Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφομαι να παρω το εν λογω κινητο gps εχει;

Exi a-gps Ean to paris mono gia to gps kalitera na min to paris;) Stin agora hparxoyne toro gps sxedon tzampa poy bazoyme ta panta mesa apo programata..;)

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Γενικά τα του internet δεν τα έχω πολυδουλέψει και δεν ξέρω τι γίνεται.

Χθες που επέστρεφα όμως με το Highspeed, δοκίμασα από περιέργεια να δω αν έπαιζε wifi. Πράγματι με το που το άνοιξα βρήκε δίκτυο με τέντα σήμα και χωρίς ασφάλεια, μάλλον του πλοίου. Όσες φορές κι αν δοκίμασα όμως μου έβγαλε αποτυχία σύνδεσης. Τι μπορεί να έφταιγε;

Link to comment
Share on other sites

στο πλοιο για να εχεις προσβαση πας κ πληρωνεις για να σου δωσουν username + password...το δειχνει χωρις ασφαλεια αλλα μολις πας στον Browser σου εμφανιζει την κεντρικη σελιδα του πλοιου που θελει τους παραπανω κωδικους.

το ιδιο εγινε κ σε μενα στο πλοιο της επιστροφης

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ, γιατί ανησύχησα!

Η αλήθεια είναι ότι δεν δοκίμασα τον browser γιατί δεν κατάφερνα καν να συνδεθώ όταν άνοιγα το wifi.

Link to comment
Share on other sites

^^ να αναφέρω επίσης το εξής πάνω στο άνω θέμα:

 

στο πανεπιστήμιο που θέλει επίσης κωδικό στο browser, με τον όπερα δεν δούλευε και απλά δεν συνδεόταν καθόλου. Ενώ με τον μητρικό browser με πήγαινε στη σελίδα που θέλει κωδικό και username.

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει οτι ο οπερα βγαζει την αρχικη του σελιδα κανονικα αλλα απο εκει κ περα τπτ...ενω ο μαμα browser σε παει σε αυτο με τους κωδικους

στο πλοιο βρηκα την κεραια κ εκατσα ΑΚΡΙΒΩΣ απο κατω με φουλ σημα...χαρηκα που επιασε αλλα οταν καταλαβα τι παιζει απογοητευτηκα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

εδω μονο για το αρενα μιλαμε κ εχουμε οι περισσοτεροι οποτε ολοι αυτο θα σου προτεινουν...δεν ειναι κ το πιο αντικειμενικο μερος για να ρωτησεις..!:lol:

ανοιηξε στους διαξιφισμους ενα τοπικ να σε βοηθησουν οσοι τα εχουν κ τα 2 η τουλαχιστον εχουν αποψη για να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

Χαρμόσυνα νέα! Η επιστολή ενός χρήστη στην LG (sorry for the english)

 

Χρήστης:

Good morning. I own LG Arena and it is bit dissapointing device for me because i can´t compare LG Arena games/applications support to iPhone. I know you will start LG App Store but there is my question - will be Arena supported in this App Store and could I install new great games and applications? And which new features are you planning to release in new europe open firmware for LG Arena? LG, more support!!! Thank for answers.

 

LG:

Dear Customer

We are planing support all models with additional futures . Somethimes poorest avalaibility is caused becuse of third side producers are developing games / aplications .

Arene is an new product and creating of games and aplication is at the begging because of new S class user interface and futures

 

Best regards

 

Πηγή: http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1943.0;topicseen

Αν και μερικοί πιστεύουν οτι ο τεχνικός της lg είναι άπειρος, αλλά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

πηγή jim;

 

η απάντηση της lg πάντως περιέχει αρκετά λάθη, όπως και το μειλ του αποστολέα...χμ...

 

Μιλάνε αγγλικά με Κορεατικη προφορά... :p

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ναί έλεος! Σε κάτι ο,τι νά'ναι χώρες, λές και οι κούρδοι και οι τσετσένοι έχουν Arena ή κανένα high-end lg κινητό!

 

:lol::lol::lol:....hello my name is BORAT!!this is my new lg arena:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:....hello my name is BORAT!!this is my new lg arena:lol::lol:

(borat)-Yes, and now i'm going to the appstore to download new apps! Ehhhh, do we have any computers?

-(a friend of his) We don't even have electricity here...

 

Λίγο off-topic αλλά το σωστό να λέγεται. Αντί να ανοίξουν το appstore πρώτα στην Ευρώπη και να έχουν πλήρη υποστήριξη του αρένα, κάτι που πιστεύω θα είχε τεράστιο θετικό αντίκτυπο στις αγορές, το ανοίγουν σε κάτι ο,τι νά'ναι χώρες και δεν διευκρινίζουν αν όντως θα υποστηρίζεται το αρένα ή άλλα s-class κινητά.

Link to comment
Share on other sites

ANDROID @ LG ARENA

Το πρώτο βήμα έγινε: (handy-faq.de)

Hi,

 

Android supports the Arena screen 100%! The touch fully works finally!

 

You can already answer the calls.

There are problems with calling other ppl and send mms/sms. 3G doesn't work yet!

 

We're working on it

 

Αναμένουμε νεότερα. Επίσης αυτό το site είναι ενδιαφέρον και μπορείτε να δωρίσετε ένα ποσό για υποστήριξη στην ανάπτυξη του Android for Arena.

Link to comment
Share on other sites

^^ είναι αρκετά παλιό και εδώ και καιρό δεν υπάρχουν νεώτερα για το πρότζεκτ. αντιθέτως αρκετοί το αμφισβητούν καθώς δεν υπάρχει ούτε μια φώτο. Τώρα είδα οτι ψάχνουν και για λεφτά οπότε μου φαντάζει απάτη ή dead end.
Link to comment
Share on other sites

οι ειδικοι τη χαρακτηριζουν ως μετρια...κ ιδιαιτερα κακη στο σκοταδι
Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα σε εξωτερικούς χώρους είναι αρκετά καλή, με επαρκή λεπτομέρια και καθαρότητα. Σε εσωτερικούς χώρους έχει ένα θέμα με την ισοροπία του λευκού και μάλλον πρέπει να την ρυθμήσεις χειροκίνητα αν είσαι από τους "περίεργους". Για βράδυ..... πάρε την κανονική φωτογραφική μαζί σου.:lol:

 

Βέβαια όλα τα παραπάνω πρέπει να δούμε έχοντας στο μυαλό ότι μιλάμε για μια 5MP φωτογραφική μηχανή κινητού! Απέχει μακράν, έστω και από μια κανονική 5άρα μηχανή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

γ α μ ω τ ο , μετα απο το update δεν μπορω να εχω youtube απο το router μου. (linksys) . απο ενος γειτονα παιζει κανονικα, οπως επισης κ με το umts του κινητου. μονο με το router μου εφαγε καποια φρικη. εχει κανει καμοια ιδεα? εχει να κανει με τις πορτες? ή καποιος που του παιζει κανονικα, ας μου πει τις κατεχωρημενες ρυθμισεις του κινητου για το streaming. (εκει που λεει udp ports κλπ). ολες οι ιδεες καλοδεχουμενες.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάει τρελάθηκε..λοιπόν κολλάγε αρκετά ε και πήγα μεσα απο το μενού να κανω επαναφορά ρυθμίσεων..κολάει και εκει στο 27 % τραβάω μπαταρια και τώρα αναβοσβηνει lg (το λογοτυπο ανοιγματος ) και δν πάει παρακάτω..τι προτείνεττε?μπορω να του κάνω update ή πρέπει να ναι ανοιχτό??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για φλασαρισμα πρεπει να μπει σε pc suite οπως ξερεις...

αρα στειλτο για επισκευη...

κ μενα μια φορα ειχε κολλησει στο factory reset..το εκλεισα...κ οταν το ανοιξα προς μεγαλη μου ανακουφιση εβγαλε μηνυμα οτι τελειωσε με επιτυχια..!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάει τρελάθηκε..λοιπόν κολλάγε αρκετά ε και πήγα μεσα απο το μενού να κανω επαναφορά ρυθμίσεων..κολάει και εκει στο 27 % τραβάω μπαταρια και τώρα αναβοσβηνει lg (το λογοτυπο ανοιγματος ) και δν πάει παρακάτω..τι προτείνεττε?μπορω να του κάνω update ή πρέπει να ναι ανοιχτό??

 

 

το GSMulti είναι η τελευταία σου ελπίδα

διάβασε εδω:

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1073.0

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

το GSMulti είναι η τελευταία σου ελπίδα

διάβασε εδω:

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1073.0

 

Το GSMulti προσωπικά μέσωσε το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

το έστειλα για service ..ειναι φλασαρισμένο και οχι vodafone λετε να εχουν πρόβλημα?δεν νομιζω..

νικολα σου είχε κλείσει και ενω ήταν κλειστό έκανες αναβάθμιση εμ το πρόγραμμα αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γ α μ ω τ ο , μετα απο το update δεν μπορω να εχω youtube απο το router μου. (linksys) . απο ενος γειτονα παιζει κανονικα, οπως επισης κ με το umts του κινητου. μονο με το router μου εφαγε καποια φρικη. εχει κανει καμοια ιδεα? εχει να κανει με τις πορτες? ή καποιος που του παιζει κανονικα, ας μου πει τις κατεχωρημενες ρυθμισεις του κινητου για το streaming. (εκει που λεει udp ports κλπ). ολες οι ιδεες καλοδεχουμενες.

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με speedtouch, αλλά μόνο στις λειτουργίες του ενσωματωμένου browser, πιστεύω πως έχει να κάνει με την προστασία wpa. Ωστόσο ο mini opera συνδέεται κανονικά (όχι youtube βέβαια), άρα δεν είναι πρόβλημα του wi-fi αλλά του browser της LG.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...