Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι είναι amr γιατί το πρόβλημα του ήχου στο βίντεο απ όσο έχω διαβάσει έχει λυθεί σε πολύ προγενέστερη rom. Ας μας πει και κάποιος άλλος αν ισχύει γιατί είμαι στα πρόθυρα flashαρίσματος και δεν θέλω να ψάχνομαι.Επίσης μια ερώτηση προς αυτούς που έχουν αλλάξει αρκετές rom. Ποιά είναι αυτή με τη μεγαλύτερη αυτονομία και τα λιγότερα "προβλήματα" και φυσικά με πλήρη υποστήριξη ελληνικών;

Τελικά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ποιά είναι η λιγότερο προβληματική rom;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ποιά είναι η λιγότερο προβληματική rom;

ambientc περνα την speed rom tou hyperx

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

ο ηχος του βιντεο γιατι εξακολουθει να ειναι amr?

 

Ο ηχος στην v1.25 ειναι AAC :) Τραβηξα βιντεο το περασα στο pc και το ειδα στις ιδιοτητες του KMplayer :D

 

 

Αφού εγκαθιστάς αυτό που είπες (WinXP mode) περνάς και το Windows Virtual PC. Και τα δύο είναι διαθέσιμα από τη σελίδα που έδωσα στο προηγούμενο post, αφού διαλέξεις την έκδοση των 7 που έχεις.

Στη συνέχεια ξεκινάς το Windows XP mode και βγαίνει μία επιφάνεια εργασίας των XP. Από το σημείο αυτό ακολουθείς κανονικά τη διαδικασία αναβάθμισης. Εγκαθιστάς όλους τους drivers που χρειάζονται για το firmware upgrade του κινητού και κάνεις όσες επανεκκινήσεις του Virtual περιβάλλοντος (όχι των 7) χρειάζονται. Τέλος, αφού συνδέσεις το κινητό μέσω usb πατάς κάποιο πλήκτρο στο πάνω μέρος της οθόνης, στο κέντρο, το οποίο λέει κάτι για σύνδεση συσκευών USB (δεν θυμάμαι ακριβώς για να σου πω). Εκεί επιλέγεις να συνδεθεί το κινητό απ' ευθείας στην εικονική μηχανή (ΧΡ). Το κινητό αναγνωρίζεται από τα εικονικά ΧΡ και η αναβάθμιση μπορεί να προχωρήσει κανονικά.

 

Αδερφε δεν ξερω πως να σε ευχαριστησω! Ακολουθησα τις οδηγιες σου και επιτελους εκανα την ρημαδα την αναβαθμιση:D

Σε υπερ ευχαριστω που εκανες τον κοπο να μου γραψεις βημα βημα τι πρεπει να κανω να εισαι καλα :up: :respect: :respect:

 

Κατι αλλο αν ξερει καποιος plz: Με το νεο firmware, καποιες εφαρμογες δεν ανοιγουν..

(οχι ολες, μερικες)

π.χ δεν μου ανοιγουν τα: Flashlite, DeviceInfo, Bejeweled Twist

λειπει κατι απο το τηλεφωνο που θα επρεπε να εγκατασταθει ισως?

καμμια ιδεα κανεις τι φταιει?:worry:

Βεβαια δεν θα σκασω κιολας αν δεν βρεθει λυση..

το βασικο που με ενδιεφερε εγινε

AAC ηχος πλεον, Kastor effects, ταχυτητα, hacked κλπ κλπ :D

Link to comment
Share on other sites

Παιχτη περνα τα στο e:/digital sounds και θα στα δει....

Τα περασα χθες βραδυ στον digital sound παταω ανανεωση βιβλιοθηκης, δεν βρισκει τιποτα! Ανοιγω πριν λιγο ξανα τον music player, παταω αλμπουμ-καλλιτεχνες κλπ και ως δια μαγειας ηταν ολα εκει:wacko: Πολυ διακριτικη η ανανεωση με τη νεα rom οφειλω να ομολογησω :D :lol: Παντως εως τωρα και στο HD και στο 5800 παντα τα περναγα στο φακελο sounds και οχι στον digital sounds και τα εβλεπε κανονικα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος στην v1.25 ειναι AAC :) Τραβηξα βιντεο το περασα στο pc και το ειδα στις ιδιοτητες του KMplayer :D

 

Φιλε εχεις απολυτο δικιο:) Κατεβασα κι εγω τον KMplayer (αφου ουτε στον gom ουτε στον real player μπορεσα να δω καπου ιδιοτητες ηχου) και με μεγαλη μου χαρα ειδα να γραφει aac και 2ch :clap::clap: ενω στα προηγουμενα βιντεο εγραφε qt και 1ch. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα περασα χθες βραδυ στον digital sound παταω ανανεωση βιβλιοθηκης, δεν βρισκει τιποτα! Ανοιγω πριν λιγο ξανα τον music player, παταω αλμπουμ-καλλιτεχνες κλπ και ως δια μαγειας ηταν ολα εκει:wacko: Πολυ διακριτικη η ανανεωση με τη νεα rom οφειλω να ομολογησω :D :lol: Παντως εως τωρα και στο HD και στο 5800 παντα τα περναγα στο φακελο sounds και οχι στον digital sounds και τα εβλεπε κανονικα. :confused:

Η νεα rom που θα βγαλει ο μαγος hyperx το σκ δεν θα εχει αυτο το bug

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω πρόβλημα σύνδεσης με YouTube και Facebook, ενώ με βάζει στην κεντρική σελίδα, όταν πατήσω sign in για να συνδεθώ κολάι. συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

έχω την I8910HX1.5_Big_LANGUAGE_PACK_II java περασμένη.

τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυτερα να δοκιμασετε την πιο καινουργια rom του hyperx που ανεβαζει ακομα πιο πολυ το κινητο! 100 Mb ελευθερα στην μνημη του τηλεφωνου!

 

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-custom-roms-cooked-roms/6091-custom_hx1-5_speed_edition_1-25_online_-20-10-09-speed-up-57.html

 

και εδω ενα demonstration video

Πάντως στο βίντεο δείχνει αρκετά γρήγορη!!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο βίντεο δείχνει αρκετά γρήγορη!!

 

Γρήγορη ναι, αλλά, υποστήριξη Ελληνικών δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα λογω του οτι θα φυγω για μερικους μηνες απο το σπιτι μου

αποφασισα να γραφτω στο Vodafone Live! TV ωστε να βλεπω τηλεοραση εκει που θα ειμαι

ωστοσο ακολουθωντας τις οδηγιες

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1099

Μπορείτε να δείτε live! TV από όλες τις 3G Vodafone live! συσκευές.

Μπείτε στο Vodafone live!

Πηγαίνετε στη σελίδα του live! TV

Επιλέξτε Κανάλια

 

ανακαλυψα οτι το omnia δεν διαθετει vodafone live αλλα μονο vodafone menu

με ασχετα πραγματα μεσα και σιγουρα οχι live! TV

 

και ερωτω ειναι δυνατον ενα κινητο 700ιων ευρω να μην εχει κατι που εχουν ολα τα 3g κινητα?

υπαρχει καποιος τροπος να γινει αλλιως? μου φαινεται τελειως παραλογο να μη γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Ηeeeeelp :( , εχω βαλει και γω το τελευταίο Fir I8910HX_1.5_Hax εδω και πολυ καιρό και ολα καλα. Η μπαταρια κράταγε αρκετές μερες.

Αφοτου εγκατέστησα το Garmin η μπαταρία κρατα μονο μια μερα, τι λετε να φταίει ??

Το χει αντιμετωπίσει κανεις αυτο το πρόβλημά ? Μηπως το Garmin εχει καμια ενεργή υπηρεσία και τρώει την μπαταρια ?

Προτείνετε μου καπιες λυσεις για καλύτερη αυτονομία της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Ηeeeeelp :( , εχω βαλει και γω το τελευταίο Fir I8910HX_1.5_Hax εδω και πολυ καιρό και ολα καλα. Η μπαταρια κράταγε αρκετές μερες.

Αφοτου εγκατέστησα το Garmin η μπαταρία κρατα μονο μια μερα, τι λετε να φταίει ??

Το χει αντιμετωπίσει κανεις αυτο το πρόβλημά ? Μηπως το Garmin εχει καμια ενεργή υπηρεσία και τρώει την μπαταρια ?

Προτείνετε μου καπιες λυσεις για καλύτερη αυτονομία της μπαταρίας

 

ποστ 2302

"Μετά την εγκατάσταση του Garmin και για να μην έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία πρέπει να ακολουθήσουμε την παρακάτω διαδικασία:

 

 

Πηγαίνετε στο Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Launch Background Service και επιλέξτε ενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin, το ανοίγετε πάλι και πηγαίνετε στο ίδιο μενού και επιλέξτε απενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin και κάνετε μια τελευταία επανεκκίνηση το κινητό. "

Link to comment
Share on other sites

ποστ 2302

"Μετά την εγκατάσταση του Garmin και για να μην έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία πρέπει να ακολουθήσουμε την παρακάτω διαδικασία:

 

 

Πηγαίνετε στο Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Launch Background Service και επιλέξτε ενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin, το ανοίγετε πάλι και πηγαίνετε στο ίδιο μενού και επιλέξτε απενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin και κάνετε μια τελευταία επανεκκίνηση το κινητό. "

 

Ok φιλε ευχαριστω , θα την αδιασω τελοιως και θα δω στην επομενη φορτιση αν υπαρχει βελτιωση.

Και κατι τελευταιο που ακουσα με το Hard reset οτι αυξανει την διαρκεια.

Ομως .... τι ακρηβως κανει το Hard reset ?? σβηνει αρχεια απο τις μνημες και απεγκαταστει τιποτα προγραμματα που εχουμε περασει ?? γιατι αν κανει κανα τετοιο ... αστο καλητερα !!

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν εγκαταστήσει την speed rom του hyperx:

περιλαμβάνει τη σειρά των λεξικών Power Dic που περιέχει η original rom; Δεν αναφέρομαι στο t9, αλλά στα λεξικά που υπάρχουν στο φάκελο Office.

Link to comment
Share on other sites

Ok φιλε ευχαριστω , θα την αδιασω τελοιως και θα δω στην επομενη φορτιση αν υπαρχει βελτιωση.

Και κατι τελευταιο που ακουσα με το Hard reset οτι αυξανει την διαρκεια.

Ομως .... τι ακρηβως κανει το Hard reset ?? σβηνει αρχεια απο τις μνημες και απεγκαταστει τιποτα προγραμματα που εχουμε περασει ?? γιατι αν κανει κανα τετοιο ... αστο καλητερα !!

Thanks

δεν το εχω κανει, αλλα μαλλον πρεπει να τα σβηνει ολα.

με το προηγουμενο κολπο ενω μου κραταγε η μπαταρια 2 μερες με την χρηση που κανω εγω(μετρια χρηση) μετα πηγε στις 5-6 μερες!

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κανει, αλλα μαλλον πρεπει να τα σβηνει ολα.

με το προηγουμενο κολπο ενω μου κραταγε η μπαταρια 2 μερες με την χρηση που κανω εγω(μετρια χρηση) μετα πηγε στις 5-6 μερες!

 

... Με το συμπάθιο κιόλας φίλε gsa1967 , αλλά 5-6 μέρες με μέτρια χρήση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να κρατήσει αυτό το κινητό! 2 μερούλες με το ζόρι με μέτρια χρήση!

Εκτός και αν μέτρια εννοείς να σε πάρει για 1 λεπτό κάποιος και μετά να το αφήσεις στο κομοδίνο σε αναμονή για 5 μέρες!!:rolleyes: :p

Δύο HD έχουν περάσει από τα χέρια μου και με μέτρια χρήση ... (αυτή είναι για μένα μέτρια χρήση = καμιά 10αριά photo , 2-3 βίντεο , 5-8 κλήσεις , 10 λεπτά ίντερνετ , 5 λεπτά σκάλισμα γενικό και λίγο GPS) κράτησε... με το ζόρι 2 μέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

... Με το συμπάθιο κιόλας φίλε gsa1967 , αλλά 5-6 μέρες με μέτρια χρήση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να κρατήσει αυτό το κινητό! 2 μερούλες με το ζόρι με μέτρια χρήση!

Εκτός και αν μέτρια εννοείς να σε πάρει για 1 λεπτό κάποιος και μετά να το αφήσεις στο κομοδίνο σε αναμονή για 5 μέρες!!:rolleyes: :p

Δύο HD έχουν περάσει από τα χέρια μου και με μέτρια χρήση ... (αυτή είναι για μένα μέτρια χρήση = καμιά 10αριά photo , 2-3 βίντεο , 5-8 κλήσεις , 10 λεπτά ίντερνετ , 5 λεπτά σκάλισμα γενικό και λίγο GPS) κράτησε... με το ζόρι 2 μέρες!!!

 

Με αυτή τη χρήση που κάνεις εσύ (και κάνω κι εγώ) το δικό μου κρατάει 4 ημέρες. Έχω το firmware της Vodafone, όπως όταν το αγόρασα. Μήπως σου τρώει τη μπαταρία το Garmin;

Link to comment
Share on other sites

... Με το συμπάθιο κιόλας φίλε gsa1967 , αλλά 5-6 μέρες με μέτρια χρήση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να κρατήσει αυτό το κινητό! 2 μερούλες με το ζόρι με μέτρια χρήση!

Εκτός και αν μέτρια εννοείς να σε πάρει για 1 λεπτό κάποιος και μετά να το αφήσεις στο κομοδίνο σε αναμονή για 5 μέρες!!:rolleyes: :p

Δύο HD έχουν περάσει από τα χέρια μου και με μέτρια χρήση ... (αυτή είναι για μένα μέτρια χρήση = καμιά 10αριά photo , 2-3 βίντεο , 5-8 κλήσεις , 10 λεπτά ίντερνετ , 5 λεπτά σκάλισμα γενικό και λίγο GPS) κράτησε... με το ζόρι 2 μέρες!!!

μετρια χρηση δικη μου: 2-3 τηλεφωνα και 2-3 μυνηματα την μερα 2-3 φωτο και κανενα βιντεο.

με αυτη την χρηση που κανω πριν το κολπο με το garmin κραταγε 2 μερες και μετα 5-6 μερες.

μπορει να ειναι μικρη η χρηση για αλλους αλλα συγκρινω το πριν και μετα.

ειχε πολυ μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τη χρήση που κάνω εγώ (2 imap ανά 15', exchange ανά ώρα, αρκετό internet με wifi και 3g, 4-5 μηνύματα και 10-20 λεπτά συνομιλίας) το παίρνω γεμάτο το πρωί και μέχρι το βράδυ είμαι στις 2 μπάρες. Συνολικά θα κρατούσε γύρω στις 30 ώρες. Δυστυχώς όμως τα μέρη που κινούμε δεν έχουν καλό σήμα, οπότε επιδεινώνεται η κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

μετρια χρηση δικη μου: 2-3 τηλεφωνα και 2-3 μυνηματα την μερα 2-3 φωτο και κανενα βιντεο.

με αυτη την χρηση που κανω πριν το κολπο με το garmin κραταγε 2 μερες και μετα 5-6 μερες.

μπορει να ειναι μικρη η χρηση για αλλους αλλα συγκρινω το πριν και μετα.

ειχε πολυ μεγαλη διαφορα.

Θα συμφωνήσω με το φίλο πιο πάνω. Το δικό μου αυτή τη στιγμή είναι ήδη στις 4 ημέρες και έχει 2 γραμμές. Ενημερώνω ότι είναι η τρίτη του φόρτιση και ασφαλή συμπεράσματα δεν μπορώ να βγάλω ακόμη, αλλά αν συνεχίσει έτσι λογικά θα πάει γύρω στις 5-6 ημέρες. Δεν κάνω υπερβολική χρήση του κινητού και είμαι με τη rom της Vodafone.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι πιό μεγάλο και πιο σκληρό.... και κρατάει και τρείς μέρες!! χαχαχα :p

(για όνομα του θεού δε βαρεθήκατε με το θέμα της μπαταρίας, φτάνει για δυο μέρες τέλος.- )

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες, ειμαι στο καταρ (mea=middle east and africa) και εχω βαλει στο ματι εδω και 4 μηνες το τηλεφωνακι. Στο σαιτ της σαμι δεν λεει τιποτα για αναβαθμισεις και ενα ντεμο τηλεφωνο που ειδα στα βιρτζιν εχει την παρακατω ρομ:

 

software version:

I8910JVIF6

 

date 17/6/09

 

Custom version:

I89910XSGIF3

date 13/6/09

 

Πρωτη ερωτηση : τι διαφορα εχει η πρωτη βερσιον απο την καστομ και δευτερη ερωτηση: ειναι παναρχαια η ρομ ή οχι (εγω ψηφιζω ναι!).

 

Τριτη και φαρμακερη ερωτηση: Αν το τσιμπησω θα αναβαθμιζεται αυτοματα απο το σαμι σουιτ ή την πατησα...?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα το κινητο,πραγματικα φαινεται πολυ καλο.

Καλα σε design μεγεθος και βαρος δεν φτανει το Iphone αλλα οκ.

 

Μου εκανε εντυπωση η οθονη αφης.Πραγματικα πολυ καλη, ειναι περιπου σαν του Iphone?

 

Ειναι το μοναδικο κινητο που μου αρεσε η οθονη αφης μετα το iphone.

Link to comment
Share on other sites

.... Τριτη και φαρμακερη ερωτηση: Αν το τσιμπησω θα αναβαθμιζεται αυτοματα απο το σαμι σουιτ ή την πατησα...?

 

Πλάκα κάνεις ε??? Την λέξη αναβάθμιση με τη Samsung πρέπει να την ξεχάσεις!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...