Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε για την V10P iRena έκδοση η οποία είναι ανοιχτή έκδοση λογισμικού με μεταδότη , δημιουργία λίστας μουσικής , χωρίς κρασαρίσματα του τύπου όπως σε άλλη στην αποθήκευση ασύρματων δικτύων , όσο για το Τ9 δε το δουλεύω ποτέ για να με ειλικρινής και το κυριότερο , είναι η μόνη έκδοση που δε βλέπω τις "σκιές" του ρολογιού κλπ (προσωπικά πάντα).

αυτη εβαλα κ εγω σημερα , μεχρι τωρα μου φαινεται πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη εβαλα κ εγω σημερα , μεχρι τωρα μου φαινεται πολυ καλη

 

Έχεις κανένα link για να το κατεβάσω?Το ψάχνω και δεν το βρίσκω και το θέλω γιατί συνέχεια στην οθόνη μου υπάρχουν ίχνη από το φόντο και το ρολόι! :):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα link για να το κατεβάσω?Το ψάχνω και δεν το βρίσκω και το θέλω γιατί συνέχεια στην οθόνη μου υπάρχουν ίχνη από το φόντο και το ρολόι! :):):):):):):)

Φίλε μου αυτό βρήκα δε ξέρω αν είναι το ίδιο που λένε τα παιδιά.Δε χάνεις να δοκιμάσεις πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα link για να το κατεβάσω?Το ψάχνω και δεν το βρίσκω και το θέλω γιατί συνέχεια στην οθόνη μου υπάρχουν ίχνη από το φόντο και το ρολόι! :):):):):):):)

 

Αλλαξε το φοντο βαλε αυτο που λεει S-CLASS(μαυρο) και μετα απο λιγη ωρα θα φυγουν τα ιχνη. εγω αυτο εκανα και τωρα ειναι οκ. πριν το στειλω για επισκευη παντως δεν μου το εκανε .μου εκαναν και αναβαθμιση μαλλον.

εκδοση λογισμικου V10v... εκδοση υλικου rev1.1

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ... ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ V10P_01 ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ... ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ... ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΝΩ ΑΡΧΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΣΑ(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΠ ΚΛΠ), ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ Η ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩ... ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ! ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ... FACTORY RESET (HIDDEN MENU) ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΝΗΜΗΣ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ... !!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ?? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΗΛΑΔΗ :(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια!εχω ενα lg arena το οποιο απο το καλοκαιρι που μας περασε ειχε χαλασει..το πηγα για επισκευη κ μου ειπαν οτι εχει πιασει υγρασια η πλακετα και πως δεν γινεται τιποτα!πραγματι το χαρτακι της πλακετας αλλα και της μπαταριας εχει αλλαξει χρωμα και εχει γινει ροζ,πραγμα που σημαινει υγρασια..το κινητο δεν ανοιγε με τιποτα απο τοτε γι'αυτο και το καταχωνιασα σε ενα συρταρι,μεχρι πριν απο λιγο που δεν ξερω τι με επιασε,το πηρα,το ανοιξα..και ανοιξε!λειτουργει κανονικοτατα αν και δεν εχω sim μεσα!τι κανω τωρα?αν το βαλω για φορτιση μιας και δεν εχει πολλη μπαταρια,τι θα γινει? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο και δες τι θα γινει.... Το πιο λογικο ειναι να φορτισει.....;)

 

να το κλεισω και να το βαλω στην φορτιση η να το φορτισω ανοιχτο?ψιλο-φοβαμαι να το κλεισω μηπως και ανοιξει παλι σε αλλους 8 μηνες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βαλτο οπως θελεις. αν ειναι να παθει κατι, θα το παθει ειτε ειναι κλειστο, ειτε ανοιχτο.

 

το πιο λογικο ειναι να υποχωρησε η υγρασια με αποτελεσμα να λειτουργει η συσκευη. για ποσο ομως αγνωστο

Link to comment
Share on other sites

Μου δώσες ελπίδες φίλε...χάσαμε ένα ε52 από υγρασία...(ξεχάστηκε σε ρούχο και μπήκε για πλύσιμο...)Μακάρι να πάρει κι αυτό μπροστά!!!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το καλύτερα κλειστό να φορτίσει.Έστω και αν δεν ξανα ανοίξει μετά τη φόρτιση

δεν έχεις τίποτα να χάσεις γιατί ήδη το είχες ξεγράψει.Απλά αμα είναι άσε το στο συρτάρι σου

για backup και μην το έχεις για κύριο κινητό γιατί δεν ξέρεις αν θα σε ξανααφήσει και πότε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια!εχω ενα lg arena το οποιο απο το καλοκαιρι που μας περασε ειχε χαλασει..

 

Θα μπορούσες βέβαια να απευθυνθείς και στο υπάρχον θέμα για την εν λόγω συσκευή...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230298

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε όλοι από ένα τέτοιο θέμα με κάθε απορία/ανακάλυψη/ερώτησή μας; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες βέβαια να απευθυνθείς και στο υπάρχον θέμα για την εν λόγω συσκευή...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230298

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε όλοι από ένα τέτοιο θέμα με κάθε απορία/ανακάλυψη/ερώτησή μας; :wacko:

 

ουπς,εχεις δικιο,συγνωμη!απο την εκπληξη μου βλεπεις,δεν εψαξα κ ειπα να ποσταρω για να δω τι θα γινει!το εβαλα πριν λιγο στην φορτιση,ανοιχτο και δειχνει οτι φορτιζει..για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο ''λαζαρος'' ξανακοιμηθηκε..το φορτισα κανονικα το κινητο ανοιχτο,κ μολις φορτισε το εκλεισα για να βαλω μεσα την sim.αυτο ηταν,δεν ξανα-ανοιξε..του χρονου παλι!!!!!:cry:
Link to comment
Share on other sites

τελικα ο ''λαζαρος'' ξανακοιμηθηκε..το φορτισα κανονικα το κινητο ανοιχτο,κ μολις φορτισε το εκλεισα για να βαλω μεσα την sim.αυτο ηταν,δεν ξανα-ανοιξε..του χρονου παλι!!!!!:cry:

 

Bγαλε μπαταρια,αστο κανα λεπτο,βαλε μπαταρια και ξαναδοκιμασε.Δεν νοηται να ανοιξε,να δουλευε κανονικα και να "ξανακοιμηθηκε",απλα δεν γινεται αυτο.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

βουτα το μεσα σε ρυζι να τραβηξει ολη την υγρασια. γενικα ψαξε να δεις τι πρεπει να κανεις για να υποχωρησει η υγρασια. δοκιμαζε που και που να το ανοιγεις. καποια στιγμη θα στρωσει :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου εκανα αναβαθμιση του λογισμικου οταν δεχομαι μια κληση μου εμφανιζει μονο το νουμερο και οχι το νουμερο αν και ολες οι επαφες ειναι περασμενες στην μνημη... τι πρεπει να κανω για να εμφανιζεται το ονομα???
Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο κινητο,το εχω 1 χρονο εχει πολυ καλα χαρακτιριστικα απο τα οπια ομως λειτουργει ενα 10%.gps κλειδωμενο,geotagging επισης,ασυμβατο με τα περισσοτερα format video.ειδικα για το gps kai to geotagging απορω που δεν τους εκαναν μηνυση.Πηρα το wave και ησυχασα:D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά το LG μου κόλλησε την ωρα που πήγα να το ανοίξω κόλλησε στην αρχική οθόνη που έχει το λογότυπο της LG και από κει και πέρα δεν κάνει τιποτα.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό??

Πως μπορώ να το διορθώσω??

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

βουτα το μεσα σε ρυζι να τραβηξει ολη την υγρασια. γενικα ψαξε να δεις τι πρεπει να κανεις για να υποχωρησει η υγρασια. δοκιμαζε που και που να το ανοιγεις. καποια στιγμη θα στρωσει :p

 

Μέσα στο ρύζι???? :lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά το LG μου κόλλησε την ωρα που πήγα να το ανοίξω κόλλησε στην αρχική οθόνη που έχει το λογότυπο της LG και από κει και πέρα δεν κάνει τιποτα.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό??

Πως μπορώ να το διορθώσω??

 

δοκίμασε να το αφήσεις αρκετή ωρίτσα χωρίς μπαταρία μπας κ "ξεκολλήσει" (κανα μισάωρο+)

 

επίσης δόκίμασε να το επανεκκινήσεις χωρίς την εξωτερική κάρτα μνήμης. Κάτι ίσως δεν μπορει "να διαβασει".

 

αλλιώς αν είσαι εντός εγγύησης μην το σκέφτεσαι. Κατευθείαν τηλ στην LG.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ρύζι???? :lol:

 

γιατί σου φαίνεται περίεργο; το ρύζι "τραβαει" την υγρασία να ξέρεις γενικότερα, για αυτό κ ίσως να το έχεις παρατηρήσει κ σε πολλές αλατιέρες μέσα.Για να μην σβολιάζει το αλάτι από την υγρασία.

 

Γενικότερα το ρύζι είναι καλή λύση για να "τραβηξεις" υγρασία. :X

Link to comment
Share on other sites

Bγαλε μπαταρια,αστο κανα λεπτο,βαλε μπαταρια και ξαναδοκιμασε.Δεν νοηται να ανοιξε,να δουλευε κανονικα και να "ξανακοιμηθηκε",απλα δεν γινεται αυτο.:)

 

μετα απο μια βδομαδα που το αφησα,πριν λιγο το ανοιξα και παλι..τωρα ανοιξε..γινεται να ανοιγει και να κλεινει.προφανως η υγρασια υποχωρησε αλλα του αφησε καμια μικρο-ζημια στην πλακετα και τωρα μου κανει παιχνιδια..

Link to comment
Share on other sites

γιατί σου φαίνεται περίεργο; το ρύζι "τραβαει" την υγρασία να ξέρεις γενικότερα, για αυτό κ ίσως να το έχεις παρατηρήσει κ σε πολλές αλατιέρες μέσα.Για να μην σβολιάζει το αλάτι από την υγρασία.

 

Γενικότερα το ρύζι είναι καλή λύση για να "τραβηξεις" υγρασία. :X

 

ναι,ειναι κ αυτο μια λυση..αλλη λυση ειναι να το ριξεις σε ενα ποτηρι με ξυδι..anyway δεν χειαζεται κατι απο αυτα γιατι υστερα απο τοσους μηνες,η υγρασια υποχωρησε μονη της..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
anyway δεν χειαζεται κατι απο αυτα γιατι υστερα απο τοσους μηνες,η υγρασια υποχωρησε μονη της..

 

Η υγρασία δεν υποχωρεί. Η συσκευή μπορεί να στεγνώνει αλλά η υγρασία παραμένει και διαβρώνει εν καιρώ τη συσκευή. Γενικά μιλώντας πάντως.

 

ΥΓ. Επίσης μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή παράθεση" σε κάθε post μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...