Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ελληνικο πληκτρολογιο που μπορω να βρω?εγκαθισταται ευκολα?ευχαριστω

- Πηγαινεις στο Market >search> γραφεις Greek input method και οταν το βρει το εγκαθιστας. Δεν θυμαμαι αν θελει επανεκκινηση, μετα πας στις ρυθμισεις > locale & text και επιλεγεις το πληκτρολογιο. that's it :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

xp. Βοήθεια!!!

 

Μμμ αν εχεις βαλει service pack 3 δε προκειτα ινα δουλεψει, σε μενα δε δουλευει, ωστοσο σε service pack 2 η vista μια χαρα θα δουλεψει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το ελληνικό πληκτρολόγιο, παρατήρησα ότι στα πιο πολλά γράμματα δεν μπορεί κάποιος να βάλει τόνους. (Νομίζω μόνο στο υ, ι ) μπορεί.

Είναι μόνο στο δικό μου κινητό ή είναι θέμα του προγράμματος (που ελπίζω να διορθωθεί)?

Link to comment
Share on other sites

- Πηγαινεις στο Market >search> γραφεις Greek input method και οταν το βρει το εγκαθιστας. Δεν θυμαμαι αν θελει επανεκκινηση, μετα πας στις ρυθμισεις > locale & text και επιλεγεις το πληκτρολογιο. that's it :)

 

οταν λες market που εννοεις? :O

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή market. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την έχεις

 

ειναι εφαρμογη για android κινητα η για τα κομπιουτερ?εγω εχω το hd η ερωτηση αφορα για το magic ενος φιλου μου :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω εχθες το κινητακι ειναι θαυμα το μονο που θελω ειναι να το κανω root με μια κινηση αλλα δεν ξερω πως η rom ειναι 32β.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω εχθες το κινητακι ειναι θαυμα το μονο που θελω ειναι να το κανω root με μια κινηση αλλα δεν ξερω πως η rom ειναι 32β.

 

Κλειστό το κινητό πάτα back και power...μαζί θα σε βγάλει σε μια άσπρη οθόνη και επάνω να δεις αν είναι 32Α ή 32Β

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πήρα το HTC MAGIC Vodafone Unlocked από το e-bay και δεν μπορώ να συνδεθώ με τον υπολογιστή μου. Κατέβασα το HTC SYNC αλλά δεν το βλέπει. Διαθέτω windows vista με όλα τα updates. Επίσης έχω πάει Settings-Applications-Development και έχω τσεκάρει USB debugging. Την κάρτα SD την βλέπει. Όποιος έχει να προτείνει κάτι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι,καλημερα: Κατεβασα απο το my market τo APNdroid αλλά επειδη αρχισε να κολλαει το τηλ. εσβησα τν εφαρμογη ΕΝΩ ειχα το APN-->off δηλ. όλες τις συνδέσεις disabled, με αποτελεσμα τωρα που θελω να συνδεθω στο ιντερνετ να μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου..:( δεν συνδεεται με τπτ.. τι μπορω να κανω ρε παιδια..εχετε καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι,καλημερα: Κατεβασα απο το my market τo APNdroid αλλά επειδη αρχισε να κολλαει το τηλ. εσβησα τν εφαρμογη ΕΝΩ ειχα το APN-->off δηλ. όλες τις συνδέσεις disabled, με αποτελεσμα τωρα που θελω να συνδεθω στο ιντερνετ να μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου..:( δεν συνδεεται με τπτ.. τι μπορω να κανω ρε παιδια..εχετε καμια ιδεα;

 

Δοκίμασε αυτό : Ξανακατεβασε το APNdroid και ενεργοποιησε το (βαλτο στο on) για να ξαναφτιαξει τις ρυθμισεις που χαλασε πριν ωστε να μην συνδεετε στο ιντερνετ απο gprs..

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το greek input method αλλα οταν κλικαρω install μου βγαζει οτι δεν γινεται!γιατι?το magic ειναι αγορασμενο απο κοσμοτε εαν εχει σημασια
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το greek input method αλλα οταν κλικαρω install μου βγαζει οτι δεν γινεται!γιατι?το magic ειναι αγορασμενο απο κοσμοτε εαν εχει σημασια

 

Τι εννοείς "κατέβασες"; Δεν το έκανες install από το market;

 

Αν το έκανες install και προσπαθείς να το τρέξεις δε γίνεται έτσι...

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις στο settings->Locale & Text (tickάρισμα δηλαδή)

Και μετά με long click σε ένα πεδίο που γράφεις (πχ. στα μηνύματα) πατάς Select Input Method και το διαλέγεις.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κατέβασες"; Δεν το έκανες install από το market;

 

Αν το έκανες install και προσπαθείς να το τρέξεις δε γίνεται έτσι...

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις στο settings->Locale & Text (tickάρισμα δηλαδή)

Και μετά με long click σε ένα πεδίο που γράφεις (πχ. στα μηνύματα) πατάς Select Input Method και το διαλέγεις.

απο το μαρκετ το κατεβασα αλλα κλικαρω πανω του να κανει install αλλα πεταει μηνυμα οτι δεν γινεται!κανω κατι λαθος?απο την στιγμη που το κατεβασα δεν πρεπει να κλικαρω εκει που λεει install?εκει εμενα μου βγαζει μηνυμα λαθους!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω από το μαρκετ δεν κατεβάζεις πρώτα και μετά κάνεις install.. ταυτόχρονα γίνεται..

Δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...ίσως θα βοηθούσε να μας πεις τι μήνυμα σου βγάζει...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω από το μαρκετ δεν κατεβάζεις πρώτα και μετά κάνεις install.. ταυτόχρονα γίνεται..

Δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...ίσως θα βοηθούσε να μας πεις τι μήνυμα σου βγάζει...

ok επειδη ειναι σε κινητο φιλου θα το δω αυριο και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι,καλημερα: Κατεβασα απο το my market τo APNdroid αλλά επειδη αρχισε να κολλαει το τηλ. εσβησα τν εφαρμογη ΕΝΩ ειχα το APN-->off δηλ. όλες τις συνδέσεις disabled, με αποτελεσμα τωρα που θελω να συνδεθω στο ιντερνετ να μου γραφει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου..:( δεν συνδεεται με τπτ.. τι μπορω να κανω ρε παιδια..εχετε καμια ιδεα;

 

Εκτος απο το να ξανακατεβασεις το APNdroid μπορεις και απλα να πας settings

--->wireless controls--->mobile networks--->Access Point Names και σβηνεις το apndroid μπροστα απ το .gr.. Στην ουσια αυτο κανει το προγραμμα,βαζει αυτο και αχρηστευει το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω εχθες το κινητακι ειναι θαυμα το μονο που θελω ειναι να το κανω root με μια κινηση αλλα δεν ξερω πως η rom ειναι 32β.

 

Αντι να το κανεις απλα root με μια κινηση γιατι δεν δοκιμαζεις να βαλεις κατευθειαν μια ετοιμη και rooted ROM σεταρισμενη κιολας? Δες στο xda-developers sto Sapphire Android Development εχει μπολικο πραγμα να χαζεψεις. Αλλα προσεχε,παντα Nandroid και να κατεβαζεις τις ROM που ειναι για το κινητο σου ειτε 32Α η 32Β. Για απλο root δες εδω, ειναι μια αρχη. Το recovery που λεει εχει παλιωσει,ψαξε το καινουριο απ το xda.. Ψαξου λιγο και οτι απορια εχεις ρωτας :)

Link to comment
Share on other sites

Αντι να το κανεις απλα root με μια κινηση γιατι δεν δοκιμαζεις να βαλεις κατευθειαν μια ετοιμη και rooted ROM σεταρισμενη κιολας? Δες στο xda-developers sto Sapphire Android Development εχει μπολικο πραγμα να χαζεψεις. Αλλα προσεχε,παντα Nandroid και να κατεβαζεις τις ROM που ειναι για το κινητο σου ειτε 32Α η 32Β. Για απλο root δες "http://androidforums.com/htc-magic/5461-root-your-magic.html"]εδω, ειναι μια αρχη. Το recovery που λεει εχει παλιωσει,ψαξε το καινουριο απ το xda.. Ψαξου λιγο και οτι απορια εχεις ρωτας :)

 

φιλε μου ειμαι ασχετος με το magic αν ειναι ευκολο μια καποι rom ετοιμη ; για 32b και να ειναι και rooted και πως το κανουμε. φιλε μου γιατι ειμαι απο symbian club.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...