Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

εβαλα cooked rom και μετα εκανα factory reset και τωρα κανει συνεχεια επανεκκινηση ...υπαρχει σωτηρια???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια, μια ερωτηση. Οταν με το καλο κυκλοφορησει το android 2.0, θα ειναι πληρως συμβατο με το magic που δινει η cosmote? δηλαδη θα υποστηριζει το magic πλεον multitouch κλπ? Γενικα θα μπορουμε να φορτωσουμε, οποιαδηποτε εκδοση του android ακολουθησει ή μονο με custom roms? [ελπιζω να μην ειναι εντελως αφελης η ερωτηση μου]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εβαλα cooked rom και μετα εκανα factory reset και τωρα κανει συνεχεια επανεκκινηση ...υπαρχει σωτηρια???

 

ok με τη γνωστη μεθοδο..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα. Εχω μια πεντε μερες στα χερια μου το κινητο και μπορω να πω οτι ειμαι εντυπωσιασμενος. Οφειλω να τονισω οτι σε ολη μου τη ζωη -σε γενικες γραμμες- η χρηση που εκανα στα κινητα μου ηταν "τηλεφωνα-0-5 σμσ το μηνα-αντε και κανενα ξυπνητηρι ή υπενθυμιση" :). Η λογικη με την οποια κοιταζω τα κινητα, επισης, ειναι "οσο πιο απλα και μικρα γινεται". Αλλαξα κατηγορια εξαιτιας επαγγελματικων υποχρεωσεων και μιας μεγαλης επιδοτησης που ειχα, με αποτελεσμα να παρω δωρεαν το μηχανημα.

 

Εντυπωσεις-ερωτησεις:

1. Η μπαταρια δυστυχως δεν με καλυπτει (δυο φορτισεις + την αρχικη της Κυριακης), αλλα αντιλαμβανομαι οτι του εχω αλλαξει τα φωτα με wifi-gps και "παιχνιδι" πανω στην οθονη.

2. Δεν ειχα ασχοληθει ποτε με το gps, δεν φορτωνει ποτε ο χαρτης στο κινητο μου αλλα παντα βρισκει την τοποθεσια στην οποια βρισκομαι. Κανω κατι λαθος;;;;;

3. Σχετικά με το προηγουμενο: οταν κλεινει (stand by) η οθονη, συνεχιζει να τρεχει το "κατεβασμα" στο background;

4. Εξαιρετικο OS, κανω ορεξη να βρω κατι αντιστοιχο και για τον υπολογιστη μου.

5. Προβληματιζομαι λιγο με τα τηλεφωνηματα, δεν εχω βρει καποιο καλο call loger και ο υπαρχων δεν εξυπηρετει για καποια κληση που τυχον θελεις να κανεις "ΤΩΡΑ"! Αν εχει καποιος καμια ιδεα, ευπροσδεκτη.

6. Καλο το μαρκετ, αρκετες εναλλακτικες λυσεις για καθε γουστο.

7. Το NDrive δεν ειναι υπερβολικα μεγαλο σαν αρχειο για μια καρτουλα 2ΜΒ;;;;; Αν μπορει καποιος με πμ να μου δωσει οδηγιες, τον ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αυτα προς το παρων, για ο,τι αλλο θυμηθω θα επιστρεψω. All in all, εξαιρετικο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμενα. Εχω μια πεντε μερες στα χερια μου το κινητο και μπορω να πω οτι ειμαι εντυπωσιασμενος. Οφειλω να τονισω οτι σε ολη μου τη ζωη -σε γενικες γραμμες- η χρηση που εκανα στα κινητα μου ηταν "τηλεφωνα-0-5 σμσ το μηνα-αντε και κανενα ξυπνητηρι ή υπενθυμιση" :). Η λογικη με την οποια κοιταζω τα κινητα, επισης, ειναι "οσο πιο απλα και μικρα γινεται". Αλλαξα κατηγορια εξαιτιας επαγγελματικων υποχρεωσεων και μιας μεγαλης επιδοτησης που ειχα, με αποτελεσμα να παρω δωρεαν το μηχανημα.

 

Εντυπωσεις-ερωτησεις:

1. Η μπαταρια δυστυχως δεν με καλυπτει (δυο φορτισεις + την αρχικη της Κυριακης), αλλα αντιλαμβανομαι οτι του εχω αλλαξει τα φωτα με wifi-gps και "παιχνιδι" πανω στην οθονη.

2. Δεν ειχα ασχοληθει ποτε με το gps, δεν φορτωνει ποτε ο χαρτης στο κινητο μου αλλα παντα βρισκει την τοποθεσια στην οποια βρισκομαι. Κανω κατι λαθος;;;;;

3. Σχετικά με το προηγουμενο: οταν κλεινει (stand by) η οθονη, συνεχιζει να τρεχει το "κατεβασμα" στο background;

4. Εξαιρετικο OS, κανω ορεξη να βρω κατι αντιστοιχο και για τον υπολογιστη μου.

5. Προβληματιζομαι λιγο με τα τηλεφωνηματα, δεν εχω βρει καποιο καλο call loger και ο υπαρχων δεν εξυπηρετει για καποια κληση που τυχον θελεις να κανεις "ΤΩΡΑ"! Αν εχει καποιος καμια ιδεα, ευπροσδεκτη.

6. Καλο το μαρκετ, αρκετες εναλλακτικες λυσεις για καθε γουστο.

7. Το NDrive δεν ειναι υπερβολικα μεγαλο σαν αρχειο για μια καρτουλα 2ΜΒ;;;;; Αν μπορει καποιος με πμ να μου δωσει οδηγιες, τον ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αυτα προς το παρων, για ο,τι αλλο θυμηθω θα επιστρεψω. All in all, εξαιρετικο μηχανημα.

 

καταρχην καλοριζικο :)

 

1) η μπαταρια αν εχεις ανοιχτο συχνα το wifi θα τελειωνει γρηγορα οπως σε ολα τα κινητα, αλλα γενικα με νορμαλ χρηση κρατα 2 μερες

2) την ωρα που εχεις ανοιχτο το gps εχεις και προσβαση στο ιντερνετ για να κατεβασει το τοπικο χαρστη? (υποθετω χρησιμοποιεις το google maps)

3) νομιζω ναι, δε σταματα το κατεβασμα

4,5,6)----

7) δε νομιζω να εχεις 2 mb καρτα! 2 GB ειναι, και χωραει κανονικα, ειναι λιγο μεγαλο αλλα αξιζει το χωρο του εμ το παραπανω! δε το συζητω καν ειναι πολυ καλο και αξιοπιστο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. 2 ερωτησεις για 2 εφαρμογες:

1)ελληνο-αγγλικο λεξικο και

2)καποια εφαρμογη για isilo και γενικα για ebooks

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο :)

2) την ωρα που εχεις ανοιχτο το gps εχεις και προσβαση στο ιντερνετ για να κατεβασει το τοπικο χαρστη? (υποθετω χρησιμοποιεις το google maps)

 

Χρησιμοποιω το google maps και οχι, δεν εχω προσβαση στο νετ :O Μου ειπαν οτι και με σκετο gps κατεβαζει μεν, αργα δε...

 

7) δε νομιζω να εχεις 2 mb καρτα! 2 GB ειναι, και χωραει κανονικα, ειναι λιγο μεγαλο αλλα αξιζει το χωρο του εμ το παραπανω! δε το συζητω καν ειναι πολυ καλο και αξιοπιστο

 

Αιιιιιι, σωστος. Βεβαιως εχω 2GB, αλλα και παλι το NDrive μου μοιαζει στη σουμα οτι ειναι ενα γκιγκα. Ελπιζω να μην κατεβαζω αλλ' αντ' αλλων!

Link to comment
Share on other sites

Epeidi exw k egw to idio provlima.Oti diladi kanei sunexeia epanekinisi,mporeis na peis poia einai auti i me8odos?

Συμβουλεψου το post :happy:#632

LG G4
Link to comment
Share on other sites

m

Χρησιμοποιω το google maps και οχι, δεν εχω προσβαση στο νετ :O Μου ειπαν οτι και με σκετο gps κατεβαζει μεν, αργα δε...

 

 

 

Αιιιιιι, σωστος. Βεβαιως εχω 2GB, αλλα και παλι το NDrive μου μοιαζει στη σουμα οτι ειναι ενα γκιγκα. Ελπιζω να μην κατεβαζω αλλ' αντ' αλλων!

 

 

Φίλε μου το Ndrive είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί μέχρι στιγμής και δεν είναι 1GB αλλά 80MB περιπού μαζί με το χάρτη όλης της Ελλάδας. Όπως καταλαβαίνεις δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

εχω μια απορια-προβληματισμο!

 

εχω περασει τις επαφες στο κινητο μεσω του υπολογιστη, αλλα θα ηθελα να φτιαξω τωρα και τις επαφες στο gmail, εντουτοις ομως δε ξερω αν κανω εισαγωγη το αρχειο απο το outlook στις επαφες του gmail τι θα γινει με τις υπαρχουσες επαφες στο κινητο μετα τον αυτοματο συγχρονισμο...

 

δλδ θα δω διπλοεγγραφες και θα πρεπει να τις σβηνω μια μια με το χερι ή υπαρχει τροπος να τραβηξω τις επαφες απο το κινητο στο gmail και να τις φτιαξω εκει να ειναι πληρης οπως θελω?

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφή αρχείου πρέπει να το κάνουμε εξαγωγή από το outlook για να το διάβαση το gmail;;

Αυτά που λέει πως διαβάζει το gmail, δλδ CSV δεν βλέπω (δεν ξέρω) να τα κάνει εξαγωγή το outlook :confused:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

εχω μια απορια-προβληματισμο!

 

εχω περασει τις επαφες στο κινητο μεσω του υπολογιστη, αλλα θα ηθελα να φτιαξω τωρα και τις επαφες στο gmail, εντουτοις ομως δε ξερω αν κανω εισαγωγη το αρχειο απο το outlook στις επαφες του gmail τι θα γινει με τις υπαρχουσες επαφες στο κινητο μετα τον αυτοματο συγχρονισμο...

 

δλδ θα δω διπλοεγγραφες και θα πρεπει να τις σβηνω μια μια με το χερι ή υπαρχει τροπος να τραβηξω τις επαφες απο το κινητο στο gmail και να τις φτιαξω εκει να ειναι πληρης οπως θελω?

 

ευχαριστω

θα δεις διπλοεγγραφες αλλά θα πας στo menu των επαφων και εκει που λεει προβολή θα διαλέξεις ποιες θελεις να φαίνονται :Google , phone ,ή sim
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφή αρχείου πρέπει να το κάνουμε εξαγωγή από το outlook για να το διάβαση το gmail;;

Αυτά που λέει πως διαβάζει το gmail, δλδ CSV δεν βλέπω (δεν ξέρω) να τα κάνει εξαγωγή το outlook :confused:

 

είναι το comma seperated values (Windows)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

είναι το comma seperated values (Windows)

 

Ευχαριστώ φίλε το έκανα :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω επιδότηση 350 euro διότι το G900 μας άφησε χρόνους κ ο γερμανός με πληρώνει να πάρω ότι θέλω. Επιθυμώ καλή κάμερα,wifi σίγουρα, gps σαν το destinator pn και καλύτερο ίσως,ένα γρήγορο τηλέφωνο να μην κολάει στα μενού κ με τσαντίζει. Είδα πως το magic είναι πολύπλοκο αλλά να κάτσω να το μάθω το θέμα είναι για σχετικά απλή χρήση

 

αξιζεί να ασχοληθώ?

 

υ.γ. ξέρω πως οι ειδήμονες θα ξενερώσουν με την ερώτηση μου αλλά αν είναι να μάθω 100 applications και μετά να κολάει να κάνει reset και να μην κάνω δουλειά....:) τότε ας πάρω το Iphone

Link to comment
Share on other sites

βγήκε το Android 1.6 η περίφημη έκδοση Donut!!!

 

δείτε λεπτομέριες εδώ: http://androidgreece.gr/2009/09/16/android-1-6-sdk/

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως θα γινει η αναβάθμιση στο donut;

Γίνεται χωρίς να αλλάξει τίποτα ή αλλάζεις ρομ και ξεκινάς από την αρχή όπως, από ότι έχω καταλάβει, γίνεται με τα updates της htc;

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα γίνει με over the air update όπως πάντα...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα γίνει με over the air update όπως πάντα...

 

πως γίνεται η διαδικασία δηλαδή? το κατεβάζουμε και τρέχουμε από τον υπολογιστή και περνάει στο κινητό?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Πες το και στα ελληνικά για τους ασχετ-μεν :p...Παιδια εγω με το VodafoneBranded τι θα πρέπει να κάνω παραπανω απο εσάς για να περάσω το update ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω επιδότηση 350 euro διότι το G900 μας άφησε χρόνους κ ο γερμανός με πληρώνει να πάρω ότι θέλω. Επιθυμώ καλή κάμερα, μόνο σε ιδανικές συνθήκες wifi σίγουρα καλό, gps σαν το destinator pn και καλύτερο ίσως,ένα γρήγορο τηλέφωνο να μην κολάει στα μενού κ με τσαντίζει. Καθυστερεί λίγο μόνο όταν έχεις εγκαταστήσει πολλές (π.χ. 100) εφαρμογές που συγχρονίζουν με το ίντερνετ. Είδα πως το magic είναι πολύπλοκο αλλά να κάτσω να το μάθω το θέμα είναι για σχετικά απλή χρήση. Δεν έχει να μάθεις, είναι πανεύκολο. Ίσως ταλαιπωρηθείς να περάσεις τις επαφές σου γιατί το Bluetooth είναι μόνο για ακουστικά, και αν τυχόν δεν δουλέψει το HTC Sync θα πρέπει να τις περάσεις στην Google και μετά στο κινητό σου. Στην ιστοσελίδα της η HTC ελλάδας υπάρχει καινούριο HTC Sync.

 

αξιζεί να ασχοληθώ?

 

υ.γ. ξέρω πως οι ειδήμονες θα ξενερώσουν με την ερώτηση μου αλλά αν είναι να μάθω 100 applications και μετά να κολάει να κάνει reset και να μην κάνω δουλειά....:) τότε ας πάρω το Iphone

 

Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Και εγώ προέρχομαι από G900, της SE (και Nokia E66, και Windows 6, και πολλά άλλα λειτουργικά συστήματα, με εξαίρεση το iphone). Όταν το αγοράσεις, δεν έχει πολλές λειτουργίες που έχουν τα άλλα κινητά με τα ίδια χρήματα. Αλλά μετά κατεβάζεις δωρεάν εφαρμογές και απογειώνεται.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

λογικά θα γίνει με over the air update όπως πάντα...

 

Από αυτό καταλαβαίνω ότι θα γίνει μέσω του παρόχου κάποια στιγμή;

Θα κατέβει στο τηλέφωνο και όταν έχει κατέβει πλήρως θα μπορούμε να το εγκαταστήσουμε χωρίς να σβήσει apps κλπ;

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος για να καταλάβουμε όλοι;

Εσύ πχ που έχεις το g1 δε μπορεί να έχεις κάνει με αυτό τον τρόπο που περιγράφω, αφού δεν το υποστηρίζει κάποιος πάροχος εδώ...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. αυτό είχε συμβεί και με το περίφημο cupcake update.

 

δεν μεσολαβεί αναγκαστικά ο πάροχος, το κινητό απο μόνο του εφόσων δεν είναι branded κάνει check στο internet για updates.

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. αυτό είχε συμβεί και με το περίφημο cupcake update.

 

δεν μεσολαβεί αναγκαστικά ο πάροχος, το κινητό απο μόνο του εφόσων δεν είναι branded κάνει check στο internet για updates.

 

Για τα branded τι κάνουμε ?

(Ελπίζω όχι τον σταυρό μας :O)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...