Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερώτηση και απο μένα... Το update το κατάλαβα και αποτι είδα χρειάζεται...

Το gps ρε παιδιά πως το εκμεταλευόμαστε; Μπορώ να βάλω π.χ. το garmin; Τι λογισμικό τρέχει το SE δεν το γράφει καπου εδώ;

 

Είναι ενός φίλου μου ο οποίος δεν ξέρει πολλά και γι αυτό ψάχνω...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το gps δουλευει και με το google maps και με το wayfinder navigator που εχει 3 μηνες δωρεαν χρηση.

 

Ειδικα για τo wayfinder, εγω κατεβασα απο την ιστοσελιδα τους το maploader, με το οποιο περνας μεσα στο κινητο οσους και οποιους χαρτες θελεις, ωστε ναμην συνδεεται καθολου στο ιντερνετ μετα ;)

 

Το κινητο το εχω μια εβδομαδα και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος, ειναι πολυ καλο.

 

Η καμερα για 8.1 βεβαια θα μπορουσε να ηταν καλυτερη, οταν τις βλεπεις στο pc τις φωτο δεν βρισκεις διαφορες απο μια 5mp, εκτος κι αν τραβηξεις με ιδανικες συνθηκες φωτισμου κλπ οποτε και βγαζει φοβερες φωτο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω χθες το κινητο και μου αρεσει πολυ!!!τοσο εμφανισιακα οσο και στις λειτουργιες του.μονο η καμερα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη αλλα νταξει και αυτη δν ειναι χαλια...θα ηθελα να ρωτησω κατι για την αναβαθμιση...εχω κατεβασει το update service απ τ site της sony ericsson και λεω να κανω την αναβαθμιση...υπαρχει καποιος κινδυνος για το κινητο?και επισης θα σβηστουν τιποτα επαφες απ την μνημη τηλεφωνου?οι διαφορες θα ειναι εμφνεις?
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα και εγώ το κινητακί και τα σπαει!!!

 

Αλλά έχς δυο ερωτησούλες:

1) τι ειναι αυτο Η που βγάζει δίπλα από το σήμα??

2) μήπως ξέρετε τι είδους βίντεο αρχεία παίζει??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Το gps δουλευει και με το google maps και με το wayfinder navigator που εχει 3 μηνες δωρεαν χρηση.

 

Ειδικα για τo wayfinder, εγω κατεβασα απο την ιστοσελιδα τους το maploader, με το οποιο περνας μεσα στο κινητο οσους και οποιους χαρτες θελεις, ωστε ναμην συνδεεται καθολου στο ιντερνετ μετα ;)

 

κ εγω κατεβασα το maploader αλλα δεν αναγνωριζει το τηλ..??εχω κανι τιποτα λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέετε το τηλ. με το P/C σας εμφανίζει ένα μενού με 4 επιλογές. Θα επιλέξετε το: μαζική αποθήκ. Μόλις το κάνετε, περιμένετε λίγο για να συνδεθεί και από εκεί και πέρα ακολουθήστε τη διαδικασία κανονικά. Το τηλ. θα αναγνωριστεί.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω χθες το κινητο και μου αρεσει πολυ!!!τοσο εμφανισιακα οσο και στις λειτουργιες του.μονο η καμερα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη αλλα νταξει και αυτη δν ειναι χαλια...θα ηθελα να ρωτησω κατι για την αναβαθμιση...εχω κατεβασει το update service απ τ site της sony ericsson και λεω να κανω την αναβαθμιση...υπαρχει καποιος κινδυνος για το κινητο?και επισης θα σβηστουν τιποτα επαφες απ την μνημη τηλεφωνου?οι διαφορες θα ειναι εμφνεις?

γιατι να κανεις αναβαθμιση?? υπαρχει λογος?? δουλεψε'το το κινητο..και αν αντιμετωπισεις προβλημα στο software τοτε κανε το update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"To keep your phone performing at its best, it's a good idea to perform a software update regularly. You might not always notice what an update has done, but it can prevent future problems." Από το site της Sony Ericsson.

Αυτό διάβασα κι εγώ και σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση. Δε χρειάζεται;:confused:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι απλα η αναβαθμιση βελτιωνει καποια πραγματα στο κινητο και γι αυτο ελεγα να κανω...αλλα τεσπα...παιδια το κινητο το πηρα απο vodafone μπορω να βαλω φλας themes με κπ ασφαλη τροπο?διαβαζα πιο πανω οτι για να παιρνει τετοια θεματα πρεπει να εχω κανει κατι αλλες διαδικασιες αλλα δεν τις πολυκαταλαβα γτ ειμαι κ λιγο ασχετος..μπορει καποιος να μ εξηγησει πιο απλα?
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι απλα η αναβαθμιση βελτιωνει καποια πραγματα στο κινητο και γι αυτο ελεγα να κανω...αλλα τεσπα...παιδια το κινητο το πηρα απο vodafone μπορω να βαλω φλας themes με κπ ασφαλη τροπο?διαβαζα πιο πανω οτι για να παιρνει τετοια θεματα πρεπει να εχω κανει κατι αλλες διαδικασιες αλλα δεν τις πολυκαταλαβα γτ ειμαι κ λιγο ασχετος..μπορει καποιος να μ εξηγησει πιο απλα?

σε "τροποιημενο" κινητο δεν μπορεις να βαλεις flash themes!

 

μονο αμα το κανεις unbranded..και παλι θελει μια διαδικασια.στα υποψην οτι αμα το κανεις χανεις την 2ετη εγγυηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α καλα αν ειναι ετσι δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου...παντως ειναι στανταρ "τροποποιημενο"?γιατι δεν υπαρχει καποια διαφορα στ μενου με το κανονικο κινητο και επισης δεν εχει vodafone live..!
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν εχει vodafone live menu τοτε απο μονο του εχει καποια στανταρ flash θεματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ηδη 3..μπορω να βαλω και αλλα ομως?χωρις να κανω αυτο π ηπες?

αυτο επρεπε να το πεις απο την αρχη.:whistle:

 

Ναι μπορεις να βαλεις flash themes αλλα θελει μια διαδικασια.(την οποια δεν θυμαμαι τωρα..γιατι δεν βρισκω το λινκ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν μπανω στο "κρυφο" μενου πατωντας -> * <- <- * <- * και παω να ενεργοποιησω την φορτιση μεσω usb μου γραφει συνεχεια "Φορτιση USB οχι" και οποτε παταω αλλαγη γραφει παντα η φορτιση usb απενεργοποιηθηκε.Ποτε δεν την ενεργοποιει.Τι φταιει?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera ...as mou apantisei kapoios se oti afora to gps .....exo wind me syndesi kai to kinito einai apo germano myview diladi ...mporo na kano dorean ploighsh me to gps ...den exo wi fi edo pou eimai ...kai an mporo na xrisimopoihso to gps as mou pei kapoios ton tropo? eyxaristo

 

συγγνώμη για τα γρεεκ εινγκλισ

 

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera ...as mou apantisei kapoios se oti afora to gps .....exo wind me syndesi kai to kinito einai apo germano myview diladi ...mporo na kano dorean ploighsh me to gps ...den exo wi fi edo pou eimai ...kai an mporo na xrisimopoihso to gps as mou pei kapoios ton tropo? eyxaristo

μονο με συνδεση στο ιντερνετ μπορεις να χρησιμοποιησεις το gps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νoμιζω οτι το gps δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις μεσω wifi...εγω π εχω vodafone cu απλα ενεργοποιησα το ιντερνετ και επειδη εχω ενα πακετο π προσφερει και 30 mb ελευθερο ιντερνετ μπαινω δωρεαν...
Link to comment
Share on other sites

Περαν του wayfinder navigator ξερουμε κανενα αλλο συμβατο FREEWARE προγραμμα να λειτουργει με preinstalled maps ετσι ωστε να μην χρειαζεται η συνδεση στο internet???
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρα και εγώ το κινητακί και τα σπαει!!!

 

Αλλά έχς δυο ερωτησούλες:

1) τι ειναι αυτο Η που βγάζει δίπλα από το σήμα??

2) μήπως ξέρετε τι είδους βίντεο αρχεία παίζει??

 

ξέρει κανείς??

 

Επισής κανένα site για παιχνιδακια υπάρχει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...