Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...σημερα μου κολλησε το i8910 μετα απο φτιαξιμο ενος θεματος με sis editor και εγκατασταση.Το θεμα δουλεψε αλλα δεν ανταποκρινοταν πλεον το "επιλογες" κατω αριστερα στην οθονη.Προσπαθησα να κανω απεγκατασταση το θεμα αλλα δεν μπορω.Αναγκαστηκα και εκλεισα το κινητο αλλα οταν προσπαθησα να το ξανανοιξω διαπιστωσα οτι μετα το I8910 HD και την κινουμενη γαλαζια λωριδα δεν κανει κατι αλλο.Δοκιμασα τα παντα.Εβγαλα μπαταρια,εβγαλα καρτες,το εβαλα στην πριζα,εβαλα αλλες καρτες αλλα τιποτα...ΚΑΜΜΙΑ ΓΝΩΜΗ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...σημερα μου κολλησε το i8910 μετα απο φτιαξιμο ενος θεματος με sis editor και εγκατασταση.Το θεμα δουλεψε αλλα δεν ανταποκρινοταν πλεον το "επιλογες" κατω αριστερα στην οθονη.Προσπαθησα να κανω απεγκατασταση το θεμα αλλα δεν μπορω.Αναγκαστηκα και εκλεισα το κινητο αλλα οταν προσπαθησα να το ξανανοιξω διαπιστωσα οτι μετα το I8910 HD και την κινουμενη γαλαζια λωριδα δεν κανει κατι αλλο.Δοκιμασα τα παντα.Εβγαλα μπαταρια,εβγαλα καρτες,το εβαλα στην πριζα,εβαλα αλλες καρτες αλλα τιποτα...ΚΑΜΜΙΑ ΓΝΩΜΗ;

 

Χαρντ ρισετ!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα. Εχω φτιαξει εναν υποτιτλο στο Ι8910 μου και τον εχω ως σημειωση αποθηκευμενο στις σημειωσεις. Πως μπορω να τον μεταφερω στην μνημη μαζικης αποθηκευσης; Με το Fexplorer εψαξα παντου να βρω που ειναι οι σημειωσεις αλλα τιποτα... Καμμια ιδεα; Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω φτιαξει εναν υποτιτλο στο Ι8910 μου και τον εχω ως σημειωση αποθηκευμενο στις σημειωσεις. Πως μπορω να τον μεταφερω στην μνημη μαζικης αποθηκευσης; Με το Fexplorer εψαξα παντου να βρω που ειναι οι σημειωσεις αλλα τιποτα... Καμμια ιδεα; Ευχαριστω...

 

Οι σημειώσεις δεν αποθηκεύονται σε αρχείο .txt δυστυχώς κι έτσι δεν μπορείς να τις βρεις στο file system. Μπορείς όμως να επεξεργαστείς το περιεχόμενο. Αν έχεις Quickoffice με δυνατότητα επεξεργασίας (χρειάζεται αγορά) μπορείς να κάνεις copy/paste το περιεχόμενο σε ένα txt file. Μπορείς επίσης να κάνεις αποστολή της σημείωσης με email ή Bluetooth και να το έχεις στο PC σου για επεξεργασία! Και μετά προφανώς μπορείς να το ανεβάσεις σε όποια μνήμη θέλεις, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψιλο-απιστευτο, αλλα εχω ακομα αυτο το κινητο 4 χρονια μετα την αγορα του :p

Αντιμετωπιζω ενα παραξενο προβλημα

Εχουν απενεργοποιηθει οι ηχοι

και πιο συγκεκριμενα:

-Οταν με καλουν δεν κανει ηχο κλησης αλλα μονο δονηση

-Δεν ακουγεται ηχος οταν βαζω να παιξει ενα τραγουδι

-Στο ξυπνητηρι επισης δεν κανει ηχο αφύπνισης το προεπιλεγμενο ουτε αλλο

-Στο startup επισης, δειχνει μονο το logo, και δεν ακουγεται ο ηχος

-Στα βιντεο που εχω τραβηξει δειχνει μονο εικονα, και δεν εχει ηχο (αν περαστει το αρχειο στον υπολογιστη ακουγεται κανονικα παντως)

-Ηχογραφησεις με χρηση μικροφωνου δεν ακουγονται (αν περαστει το αρχειο στον υπολογιστη ακουγεται κανονικα παντως)

 

Παρ'ολα αυτα, ο ηχος ακουγεται κανονικα οταν συνδεω ακουστικα (και απο τα ακουστικα, και με ανοιχτη ακροαση μόνο στο ραδιο ομως και πουθενα αλλου)

εκανα format-hard reset & περασα ξανα το firmware hx-v11, και δυστυχώς εχω τα ιδια αποτελεσματα...

σκεφτομαι οτι ισως ειναι hardware θεμα, αλλα αν ηταν hardware θεμα δεν θα επαιζε ουτε η ανοιχτη ακροαση στο ραδιοφωνο νομιζω...

καμια ιδεα κανεις;; :worry:

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Ψιλο-απιστευτο, αλλα εχω ακομα αυτο το κινητο 4 χρονια μετα την αγορα του :p

Αντιμετωπιζω ενα παραξενο προβλημα

Εχουν απενεργοποιηθει οι ηχοι

και πιο συγκεκριμενα:

-Οταν με καλουν δεν κανει ηχο κλησης αλλα μονο δονηση

-Δεν ακουγεται ηχος οταν βαζω να παιξει ενα τραγουδι

-Στο ξυπνητηρι επισης δεν κανει ηχο αφύπνισης το προεπιλεγμενο ουτε αλλο

-Στο startup επισης, δειχνει μονο το logo, και δεν ακουγεται ο ηχος

-Στα βιντεο που εχω τραβηξει δειχνει μονο εικονα, και δεν εχει ηχο (αν περαστει το αρχειο στον υπολογιστη ακουγεται κανονικα παντως)

-Ηχογραφησεις με χρηση μικροφωνου δεν ακουγονται (αν περαστει το αρχειο στον υπολογιστη ακουγεται κανονικα παντως)

 

Παρ'ολα αυτα, ο ηχος ακουγεται κανονικα οταν συνδεω ακουστικα (και απο τα ακουστικα, και με ανοιχτη ακροαση μόνο στο ραδιο ομως και πουθενα αλλου)

εκανα format-hard reset & περασα ξανα το firmware hx-v11, και δυστυχώς εχω τα ιδια αποτελεσματα...

σκεφτομαι οτι ισως ειναι hardware θεμα, αλλα αν ηταν hardware θεμα δεν θα επαιζε ουτε η ανοιχτη ακροαση στο ραδιοφωνο νομιζω...

καμια ιδεα κανεις;; :worry:

 

Φίλε μου κι εγώ δεν έχω κρατήσει τηλέφωνο που να το νιώθω τόσο προηγμένο και όμορφο τόσα χρόνια!! Μάλλον έχει πρόβλημα το σύστημα ήχου -hardware δηλαδή! Το ότι ακούγεται μόνο το ράδιο οφείλεται μάλλον στο ότι το radio chip εξάγει κατευθείαν στα ηχεία, παρακάμπτοντας το sound system του κινητού -λόγω του κοινού σχεδιασμού των radio chips! Αν δεν μπορέσεις ή δεν αξίζει να το φτιάξεις σε τεχνικό κατάστημα ίσως είναι στιγμή να σκεφτείς να το αλλάξεις! Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ δεν έχω κρατήσει τηλέφωνο που να το νιώθω τόσο προηγμένο και όμορφο τόσα χρόνια!! Μάλλον έχει πρόβλημα το σύστημα ήχου -hardware δηλαδή! Το ότι ακούγεται μόνο το ράδιο οφείλεται μάλλον στο ότι το radio chip εξάγει κατευθείαν στα ηχεία, παρακάμπτοντας το sound system του κινητού -λόγω του κοινού σχεδιασμού των radio chips! Αν δεν μπορέσεις ή δεν αξίζει να το φτιάξεις σε τεχνικό κατάστημα ίσως είναι στιγμή να σκεφτείς να το αλλάξεις! Να είσαι καλά!

 

Ευχαριστω για την απαντηση hdimopoulos

Σιγουρα δεν αξιζει να το παω για service.. οποτε, θα πρεπει να σκεφτω το ενδεχομενο αγορας νεου κινητου

Μια τελευταια απορια που εχω ειναι αν παιζει καποιο ρολο η μπαταρια, η οποια εδω και καποιο χρονικο διαστημα εχει χασει μεγαλο μερος της δυναμης της. Και πιο συγκεκριμενα ενω οσο ηταν ενταξει φορτιζα καθε 4-5 μερες περιπου, τωρα με μετρια χρηση χρειαζεται ισως και καθε μερα (ειναι ολοφανερο οτι ειναι στα τελευταια της η μπαταρια)

αναρωτιομουν αν εχει καποια σημασια για το γεγονος οτι υπολειτουργει το κινητο...δεν μου μοιαζει πολυ πιθανο να ειναι αυτη η αιτια, αλλα ειπα να το αναφερω μηπως καποιος ξερει κατι παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

SOS αν γνωρίζει κανείς, έκανα κατά λάθος dismount το f drive (την κάρτα sd δηλαδή ) με λίγα λόγια δεν εμφανίζεται πια η κάρτα microsd σε κανένα explorer ξέρει κανείς πως γίνεται να την επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια η μπαταρια τελειωνει μετα απο 10-12 λεπτα ομιλιας!!Πρεπει να ειμαι μονιμα διπλα σε ρευμα αλλιως δεν παλευεαι...Τι λετε,αξιζει να παρω καινουρια μπαταρια η ειναι αλλου το προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια τελειωνει μετα απο 10-12 λεπτα ομιλιας!!Πρεπει να ειμαι μονιμα διπλα σε ρευμα αλλιως δεν παλευεαι...Τι λετε,αξιζει να παρω καινουρια μπαταρια η ειναι αλλου το προβλημα??

 

Αν το έχεις από τότε που βγήκε στην αγορά -κάτι πάνω από 4 χρόνια- νομίζω ότι είναι απαραίτητο να πάρεις μια νέα μπαταρία! Εγώ προμηθεύτηκα μια πριν από 2 χρόνια. Δεν υπάρχει άλλο θέμα με υπερβολική κατανάλωση της μπαταρίας, ειδικά μιας και μιλάς για τόσο μικρούς χρόνους. Μια ωραία ιδέα -που θα έκανα, αν δεν σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό- θα ήταν να πάρεις μια μεγαλύτερης χωρητικότητας -υπήρχαν όταν αγόρασα εγώ- με μόνο θέμα τις ελαφρά μεγαλύτερες διαστάσεις! Θα το έκανα εξάλλου γιατί απαλλάσσεσαι από την αποτυχημένη πλαστική θήκη!

Ελπίζω να σε βοήθησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις από τότε που βγήκε στην αγορά -κάτι πάνω από 4 χρόνια- νομίζω ότι είναι απαραίτητο να πάρεις μια νέα μπαταρία! Εγώ προμηθεύτηκα μια πριν από 2 χρόνια. Δεν υπάρχει άλλο θέμα με υπερβολική κατανάλωση της μπαταρίας, ειδικά μιας και μιλάς για τόσο μικρούς χρόνους. Μια ωραία ιδέα -που θα έκανα, αν δεν σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό- θα ήταν να πάρεις μια μεγαλύτερης χωρητικότητας -υπήρχαν όταν αγόρασα εγώ- με μόνο θέμα τις ελαφρά μεγαλύτερες διαστάσεις! Θα το έκανα εξάλλου γιατί απαλλάσσεσαι από την αποτυχημένη πλαστική θήκη!

Ελπίζω να σε βοήθησα!!

 

Ωραίος!!!Μάλλον θα πάρω μια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια...

 

Δεν έχω κάνει ποτέ update από το 2009 που πήρα το τηλέφωνο και (υποθέτω) πως θα χρειάζεται για να τρέχει καλύτερα...

Όταν πάω ν κάνω "αναζήτηση ενημερώσεων" μου ζητάει προφίλ διακομιστή (δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό!)...

Τι μπορώ να κάνω;; Διάβασα από πολλούς για το "pc studio". Από που μπορώ να το κατεβάσω;;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Edit: Διάβασα από κάποιους για τη μπαταρία... Αγόρασα καινούρια και τα ίδια χάλια, πεφτει σε μία μέρα. Κάποιος φίλος μου είπε ότι είναι θέμα λογισμικού και ότι μόλις γίνει αναβάθμιση θα εξοικονομεί ενέργεια... Ισχύει κάτι τέτοιο ή μου είπε ότι να ναι;;;

Edited by Barrichello21r
Μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

@Barrichello21r

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό που λες.

Μόλις παράγγειλα και εγώ νέα μπαταρία.

Και φυσικά ούτε εγώ έχω κάνει update

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα!!

 

αν εχει καποις την καλοσυνη να ανεβασει καπου ξανα την ελληνικη ΡΟΜ η ολο το πακετο γιατι ψαχνω εδω και μερες και ολα τα λινκ ειναι νεκρα!!

 

ευχαριστω πολυ!!!!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...