Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα παντως εχει μια μικρη διαφορα στην καταναλωση προς το καλυτερο αλλα οχι τιποτα το σπουδαιο.Βεβαια οπως ειχα πει δεν φοραω την 6.5.5 αλλα την 6.5 enrgy rom.

Θοδωρη εβαλα ρε συ τον emulator αλλα δεν μου παιζει το tekken :(

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εχω ένα πρόβλημα με το .NET Framework που πάω να βάλω...

μου βγάζει συνεχεία αυτό το error βρε τη έκλεισα το manilla,βρε τι το κατέβασα από την microsoft και από το xda στη σελίδα του Co0kie's Home Tab τίποτα από παντού το ίδιο error μου έβγαζε τα εχω κλείσει όλα τα programs και εχω και μνήμη ελεύθερη....

αλλά αυτό τίποτα εκεί...:lol:

 

αν ξέρετε κάτι εσείς ή καμιά ιδέα θα με βοηθούσε....:D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως εχει μια μικρη διαφορα στην καταναλωση προς το καλυτερο αλλα οχι τιποτα το σπουδαιο.Βεβαια οπως ειχα πει δεν φοραω την 6.5.5 αλλα την 6.5 enrgy rom.

Θοδωρη εβαλα ρε συ τον emulator αλλα δεν μου παιζει το tekken :(

συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά βάζω το netframework και μου λέει ότι μια έκδοση νεότερη είναι εγκατεστημένη και πρέπει να βγάλω την παλιά για να βάλω την καινούργια.. μπορεί κανένας να βοηθήσει??

panosfx στο σαιτ που έδωσε ο Θοδωρής κάτω κάτω λέει για το tekken..:

http://docs.google.com/View?docID=0AdVfPUz8Gt9cZDVoM2ozcl8wYzh0aDl3Y2Y&revision=_latest

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για το Tekken τωρα το ειδα.Τωρα εχω αλλο προβλημα και δεν ξερω τι φταιει.Πριν απο λιγο κατεβασα καποια updates για τα Windows 7 που εχω στο λαπτοπ μου κι ενω το πρωι πριν τα κανω κι ενω ειχα βαλει και emulator και τα cabs για την μπαταρια το κινητο συνδεοταν μια χαρα με το λαπτοπ.Τωρα δεν συνδεεται με τιποτα το κινητο.Τι εγινε;Μου λεει οτι ειναι αγνωστη συσκευη.

 

Edit:Ακυρο μαλλον ειχε φαει κολλημα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα πρόβλημα με το .NET Framework που πάω να βάλω...

μου βγάζει συνεχεία αυτό το error βρε τη έκλεισα το manilla,βρε τι το κατέβασα από την microsoft και από το xda στη σελίδα του Co0kie's Home Tab τίποτα από παντού το ίδιο error μου έβγαζε τα εχω κλείσει όλα τα programs και εχω και μνήμη ελεύθερη....

αλλά αυτό τίποτα εκεί...:lol:

 

αν ξέρετε κάτι εσείς ή καμιά ιδέα θα με βοηθούσε....:D

 

άνοιξε τον task manager, βρες τα processes κτλ, και άρχισε να σκοτώνεις.

 

συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά βάζω το netframework και μου λέει ότι μια έκδοση νεότερη είναι εγκατεστημένη και πρέπει να βγάλω την παλιά για να βάλω την καινούργια.. μπορεί κανένας να βοηθήσει??

 

υπάρχει ίσως περίπτωση ο energy να το έβαλε απο default στην τελευταία ρομ, και ίσως να στο βγάζει για αυτό. αν έχεις cookie έκδοση 9 May, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το έχει μέσα ήδη.

 

Εχεις δικιο για το Tekken τωρα το ειδα.Τωρα εχω αλλο προβλημα και δεν ξερω τι φταιει.Πριν απο λιγο κατεβασα καποια updates για τα Windows 7 που εχω στο λαπτοπ μου κι ενω το πρωι πριν τα κανω κι ενω ειχα βαλει και emulator και τα cabs για την μπαταρια το κινητο συνδεοταν μια χαρα με το λαπτοπ.Τωρα δεν συνδεεται με τιποτα το κινητο.Τι εγινε;Μου λεει οτι ειναι αγνωστη συσκευη.

 

Edit:Ακυρο μαλλον ειχε φαει κολλημα.

 

οκ τα βρήκες όλα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι Θοδωρη ακομα παιχνιδι στον emulator δεν εχω καταφερει να παιξω.Δεν ξερω τι κανω λαθος..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε τον task manager, βρες τα processes κτλ, και άρχισε να σκοτώνεις.

 

 

 

υπάρχει ίσως περίπτωση ο energy να το έβαλε απο default στην τελευταία ρομ, και ίσως να στο βγάζει για αυτό. αν έχεις cookie έκδοση 9 May, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το έχει μέσα ήδη.

την May 9 έχω αλλά και σε προηγούμενες εκδόσεις το ίδιο μου έβγαζε, εσύ το έχεις δοκιμάσει να το εγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εχω ένα πρόβλημα με το .NET Framework που πάω να βάλω...

μου βγάζει συνεχεία αυτό το error βρε τη έκλεισα το manilla,βρε τι το κατέβασα από την microsoft και από το xda στη σελίδα του Co0kie's Home Tab τίποτα από παντού το ίδιο error μου έβγαζε τα εχω κλείσει όλα τα programs και εχω και μνήμη ελεύθερη....

αλλά αυτό τίποτα εκεί...:lol:

 

Από που το κατέβασες; Δοκίμασε αυτό... http://www.mediafire.com/?dydoztnzezd

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε τον task manager, βρες τα processes κτλ, και άρχισε να σκοτώνεις.

 

Έκλεισα όσα προγράμματα γινόταν αλλά τίποτα...:(

μερικά δεν μπορούσα να τα κλείσω γιατί ήταν του system και κόλλαγε το κινητό...

 

Edit:το κατέβασα και από την microsoft και από το xda...

στους xda είχαν το ίδιο cab που έστειλες στο link...

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Θοδωρη ακομα παιχνιδι στον emulator δεν εχω καταφερει να παιξω.Δεν ξερω τι κανω λαθος..

φίλε πάνο.., τα κάνεις "μετατροπή"..με το Pocketiso όπως λέει στο σαιτ που σου έστειλα και πριν??

Link to comment
Share on other sites

απο που το εγκαταστείς απο την μνημη τηλεφώνου ή την εξωτερική? επίσης που το εγκαταστείς?

 

και από τις και στις δυο και από την κάρτα μνήμης στο τηλέφωνο και από την κάρτα μνήμης στην κάρτα μνήμης και από το τηλέφωνό στο τηλέφωνο δηλαδή παντού....:lol:

 

το έχει βάλει κανείς από εσάς αυτό σε cooked rom???:blink:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το έχει βάλει κανείς από εσάς αυτό σε cooked rom???:blink:

 

Σε πολλές cooked rom. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές cooked rom. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει.

 

Ούτε εγώ σπάω το κεφάλι μου να βρω τι φταίει διαβάζω συνεχεία threads στους xda μπας και βρω τι φταίει και από τι βλέπω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα το έχουν και άλλοι...

 

Edit:Παιδιά το βρήκα!!!!!!!Το έχει είδει μέσα!!!!!!!!!!!!!!:lol::D

Θοδωρή που έχεις την ίδια rom με έμενα αν δεν έχεις βάλει πάνω μόνος σου το NetFramework για πήγαινε με ένα registry editor εδώ:HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/.NETCompactFramework

 

και λέει και τι έκδοση είναι....

πες μου όταν το δεις ευχαριστώ...:)

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

φίλε πάνο.., τα κάνεις "μετατροπή"..με το Pocketiso όπως λέει στο σαιτ που σου έστειλα και πριν??

 

Το εκανα ναι αλλα και παλι τιποτα.Ξεκιναει δειχνει την εικονα με την Sony στην αρχη και μετα με πεταει εξω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ σπάω το κεφάλι μου να βρω τι φταίει διαβάζω συνεχεία threads στους xda μπας και βρω τι φταίει και από τι βλέπω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα το έχουν και άλλοι...

 

Edit:Παιδιά το βρήκα!!!!!!!Το έχει είδει μέσα!!!!!!!!!!!!!!:lol::D

Θοδωρή που έχεις την ίδια rom με έμενα αν δεν έχεις βάλει πάνω μόνος σου το NetFramework για πήγαινε με ένα registry editor εδώ:HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/.NETCompactFramework

 

και λέει και τι έκδοση είναι....

πες μου όταν το δεις ευχαριστώ...:)

Και γω την ιδια μνημη εβαλα αλλα μου εχει μονο το πρωτο net οχι το δευτερο.Που το βρισκω?

Και κατι για Θοδωρη:ΘΟΔΩΡΗ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ οκ με το Bluettoth,περιμενω να δω αυριο σε full day Την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Και γω την ιδια μνημη εβαλα αλλα μου εχει μονο το πρωτο net οχι το δευτερο.Που το βρισκω?

Και κατι για Θοδωρη:ΘΟΔΩΡΗ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ οκ με το Bluettoth,περιμενω να δω αυριο σε full day Την μπαταρια

 

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αφού λέει ότι έχεις το 3.5 NetFramework είσαι οκ...:)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια κατι αλλο,απο το μεσημερι με το που συνδεω το κιν στον υπολογιστη και ανοιγω το Κεντρο Συσκευων του windows mobile κανει αυτοματα συγχρονισμο και μολις τελειωνει ξαναξεκινα και ξανα μανα τα ιδια.Πως διορθωνεται αυτη η ιστορια?
Link to comment
Share on other sites

webvirus, στο emulator εχεις καταφέρει να βάλεις κάποιο graphical landscape pad ή είναι μικρή η οθόνη και δεν χωράει να φτιαχτει;
Link to comment
Share on other sites

:P :P, κοιτούσα τα screen shot, και μετά είδα ελληνικά και έμεινα...,

μερικές ερωτήσεις αν θέλεις να μου απαντήσεις θα με βοηθούσες.., λοιπόν καταρχήν πώς έβαλες ελληνικά? αντιμετοπίζεις κανένα πρόβλημα? εμένα στα tab του φατσαμποοκ μου έβγαζε id_facebook και τα λοιπά με id μπροστά, 2., θέλω να σε ρωτήσω το skin απο το ρολόι πώς το άλλαξες και επίσης τα wallpapers απο τα background πώς τα άλλαξες. τέλος θέλω να μου πείς το lockscreen με την μπαρίτσα που σέρνεις είναι του cookie home tab? ευχαριστώ...

αυτά τα λίγα... :P

Link to comment
Share on other sites

webvirus, στο emulator εχεις καταφέρει να βάλεις κάποιο graphical landscape pad ή είναι μικρή η οθόνη και δεν χωράει να φτιαχτει;

 

ναι είναι εύκολο να το κάνεις. απο το Optical Config

 

σήμερα αγόρασα ένα ακόμα Diamond2, για να υπάρχει.....

 

ο τυπάς που μου το πούλησε είχε περάσει ρομ απο HD2 στο D2, omg, τα σχόλια δικά σας....

 

2ον δεν ήξερε ποιος είμαι!

 

3ον θεωρεί το θέμα του myphone, ερασιτεχνικό. όσοι θέλετε έχω όνομα, τηλέφωνο και που συχνάζει.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

:P :P, κοιτούσα τα screen shot, και μετά είδα ελληνικά και έμεινα...,

μερικές ερωτήσεις αν θέλεις να μου απαντήσεις θα με βοηθούσες.., λοιπόν καταρχήν πώς έβαλες ελληνικά? αντιμετοπίζεις κανένα πρόβλημα? εμένα στα tab του φατσαμποοκ μου έβγαζε id_facebook και τα λοιπά με id μπροστά, 2., θέλω να σε ρωτήσω το skin απο το ρολόι πώς το άλλαξες και επίσης τα wallpapers απο τα background πώς τα άλλαξες. τέλος θέλω να μου πείς το lockscreen με την μπαρίτσα που σέρνεις είναι του cookie home tab? ευχαριστώ...

αυτά τα λίγα... :P

 

1)Να πας στο post του φίλου athanaso77 στο hd2 το thread....

εκεί λέει πως το κάνεις ελληνικά με ένα απλό άλλαγμα τις registry...:)

 

2)Μονό στο tab του facebook μου βγάζει και έμενα αυτό αλλά μόνο εκεί...

 

3)Τα wallpaper από το tab τον ρυθμίσεων είναι τις rom του energy απλά...

 

4)Ναι είναι από το cookie home tab είναι όλη η lockscreen...:)

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι εύκολο να το κάνεις. απο το Optical Config

 

όποτε έχεις χρόνο αν μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό...

 

φτιάχνεις και στα onscreen keys τη διάταξη που έχει εκεί...;

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι εύκολο να το κάνεις. απο το Optical Config

 

σήμερα αγόρασα ένα ακόμα Diamond2, για να υπάρχει.....

 

ο τυπάς που μου το πούλησε είχε περάσει ρομ απο HD2 στο D2, omg, τα σχόλια δικά σας....

 

2ον δεν ήξερε ποιος είμαι!

 

3ον θεωρεί το θέμα του myphone, ερασιτεχνικό. όσοι θέλετε έχω όνομα, τηλέφωνο και που συχνάζει.

 

1)Να πας στο post του φίλου athanaso77 στο hd2 το thread....

εκεί λέει πως το κάνεις ελληνικά με ένα απλό άλλαγμα τις registry...:)

 

2)Μονό στο tab του facebook μου βγάζει και έμενα αυτό αλλά μόνο εκεί...

 

3)Τα wallpaper από το tab τον ρυθμίσεων τις rom του energy απλά...

 

4)Ναι είναι από το cookie home tab όλη η lockscreen...:)

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

Φίλε Θοδωρή τότε γιατί το αγόρασες??...

Link to comment
Share on other sites

όποτε έχεις χρόνο αν μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό...

 

φτιάχνεις και στα onscreen keys τη διάταξη που έχει εκεί...;

 

Συγνώμη το Onscreen εννούσα. ναι τα βάζεις εκεί μέσα όπως θες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...