Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον στο update που υπάρχει στο market το greek keyboard γράφει 160 χαρακτήρες σε SMS!

 

Ένα μεγάλο μπράβο στον Σπύρο που έφτιαξε αυτό το καταπληκτικό keyboard.

 

παιδιά πώσ μπορώ να βγάλω τα κεφαλαία?

 

Καλοριζικο :) υπαρχει η δυνατοτητα να φτιαξεις φακελους και μεσα εκει να βαλεις τις συντομευσεις. κατι αλλο δεν εχω υποψιν μου

 

πως μπορείς να φτιάξεισ φακέλουσ?

 

 

 

 

Χθες το βράδυ δημοσίευσα στο Android Market το καινούργιο παιχνιδάκι που έφτιαξα "Break the Bubbles"!

 

http://www.androlib.com/android.application.gr-androiddev-bubbles-jtAn.aspx

 

πρόκειται για μια απλή εφαρμογή που πρέπει να σπάσεις τις αγαπημένες σε όλους φούσκες!

 

Θα το βρείτε στο Android MArket, δοκιμάστε το όσοι θέλετε, ψηφίστε και αφήστε σχόλια και στείλτε μου προτάσεις!

 

οραιοσ..........

 

Μια διευκρίνηση μόνο. Δεν είναι ίδιες οι συσκευές. Απο όλα όσα αναφέρθηκαν λίγο πιο πάνω, της vodafone έχει λιγότερη ram (192) αλλά έχει καλύτερη αυτονομία και μικρότερες θερμοκρασίες γιατί έχει επεξεργαστή 45nm όπως είπε ο L10nH34Rt και τον πιστεύω, έναντι της 288 ram, αλλά 65nm επεξεργαστή που έχει το magic της cosmote.

Εγώ διαλέγω cosmote για να βάλω μετά το rom του htc hero (αλλά μάλλον δεν θα σε ενδιαφέρει αυτό, οπότε δεν θα είχες διαφορά με αυτό της voda, ίσως σου είναι και καλύτερο)

 

πως μπορουμε να δοθμε ποιό έχουμε εμείς? εγώ το πήρα χτεσ απο wind...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- Καλησπερα σε ολους.

 

Επειδη το θεμα αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον, μηπως θα ηταν συνετο να δημιουργηθουν καποιες θεματικες ενοτητες ,οπως πχ.

-- "Εφαρμογες που μας αρεσαν - προτασεις"

-- "Αλλαγη ROM - know how".....( για οσους ερχομαστε απο αλλες πλατφορμες και δεν γνωριζουμε πως και τι )

-- "Παιχνιδια - προτασεις"

-- "Νεα και φημες "

 

..... ετσι ωστε να υπαρχει ευκολια στην αναγνωση-αναζητηση και να μην ειναι ανακατεμενα ολα μαζι σε ενα ή δυο θεματα ( htc magic, htc hero ) και καποια να επαναλαμβανονται και στις δυο ενοτητες οταν ειναι κοινα.

 

 

-- Φιλικα hitech :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχα ρωτησει αν υπηρχε εφαρμογη να παιζει αρχεια .avi αλλα απαντηση δεν πηρα στο μαρκετ δεν βρηκα τιποτα οπως δεν βρηκα χαρτες εκτος της γκουγκλ

επισης εβαλα βιντεο .mp4 αλλα κολαγε και δεν επαιζε (450 mb)

μεγαλο προβλημα επισης με τα βιντεο σε flash αφου δεν τα εμφανιζει και στο youtube πολλα βιντεο "ξυνει" ο ηχος :(

απο τις must have εφαρμογες θα ελεγα το gmote που σου επιτρεπει να ανοιγεις φωτογραφιες τραγουδια και ταινιες στον υπολογιστη σαν remote control η να τα τρεχεις streaming στο κινητο.

το shazam που "ακουει" ενα τραγουδι και σου βγαζει τιτλο εξωφυλλα κτλπ και το ψαχνει στο youtube.

το sky map που απεικονιζει τον ουρανο.

ολα αυτα φυσικα με ανοιχτο το wi-fi

προσωπικα για να μην μπλεξω με 3g εχω βαλει το apndroid και το netcounter.

απο παιχνιδια παλι βρηκα πολυ εθιστικο το robo defence.

αυτα απο εμενα περιμενω και αλλους χρηστες να πουν γνωμες και εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις με πήρε τηλ ένας φίλος που αγόρασε προχθές το κινητό από wind και προσπαθεί να έχει ελληνικά στο menu, αλλά δεν βρίσκει πως μπορεί να το κάνει..Ξέρει κάποιος πως γίνεται?:wacko:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια!

το κινητό πολύ καλό δεν λέω αλλά...δεν καταλαβαίνω τίποτα...υπάρχει κανένας οδηγός για τους αρχάριους???

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις με πήρε τηλ ένας φίλος που αγόρασε προχθές το κινητό από wind και προσπαθεί να έχει ελληνικά στο menu, αλλά δεν βρίσκει πως μπορεί να το κάνει..Ξέρει κάποιος πως γίνεται?:wacko:

 

Καλησπερα .

Δεν βρισκει πως να το κανει, γιατι πολυ απλα

δεν εχει Ελληνικα (ακομα?)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το μενου ειναι ακριβως το ιδιο με το hero;

 

Επειδη εχω χασει επεισοδια εννοω κατι για sense ?? (ελπιζω να το λεω καλα)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο?
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

να θέσω κι άλλα ερωτήματα:

 

1) Πως αλλάζουμε ήχο για τα μηνύματα

2) Ελληνικά θα έχουμε?

3) Πως εγκαθιστούμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

4) Πως συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή. Βάζω το καλώδιο αλλά δεν γίνεται τίποτα...

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

να θέσω κι άλλα ερωτήματα:

 

1) Πως αλλάζουμε ήχο για τα μηνύματα

2) Ελληνικά θα έχουμε?

3) Πως εγκαθιστούμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

4) Πως συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή. Βάζω το καλώδιο αλλά δεν γίνεται τίποτα...

 

ρε παιδια αφου δεν εχετε ορεξη να ψαξετε κ να διαβασετε, γιατι περνετε τετοιες συσκευες?

με το να περνουμε μια συσκευη κ να πλακωνουμε τις ερωτησεις...

δεν γινεται προκοπη....

ολα τα threads με τις νεες "υπερ" συσκευες εχουν πνιγει απο τετοιου ειδους ερωτησεις....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να θέσω κι άλλα ερωτήματα:

 

1) Πως αλλάζουμε ήχο για τα μηνύματα

2) Ελληνικά θα έχουμε?

3) Πως εγκαθιστούμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

4) Πως συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή. Βάζω το καλώδιο αλλά δεν γίνεται τίποτα...

παιδιά πως βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο?

 

- Που να θελησεις να βαλεις και καμια ROM ...... την μαμη...με ..... :lol: φιλικα..

- Ξεκινα να διαβαζεις το οδηγο γρηγορης εναρξης

- Μετα τον οδηγο χρηστη ... και οι δυο στα ελληνικα

- Ή το top ten FAQ της htc

 

- Και μετα .... xda Dev

 

- ΥΓ - Ελληνικα θα βρεις και θα εγκαταστησεις μεσα απο την εφαρμογη "market" που εχεις στην συσκευη σου .... πηγαινε market/search βαλε greek και θα σου βγαλει εφαρμογη .....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα ένα voafone branded magic με την ρομ του hero χωρίς προβλήματα. Eίναι όντως φανταστική με υπέροχα widges kai finger friendly interface που έφτιαξε η htc. Φυσικά είναι κάπως αργή στο magic με κάποια bugs αλλά σε γενικές γραμμές δουλεύει μια χαρά και αξίζει τον κόπο. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα στους τολμηρούς.;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Δεν βρισκει πως να το κανει, γιατι πολυ απλα

δεν εχει Ελληνικα (ακομα?)

Ευχαριστώ φίλε μου. Με την ευκαιρία διάβασα πολλά εδώ μέσα για το κινητό και άρχισα να το καλοβλέπω..;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS!!!

το magic που πήρα πρίν 2 μέρες απο την wind το φώρτησα σημερα το βραδυ δευτερη φορα... το έβγαλα σήμερα το πρώι από την πρίζα έωσ τώρα το κινιτό έχει κλέισει απο μπαταρία χωρίσ να έχω κάνει τίποτα.... 2 μυνήματα έχω στείλει....

εντομέταξεί δεν δούλευε η κάμερα και ήταν ζεστό!!!!

πώς μπορώ να δώ τι εφαρμόγες τρέχουν στο παρασκίνιο??

παιδία βοηθήστε με!!!

Υ.Γ.

πώς μπορώ να ξέρω ποιο μοντέλο από τα 2 έχω (δηλαδή με ποία ram έχω.)

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και στην συνέχεια πάτα το Πίσω και το κουμπί Power (αυτό που το ανοίγεις ή το κλείνεις) ταυτόχρονα. Έτσι μπορείς να δεις ποιες από τις δύο εκδόσεις έχεις. Και όπως έχει ξαναφερθεί:

PVT 32A 288mb

PVT 32B 192mb

 

Και όσο για τις εφαρμογές δες το πρόγραμμα taskiller.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους. Παρακολουθώ το θέμα εδώ και 2-3 μέρες, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν παραλείψεις μου.

 

Δεν βρήκα πουθενά απάντηση για το τι κάνουμε όταν δεν μπορεί να συνδεθεί το τηλέφωνο με το pc (HTCsync). Σε τρεις υπολογιστές με vista home premium, Vista ultimate x64 που το εγκατέστησα, τα ίδια. Δεν υπάρχει συνεργασία, δεν αναγνωρίζεται/ανιχνεύεται το κινητό από το HTCsync. Μόνο η σύνδεση usb ανάβει στο κινητό και στο pc μονίμως το disconnected. Επανεγκατάστησα πάνω από 2 φορές το HTC sync, δοκίμασα τους drivers από το sdk χωρίς αποτέλεσμα. Μόνη μου ελπίδα ο Μακ, που έχω στο εξοχικό και τα xp σε ένα laptop. (Αν και πολύ φοβάμαι - Moore's Law- ότι ούτε εκεί θα γίνει κάτι.)

 

Για την ιστορία, αγόρασα το κινητό από την voda πριν δύο μέρες. Βέβαια ο λόγος που με έκανε να επιλέξω το συγκεκριμένο μοντέλο ήταν το gps, το οποίο (ακόμα) στην ουσία ΔΕΝ υπάρχει. Η εφαρμογή google maps, για χρήση gps είναι αστεία. Βέβαια η συσκευή σιγά σιγά με κερδίζει, αλλά δεν σας κρύβω ότι η πρώτη εντύπωση ήταν αρνητική σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει. Η συσκευή είναι μαύρη και πίσω λέει απλά HTC και όχι HTC google.

 

To virtual πληκτρολόγιο μάλλον είναι για μικρά παιδιά, μιας και με τίποτα δεν μπορώ να πετύχω σωστά το γράμμα. (Το δάκτυλό μου καλύπτει 2 χαρακτήρες LOL - στην πλάγια μορφή του πληκτρολογίου, οπότε μάλλον η χρήση γραφίδας για μένα είναι απαραίτητη).

 

Γενικά μιλώντας, νοιώθω ότι πέταξα χρήματα (ή αλλιώς με έπιασαν ...κώτσο), αν δεν αλλάξει σύντομα κάτι. (Αναβάθμιση ROM - επίσημο - πρόγραμμα gps για android κλπ). Βέβαια η χρήση του ως gps ακόμα και έτσι μάλλον θα πρέπει να αποκλειστεί μιας και λείπει από τη συσκευασία αλλά και από τα διαθέσιμα αξεσουάρ η βάση στήριξης για το αυτοκίνητο, επομένως σε καμιά περίπτωση δεν προορίζεται για αυτή την λειτουργία. Μάλλον θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ το παλιό πιστό Eten ως gps.

 

Πάντως στα + του η ευκολία με την οποία συνδέθηκε στο wi-fi (με wpa 2), και ο αρκετά καλός browser του.

 

Mια ακόμα ερώτηση, αν κάποιος έχει δοκιμάσει. Συνηθίζω να ακούω ένα ιντερνετικό ραδιοφωνικό σταθμό. Με ποια εφαρμογή μπορεί να γίνει το streaming ?? Πατώντας στο λινκ του σταθμού, μου βγάζει συνεχώς ότι δεν υπάρχει ή ότι δεν μπορεί να προσδιορίσει το μέγεθος του αρχείου και δεν παίζει. Κάθε πληροφορία σε αυτό θα με βοηθούσε.

 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο και στην συνέχεια πάτα το Πίσω και το κουμπί Power (αυτό που το ανοίγεις ή το κλείνεις) ταυτόχρονα. Έτσι μπορείς να δεις ποιες από τις δύο εκδόσεις έχεις. Και όπως έχει ξαναφερθεί:

PVT 32A 288mb

PVT 32B 192mb

 

Και όσο για τις εφαρμογές δες το πρόγραμμα taskiller.

 

 

 

Ευχαριστώ με βοήθησες πολύ..j

Link to comment
Share on other sites

Mια ακόμα ερώτηση, αν κάποιος έχει δοκιμάσει. Συνηθίζω να ακούω ένα ιντερνετικό ραδιοφωνικό σταθμό. Με ποια εφαρμογή μπορεί να γίνει το streaming ?? Πατώντας στο λινκ του σταθμού, μου βγάζει συνεχώς ότι δεν υπάρχει ή ότι δεν μπορεί να προσδιορίσει το μέγεθος του αρχείου και δεν παίζει. Κάθε πληροφορία σε αυτό θα με βοηθούσε.

Για δοκίμασε αυτό:

http://www.cyrket.com/package/com.streamfurious.android.free

 

Υπάρχει και στο market αν θες να το κανεις εγκατάσταση on the fly.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις γύρισα απο διακοπές και είμαι φορτσάτος για πώληση του Iphone 2g και αγορά magic. Ερώτηση: Το magic του e-shop και της wind λογικά θα έχουν 288 ram σωστά ως htc branded συσκευές. Όποιος έχει πάρει ας επιβεβαιώσει
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγώ από την wind και έιναι όντως αυτό με την 288mb ram. Πιο συγκεκριμένα είναι αυτό: PVT 32A 288mb
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό:

http://www.cyrket.com/package/com.streamfurious.android.free

 

Υπάρχει και στο market αν θες να το κανεις εγκατάσταση on the fly.

 

 

Αυτό είναι οκ. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι και η wind θα το δίνει 530-535€ σωστά; Προφανώς και του e-shop θα έχει 288 ram, και το γράφει κιόλας. Απο cosmote και wind είναι ετοιμοπαράδοτα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα την προηγούμενη Τετάρτη (από Wind - 15 Ιουλίου) αλλά δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο. Πιο συγκεκριμένα: είχαν μόνο αυτό που πήρα εγώ, ενώ το είχα παραγγείλει από τέλη Ιουνίου. Δεν υπήρχε ούτε κάποιο για το κατάστημα! Δεν ξέρω άμα άλλαξε κάτι αυτή την 1,5 εβδομάδα. Και το είχαν 530 στους καταλόγους τους.
Link to comment
Share on other sites

H Voda πάντως αλλά και ο Γερμανός, το είχαν/έχουν ετοιμοπαράδοτο. Πιστεύω ότι εξαρτάται από το κατάστημα.

 

Συγκεκριμένα η vodafone, από όπου τελικά το πήρα εγώ, μου είπαν από το τηλ. ότι θα μπορούσαν να μου το στείλουν με κούριερ σε 3 εργάσιμες. Πήγα όμως σε κατάστημα και το πήρα κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...