Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν δέκα σελίδες είχα γράψει πως μετά από 10 μέρες, το κινητό μου παρουσίασε πρόβλημα στο ακουστικό. Δεν ακουγόμουν και δεν με άκουγαν. Το πήγα στη Vodafone στις 24/08 και μου είπαν θα το στείλουν Αθήνα. Το κινητό το πήρα πίσω την Πέμπτι 03/09 και μαντέψτε... δεν είχαν φτιάξει τίποτα!!!! Ο υπάλληλος τι μου λεει?

 

- Θα το στείλουμε Αθήνα.

- Και μέχρι τώρα που ήταν;

- Σε δικό μας τεχνικό εδώ Θεσσαλονίκη. Θα κάνει 10 μέρες να έρθει.

 

Έχω πάρει κινητό εδώ και ένα μήνα δηλαδή και το έχω στα χέρια μου μόλις μια εβδομάδα. Μα τι καραγκιόζηδες είναι.

 

Λειτουργικά το κινητό φυσάει. Το μόνο πρόβλημά μου είναι πως είχα συνηθίσει στο άνετο browsing του I-phone και το omnia δεν έχει τόσο καλό browsing (σ' αυτόν τον τομέα δεν πιάνεται με τίποτα το i-phone). Σε όλα τα άλλα όμως το Samsung (όσο είπαμε πρόλαβα να το δω) ήταν ανώτερο.

Φιλε ειναι για κλαμματα στην voda. Και εγω τους το ειχα παει για τα λευκα Pixels που εμφανιζει κατα την διαρκεια νυχτερινης λήψης, κανανε 20 μέρες να με ενημερωσουν και οταν το πηρα δεν ειχαν κανει απολυτως τιποτα. Τωρα το κινητο ειναι στην Omnitech και θα περιμενω μεσα στην επομενη βδομαδα για ενημερωση.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παραθέτω εδώ και όχι στις εφαρμογές εξαιτίας της μοναδικότητας του HD. Υπάρχει εφαρμογή που να μοντάρει σε βασικά πράγματα το video που τραβάμε; μιλάμε για κόψιμο περιττών κομματιών αρχής και τέλους που τρώνε όμως και πολύ από τον αποθηκευτικό χώρο αλλά και χωρίς να υποβαθμίζει την ποιότητα (αλλαγή format) του βίντεο που απομένει.

 

Υ.Γ. Γνωρίζουμε μήπως υπάρχει κάποιο ανάλογο πρόγραμμα στο PC;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με τον moviemaker των windows μπορεις να κοψεις βιντεος,αλλα απο συγκεκριμενα φορματ.
Link to comment
Share on other sites

εστειλα και γω το κινητο στη vodafone κανοντας χρηση της εγγυησης 7 ημερων.ειπαν απο 2-7 μερες θα κανουν να μου φερουν καινουργιο.για να δουμε τι θα κανουν αυτη τη φορα(απο πλευρας χρονου και αν θα ειναι ''του κουτιου'' αυτο που θα μου δωσουν)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει και ένα άλλο Samsung που είχα, οπότε είναι φυσιολογικό. Όταν ακούς μουσική και κάποιος σε καλέσει, σταματά η αναπαραγωγή του mp3 και ακούς τον ήχο κανονικά από τα ηχεία του τηλεφώνου. Το ίδιο πράγμα είναι. Απορώ γιατί το ρωτάτε συνεχώς αυτό και το παρουσιάζετε ως πρόβλημα...

 

Ευχαριστω για την απαντηση, απλα εχω συνηθησει με το 5800 που και χωρις να ακους μουσικη, οταν σε καλουν η εχεις μηνυμα ακους τον ηχο ειδοποιησης κανονικα, και υπεθεσα οτι ετσι θα επρεπε να γινεται και στο hd.:(

Link to comment
Share on other sites

3)hands free με remote δεν βρισκω ... ειμαι τυφλος ή δεν υπαρχει?

 

Βλεπεις μια χαρα:) Απλα δεν υπαρχει :mad:Φανταζομαι εννοεις κατι σαν το remote των nokia. Εγω δοκιμασα αυτο του 5800 αλλα απλως ακουγα. Ουτε αλλαγη εντασης ηχου ουτε μπρος πισω τα track ουτε τιποτα:( Ισως ειναι θεμα hardware της συσκευης. Ασε που τα ακουστικα που εχει μαζι δεν στεκουν με τιποτα στα αυτια:blink: :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω ελληνικά με τη ρώσικη ROM?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω ελληνικά με τη ρώσικη ROM?

 

καλησπερα. εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=14097 θα βρεις την ρωσικη με ελληνικα σε πληκρολογιο, αναζητηση σε επαφες και κανονικα υποστηριξη ελληνικων υποτιτλων srt. τα μενου φυσικα μπορεις να τα εχεις στα αγγλικα :) το μονο κακο ειναι οτι εχει μεσα καποιες εφαρμογες και windgets που ειναι στα ρωσικα :wacko: παντως η ρομ ειναι πολυ γρηγορη σταθερη και ολα δουλευουν αψογα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι για κλαμματα στην voda. Και εγω τους το ειχα παει για τα λευκα Pixels που εμφανιζει κατα την διαρκεια νυχτερινης λήψης, κανανε 20 μέρες να με ενημερωσουν και οταν το πηρα δεν ειχαν κανει απολυτως τιποτα. Τωρα το κινητο ειναι στην Omnitech και θα περιμενω μεσα στην επομενη βδομαδα για ενημερωση.

 

Εγώ το πήρα και με το που το αγόρασα διαπίστωσα πρόβλημα (το κάτω ηχείο δεν λειτουργούσε). Την άλλη μέρα το έδωσα στη Vodafone και μετά από μια εβδομάδα μου έδωσαν καινούριο. Το οποίο το πήρα το Σάββατο. Τώρα το καινούριο μου παρουσιάζει αυτά τα λευκά πιξελς που λέτε σε βραδινές λείψεις και κυρίως στο βίντεο. Είναι αρκετά πιξελς διάσπαρτα σε διάφορα σημεία καμία δεκαριά περίπου.

Είναι πρόβλημα αυτό; Είναι μέσα στην εγγύηση των 7 ημερών που έχω; Θα μου το αλλάξουν ή θα πάει Αθήνα και θα έρθει μετά από μια εβδομάδα πίσω χωρίς να μου το αλλάξουν;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχαμε πηξει στα bugs του n97 που με εκαναν να το πουλησω.

τωρα που ειχα στραφει στο i8910 και ημουν ετοιμος να το αγορασω,διαβαζω ολα αυτα και αγανακτω.

τελικα θα βγαλει καμμια εταιρεια κανενα κινητο αφης χωρις προβληματα και χωριs να ειμαστε οι επισημοι δοκιμαστες;

αμφιβαλλω προς το παρον.

δεν ξερω τι να παρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω παρατατηρήσει ότι ορισμένες φορές το μητρώο σβήνεται μονο του, χωρις να πειράξω κάτι, ούτε να βαλω αλλη σιμ στο τηλεφωνο. Συμβαίνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. πως κάνουμε εγκατάσταση τα widgets? ;έχω κάτι αρχεία WGT File τα οποία δεν ξέρω πως να τα κάνω εγκατάσταση! σίγουρα κάπου θα το γράφετε αλλά έχω χαθεί. είναι τόσες πολλές οι ερωτήσεις/απαντήσεις που δεν βγάζω άκρη πλέον:)

α και κάτι άλλο. μπορεί να μου πει κάποιος έστω μέσω pm ποιο είναι επιτέλους αυτό το γνωστό μαγαζάκι...:X

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. πως κάνουμε εγκατάσταση τα widgets? ;έχω κάτι αρχεία WGT File τα οποία δεν ξέρω πως να τα κάνω εγκατάσταση! σίγουρα κάπου θα το γράφετε αλλά έχω χαθεί. είναι τόσες πολλές οι ερωτήσεις/απαντήσεις που δεν βγάζω άκρη πλέον:)

α και κάτι άλλο. μπορεί να μου πει κάποιος έστω μέσω pm ποιο είναι επιτέλους αυτό το γνωστό μαγαζάκι...:X

ευχαριστώ

 

τα widgets απλα τα περνας σε ενα φακελο και πατας δυο φορες πανω του και κανει αυτοματα εγκατασταση.αλλιως πατας επιλογες και το κανεις απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχαμε πηξει στα bugs του n97 που με εκαναν να το πουλησω.

τωρα που ειχα στραφει στο i8910 και ημουν ετοιμος να το αγορασω,διαβαζω ολα αυτα και αγανακτω.

τελικα θα βγαλει καμμια εταιρεια κανενα κινητο αφης χωρις προβληματα και χωριs να ειμαστε οι επισημοι δοκιμαστες;

αμφιβαλλω προς το παρον.

δεν ξερω τι να παρω.

 

Δεν νομίζω οτι μπορούν να συγκριθούν τα 300+ bugs του ν97 με τα 4-5 προβλήματα που μπορεί να έχει το omnia hd...εξάλλου τα περισσότερα όπως το ηχείο που δεν δουλεύει,η η οθόνη με τα pixel είναι κατασκευαστικά ελλατωματα κ οχι θεμα firmware όπως στο n97

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή πάντως,όπως και στης κοπέλας μου αλλά και σε ενός φίλου μου,δεν υπάρχουν τα εν λόγω ελαττώματα.Όλα φυσιολογικά,με εξαίρεση κάποια κολληματάκια του λογισμικού,για τα οποία κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι μέχρι να βγει αναβάθμιση.Οπότε,ίσως μιλάμε για συγκεκριμένη παρτίδα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και σε ένα φίλο μου απ'όλα τα προβλήματα που ακούγονται μόνο τα λευκά pixels αντιμετωπίζουμε όπου έγω έχω περί τα 7 και ο φίλος μου 3. Σίγουρα όμως μία αναβάθμιση θα δώσει ένα φρεσκάρισμα στο κινητό.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να ερθει αυτη η αναβαθμιση και στα ελληνικα.

http://www.gsmarena.com/nokia_n97_and_samsung_omnia_hd_to_get_major_firmware_updates-news-1112.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τα λευκά pixels είναι πρόβλημα; Αν το στείλω πίσω θα μου το αντικαταστήσουν; Ρωταω επειδή είμαι μέσα στις 7 μέρες που ισχύει η αντικατάσταση από τη Vodafone. Αν είναι να το στείλω αλλά θέλω να ξέρω σίγουρα, μη περιμένω μια εβδομάδα και… και έρθει πίσω το ίδιο.
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τα λευκά pixels είναι πρόβλημα; Αν το στείλω πίσω θα μου το αντικαταστήσουν; Ρωταω επειδή είμαι μέσα στις 7 μέρες που ισχύει η αντικατάσταση από τη Vodafone. Αν είναι να το στείλω αλλά θέλω να ξέρω σίγουρα, μη περιμένω μια εβδομάδα και… και έρθει πίσω το ίδιο.

 

θα σου στειλουν καινουργιο συμφωνα με τους κανονισμους τους.εμενα 2-7 μερες μου ειπαν θα κανει.υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να σου στειλουν το ιδιο με αναβαθμιση αλλα μην ανυσηχεις τα κοιτανε πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...πάω να κάνω βιντεοκλήση και όλο μου την απορίπτει..και 3G cosmote εχω και στο συμβόλαιο μου έσω την δυναντότητα για βιντεοκλήσεις...γιατι μου τις αποριπτει?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...πάω να κάνω βιντεοκλήση και όλο μου την απορίπτει..και 3G cosmote εχω και στο συμβόλαιο μου έσω την δυναντότητα για βιντεοκλήσεις...γιατι μου τις αποριπτει?

 

Έχεις ελέγξει αν ο άλλος με τον οποίον θέλεις να "συνομιλήσεις" έχει αυτή τη δυνατότητα (έχει δηλαδή 3g τηλέφωνο αλλά και σήμα 3g στην περιοχή που βρίσκεται - ίσως να χρειάζεται επίσης να έχει ενεργοποιήσει και στο δικό του δίκτυο τις βιντεοκλήσεις στο τηλέφωνό του)?

Link to comment
Share on other sites

θα σου στειλουν καινουργιο συμφωνα με τους κανονισμους τους.εμενα 2-7 μερες μου ειπαν θα κανει.υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να σου στειλουν το ιδιο με αναβαθμιση αλλα μην ανυσηχεις τα κοιτανε πρωτα...

 

Εσένα τι πρόβλημα είχε;

Εγώ θα πάω να το δώσω τελικά αύριο και ότι γίνει, αν και έχω ξενερώσει πάρα πολύ.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...