Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. δεν ξερω

2. φυσικα και γινεται αφου εχει wi-fi

 

παντως φραπε οπως το iphone δε φτιαχνει

http://www.xblog.gr/?p=8887&cpage=1

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. δεν ξερω

2. φυσικα και γινεται αφου εχει wi-fi

 

παντως φραπε οπως το iphone δε φτιαχνει

http://www.xblog.gr/?p=8887&cpage=1

 

:lol: το είδα προχθές στο Καραμέρο και τον Χαριτάτο και γέλασα πολύ ..

Πάντως όπως οι περισσότεροι έτσι κι εγώ θελω iphone αλλά έχει καταντήσει αηδία πια..ακόμα και σε κάδο σουπιδιών να κοιτάξεις iphone θα βρεις :p

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ... πιστεύετε ότι δεν θα αρχίζουν να βγάζουν και αντίστοιχου είδους εφαρμογές και για το android ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα από μια εβδομάδα συμβίωσης με το magic έχω να πω τα εξής!

  1. Μου λείπει ο αισθητήρας φωτός που ρύθμιζε αυτόματα την φωτεινότητα της οθόνης στο iphone
  2. Η μπαταρία με το 3G και το push ενεργοποιημένο είναι πολύ ανώτερη του Iphone
  3. Το Push email είναι απλά super
  4. Η κάμερα είναι αρκετά καλή και μπορείς με ένα κλίκ να ανεβάσεις βίντεο στο youtube και φωτογραφίες στο picasa
  5. Το συνδέεις με καλώδιο με τον υπολογιστή ή περνας την κάρτα μνήμης σε ένα card reader και βάζεις μέσα ότι θέλεις. Το κινητό τα βλέπει αμέσως.
  6. Γρήγορη απόκριση στις εντολές και πολύ καλή σε αίσθηση οθόνη
  7. Ζεστένεται λίγο αν το χρησιμοποιείς πολύ ώρα
  8. Ο browser που έχει είναι αρκετα καλός
  9. Ο email client για το gmail ειναι απλά τέλειος
  10. Τα MMS δουλέβουν άψογα
  11. Το δικό μου που ήρθε από αγγλία δεν έχει sim application toolkit. Το G1 που είχα το είχε κανονικά οπότε μάλλον σε επόμενη αναβάθμιση θα ξαναμπεί.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω παιδια. Μερικες τελευταιες ερωτησεις...

 

1. Το τηλέφωνο το παίρνω unlocked. Σε περίπτωση upgrade θα κλειδωθεί πάλι ή ειναι οπως τα PPC που φλασαρεις το SPL και ξενοιαζεις για νεες ρομ και αναβαθμίσεις.

2. Custom ROM υπαρχουν για adnroid? Για PPC υπαρχει το xda. Για το Android?

3. Η περιφημη αναβαθμηση σε android 2.0 ποτε βγαινει?

4. ...αυτα!

 

ααααααααααα και κατι ακομα. Στο ebay κυκλοφορούν εκδόσεις με logo της Vodafone αλλα και χωρις (μονο HTC).

Τια διαφορες παιζει να εχουν? Γιατι να προτιμήσει καποιος το τηλέφωνο με brand το Vodafone γραμμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω παιδια. Μερικες τελευταιες ερωτησεις...

 

1. Το τηλέφωνο το παίρνω unlocked. Σε περίπτωση upgrade θα κλειδωθεί πάλι ή ειναι οπως τα PPC που φλασαρεις το SPL και ξενοιαζεις για νεες ρομ και αναβαθμίσεις.

2. Custom ROM υπαρχουν για adnroid? Για PPC υπαρχει το xda. Για το Android?

3. Η περιφημη αναβαθμηση σε android 2.0 ποτε βγαινει?

4. ...αυτα!

 

1. Δεν κλειδώνει με αναβάθμιση

2. Υπάρχουν με πιο γνωστή αυτή του JesusFreak

3. Άγνωστο

 

Έγω το έχω με σηματάκι vodafone και η μόνη διαφορά είναι ότι όταν ανοίγει ωγάζει για 3 δευερόλεπτα το λογότυπό της.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν κλειδώνει με αναβάθμιση

2. Υπάρχουν με πιο γνωστή αυτή του JesusFreak

3. Άγνωστο

 

Έγω το έχω με σηματάκι vodafone και η μόνη διαφορά είναι ότι όταν ανοίγει ωγάζει για 3 δευερόλεπτα το λογότυπό της.

 

Το παρήγγειλα:D

Πηρα αυτο που ΔΕΝ ειναι Vodafone branded και το λεει factory unlocked...

Υπαρχει καπου μαζεμενο καποιο thread με τα must applications για το Android?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το Htc Magic θα ειναι διαθεσιμο αποκλειστικα απο την Wind τουλαχιστον στην αρχη. Το γραφει στο καινουργιο τευχος του Ιουνιου.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τεύχος? Αφού είναι voda.

 

Στον νέο κατάλογο Wind που μόλις κυκλοφόρησε το έχει ως "σύντομα διαθέσιμο" σε μαύρο χρώμα στη φωτογραφία και αναφέρει "αποκλειστικά στα 400 καταστήματα Wind". Δεν αναφέρει τιμή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδες?

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν αυτό θα βγεί επίσημα ή είναι custom rom του haykuro???? Μακάρι να είναι έτσι το android 2.0:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν αυτό θα βγεί επίσημα ή είναι custom rom του haykuro???? Μακάρι να είναι έτσι το android 2.0:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=524194

:D

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί και από expansys με Vodafone logo. Λίγο ακριβά το δίνει;

 

Το Htc Magic θα ειναι διαθεσιμο αποκλειστικα απο την Wind τουλαχιστον στην αρχη. Το γραφει στο καινουργιο τευχος του Ιουνιου.

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/62009/page_17_62009.pdf

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το εχω και το αγορασα απο ebay 399 παρα πολυ ομορφο τελεια αποκριση στην αφη και πολυ βολικια η μπιλιτσα για να μην κανεις δακτυλιες και στην οθονη. Η καμερα του ειναι μη ικανοποιητικη αλλα μην τα θελουμε και ολα γεμιζεις ανετα και κατεβαζεις ευκολα διαφορες εφαρμογες πολυ πιο ευκολα απο το ιphone.Θελω να κανω μια ερωτηση σε οσους το εχουν ως νεος>>.. επειδη εχω καρτοκινητο και οταν μπαινω στις εφαρμογες πρεπει να μπαινει στο ιντερνετ γιατι μου εχει φαει την καρτα πολλες φορες????
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το εχω και το αγορασα απο ebay 399 παρα πολυ ομορφο τελεια αποκριση στην αφη και πολυ βολικια η μπιλιτσα για να μην κανεις δακτυλιες και στην οθονη. Η καμερα του ειναι μη ικανοποιητικη αλλα μην τα θελουμε και ολα γεμιζεις ανετα και κατεβαζεις ευκολα διαφορες εφαρμογες πολυ πιο ευκολα απο το ιphone.Θελω να κανω μια ερωτηση σε οσους το εχουν ως νεος>>.. επειδη εχω καρτοκινητο και οταν μπαινω στις εφαρμογες πρεπει να μπαινει στο ιντερνετ γιατι μου εχει φαει την καρτα πολλες φορες????

 

Όταν μπαίνεις στις εφαρμογές πάντα μπαίνει στο internet:wacko:

Για να εκμεταλευτείς πλήτως το κινητό χρειαζεσαι οπωσδήποτε ένα πακέτο data γιατί με απλή χρέωση θα χρεωκοπήσεις :!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Εχω f2g και ενεργοποιησα την υπηρεσια για απεριοριστο ιντρενετ με 5ευρω για 2 ημερες με 2gb και απο εβδομαδα τα 7gb για 7 ημερες
Link to comment
Share on other sites

 

Το ειδα στο site της voda και πηγα σ ενα καταστημα να ρωτησω ...και μου το εδειξαν ζωντανα (καλο φαινεται για ενα λειτουργικο που ειναι σε εμβρυακη μορφη) κοστιζει 499.Ειναι λιγο ακριβο!Το touch του ειναι καλο,εχει μονο αγγλικο μενου σε γενικες γραμμες μου φανηκε καλο!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα οτι το wi-fi του θα ειναι κλειδωμενο για να μην μπορεις να μπαινεις στο ιντερνετ τζαμπα. Αν γνωριζει καποιος ας μας πει.
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνεις στις εφαρμογές πάντα μπαίνει στο internet:wacko:

Για να εκμεταλευτείς πλήτως το κινητό χρειαζεσαι οπωσδήποτε ένα πακέτο data γιατί με απλή χρέωση θα χρεωκοπήσεις :!::!::!::!:

 

Αυτό σημαίνει ότι θα συνδέομαι με ίντερνετ για μπω στις επαφές μου, για να ανοίξω την κάμερα κλπ? Ή μόνο για κάποιες εφαρμογές? Για ποιές?

 

Σκέφτομαι να πάρω μόνο τη συσκευή από Vodafone, γιατί έχω Wind. Δεν έχω google account, θα το συγχρονίσω με Outlook.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο ίντερνετ και σκέφτομαι να το πάρω. Θέλω και εγώ να ξέρω αν μπαίνει μόνο του στο ίντερνετ ακόμα και αν χρησιμοποιείς τις επαφές και τη κάμερα και όχι κάποια εφαρμογή που θέλει ίντερνετ όπως το email. Σε τέτοια περίπτωση θα αλλάξω γνώμη αφού δεν έχω data plan.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για να βαλω τα πραγματα στην θεση τους δυστιχως επροκετο για τυπογραφικο λαθος.....μενουμε στο συντομα διαθεσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...