM, τουλάχιστον μέχρι να βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώσει το perfected SPL 1.76.0009.

 

Αυτά τα έχω καταλάβει, απλά ρωτάω(περίπου) αν γίνεται να περάσω την Official 1.6

 

Νιώθω ηλίθιος =P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είσαι ηλίθιος. Απλά δεν υπάρχει official 1.6 για τα HTC Magic που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Μπορείς να κοιτάς για διαθέσιμες ενημερώσεις εδώ. Προς το παρόν αυτή που έχεις ήδη στο κινητό σου, είναι η τελευταία διαθέσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ηλίθιος. Απλά δεν υπάρχει official 1.6 για τα HTC Magic που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Μπορείς να κοιτάς για διαθέσιμες ενημερώσεις εδώ. Προς το παρόν αυτή που έχεις ήδη στο κινητό σου, είναι η τελευταία διαθέσιμη.

 

Πφφ. Κρίμα.

 

Σε ευχαριστώ θερμά για την όλη βοήθεια.

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Μολις κυκλοφορησε η super hero απο ahmgsk βασισμενη σε hero 2.1.

 

link:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=642393

 

Eγκαθιστω τωρα και θα ενημερωσω αργοτερα αν αξιζει να την δοκιμασεται.

τη βαζω και εγω τωρα και θα σας δωσω πληροφοριες αυριο που θα την εχω δουλεψει αρκετα...βεβαια παιδια εχω ενα προβλημα...δεν μπορω να αποχωριστω με τιποτα το iphonακι μου αλλα και το magicακι μου...εχω αποκτησει διχασμενη προσωπικοτητα...στο αριστερο χερι το magic στο δεξι το iphone....

Link to comment
Share on other sites

...στο αριστερο χερι το magic στο δεξι το iphone....

 

:lol::lol::lol: Τελικά δεν είμαι ο μόνος!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Τελικά δεν είμαι ο μόνος!!! ;)

 

άλλος ένας από εδώ... αλλά το iphone χάνει έδαφος κάθε μέρα....

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη 2.1 με sense εδω 1,5 ωρες μετα δεν εχει βγαλει κανενα μα κανενα προβλημα 'η κολλημα....το μονο που δεν δουλευει ειναι το bluetooth κατα τα αλλα 10' ...οτι ερωτησεις εχετε...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη 2.1 με sense εδω 1,5 ωρες μετα δεν εχει βγαλει κανενα μα κανενα προβλημα 'η κολλημα....το μονο που δεν δουλευει ειναι το bluetooth κατα τα αλλα 10' ...οτι ερωτησεις εχετε...

 

τώρα την έβαλα και εγώ με μια πρώτη ματιά είναι πολύ καλή. αλλα είχα πριν για δοκιμή αυτή. η οποία δεν είναι root. αλλα είναι πολύ ποιο γρήγορη.... και σαν αίσθηση πιστεύω πολύ ποιο ομαλή και έχει multitouch...

Link to comment
Share on other sites

τώρα την έβαλα και εγώ με μια πρώτη ματιά είναι πολύ καλή. αλλα είχα πριν για δοκιμή αυτή. η οποία δεν είναι root. αλλα είναι πολύ ποιο γρήγορη.... και σαν αίσθηση πιστεύω πολύ ποιο ομαλή και έχει multitouch...

 

Αυτή έχω βάλει και εγώ (που δεν είναι root) εδώ και μερικές ώρες και φαίνεται αρκετά καλή. Δεν είναι τόσο smooth όσο η vmasense αλλά πλησιάζει αρκετά. force close ακόμη δεν έχω δει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

απο οτι έχω δεί ο ahmgsk ξεκινάει πολλές Rom, αλλά δεν βλέπω καμμία να έχει ολοκληρωθεί. θα την δοκιμάσω. απο ότι είδα είναι ίδια με αυτή που έχω τώρα αλλά root. κάτι είναι και αυτό!

δοκίμασε κανείς να βάλει 3D Gallery?

 

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες και εγω το εχω παρατηρησει αυτο με τον ahmgsk.

 

Οσο για την rom super hero v1 μετα απο 5 ωρες λειτουργιας βλεπω οτι ολα πανε καλα. Τα θετικα ειναι οτι ειναι γρηγορη και αξιοπιστη. Τα αρνητικα ειναι οτι η καταναλωση της ram ειναι λιγο μεγαλη (μετα απο kill σε ολα τα tasks μενει περιπου 80mb ram) , το bt και το led δεν λειτουργουν.

 

Μαλλον η super hero v2 θα λυσει τα παραπανω προβληματα.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ βλέπω να προχωράει περισσότερο η superhero. Νομίζω θα εξελιχθεί περισσότερο απο την Eclair AMH. Πάντως όπως και να 'χει ο ahmgsk κάνει πολλή δουλειά. Και τα καταφέρνει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες και εγω το εχω παρατηρησει αυτο με τον ahmgsk.

 

Οσο για την rom super hero v1 μετα απο 5 ωρες λειτουργιας βλεπω οτι ολα πανε καλα. Τα θετικα ειναι οτι ειναι γρηγορη και αξιοπιστη. Τα αρνητικα ειναι οτι η καταναλωση της ram ειναι λιγο μεγαλη (μετα απο kill σε ολα τα tasks μενει περιπου 80mb ram) , το bt και το led δεν λειτουργουν.

 

Μαλλον η super hero v2 θα λυσει τα παραπανω προβληματα.

 

εμένα μου έχει 100-118ΜΒ αν τα κλείσω όλα!

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έχει 100-118ΜΒ αν τα κλείσω όλα!

 

Καποιοι στους xda εχουνε πολυ λιγοτερη ram οταν κλεινουν τα παντα. Καπου στα 60mb.

 

Επιπλεον δεν φωτιζεται κανενα πληκτρο...αυτο νομιζω διορθωνεται ευκολα.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον δεν φωτιζεται κανενα πληκτρο...αυτο νομιζω διορθωνεται ευκολα.

 

δεν το ειχα προσέξει! αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι όταν συνδέω το κινητό στο PC δεν μου βγάζει επιλογή να κάνω προσάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα προσέξει! αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι όταν συνδέω το κινητό στο PC δεν μου βγάζει επιλογή να κάνω προσάρτηση.

 

Μαλλον εχει αρκετα bugs αλλα νομιζω οτι η λυση τους δεν θα αργησει και πολυ. Με την v2 νομιζω οτι θα λυθουν πολλα προβληματα.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει αρκετα bugs αλλα νομιζω οτι η λυση τους δεν θα αργησει και πολυ. Με την v2 νομιζω οτι θα λυθουν πολλα προβληματα.

 

γυρνάω εδώ ώς που να λυθεί το πρόβλημα με την προσάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.αγορασα τον μαγο και εγω και ενθουσιάστηκα.αν και εχει μεσα το sence απο την htc με ελληνικα,δε βρησκω πουθενα το τ9,υπαρχει?μπορω να εχω διορθωση στα μηνυματα μου με καποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ το T9 δουλεύει στο email, δε δουλεύει στα SMS και στον dialer. Δεν υπάρχει τρόπος να το διορθώσεις, γιατί έτσι έχει φτιαχτεί από την HTC. Ας ελπίσουμε ότι στην επόμενη αναβάθμιση (όποτε κι αν γίνει αυτή) θα διορθωθεί και αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ γα την αμμεση απαντηση,καποιος αλλος τροπος?με καποιο αλλο πληκτρολογιο ισως?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Greek Input Method το οποίο μπορείς να κατεβάσεις από το Market. Δε θυμάμαι, αν δουλεύει το T9 στα SMS, αλλά κατά την προσωπική μου άποψη υπολείπεται σε σύγκριση με αυτό της HTC.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Greek Input Method το οποίο μπορείς να κατεβάσεις από το Market. Δε θυμάμαι, αν δουλεύει το T9 στα SMS, αλλά κατά την προσωπική μου άποψη υπολείπεται σε σύγκριση με αυτό της HTC.

 

κάτι σχετικό με το Τ9:

αυτή η ROm έχω τώρα εχει 160 χαρακτήρες στα sms και δουλεύει και το Τ9! αλλά με το Τ9 επειδή τονίζει τις λέξεις γίνονται 70! έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να το απενεργοποιήσω. ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Handcent SMS και έχω μικρά, μεγάλα γράμματα, 160 χαρακτήρες και Τ9. μήπως θέλετε να το δοκιμάσετε να πάρετε μια ιδέα; Και κάτι άλλο. Όταν κάνω kill όλα τα task μου μένουν 60mb free και δεν φαίνεται στο Task Killer να είναι τπτ ανοιχτό αλλά αν πατήσω παρατεταμένα το Home button όταν είμαι σε home screen τότε μου δείχνει ότι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Έχω το advanced task killer. Μήπως είναι μάπα και πρέπει να βάλω άλλο;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Handcent SMS και έχω μικρά, μεγάλα γράμματα, 160 χαρακτήρες και Τ9. μήπως θέλετε να το δοκιμάσετε να πάρετε μια ιδέα; Και κάτι άλλο. Όταν κάνω kill όλα τα task μου μένουν 60mb free και δεν φαίνεται στο Task Killer να είναι τπτ ανοιχτό αλλά αν πατήσω παρατεταμένα το Home button όταν είμαι σε home screen τότε μου δείχνει ότι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Έχω το advanced task killer. Μήπως είναι μάπα και πρέπει να βάλω άλλο;;

 

Ευχαριστώ.

 

Είσαι σίγουρος πως με το Ηandcent έχεις 160 χαρακτήρες??? Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση. Μήπως χρεώνεσαι δύο μηνύματα και δεν το καταλαβαίνεις?

 

Όταν πατάς παρατεταμένα το home button δεν σου δείχνει τις ανοικτές εφαρμογές, αλλά τις τελευταίες που έχεις χρησιμοποιήσει. Οπότε μη σε ανησυχεί αυτό.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Handcent SMS και έχω μικρά, μεγάλα γράμματα, 160 χαρακτήρες και Τ9. μήπως θέλετε να το δοκιμάσετε να πάρετε μια ιδέα; Και κάτι άλλο. Όταν κάνω kill όλα τα task μου μένουν 60mb free και δεν φαίνεται στο Task Killer να είναι τπτ ανοιχτό αλλά αν πατήσω παρατεταμένα το Home button όταν είμαι σε home screen τότε μου δείχνει ότι είναι πολλές εφαρμογές ανοιχτές. Έχω το advanced task killer. Μήπως είναι μάπα και πρέπει να βάλω άλλο;;

 

Ευχαριστώ.

 

μόλις έκανα restore για να πάρω την εικόνα! αυτή είναι η syperhero!

δοκίμασε σε λειτουργία fastboot να δώσεις την παρακάτω εντολή στο terminal.

 

fastboot erase system -w

 

μετά μπές απο την recovery και πάτα την δεύτερη επιλογή. και κάνε ενα format στην κάρτα σου αφου πριν έχεις πάρει αντίγραφα απο οτι χρειάζεσαι! μήπως και σου κρατάει τίποτα απο προηγούμενες ROM!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...