Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω οτι πρέπει πρώτα να "ελευθερώσεις" το bluetooth από το άλλο κινητό για να μπορέσει να το δει το καινούργιο. Κάθε φορά που συνδέεις ένα bluetooth ακουστικό, αντιστοιχίζεται το ακουστικό στο κινητό και πλέον το βλέπει μόνο αυτό το κινητό.
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με την αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα από την συσκευή είτε αυτή γίνει μέσω NSU είτε μέσω FOTA.

 

Σωστά το λες, αλλά τι να πω όταν για το Ε51 πριν 2-3 μήνες και έχοντας κάνει backup μέσω του NOKIA PC SUITE δεν μου επανέφερε σωστά τα προγράμματα που είχα περάσει?

Και πίστεψε με ξέρω απο αναβαθμίσεις κινητών όπως και ξέρω να ακολουθώ τις οδηγίες και τα βήματα του backup και restore... και όμως με "κρέμασε"...

Άσε που ενώ είχα πιστοποιητικά κανονικά μετά την αναβάθμιση δεν μου έκανε τίποτα sign μέχρι που πήρα καινούρια πιστοποιητικά!!!!

Anyway, αυτά για το Ε51....

 

Το αγόρασα πριν λίγες μέρες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Έχω ένα θέμα με την σύνδεση του ακουστικού bluetooth. Μπαίνω στο μενού ψάχνω για "νέα αξιόπιστη συσκευή" αλλά δεν το εντοπίζει καθόλου.

Με το άλλο τηλέφωνο (Nokia 6230i) υπάρχει συνδεσιμότητα αλλά με το ακουστικό τίποτα...

Λέτε να υπάρχει ασυμβατότητα? Να διευκρινίσω ότι το ακουστικό μου είναι το Nokia BH-215.

 

δεν ακολουθείς τις οδηγίες σωστά... Το ακουστικό για να το δει το κινητό πρέπει να είναι σε "αναζήτηση" κινητού... και μετά το κάνεις αξιόπιστο για το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει εδω και μερες αλλα σημερα προσεξα οτι στο κενο του 0 και του # υπαρχει μια τριπιτσα...Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ετσι και σε σας η αν απλα εμενα εσπασε :p
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο μου Nokia.. για να δούμε... το θέμα που έχω εγώ είναι ότι δε μπορώ να συνδεθώ με wap ή wifi μέσω opera mini . μήπως δε δουλεύει καθόλου ο opera mini στα s60 ?
Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

και ποια ρύθμιση δεν έχω κάνει και μου λέει αδύνατον να συνδεθεί στο internet ο Οpera ?? με τον browser της Nokia μπαίνω μια χαρά, επιλέγω σημείο πρόσβασης και οκ
Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν έχω όρεξη να διαβάσω όλο το κείμενο, άλλα μία απλή αναφορά για την διάρκεια της μπαταρίας με γενικευμένη χρήση (Wi-Fi, 3G κλήσεις, μουσική...)?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα....το εχω εδω και μια βδομαδα και μου αφησει αρκετα καλες εντυπωσεις....μονο μια ερωτηση...πως συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω 3G????
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα....το εχω εδω και μια βδομαδα και μου αφησει αρκετα καλες εντυπωσεις....μονο μια ερωτηση...πως συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω 3G????

 

πρωτα απο ολα πρεπει να πας στις ρυθμισεις --> ρυθμισεις --> τηλεφωνο --> δικτυο --> και στο λειτουργια δικτυου να ενεργοποιησεις την διπλη λειτουργια...

 

Μετα πιστευω θα 3ερεις!;)

 

@xristos270 η μπαταρια κραταει εως 3 μερες με μετρια χρηση(50-100 μυνηματα την μερα)

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

για ριξτε τα φωτα σας ρε παιδια...

 

 

ποιοτητα κατασκευης?

ποιοτητα/ενταση μουσικης στα ακουστικα?

ποιοτητα/ενταση μουσικης στο ενσωματωμενο ηχειο?

μπαταρια?

ταχυτητα?

 

 

 

ευχαριστω.....:D

Link to comment
Share on other sites

για ριξτε τα φωτα σας ρε παιδια...

 

 

ποιοτητα κατασκευης?

ποιοτητα/ενταση μουσικης στα ακουστικα?

ποιοτητα/ενταση μουσικης στο ενσωματωμενο ηχειο?

μπαταρια?

ταχυτητα?

 

 

 

ευχαριστω.....:D

 

να σου ριξουμε τα φωτα μας!

 

μετρια εως εξαιρετικη

πολυ δυνατα τα ακουστικα και η ποιοτητα του ηχου.Επισης στο max του ηχου δεν ακουετε εξω ο ηχος οπως αλλα handsfree

Δεν την λες και δυνατοτητα 5800 αλλα ειναι αρκετα καλη

Όπως εχω προαναφερει η μπαταρια διαρκει απο 1 εως 3 μερες.Εξαρτατε αν γινετε χρηση ή καταχρηση :p:p

Αρκετα δυνατος επεξεργαστης αλλα στα μυνηματα λιγο καθυστερει.Απο wi-fi και gps η ταχυτητα ειναι εξαιρετικη

 

Σε φωτισαμε καθολου??:D:D

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

να σου ριξουμε τα φωτα μας!

 

μετρια εως εξαιρετικη

πολυ δυνατα τα ακουστικα και η ποιοτητα του ηχου.Επισης στο max του ηχου δεν ακουετε εξω ο ηχος οπως αλλα handsfree

Δεν την λες και δυνατοτητα 5800 αλλα ειναι αρκετα καλη

Όπως εχω προαναφερει η μπαταρια διαρκει απο 1 εως 3 μερες.Εξαρτατε αν γινετε χρηση ή καταχρηση :p:p

Αρκετα δυνατος επεξεργαστης αλλα στα μυνηματα λιγο καθυστερει.Απο wi-fi και gps η ταχυτητα ειναι εξαιρετικη

 

Σε φωτισαμε καθολου??:D:D

 

εαν με φωτισες λεει...??

αψογος.....!!:D

 

κλεινω προς αυτο αλλα ριχνω και κλεφτες ματιες σε Ε55 και Ν79(γενικος μπαχαλο).

πρωην κατοχος του Ν95(καλομαθημενος..)ψαχνω κατι αντοιστοιχο ,τουλαχιστον ως προς στην ποιοτητα του ηχου/φωτογραφιας αλλα και της ποιοτητας κατασκευης.(ζηταω πολλα?).

ειδωμεν.

 

σ`ευχαριστω....:D

Link to comment
Share on other sites

To 5630 φιλε ειναι αρκετα καλο...Η φωτογραφικη του? Αψογη για μενα...Πεντακαθαρη και με εκτεταμενο ζουμ...Οι φωτογραφιες που τραβηξα με το Ν70 δεν μου αρεσαν αλλα οταν τις περασα στο 5630 φενονται τελιες...Στις ανοιγει με full screen. Το wi-fi ειναι γρηγορο και γενικα αν και δεν ειναι οθονη αφης ειναι τελεια η πλοηγηση!! Στο συνιστω φιλε!!
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

κλεινω προς αυτο αλλα ριχνω και κλεφτες ματιες σε Ε55 και Ν79(γενικος μπαχαλο).

πρωην κατοχος του Ν95(καλομαθημενος..)ψαχνω κατι αντοιστοιχο ,τουλαχιστον ως προς στην ποιοτητα του ηχου/φωτογραφιας αλλα και της ποιοτητας κατασκευης.(ζηταω πολλα? :)

Καθόλου πολλά. Όλα τα τηλέφωνα που σκέφτεσαι να πάρεις έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής και ήχου (μέσω ακουστικών) από το Ν95. Ως προς την κάμερα, θα κάνεις ελάχιστη παραχώρηση με το Ν79, λίγο μεγαλύτερη με το Ε55 και αρκετή με το 5630, το οποίο δεν διακρίνεται για τις φωτογραφικές του δυνατότητες. Εκεί όμως που θα δεις τεράστια διαφορά προς το καλύτερο, είναι στην ταχύτητα του 5630 (και του Ε55) λόγω ταχύτερου επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

To E55 και το 5630 εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ κάμερα! :!: To 5630 εχει κιολας διπλο LED-Flash αντι το μονό των Ε52/55.

 

Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο @haki!!! Το διπλο flash κανει εξαιρετικη δουλεια! ;);)

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεθεί με το ασύρματο router μου για να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ από το κινητό. Όταν δεν χρησιμοποιώ καμία εφαρμογή του ίντερνετ, συνεχίζει να εμφανίζεται το σήμα του ασύρματου δικτύου πάνω δεξιά στην οθόνη. Είναι φυσιολογικό αυτό ή θα πρέπει να απενεργοποιείται τελείως αυτή η ένδειξη; Μήπως η ένδειξη του σήματος πάνω δεξιά σημαίνει απλώς ότι βρίσκομαι εντός εμβέλειας και τίποτα παραπάνω; Καταναλώνω περισσότερη ενεργεία (μπαταρία) όταν είναι ενεργή;
Link to comment
Share on other sites

Δοθηκε λυση τελικα. Για να ειναι ορατο το ακουστικο ΒΗ 215 και να μπορει να συνδεθει με καποιο κινητο, θα πρεπει να μεινει πατημενο το πληκτρο ΟΝ ΟFF για 5 δευτερολεπτα. Συνεπως το 5630 συνδεεται κανονικα με το εν λογω ακουστικο και απο παραλειψη μου δεν μπορουσα να το συνδεσω. Να σημειωσω οτι αναφερομαι στην ερωτηση που εκανα στο post#210.
:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

To 5630 φιλε ειναι αρκετα καλο...Η φωτογραφικη του? Αψογη για μενα...Πεντακαθαρη και με εκτεταμενο ζουμ...Οι φωτογραφιες που τραβηξα με το Ν70 δεν μου αρεσαν αλλα οταν τις περασα στο 5630 φενονται τελιες...Στις ανοιγει με full screen. Το wi-fi ειναι γρηγορο και γενικα αν και δεν ειναι οθονη αφης ειναι τελεια η πλοηγηση!! Στο συνιστω φιλε!!

 

thanks..

 

Καθόλου πολλά. Όλα τα τηλέφωνα που σκέφτεσαι να πάρεις έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής και ήχου (μέσω ακουστικών) από το Ν95. Ως προς την κάμερα, θα κάνεις ελάχιστη παραχώρηση με το Ν79, λίγο μεγαλύτερη με το Ε55 και αρκετή με το 5630, το οποίο δεν διακρίνεται για τις φωτογραφικές του δυνατότητες. Εκεί όμως που θα δεις τεράστια διαφορά προς το καλύτερο, είναι στην ταχύτητα του 5630 (και του Ε55) λόγω ταχύτερου επεξεργαστή.

 

καλυτερο το E55 στον ηχο απο το Ν95.....?

 

To E55 και το 5630 εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ κάμερα! :!: To 5630 εχει κιολας διπλο LED-Flash αντι το μονό των Ε52/55.

 

Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο @haki!!! Το διπλο flash κανει εξαιρετικη δουλεια! ;);)

 

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια...:)

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει συμβει να εχετε καρτα wind στη συσκευη και να σας αναβοσβηνει το φακελάκι του μηνύματος? Δεν εχω εισερχομενα καθόλου. Τα διέγραψα. Βάζοντας καρτα κοσμοτε δεν εμφανιζεται το φακελάκι. Τι μπορεί να συμβαίνει? Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η κάρτα που είναι Wind.

Φταίει διότι είναι γεμάτη από sms.

Πήγαινε στα Μηνύματα > Επιλογές > Μηνύματα SIM και διέγραψε μερικά ή όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεθεί με το ασύρματο router μου για να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ από το κινητό. Όταν δεν χρησιμοποιώ καμία εφαρμογή του ίντερνετ, συνεχίζει να εμφανίζεται το σήμα του ασύρματου δικτύου πάνω δεξιά στην οθόνη. Είναι φυσιολογικό αυτό ή θα πρέπει να απενεργοποιείται τελείως αυτή η ένδειξη; Μήπως η ένδειξη του σήματος πάνω δεξιά σημαίνει απλώς ότι βρίσκομαι εντός εμβέλειας και τίποτα παραπάνω; Καταναλώνω περισσότερη ενεργεία (μπαταρία) όταν είναι ενεργή;

 

Φιλε πηγαινε στις ρυθμισεις-->ρυθμισεις-->συνδεση--> Ασυρματο LAN-->Εκει που λεει προβολη διαθεσιμων WLAN...αν λεει ναι τότε ειναι λογικο το σημα που σου δειχνει.Απλα ελεγχει αν υπαρχει wlan εκει κοντα...Καντο ποτε για να μην εμφανιζεται και φυσικα να γλιτωνεις και καποια μικρα ποσοστα μπαταριας!! ;)

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως μπορω να μπαινω στο ιντερνετ μονο απο διαθεσιμα ασυρματα δικτυα και να μην μπαινει απο το δικτυο της wind? Γιατι σημερα μου διεκοπη η συνδεση με το δωρεαν ασυρματο δικτυο και το αποτελεσμα ηταν να χρεωθω 8 ευρω γιατι αρχισε να λειτουργει αυτοματα το ιντερνετ της wind. Δεν μπορει να γινεται αυτο καθε φορα... Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στις ρυθμισεις\ συνδεσιμοτητα\ προορισμοι\ και διεγραψε τους προορισμους που δεν σε ενδιαφερουν π.χ. wind

 

Η διαδρομη ισως διαφερει λιγο στην συσκευη σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσιαζει για κοπελα...Στην εμφανιση...Οι κοπελες συνηθως ζητουν κατι ποιο μικροκαμωμενο και ομορφουτσικο! :p
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...