Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παδια προσπαθώ να μπώ στ e-radio.gr για να ακούσω μουσική αλλά έχεi java script error

έχει δοκιμάσει κανείς άλλο browser που να παίζει στο e-radio.gr ? ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το γνωστό πρόβλημα με τα νεκρά Pixels σε video mode νυχτος είναι θέμα συσκευής η θέμα λογισμικού? Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερεται αν αυτο (PC Studio 3.1 ) ειναι η τελευταια εκδοση που να κανει για Omnia HD?

Επειδη βλεπω πολυ μεσα στο Forum για μια εκδοση 2,κατι...

 

http://gr.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/pcStudio31.do

 

Το 8910 δουλεύει με το PC Studio 7 (ίδιο με το PC Suite της Νόκια για τα Symbian κινητά της)

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μια κλήση (σε ελάχιστες επαφές) μου εμφανίζει πριν απαντήσει ο άλλος την επιλογή της "ανοιχτής συνομιλίας" .

Σε όλες τις υπόλοιπες εμφανίζεται η "ανοιχτή συνομιλία" αφού απαντήσει.

Επειδή θα ήθελα να έχω από την αρχή της κλήσης την ανοιχτή συνομιλία ,μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να το έχω σε όλες τις επαφές και όχι μόνο σε μερικές?

 

Μηπως ξερει κανεις κατι για το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω , (ειχα ρωτησει και παλια αλλα δεν απαντησε κανεις),

λεει εχει Ραδιο με RDS , καλα που ειναι το RDS ?????????????? δεν βγαζει τιποτα :blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω , (ειχα ρωτησει και παλια αλλα δεν απαντησε κανεις),

λεει εχει Ραδιο με RDS , καλα που ειναι το RDS ?????????????? δεν βγαζει τιποτα :blink:

 

Απ ότι βλέπω στους σταθμούς με RDS σου γράφει πάνω το όνομα του σταθμού στους υπόλοιπους μόνο την συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ησως να ειμαι offtopic, αλλα ξερει κανεις πως βλεπουμε αν εχει αναβαθμηση ο χαρτης στο route66 γιατι σε εμενα δεν δουλευει το r66 sync.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ειναι απο βαρος - διαστασεις - οθονη - ταχυτητα κλπ.

σαν μηχανη αποδοση καλη? κουβαλιεται εξω? (και σαν κινητο και σαν τηλεφωνο)?

 

με τα multimedia πως τα παει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ειναι απο βαρος - διαστασεις - οθονη - ταχυτητα κλπ.

σαν μηχανη αποδοση καλη? κουβαλιεται εξω? (και σαν κινητο και σαν τηλεφωνο)?

 

με τα multimedia πως τα παει?

Σαν βαρος ειναι καπος καλα , καπου 145 γρ, ειναι λιγο μακροστενο αλλα σε τσεπη χωρα μια χαρα και μπορεις ανετα να το κουβαλησεις.

Οσο για τα υπολοιπα που ρωτας δε χρειαζεται καν απαντηση , το κινητο ειναι ΑΨΟΓΟ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω , (ειχα ρωτησει και παλια αλλα δεν απαντησε κανεις),

λεει εχει Ραδιο με RDS , καλα που ειναι το RDS ?????????????? δεν βγαζει τιποτα :blink:

 

Με ανοιχτο το ραδιοφωνο παταμε επιλογες-ρυθμισεις και ενεργοποιουμε τη επιλογη "κειμενο ραδιοφωνου". Ξερει κανεις αν παιζει κανενα ενσυρματο hands free με χειριστηριο τυπου νοκια? Δοκιμασα του 5800 αλλα μονο ακους. Αν θες να ρυθμισεις ενταση ηχου, play, stop στο mp3 κλπ τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω μια κλήση (σε ελάχιστες επαφές) μου εμφανίζει πριν απαντήσει ο άλλος την επιλογή της "ανοιχτής συνομιλίας" .

Σε όλες τις υπόλοιπες εμφανίζεται η "ανοιχτή συνομιλία" αφού απαντήσει.

Επειδή θα ήθελα να έχω από την αρχή της κλήσης την ανοιχτή συνομιλία ,μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να το έχω σε όλες τις επαφές και όχι μόνο σε μερικές?

 

Μηπως ξερει κανεις κατι για το παραπανω?

 

 

Όταν κάνεισ κλήση τις πιο πόλλές φορές κληση είναι κλειδωμένο και σου γράφει ---πατήστε .. το κουμπί τάδε και μερικά ακομα λόγια στο μαυρο μικρό κουτακι--- .. δεν θυμαμαι ακριβώς τότε 8α πατήσεις για 2 -3 δευτερολεπτα το κουμπί πάνω δεξιά που είναι για το κλέίδωμα και το ξεκλείδωμα του κινητού και εισαι οκ!!! τότε θα στα εμφανήσει τα κουμπιά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το γνωστό πρόβλημα με τα νεκρά Pixels σε video mode νυχτος είναι θέμα συσκευής η θέμα λογισμικού? Εχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Το πρόβλημα το έχω και εγώ (όπως και φίλος μου) αλλά επειδή οι κουκίδες αυτές μετακινούνται παίζοντας με το ζουμ τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι το πρόβλημα δεν είναι στην οθόνη αλλά στο CCD (ακόμα χειρότερα) και οφείλεται είτε σε καμένα πίξελς είτε σε σκόνη :worry:. Επειδή όμως κάνουμε υποθέσεις καλό είναι αν κάποιος έχει μία εμπεριστατωμένη απόψη πάνω σε αυτό να πει την γνώμη του γιατί τελικά είναι θέμα που συναντιέται σε αρκετούς.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχω και εγώ (όπως και φίλος μου) αλλά επειδή οι κουκίδες αυτές μετακινούνται παίζοντας με το ζουμ τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι το πρόβλημα δεν είναι στην οθόνη αλλά στο CCD (ακόμα χειρότερα) και οφείλεται είτε σε καμένα πίξελς είτε σε σκόνη :worry:. Επειδή όμως κάνουμε υποθέσεις καλό είναι αν κάποιος έχει μία εμπεριστατωμένη απόψη πάνω σε αυτό να πει την γνώμη του γιατί τελικά είναι θέμα που συναντιέται σε αρκετούς.

 

Φίλε, το δικό μου δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα. Το αγόρασα από Vodafone και δεν έχω πειράξει τίποτα από firmware. Περιμένω επίσημα το καινούριο. Πειράματα με Hong Kong και China town και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ΔΕΝ κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το δικό μου δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα. Το αγόρασα από Vodafone και δεν έχω πειράξει τίποτα από firmware. Περιμένω επίσημα το καινούριο. Πειράματα με Hong Kong και China town και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ΔΕΝ κάνω!!!

 

Είναι καλό να απαντάμε σε ένα μήνυμα όταν έχουμε κάτι να πούμε-βοηθήσουμε και όχι απλά να δηλώνουμε ότι η περιπτωσή μας δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα που είναι εξάλλου και το φυσιολογικό. Έτσι δεν αποπροσανατολίζουμε τους αναγνώστες αλλά κυρίως δεν ακυρώνουμε το μήνυμα που χρειάζεται κάποια απάντηση-λύση από κάποιον που θα αναλάμβανε να τοποθετηθεί.

 

Φιλικά πάντα ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να απαντάμε σε ένα μήνυμα όταν έχουμε κάτι να πούμε-βοηθήσουμε και όχι απλά να δηλώνουμε ότι η περιπτωσή μας δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα που είναι εξάλλου και το φυσιολογικό. Έτσι δεν αποπροσανατολίζουμε τους αναγνώστες αλλά κυρίως δεν ακυρώνουμε το μήνυμα που χρειάζεται κάποια απάντηση-λύση από κάποιον που θα αναλάμβανε να τοποθετηθεί.

 

Φιλικά πάντα ;).

 

Για αυτο το λογο και εγω σημερα το επεστρεψα σημερα στην Voda και service(αν το φτιαξουν που δεν νομιζω εχει καλως) αλλιως θα απαιτησω αντικατασταση μια που τελικα δεν ειναι προβλημα firmware. Το μονο μελανο σημειο στην ιστορια ειναι οτι θα μεινω χωρις τηλεφωνο για 3 εβδομαδες επειδη η samsung και η voda δεν προσεχουν τις παρτιδες τηλεφωνων που φερνουν!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το έχω και εγώ (όπως και φίλος μου) αλλά επειδή οι κουκίδες αυτές μετακινούνται παίζοντας με το ζουμ τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι το πρόβλημα δεν είναι στην οθόνη αλλά στο CCD (ακόμα χειρότερα) και οφείλεται είτε σε καμένα πίξελς είτε σε σκόνη :worry:. Επειδή όμως κάνουμε υποθέσεις καλό είναι αν κάποιος έχει μία εμπεριστατωμένη απόψη πάνω σε αυτό να πει την γνώμη του γιατί τελικά είναι θέμα που συναντιέται σε αρκετούς.

 

aptaliko δεν οφειλεται σε σκονη γιατι αν προσεξεις το κανει μονο σε video και αν αυτοματα το βαλεις καπου που δεν εχει μαυρο φοντο πισω δεν το κανει!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να απαντάμε σε ένα μήνυμα όταν έχουμε κάτι να πούμε-βοηθήσουμε και όχι απλά να δηλώνουμε ότι η περιπτωσή μας δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα που είναι εξάλλου και το φυσιολογικό. Έτσι δεν αποπροσανατολίζουμε τους αναγνώστες αλλά κυρίως δεν ακυρώνουμε το μήνυμα που χρειάζεται κάποια απάντηση-λύση από κάποιον που θα αναλάμβανε να τοποθετηθεί.

 

Φιλικά πάντα ;).

 

Φίλε μου, το έγραψα για να σε βοηθήσω. Το υπονοούμενο ήταν σαφές. Πήγαινε να το αλλάξεις γιατί δεν είναι φυσιολογικό. Ούτε firmware είναι ούτε σκόνη στην κάμερα. Ελάττωμα είναι και επίστρέψέ το όσο είναι καιρός!!! Αυτή είναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Όταν μπαίνω στο internet το έχω ρυθμίσει να με ρωτάει τι να χρησιμοποιήσει. 1. Ασύρματο δίκτυο 2. Vodafone internet 3. Wap. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά ανάμεσα στο 2 και το 3;

 

Και κάτι ακόμη. Έχω βάλει επιπρόσθετο πάγιο 3,5 € το μήνα για να έχω απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live και 30 Mb ιντερνετ. Αυτά τα 30 Mb αφορούν το 2, το 3 ή και τα δύο μαζί;

 

Παιδιά, ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεισ κλήση τις πιο πόλλές φορές κληση είναι κλειδωμένο και σου γράφει ---πατήστε .. το κουμπί τάδε και μερικά ακομα λόγια στο μαυρο μικρό κουτακι--- .. δεν θυμαμαι ακριβώς τότε 8α πατήσεις για 2 -3 δευτερολεπτα το κουμπί πάνω δεξιά που είναι για το κλέίδωμα και το ξεκλείδωμα του κινητού και εισαι οκ!!! τότε θα στα εμφανήσει τα κουμπιά!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ φίλε με έσωσες.

Δεν το είχα προσέξει παρόλο που είχα την εντύπωση ότι είχα δοκιμάσει τα πάντα.:thanks:

Link to comment
Share on other sites

EISA AWARDS 2009-2010

European Camera Phone 2009-2010 -> Samsung I8910HD :shifty:

Ναι μόλις το έμαθα και εγώ !!! Εμ, έτσι πάει χαχα :p:p

Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παραγγείλει το omnia HD μου με την αγγλική rom.Για να μπορώ να γράφω μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που μπορώ να εγκαταστήσω ή θα πρέπει να βάλω τη ROM της vodaphone??Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει,ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Πριν χρόνια είχα ένα motorola με το όποιο ειχα την δυνατότητα οποιοδήποτε κείμενο έγραφα να το στείλω φαξ .

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνετε πλέον με κάποιο τρόπο στο samsung?

Link to comment
Share on other sites

εγω που θελω να το παρv με επιδοτηση μεσω της κοσμοτε τι μπορω να κανω ρε παιδια..?? θα το παρει και ο γερμανοσ ή μονο η βονταφον??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...