Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που νόμιζα ότι είμαι ο μόνος με πρόβλημα στην οθόνη... Όσοι έχετε λοιπόν πρόβλημα απόκρισης στην οθόνη και είστε εντός εγγύησης, βρείτε την απόδειξη αγοράς, πάρτε back up τα πάντα με το pc suite, τηλεφωνήστε στην lg, και περιμένετε την courier να έρθει να πάρει το κινητό σας. Δεν υπάρχει άλλη λύση

 

Εγω που το εστειλα στην vodafon μου το εβγαλαν εκτος εγγύησης λογο υγρασιας!

Για την LG πληρωνεις τιποτα εαν το στειλεις σε αυτους με την κουριερ;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Πριν μερικες μερες διελυσα το κινητο μου (htc diamond) και κληρονομησα απο εναν συγγενη ενα arena (τζαμπα μου το εδωσε) το οποιο να αναφερω οτι ειναι εκτος εγγυησης. Ολα καλα με τη συσκευη, το μονο προβλημα ειναι οτι καποιες φορες τρεμοπαιζει η οθονη σε ορισμενα σημεια αλλοιωνοντας και τα χρωματα. Επισης οταν μεταβαινω απο την οθονη κλειδωματος μενουν καποια απομειναρια αυτης στην home screen, βεβαια αυτο συμβαινει και σε αλλες περιπτωσεις. Στο καπακι του κινητου εγραφε vodafone οποτε ηταν branded. Η συσκευη ομως ηταν φλασαρισμενη εφοσον ειχε πανω την εκδοση v10P_00 (εκανα και factory reset αλλα δεν διορθωθηκε). Εγω την φλασαρα στην εκδοση v10F για να δω εαν θα διορθωθει, εκανα και factory reset αλλα παλι τα ιδια. Σκεφτομαι να φλασαρω με την ποιο τελευταια της vodafone και με open greek να δω τι θα γινει. Τωρα αυτο ειναι προβλημα οθονης ή λογισμικου;;; (θα παρω και απο βδομαδα στην lg να δω τι θα μου πουν)

Ξερετε τι μπορει να συμβαινει;;;

 

Ξεχασα να πω οτι η οθονη επανερχεται δεν το κανει συνεχεια.

 

Τελικα προβλημα οθονης ειναι......

Edited by chrfil
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Είμαι και γω κάτοχος κινητού LG (δυστυχώς :mad:) και συγκεκριμένα του Arena, και πολλές φορές όταν με καλούν η οθόνη δεν ανάβει καθόλου για αρκετά δευτερόλεπτα, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις και να καλώ εγώ μετά, αφού δεήσει και ανάψει η οθόνη!!! Έχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα? :worry:

 

Ακριβως το ιδιο κανει και το δικο μου δεν εκανα factory reset.Αν ειναι κανε εσυ και πες μου τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εστειλα στην vodafon μου το εβγαλαν εκτος εγγύησης λογο υγρασιας!

Για την LG πληρωνεις τιποτα εαν το στειλεις σε αυτους με την κουριερ;

 

Βασικά σε εμένα ήρθαν το πηραν απο την κουριερ και μου το εφεραν πίσω σε 2 μέρες.. Και δεν πλήρωσα τίποτα.. Τώρα αν εκτός εγγύησης στείλεις κάτι είναι πολύ πιθανόν να σου χρεώσουν μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.Όταν τραβάτε φωτογραφία,αυτή παγώνει αμέσως και την αποθηκεύει ή περνάει λίγος χρόνος μέχρι να γίνει αυτό;Γιατί εμένα όταν πατήσω το κουμπί για να τραβηχθεί η φωτογραφία,πρώτα ακούγεται ο ήχος και μετά από λίγα δευτερόλεπτα γίνεται η λήψη της φωτογραφίας.
grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα!!!Πήρα πρόσφατα το κινητό και την τέταρτη μέρα μου έβγαλε πάνω αριστερά κάτι σαν ρωγμές-γρατζουνιές(δεν είχε σπάσει η οθόνη)Την άλλη μέρα το ανοίγω είχαν φύγει αλλά το πήγα στην LG για καλό και για κακό.Το πήρα πριν τρεις μέρες και εχθές μου ξανάβγαλε τις ρωγμές οι οποίες όποτε θέλουν εμφανίζονται όποτε θέλουν εξαφανίζονται.Επίσης στη μέση της οθόνης δεξιά αναβοσβήνει κάπου κάπου...Απ'ότι κατάλαβα η LG factory reset έκανε αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε και βαριέμαι να περιμένω πάλι δυο βδομάδες για να μου κάνουν το ίδιο και το πρόβλημα να μην λυθεί!!!Ξέρει κανείς τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα!!!Πήρα πρόσφατα το κινητό και την τέταρτη μέρα μου έβγαλε πάνω αριστερά κάτι σαν ρωγμές-γρατζουνιές(δεν είχε σπάσει η οθόνη)Την άλλη μέρα το ανοίγω είχαν φύγει αλλά το πήγα στην LG για καλό και για κακό.Το πήρα πριν τρεις μέρες και εχθές μου ξανάβγαλε τις ρωγμές οι οποίες όποτε θέλουν εμφανίζονται όποτε θέλουν εξαφανίζονται.Επίσης στη μέση της οθόνης δεξιά αναβοσβήνει κάπου κάπου...Απ'ότι κατάλαβα η LG factory reset έκανε αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε και βαριέμαι να περιμένω πάλι δυο βδομάδες για να μου κάνουν το ίδιο και το πρόβλημα να μην λυθεί!!!Ξέρει κανείς τι να κάνω?

Θα το πας πισω και θα ζητησεις αντικατάσταση.θα μιλησεις με το σέρβις τους και θα ζητησεις αντικατάσταση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση KM900AT_v10c και το youtube δεν δούλευε με το wifi.Πήγα ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις ροής->Προφίλ Internet και επέλεξα wifi αντί για csosmote internet.Τώρα τα βίντεο στο youtube και φορτώνουν και παίζουν αλλά χωρίς εικόνα!!!!Ακούω μόνο ήχο!!!Ξέρει κανείς τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση KM900AT_v10c και το youtube δεν δούλευε με το wifi.Πήγα ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις ροής->Προφίλ Internet και επέλεξα wifi αντί για csosmote internet.Τώρα τα βίντεο στο youtube και φορτώνουν και παίζουν αλλά χωρίς εικόνα!!!!Ακούω μόνο ήχο!!!Ξέρει κανείς τι να κάνω?

 

Όλα οκ!!!Απλά έκλεισα το τηλέφωνο και το ξανάνοιξα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το youtube γενικα δουλευει στα arena?

 

Εξαρτάται ποια έκδοση έχεις.Οι πρώτες δεν υποστηριζαν youtube μέσω wifi.Καλημέρα σε όλους.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποια έκδοση έχεις.Οι πρώτες δεν υποστηριζαν youtube μέσω wifi.Καλημέρα σε όλους.

 

Το πηρα 2009 Μαρτιο VF συσκευη αλλα δεν εκανα update καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα 2009 Μαρτιο VF συσκευη αλλα δεν εκανα update καθολου.

Έχεις την πρώτη πρώτη έκδοση , το ξέρω γιατί τον Μάρτιο είχε πρωτοβγεί. Κάνε update μέσω pc suite.

πόσο κρατάει η μπαταρία;

gps εννοεί μέ google maps;

Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες περίπου με μέτρια χρήση και ανοιχτό το βράδυ.Πέφτει αισθητά αν το σκαλίζεις συνέχεια και ακούς μουσική πολύ ( είναι εξαιρετικό σε αυτόν τον τομέα).

Το google maps το έχει προεγκατεστημένο, μπορείς να δεις και αυτό το thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την πρώτη πρώτη έκδοση , το ξέρω γιατί τον Μάρτιο είχε πρωτοβγεί. Κάνε update μέσω pc suite.

 

Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες περίπου με μέτρια χρήση και ανοιχτό το βράδυ.Πέφτει αισθητά αν το σκαλίζεις συνέχεια και ακούς μουσική πολύ ( είναι εξαιρετικό σε αυτόν τον τομέα).

Το google maps το έχει προεγκατεστημένο, μπορείς να δεις και αυτό το thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123

 

Θα δοκιμασω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εκανα την ενημερωση αλλα τωρα δεν συνδεεται με wifi :mad:

 

Πήγαινε ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις ροής->Προφίλ Internet και επέλεξε wifi.Κλείσε και ξανάνοιξε το κινητό.Εγώ αυτό έκανα και δούλεψε(έχω έκδοση KM900AT_v10c αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις):)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ρυθμίσεις ροής->Προφίλ Internet και επέλεξε wifi.Κλείσε και ξανάνοιξε το κινητό.Εγώ αυτό έκανα και δούλεψε(έχω έκδοση KM900AT_v10c αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις):)

 

Προσπαθω να το φλασαρω τωρα τελικα εστρωσε που εβγαλα την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το lg Arena KM900 περιπου 8 μηνες και τωρα χρειαζεται και μια αλλαγη οθονης.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το ποσο θα κοστισει αυτη η αλλαγη οθονης.δεν ειναι ολη η οθονη χαλασμενη μονο ενα μερος της.Στην παρακατω εικονα σας διεχνω ποιο μερος της ειναι χαλασμενο. :D

 

http://img842.imageshack.us/img842/1116/lgarenakm900.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το lg Arena KM900 περιπου 8 μηνες και τωρα χρειαζεται και μια αλλαγη οθονης.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το ποσο θα κοστισει αυτη η αλλαγη οθονης.δεν ειναι ολη η οθονη χαλασμενη μονο ενα μερος της.Στην παρακατω εικονα σας διεχνω ποιο μερος της ειναι χαλασμενο. :D

 

http://img842.imageshack.us/img842/1116/lgarenakm900.jpg

Νομιζω θα αλλαξει ολη η οθονη,τι ακριβως εχει σε εκεινο το μερος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα καποιος να μου πει απο που θα μπορουσα να κατεβασω msn για το lg arena.....
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα καποιος να μου πει απο που θα μπορουσα να κατεβασω msn για το lg arena.....

 

Δεν εχει νομιζω(σαν το κaνονικο),ψαξε στο getjar,com

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την οθονη του αρενα που ανταπορινεται μονο μετα απο πολυ πιεση και οχι παντα. Εχω κανει flash στην V10_F εκδοση και παλι εχω τα ιδια προβληματα. Μου φαινεται οτι ειναι θεμα hardware.

Επειδη ειναι εντος εγγυησης και θελω να το στειλω στο service πρέπει να το κανω flash σε καποια Cosmote εκδοση ωστε να μην εχω προβλημα?

 

Αν ναι, εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν μπορω νατην βρω και το link απο το πρωτο post αυτου του thread δεν λειτουργει. Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο? Παρεπιπτοντως έχω δοκιμάσει με το PC suite και μου βγαζει μυνημα οτι εχω την τελευταια εκδοση firmware οποτε δεν χρειαζετα update, και εχω ψαξει σχεδον παντου για την εκδοση της Cosmote αλλα οδηγουμαι εντελει στο ιδιο Link που δεν δουλευει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν μερικες μερες διελυσα το κινητο μου (htc diamond) και κληρονομησα απο εναν συγγενη ενα arena (τζαμπα μου το εδωσε) το οποιο να αναφερω οτι ειναι εκτος εγγυησης. Ολα καλα με τη συσκευη, το μονο προβλημα ειναι οτι καποιες φορες τρεμοπαιζει η οθονη σε ορισμενα σημεια αλλοιωνοντας και τα χρωματα. Επισης οταν μεταβαινω απο την οθονη κλειδωματος μενουν καποια απομειναρια αυτης στην home screen, βεβαια αυτο συμβαινει και σε αλλες περιπτωσεις. Στο καπακι του κινητου εγραφε vodafone οποτε ηταν branded. Η συσκευη ομως ηταν φλασαρισμενη εφοσον ειχε πανω την εκδοση v10P_00 (εκανα και factory reset αλλα δεν διορθωθηκε). Εγω την φλασαρα στην εκδοση v10F για να δω εαν θα διορθωθει, εκανα και factory reset αλλα παλι τα ιδια. Σκεφτομαι να φλασαρω με την ποιο τελευταια της vodafone και με open greek να δω τι θα γινει. Τωρα αυτο ειναι προβλημα οθονης ή λογισμικου;;; (θα παρω και απο βδομαδα στην lg να δω τι θα μου πουν)

Ξερετε τι μπορει να συμβαινει;;;

 

Ξεχασα να πω οτι η οθονη επανερχεται δεν το κανει συνεχεια.

 

Τελικα προβλημα οθονης ειναι......

 

Καλησπερα σε ολους. Δυστυχως ή ευτυχως βρηκα την αποδειξη του κινητου και η συκευη ειναι εντος εγγυησης.

Αρχικα περασα την τελευταια εκδοση λογισμικου vodafone μεσω του προγραμματος της lg. Στη συνεχεια καλεσα την εξυπηρετηση πελατων ανεφερα το προβλημα που ειχα, εκλεισα ραντεβου για να το δωσω στον κουριερ, το εδωσα και απλα περιμενα να επισκευαστει.

Σημερα παρελαβα την συσκευη. Η συσκευη δεν επισκευαστηκε, απλα εγινε αναβαθμιση/ξεκλειδωμα με την εκδοση v10c. Η οθονη κανει παλι τα ιδια. Τηλεφωνησα στο service και μου ειπαν οτι το κινητο δεν παρουσιασε κανενα προβλημα οσο το ειχανε εκει ενω την στιγμη που μιλουσαμε η οθονη τρεμοπαιζε. Επισης μου ειπανε να τηλεφωνησω στην εξυπηρετηση πελατων για να το ξαναστειλω.

Τηλεφωνησα στην εξυπηρετηση πελατων κι ανεφερα παλι το προβλημα. Ο κυριος που με εξυπηρετησε εγραψε μια αναφορα και την εστειλε αμεσως στον τεχνικο. Αυριο παλι ραντεβου για να το ξαναστειλω.

Επισης σημερα παρελαβα και το καλωδιο tv-out και τη στιγμη που τρεμοπαιζε η οθονη το συνεδεσα στην τηλεοραση. Στο κινητο τρεμοπαιζε αλλα στην τηλεοραση ολα ηταν μια χαρα.

Θα γραψω και μια αναφορα οπου θα τους εξηγω ολα τα παραπανω μπας και το κοιταξουν λιγο καλυτερα και οχι αρπα κολα.

Ελπιζω απο βδομαδα να ειναι στα χερια μου κι επισκευασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...