Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αυτό το "Photo Contacts" τί ακριβώς κάνει;

Μ'έχει ψιλομπερδέψει, γιατί υπάρχει και το Caller Image όταν θες να εμφανίζει τη φωτογραφία κάποιου που σε παίρνει τηλέφωνο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά πως δημιουργούμε φακέλους για να τοποθετήσουμε μέσα διαφορετικού θέματος φωτογραφίες, αλλά και βίντεο?:confused:

Και μια δεύτερη ερώτηση μάλλον χαζή και αυτή :rolleyes: ποια είναι η διαδικασία "ένωσης" του υπολογιστή με το κινητό?? και τι οφέλη θα έχω??

Ευχαριστώ για την κατανόηση σας γι αυτές τις ερωτήσεις...:O:O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως δημιουργούμε φακέλους για να τοποθετήσουμε μέσα διαφορετικού θέματος φωτογραφίες, αλλά και βίντεο?:confused:

Και μια δεύτερη ερώτηση μάλλον χαζή και αυτή :rolleyes: ποια είναι η διαδικασία "ένωσης" του υπολογιστή με το κινητό?? και τι οφέλη θα έχω??

Ευχαριστώ για την κατανόηση σας γι αυτές τις ερωτήσεις...:O:O

 

Θα πας στην εκθεση θα τσεκαρεις πανω σε μια φωτογραφια και μετα επιλογες-επιλογες φακελου -νεος φακελος θα επιλεξεις σε ποια μνημη θελεις να δημιουργηθει ο νεος φακελος , θα βαλεις ονομα και τελος. Οσον αφορα την ''ενωση'' μαλλον εννοεις την συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη.Απλα συνδεεις το κινητο σου με τον υπολογιστη σου με το usb καλωδιο που εχει μεσα στο κουτι του κινητου σου.Τα οφελη ειναι οτι μπορεις να εγκαθιστας προγραμματα στο κινητο σου ,να μεταφερεις φωτογραφιες-βιντεο-τραγουδια απο και προς το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

Έχω ένα καλώδιο tv out από ΝΟΚΙΑ 6500slide το οποίο έχει βύσμα 2,5mm jack.

Εαν βάλω αντάπτορα από 2,5mm(NOKIA 6500 SLIDE)

σε 3.5mm(SAMSUNG I8910 HD) θα δουλέψει? Το έχει προσπαθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

Έχω ένα καλώδιο tv out από ΝΟΚΙΑ 6500slide το οποίο έχει βύσμα 2,5mm jack.

Εαν βάλω αντάπτορα από 2,5mm(NOKIA 6500 SLIDE)

σε 3.5mm(SAMSUNG I8910 HD) θα δουλέψει? Το έχει προσπαθήσει κανείς?

 

μαλλον ναι, εγω συνδεσα το καλωδιο που εχει το 5800 που ειναι 3,5mm στο ι8910 και κανονικα στην τηλεοραση χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ονομαζομαι Μανος. Εκανα για αρκετο καιρο Break απο τα smartphones αλλα τλκ δεν κρατηθηκα αλλο. Εχω να ψαξω αρκετο καιρο στο φορουμ κ θα ηθελα αν μπορουσατε μερικες συμβουλες. Ειμαι νεος κατοχος του 8910.

1) θα μπορουσε να μ στειλει καποιος σε πμ ενα λινκ με το μπεστ τασκ κ αν γινεται κ τροπο που σπαει?

2) Τραβοντας φωτογραφιες 9/10 θα βγουν κουνημενες. Το αντι-σαικ ειναι αδρανες, δεν μπορω να το αλλαξω κ να το βαλω on. Μηπως ξερει κανεις τι παιζει?

3) εχς ακουσει κ διαβασει οτι το καλυτερο προγραμματακι για gps ειναι το γκαρμιν. Ισχυει? Ενα λινκ κ δω αν σας ειναι ευκολο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ονομαζομαι Μανος. Εκανα για αρκετο καιρο Break απο τα smartphones αλλα τλκ δεν κρατηθηκα αλλο. Εχω να ψαξω αρκετο καιρο στο φορουμ κ θα ηθελα αν μπορουσατε μερικες συμβουλες. Ειμαι νεος κατοχος του 8910.

1) θα μπορουσε να μ στειλει καποιος σε πμ ενα λινκ με το μπεστ τασκ κ αν γινεται κ τροπο που σπαει?

2) Τραβοντας φωτογραφιες 9/10 θα βγουν κουνημενες. Το αντι-σαικ ειναι αδρανες, δεν μπορω να το αλλαξω κ να το βαλω on. Μηπως ξερει κανεις τι παιζει?

3) εχς ακουσει κ διαβασει οτι το καλυτερο προγραμματακι για gps ειναι το γκαρμιν. Ισχυει? Ενα λινκ κ δω αν σας ειναι ευκολο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

το antishake ενεργοποιητε μονο οταν βαλουμε το flash στο off.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς να μου πει πώς μπορώ να έχω στην ίδια κάρτα και το NDrive που συνόδευε τη συσκευή μου κατά την αγορά και το Garmin;

 

Το Garmin το έχω σε μια micro sd όχι σε κάποιο φάκελο αλλά χύμα στην κάρτα. To NDrive πού θα το βάλω; Το έβαλα σε φάκελο αλλά όπως ήταν αναμενόμενο δεν δουλεύει. Αν το βάλω και αυτό χύμα φοβάμαι μήπως αντικατασταθούν κάποιοι φάκελοι γιατί Garmin και NDrive έχουν φακέλους με κοινό όνομα.

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; :help:

Link to comment
Share on other sites

Ποιους φακέλους έχουν κοινούς το Garmin και το NDrive; Γιατί το Garmin χρησιμοποιεί μόνο τον ομώνυμο φάκελο. Εκτός αυτού, αν το NDrive είναι γνήσιο, δεν θα μπορεί να μπει σε άλλη κάρτα μνήμης χωρίς τον απαραίτητο κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να θέλει κωδικό;Εγώ το μετέφερα απ'την κάρτα μνήμης που το έδινε η Vodafone σε άλλη και τρέχει κανονικά!Το εχω περάσει επίσης και σε άλλες 2 κάρτες μνήμης και επίσης έτρεχε κανονικά και σε άλλα 2 Omnia HD!Και η αντιγραφή στις άλλες κάρτες μνήμης έγινε χωρίς εμπόδια!
Link to comment
Share on other sites

Ποιους φακέλους έχουν κοινούς το Garmin και το NDrive; Γιατί το Garmin χρησιμοποιεί μόνο τον ομώνυμο φάκελο. Εκτός αυτού, αν το NDrive είναι γνήσιο, δεν θα μπορεί να μπει σε άλλη κάρτα μνήμης χωρίς τον απαραίτητο κωδικό.

 

Έχουν τα εξής κοινά ονόματα φακέλων: private, resource, sys

 

Όσο για το NDrive, είναι το γνήσιο. Αυτός ο κωδικός, τον οποίο προμηθεύτηκα μέσω SMS, πού ακριβώς βρίσκεται;

 

Τελικά δεν γίνεται να τα έχω και τα 2 στην ίδια κάρτα;

 

Γιατί να θέλει κωδικό;Εγώ το μετέφερα απ'την κάρτα μνήμης που το έδινε η Vodafone σε άλλη και τρέχει κανονικά!Το εχω περάσει επίσης και σε άλλες 2 κάρτες μνήμης και επίσης έτρεχε κανονικά και σε άλλα 2 Omnia HD!Και η αντιγραφή στις άλλες κάρτες μνήμης έγινε χωρίς εμπόδια!

 

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Η ενεργοποίηση θα μεταφέρεται κατά την αντιγραφή. Και τα 2 όμως (Garmin & NDrive) μπορώ να τα έχω στην ίδια κάρτα;

 

Κάποτε, αν θυμάμαι καλά, κάποιος είπε σε αυτό το forum ότι γίνεται, αλλά δεν μπορώ να το βρω. Θυμάται κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του kotsianis7, η εφαρμογή δεν συνδέεται άμεσα με την μνήμη στην οποία είναι εγκατεστημένο. Άρα, μπορείς να το μεταφέρεις άφοβα. Οι φάκελοι που αναφέρεις, δεν επηρεάζονται.
Link to comment
Share on other sites

το antishake ενεργοποιητε μονο οταν βαλουμε το flash στο off.

 

thaanks :)

 

Μηπως εχει κανεις αλλος ιδεα για τα υπολοιπα?

 

1) θα μπορουσε να μ στειλει καποιος σε πμ ενα λινκ με το μπεστ τασκ κ αν γινεται κ τροπο που σπαει?

 

2) εχω ακουσει κ διαβασει οτι το καλυτερο προγραμματακι για gps ειναι το γκαρμιν. Ισχυει? Ενα λινκ κ δω αν σας ειναι ευκολο?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του kotsianis7, η εφαρμογή δεν συνδέεται άμεσα με την μνήμη στην οποία είναι εγκατεστημένο. Άρα, μπορείς να το μεταφέρεις άφοβα. Οι φάκελοι που αναφέρεις, δεν επηρεάζονται.

 

Αν μου ζητήσουν τα windows να κάνω αντικατάσταση προφανώς δεν θα κάνω. Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Αν μου ζητήσουν τα windows να κάνω αντικατάσταση προφανώς δεν θα κάνω. Αυτό εννοείς;

 

Γιατί δε δοκιμάζεις να μετονομάσεις τους 3 αυτούς φακέλους του Garmin και να δεις αν λειτουργεί κι έτσι;Π.χ. Από resources καντο resources1 και δες αν λειτουργεί.Αν δεν πιάνει με το Garmin,δοκίμασε το αντίστοιχο για το ndrive!Οι φάκελοι παρότι έχουν το ίδιο όνομα δε σημαίνει ότι έχουν τα ίδια αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις να μετονομάσεις τους 3 αυτούς φακέλους του Garmin και να δεις αν λειτουργεί κι έτσι;Π.χ. Από resources καντο resources1 και δες αν λειτουργεί.Αν δεν πιάνει με το Garmin,δοκίμασε το αντίστοιχο για το ndrive!Οι φάκελοι παρότι έχουν το ίδιο όνομα δε σημαίνει ότι έχουν τα ίδια αρχεία.

 

Παιδιά, με τη βοήθειά σας τα κατάφερα!!!

 

Ακούστε τι έκανα:

 

Τους φακέλους του Garmin τους μετονόμασα βάζοντας πίσω από το όνομά τους τον αριθμό 1 αφήνοντας ένα κενό. Π.χ.: private 1

 

Στη συνέχεια αντέγραψα όλους του φακέλους από την κάρτα του NDrive σε αυτήν που περιείχε το Garmin. Όταν με ρώτησε για το ammo_card.id δεν το έκανα αντικατάσταση.

 

Έβαλα την micro sd στο κινητό και εμφανίστηκαν και τα 2 εικονίδια. Έχω ήδη ελέγξει ότι δουλεύουν.

 

Φυσικά η ιδέα για τη μετονομασία των αρχείων ήταν του Kotsianis 7. Συνεπώς σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Δοκιμάστε το κι εσείς. Συνδυάζετε το NDrive που δουλεύει χωρίς κολλήματα και αν βρείτε κάποιο δρόμο σε επαρχία που να μην υπάρχει βάζετε το Garmin για τα πολύ δύσκολα.

 

Και πάλι ευχαριστώ!!! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τη βοήθειά σας τα κατάφερα!!!

 

Ακούστε τι έκανα:

 

Τους φακέλους του Garmin τους μετονόμασα βάζοντας πίσω από το όνομά τους τον αριθμό 1 αφήνοντας ένα κενό. Π.χ.: private 1

 

Στη συνέχεια αντέγραψα όλους του φακέλους από την κάρτα του NDrive σε αυτήν που περιείχε το Garmin. Όταν με ρώτησε για το ammo_card.id δεν το έκανα αντικατάσταση.

 

Έβαλα την micro sd στο κινητό και εμφανίστηκαν και τα 2 εικονίδια. Έχω ήδη ελέγξει ότι δουλεύουν.

 

Φυσικά η ιδέα για τη μετονομασία των αρχείων ήταν του Kotsianis 7. Συνεπώς σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Δοκιμάστε το κι εσείς. Συνδυάζετε το NDrive που δουλεύει χωρίς κολλήματα και αν βρείτε κάποιο δρόμο σε επαρχία που να μην υπάρχει βάζετε το Garmin για τα πολύ δύσκολα.

 

Και πάλι ευχαριστώ!!! :thanks:

Αυτό κάνω κι εγώ, ανοίγει το Garmin και μέσα σε 2 δευτερόλεπτα κλείνει..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω κι εγώ, ανοίγει το Garmin και μέσα σε 2 δευτερόλεπτα κλείνει..

 

Θα πρέπει να διαγράψεις ένα αρχείο με την κατάληψη ini. Δεν θυμάμαι πού ακριβώς είναι. Ψάξε λίγο στο παρόν forum. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να διαγράψεις ένα αρχείο με την κατάληψη ini. Δεν θυμάμαι πού ακριβώς είναι. Ψάξε λίγο στο παρόν forum. Έχει ειπωθεί αρκετές φορές.

Το search με keywords "ini", "*ini", "*ini*", "ini*", ".ini" δεν έβγαλε κανένα αποτέλεσμα.

Με keyword "Garmin" έβγαλε 5 σελίδες, διάβασα τα posts αλλά δεν είδα κάτι. :O

Γνωρίζει μήπως κάποιος για ποιο .ini μιλάμε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, δες εδώ. ;)

Thanks man, όλα δούλεψαν ρολόι. :)

 

Αυτή την εβδομάδα τεστάρω την μπαταρία.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει (πάντα με την ίδια χρήση), όποτε την φορτίζω ενώ έχει π.χ. 50% ακόμη η διάρκεια της είναι 1 μέρα. Όταν την αφήνω ν'αδειάσει και την φορτίζω κρατά 2.5 μέρες!

 

Επίσης, το GPS τρώει τρελά πολύ τη μπαταρία, καμία σχέση με τα WM!! Για μία διαδρομή 10-15 λεπτών "ήπιε" 2 μπάρες!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μετά από 4 αλλαγέs (διαφορετικέs παρτίδεs) του ι8910 από το κατάστημα που το αγόρασα, εξακολουθούσε το πρόβλημα με την εμφάνιση καμμένων pixels κατά τη λήψη video. η πλάκα είναι ότι στη vodafone λένε ότι δεν έχει παρατηρηθεί τέτοιο πρόβλημα στη συγκεκριμένη συσκευή. πιστεύω ότι όλα τα 8910 εχουν το ίδιο ελλάτωμα. υπάρχει κανείs από εδώ που να μην έχει αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...