Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με speedtouch, αλλά μόνο στις λειτουργίες του ενσωματωμένου browser, πιστεύω πως έχει να κάνει με την προστασία wpa. Ωστόσο ο mini opera συνδέεται κανονικά (όχι youtube βέβαια), άρα δεν είναι πρόβλημα του wi-fi αλλά του browser της LG.

 

οχι , δεν καταλαβες. συνδεεται με το router. παιζει κ ο browser. ανοιγει σελιδες κανονικα. και το youtube ανοιγει. απλα την στιγμη που επιλεγεις βιντεο να το παίξει, σταματαει εκει στο buffering του streaming 0%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω προβλημα.. στα καλα καθουμενα στην οθονη δεν λειτουργει σωστα το touch screen στο επιπεδο που παταμε παρατεταμενα για ξεκλειδωμα.. αυτο συμβαινει κ οταν θελω να γραψω μηνυμα η οτιδηποτε κ οχι μονο στο ξεκλειδωμα..

εχω κλεισει κ ξαναανοιξει το κινητο αρκετες φορες, εχω βγαλει κ την μπαταρια αλλα τιποτα...

πριν απο λιγο δοκιμασα κ μου φανηκε οτι ειχε διορθωθει το προβλημα, αλλα μετα απο μερικα δευτερολεπτα παλι δεν νιωθει....

 

το κινητο το εχω ενα μηνα περιπου... τι μου προτεινετε να κανω;; ευχαριστω πολυ

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

το έστειλα για service ..ειναι φλασαρισμένο και οχι vodafone λετε να εχουν πρόβλημα?δεν νομιζω..

νικολα σου είχε κλείσει και ενω ήταν κλειστό έκανες αναβάθμιση εμ το πρόγραμμα αυτό?

 

Φίλε Σταύρο εμένα μου είχε κολλήσει στο factory reset έβγαλα μπαταρία κάρτες και τα πάντα το σύνδεσα στο USB το άνοιξα αλλά μετά από λίγο ο Η/Υ το πετούσε δηλαδή δεν το έβλεπε

Εκεί είναι λίγο to παίδεμα αλλά αν επιμένεις λίγο θα το πιάσει το GSMulti και θα κάνει κανονικά αναβάθμιση

Μπορεί όμως σεσένα να μην τύχη αυτό και να παν όλα ομαλά

Η διαδικασία πάντως είναι πολύ εύκολη αν τηρήσεις πιστά τις οδηγίες και κάνει πλήρες αναβάθμιση όπως το επιβεβαιώνει και ο stred

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα video στο YouTube μπορείς να τα ακούσεις από Bluetooth hands free;

Δοκίμασε κανείς;

Έχω το Motorola s605 stereo κ.λ.π. δουλεύει στα πάντα κανονικά αλλά στο YouTube τίποτε

Link to comment
Share on other sites

οχι , δεν καταλαβες. συνδεεται με το router. παιζει κ ο browser. ανοιγει σελιδες κανονικα. και το youtube ανοιγει. απλα την στιγμη που επιλεγεις βιντεο να το παίξει, σταματαει εκει στο buffering του streaming 0%.

 

αυτο με το buffering το κανει κ σε μενα μερικες φορες...δλδ κολλαει κ δε κανει τπτ..επιλεγω αλλο βιντεο κ ειναι ολα καλα..

σε σενα το κανει σε ΟΛΑ τα βιντεακια που επιλεγεις?

Link to comment
Share on other sites

Wisepilot For LG

 

Το νέο πρόγραμμα πλοήγησης που βγήκε προχθές για το Αρένα. Περιλαμβάνει τα πάντα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο destinator και λοιπά προγράμματα πλοήγησης. Ταχύτατο, ωραία γραφικά (Το πρώτο app για το αρένα που είναι σωστό fullscreen), πλήρως εξελληνισμένο (μενού, οδηγίες, χάρτες κλπ όλα στα Ελληνικά), γεμάτο χαρακτηριστικά (πχ. προειδοποιεί για κάμερες ταχύτητας).

 

Πρόκειται για ένα σημαντικό βήμα της LG στο θέμα των εφαρμογών και μας υπενθυμίζει οτι δεν μας παράτησε αλλά υποστηρίζει και θα συνεχίσει να υποστηρίζει το s-class.

 

Αξίζει να το δοκιμάσετε. Μπείτε απο το κινητό στο http://lg.wisepilot.com/ota και κατεβάστε τη δοκιμαστική έκδοση 30 ημερών.

 

Το μοναδικό κατα πολλούς μειονέκτημα είναι οτι θέλει ίντερνετ για να δουλέψει αλλά στο μέλλον ενδέχεται να βγεί και offline έκδοση.

 

Επιτέλους, το αρένα απέκτησε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ (αν και προς το παρών online) λογισμικό πλοήγησης αντάξιο των πετυχημένων destinator, igo κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Wisepilot For LG

 

Το νέο πρόγραμμα πλοήγησης που βγήκε προχθές για το Αρένα. Περιλαμβάνει τα πάντα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο destinator και λοιπά προγράμματα πλοήγησης. Ταχύτατο, ωραία γραφικά (Το πρώτο app για το αρένα που είναι σωστό fullscreen), πλήρως εξελληνισμένο (μενού, οδηγίες, χάρτες κλπ όλα στα Ελληνικά), γεμάτο χαρακτηριστικά (πχ. προειδοποιεί για κάμερες ταχύτητας).

 

Πρόκειται για ένα σημαντικό βήμα της LG στο θέμα των εφαρμογών και μας υπενθυμίζει οτι δεν μας παράτησε αλλά υποστηρίζει και θα συνεχίσει να υποστηρίζει το s-class.

 

Αξίζει να το δοκιμάσετε. Μπείτε απο το κινητό στο http://lg.wisepilot.com/ota και κατεβάστε τη δοκιμαστική έκδοση 30 ημερών.

 

Το μοναδικό κατα πολλούς μειονέκτημα είναι οτι θέλει ίντερνετ για να δουλέψει αλλά στο μέλλον ενδέχεται να βγεί και offline έκδοση.

 

Επιτέλους, το αρένα απέκτησε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ (αν και προς το παρών online) λογισμικό πλοήγησης αντάξιο των πετυχημένων destinator, igo κλπ.

 

Μόλις το δοκίμασα.. φυσικά οχι σε πραγματική διαδρομή αλλα σε δοκιμαστικη καθως δεν εχω διάθεση να πληρώνω υπέρογκα ποσα..

 

γενικά καλό.. φυσικά δε συγκρίνεται με igo και navigon που χρησιμοποιω αλλα αντέχεται..

 

κλασεις καλύτερο πάντως απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί

 

αν βγεί και offline τότε θα το ξαναδοκιμασω

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο καιρο...εγω παω να κανω εγκατασταση την εφαρμογη που αναφερετε παραπάνω και μου βγαζει ενα μηνυμα και λεει μη εγκυρη μορφη..

αν ξερει καποιοσ ας απαντησει...

επισης μπηκα στο site του wiseplote και ειδα οτι ισως δουλευει και χωρις ιντερνετ για το κινητο μας....για δειτε....https://www.wisepilot.com/nav11/site/portal.jsp?action=71&section=12

ακυρο...τελικα θελει ιντερνετ

BECK23
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα gps για το arena και με ποιούς χάρτες το έχετε?

 

πχ το garmin 5.00.20w μπορώ να το βάλω ή θέλει κάποια ειδική έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Wisepilot For LG

 

Το νέο πρόγραμμα πλοήγησης που βγήκε προχθές για το Αρένα. Περιλαμβάνει τα πάντα και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο destinator και λοιπά προγράμματα πλοήγησης. Ταχύτατο, ωραία γραφικά (Το πρώτο app για το αρένα που είναι σωστό fullscreen), πλήρως εξελληνισμένο (μενού, οδηγίες, χάρτες κλπ όλα στα Ελληνικά), γεμάτο χαρακτηριστικά (πχ. προειδοποιεί για κάμερες ταχύτητας).

 

Πρόκειται για ένα σημαντικό βήμα της LG στο θέμα των εφαρμογών και μας υπενθυμίζει οτι δεν μας παράτησε αλλά υποστηρίζει και θα συνεχίσει να υποστηρίζει το s-class.

 

Αξίζει να το δοκιμάσετε. Μπείτε απο το κινητό στο http://lg.wisepilot.com/ota και κατεβάστε τη δοκιμαστική έκδοση 30 ημερών.

 

Το μοναδικό κατα πολλούς μειονέκτημα είναι οτι θέλει ίντερνετ για να δουλέψει αλλά στο μέλλον ενδέχεται να βγεί και offline έκδοση.

 

Επιτέλους, το αρένα απέκτησε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ (αν και προς το παρών online) λογισμικό πλοήγησης αντάξιο των πετυχημένων destinator, igo κλπ.

 

:clap: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! η πρωτη εφαρμογη για το αρενα!! παρα πολυ καλο το δοκιμασα σαμοθρακη που με google maps και wetravel μου εβγαζε την παναγια μεχρι να βρει δορυφορους σε σημειο που νομιζα οτι ειχε προβληματικο gps (η αληθεια ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο οντως εχει δυσκολη καλυψη)...τεσπα λοκαρε σε 20''!! αναμενουμε και αλλα τετοια απο την lg και μια οφλαιν εκδοση του wisepilot!

 

jim που ειδες οτι ειναι μονο για 30μερες? γιατι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν προσεξα κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

:clap: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! η πρωτη εφαρμογη για το αρενα!! παρα πολυ καλο το δοκιμασα σαμοθρακη που με google maps και wetravel μου εβγαζε την παναγια μεχρι να βρει δορυφορους σε σημειο που νομιζα οτι ειχε προβληματικο gps (η αληθεια ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο οντως εχει δυσκολη καλυψη)...τεσπα λοκαρε σε 20''!! αναμενουμε και αλλα τετοια απο την lg και μια οφλαιν εκδοση του wisepilot!

 

jim που ειδες οτι ειναι μονο για 30μερες? γιατι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν προσεξα κατι τετοιο!

Άν πάς κάπου στις ρυθμίσεις λέει Συνδρομή: Απομένουν 30 μέρες. Και όταν μπήκα στην επίσημη σελίδα του wisepilot for lg έλεγε δοκιμάστε το για 30 μέρες, και μόλις πατούσες σου έλεγε να μπείς στη σελίδα που σας έδωσα. Πάντως ωραίο πρόγραμμα ε? Μια απο τις λειτουργίες του είναι Όταν νυχτώνει μπαίνει αυτόματα σε λειτουργία νυκτός (πιο απαλά και σκούρα χρώματα). Επίσης σου βγάζει τη διαδρομή σαν κείμενο αν θες, σου κάνει demo της διαδρομής και άλλα πάρα πολλά χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

:clap: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! η πρωτη εφαρμογη για το αρενα!! παρα πολυ καλο το δοκιμασα σαμοθρακη που με google maps και wetravel μου εβγαζε την παναγια μεχρι να βρει δορυφορους σε σημειο που νομιζα οτι ειχε προβληματικο gps (η αληθεια ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο οντως εχει δυσκολη καλυψη)...τεσπα λοκαρε σε 20''!! αναμενουμε και αλλα τετοια απο την lg και μια οφλαιν εκδοση του wisepilot!

 

jim που ειδες οτι ειναι μονο για 30μερες? γιατι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης δεν προσεξα κατι τετοιο!

 

Απ’ ότι κατάλαβα βασίζεται κι αυτό σε χάρτες Google

όσες φορές δοκίμασα να κατεβάσω Google χάρτες για άλλες εφαρμογές ήταν τεράστιοι αυτό είναι το μόνο που με προβληματίζει σε offline εκδώσεις

Link to comment
Share on other sites

Απ’ ότι κατάλαβα βασίζεται κι αυτό σε χάρτες Google

όσες φορές δοκίμασα να κατεβάσω Google χάρτες άλλες για άλλες εφαρμογές ήταν τεράστιοι αυτό είναι το μόνο που με προβληματίζει σε offline εκδώσεις

Όχι, βασίζεται σε χάρτες της navteq. Σε μερικά σημεία είναι εκπληκτικά πιο λεπτομερείς απο αυτούς της google και απεικονίζουν τα μέρη με εξαιρετική ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Άν πάς κάπου στις ρυθμίσεις λέει Συνδρομή: Απομένουν 30 μέρες. Και όταν μπήκα στην επίσημη σελίδα του wisepilot for lg έλεγε δοκιμάστε το για 30 μέρες, και μόλις πατούσες σου έλεγε να μπείς στη σελίδα που σας έδωσα. Πάντως ωραίο πρόγραμμα ε? Μια απο τις λειτουργίες του είναι Όταν νυχτώνει μπαίνει αυτόματα σε λειτουργία νυκτός (πιο απαλά και σκούρα χρώματα). Επίσης σου βγάζει τη διαδρομή σαν κείμενο αν θες, σου κάνει demo της διαδρομής και άλλα πάρα πολλά χαρακτηριστικά

 

ναι εχεις δικιο το ειδα και εγω για την συνδρομη :( παντως το προγραμματακι ειναι τελειο...πως το σπαμε?:ninja::)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγο βοήθεια...

 

1) Το GPS ή είναι για πέταμα ή δεν έχω σωστές ρυθμίσεις. Έχω internet, μπαίνω στο Google maps και με βρίσκει όπου να 'ναι! Γράφει από κάτω "σε εμβέλεια 3400m" και με βγάζει αλλού για αλλού, όσο και να περιμένω.

Το iPhone ενός φίλου τον βρήκε στο δευτερόλεπτο, και με ακρίβεια 100%.

 

2) Σε ποιό λογισμικό παίζει youtube; Στην V10c δεν παίζει, σε εμένα τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγο βοήθεια...

 

1) Το GPS ή είναι για πέταμα ή δεν έχω σωστές ρυθμίσεις. Έχω internet, μπαίνω στο Google maps και με βρίσκει όπου να 'ναι! Γράφει από κάτω "σε εμβέλεια 3400m" και με βγάζει αλλού για αλλού, όσο και να περιμένω.

Το iPhone ενός φίλου τον βρήκε στο δευτερόλεπτο, και με ακρίβεια 100%.

2) Σε ποιό λογισμικό παίζει youtube; Στην V10c δεν παίζει, σε εμένα τουλάχιστον...

Δοκίμασε να μπεις χωρίς wifi, με 3G δηλαδή με το gps σε υποβοηθούμενο.Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, το κάνει αυτό το Google maps.

Τελικά αυτό που έχει με την LG,είναι ότι περνάς την έκδοση και μετά "κάνεις τον σταυρό σου" αν θα παίξει over wifi...

ναι εχεις δικιο το ειδα και εγω για την συνδρομη :( παντως το προγραμματακι ειναι τελειο...πως το σπαμε?:ninja::)

Και να το σπάσεις, πάλι θα σε χρεώνει.Συν το ότι δε θα το επιτρέψω να φανεί εδώ ο τρόπος. :p:D

Όχι, βασίζεται σε χάρτες της navteq. Σε μερικά σημεία είναι εκπληκτικά πιο λεπτομερείς απο αυτούς της google και απεικονίζουν τα μέρη με εξαιρετική ακρίβεια.

Έτσι ακριβώς.Το πρόγραμμα είναι εξαιρετικό (σκεφτείτε ότι μιλάμε για JAVA), και λογικό να κοστίζει.Είναι απαγορευτικό όμως για κάποιον που δεν έχει δωρεάν MB στο συμβόλαιό του.

Δε ξέρω αν θα γίνει ποτέ offline πάντως, δε νομίζω.Σημαντικό είναι ότι φαίνεται να υποστηρίζουν το Αρένα σε εφαρμογές, ελπίζω να ξυπνήσουν οι κοιμησμένοι εκεί στην εταιρία και να καταλάβουν πως χαντάκωναν τόσο καιρό τα κινητά τους με την έλλειψη εφαρμογών..:mad:

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω ήδη να αναπολώ το GPS του Ν78. Αλλα έχε χάρι που στην Nokia είναι τόσο καλά οργανωμένοι που σε διώχνει το service τους από πελάτη αντί να σε τραβάει...

 

Πρέπει να το υποστηρίξουν με εφαρμογές γιατί αλλιώς θα είναι και το τελευταίο LG πολλών όπως βλέπω...

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το buffering το κανει κ σε μενα μερικες φορες...δλδ κολλαει κ δε κανει τπτ..επιλεγω αλλο βιντεο κ ειναι ολα καλα..

σε σενα το κανει σε ΟΛΑ τα βιντεακια που επιλεγεις?

 

δυστυχως σε ολα τα βιντεο. εν τω μεταξυ σε οποιο router βρεθω (φιλοι- συγγενεις) παιζει αψογα. ειρωνια....

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω το arena και αυτο που θα ηθελα να ροτισο ειναι αν εχει καποιες βασικεσ εφαρμογες οπως pdf reader η office.μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω το arena και αυτο που θα ηθελα να ροτισο ειναι αν εχει καποιες βασικεσ εφαρμογες οπως pdf reader η office.μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

 

Διαβάζει κανονικά αρχεία pdf,doc,excel από τη μαμά του, δε χρειάζεσαι κάτι extra.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να παρω το arena και αυτο που θα ηθελα να ροτισο ειναι αν εχει καποιες βασικεσ εφαρμογες οπως pdf reader η office.μηπως μπορειτε να βοηθησετε?

 

να φιλε μου...εχει απο τη μανα του προγραμμα το οποιο διαβαζει τα αρχεια που λες...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι δεν τα βλεπει τα pdf?

το βαζω στα εγραφα μεσο μαζικης αποθηκευσης και με το που το ψαχνω απο το κινητο μου λεει κανενα αρχειο το ιδιο και οταν το περναω στα αλλα εχω την V10C εκδωση

 

ακυρο το καταφερα μαλον δεν πρεπει να ειχα κανει ασφαλη καταργηση γιαυτο δεν τα επερνε τωρα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις..........

 

- Στην "Μουσική" στα τραγούδια μου έχει σε ένα σημείο "τον τίτλο του άλμπουμ" του κάθε τραγουδιού, και από κάτω λέει "'Αγνωστο", ενώ είναι το είδος του τραγουδιού το οποίο έχω συμπληρώσει εγώ, αλλά μου εμφανίζει σε όλα τα τραγούδια την λέξη άγνωστο, ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω να εμφανίζει το είδος του τραγουδιού, κι όχι το "Άγνωστο"???????

 

- Ξέρει κάποιος πως μπορώ, ενώ είμαι στο internet στο facebook, να αποθηκεύσω κάποιες από τις εικόνες που βλέπω εκεί στο κινητό???????

 

- Όσον αφορά την μπαταρία, έχω ξαναρωτήσει και μου έχουν δώσει λύσεις στο forum εδώ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα..Αν μπορεί κάποιος να μου πει κάποια tips για την μπαταρία (όσα περισσότερα μπορείτε)..Θέλω να μου κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με μέτρια χρήση (αρκετό mp3-radio, αρκετά sms, κανονικά τηλ:20-30 λεπτά συνολικό χρόνο)

 

- Το γνωστό θέμα με το youtube: Και με wi-fi που έχω μπει, και με 3G μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "Άγνωστο σφάλμα"...Παλιά με το wifi μου έλεγε ότι το youtube δεν υποστηρίζεται με wifi και τώρα μου λέει απλά "Άγνωστο Σφάλμα"..

 

Ευχαριστώ πολύυυυ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα.. στα καλα καθουμενα στην οθονη δεν λειτουργει σωστα το touch screen στο επιπεδο που παταμε παρατεταμενα για ξεκλειδωμα.. αυτο συμβαινει κ οταν θελω να γραψω μηνυμα η οτιδηποτε κ οχι μονο στο ξεκλειδωμα..

εχω κλεισει κ ξαναανοιξει το κινητο αρκετες φορες, εχω βγαλει κ την μπαταρια αλλα τιποτα...

πριν απο λιγο δοκιμασα κ μου φανηκε οτι ειχε διορθωθει το προβλημα, αλλα μετα απο μερικα δευτερολεπτα παλι δεν νιωθει....

 

το κινητο το εχω ενα μηνα περιπου... τι μου προτεινετε να κανω;; ευχαριστω πολυ

παιδια σορρυ που επαναλαμβανομαι, αλλα μηπως μπορει καποιος που ξερει να μου απαντησει γιατι η κατασταση εχει φτασει σε τραγικα επιπεδα?? δεν μπορω ουτε μηνυμα να γραψω ευκολα, κ το κουλο ειναι οτι καποιες στιγμες, σπανια βεβαια, διορθωνεται.... :confused::confused::confused:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενας θειος μου που εχει το νοκια Ν97 το οποιο εχει fm transmitter λειτουργει κανονικα και στην ελληνικη εκδοση, γιατι στο αρενα το εχουν απαγορευσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...