Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγώ την γνώμη μου είναι ένα ΤΗΛΕΦΩΝΟ αυτό είναι ο σκοπός του και με κάποια έξτρα τα οποία είναι πολύ ωραία(3",gps,photo-5mp-wi-fi...)για τα λεφτά του το βρίσκω γενικός καλό(λίγο στην αυτονομία με χαλάει)όσο για το i-phone δεν λέω καλό,αλλά 600 ή το άλλο 700+ευρώ!!Ξερετε τι η/υ παίρνετε χόρια που έχεις τον φόβο μην το χάσεις μην σου πέσει...μετα μην ξεχνατε όσο περισσότερα εχει και ποιο hi εποχής ένα τηλέφωνο μην περιμένετε να δουλεύει απόλυτα χωρίς κολλήματα εδω κολλούσαν τα απλά τηλέφωνα με την ασπρόμαυρη οθόνη οχι τώρα που μόνο καφέ δεν ΚΑΝΟΥΝΕ,μην είμαστε και πλεονέκτες οσο για nokia κ.α αυτά είναι γούστα!!!

ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

:D;):D:happy::D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μ' αρέσει καθόλου να σβήνω γενικά μηνύματα μελών.Δε θα επιτρέψω όμως να μετατρέψουμε το thread σε πεδίο αντιπαραθέσεων που ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.

@unbreak2009:

Σου είπα ότι η αρνητική σου άποψη σου για το Αρένα καταγράφτηκε.Δεν υπάρχει κανένα νόημα να το συνεχίσεις.Επίσης δεν υπάρχει νόημα και για άλλους να το συνεχίζουν.

Την επόμενη φορά που θα παρεκτραπείτε, θα σβήσω μηνύματα, χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις.Ελπίζω ότι έγινα κατανοητός,δε θέλω κανένα σχόλιο και συνεχίζουμε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ικανοποιημένος απο το κινητό. Αν ήθελα φώτος, θα έπερνα φωτογραφική. Έχω gps γκαρμίν. Ως ΚΙΝΗΤΟ είναι καλό. Αν θέλετε κάτι άλλο πάρτε λαπτοπ.

 

Το διάλεξα αντί του 5800...σίγουρα με εκείνο θα είχα παραπάνω εφαρμογές κτλπ...αλλά δεν θα είχα το ωραίο design και την ποιότητα υλικών. Αλλά στα 23 μου, νιώθω οτι έχω ξεπεράσει το στάδιο που θα ασχολούμαι με το κινητό και τις εφαρμογές του, πλην των βασικών λειτουργιών του. Με ενδιαφέρει περισσότερο να είναι ωραίο, πρακτικό και μικρό...και οικονομικό.

 

Στη χαλκιδική βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο για πρώτη φορά....6 λεπτά να κλειδώσει πρώτη φορά...2 λεπτά τις επόμενες...pas males (έκδοση γερμανική Ο)

 

Αυτό που παρατήρησα είναι οτι ο fm trans δεν λειτουργεί αν το βάλεις να μεταδίδει σε συγκεκριμένη συχνότητα και αφήσεις το ραδιόφωνο να ψάχνει για σταθμό...περνάει την συχνότητα χωρίς να βρει κάτι. Το clarion του αυτοκινήτου είναι δυσλειτουργικό στο να βάλεις συγκεκριμένη συχνότητα.

 

 

Κάτσε μισό λεπτό. Έχεις την επιλογή του fm tr, την ενεργοποιείς αλλά δεν πιάνεις πουθενά το σήμα? Αν προσπαθήσεις να βάλεις χειροκίνητα την συχνότητα στο ραδιόφωνο (ΟΚ είδα ότι είναι προβληματικό, αλλά αν το προσπαθήσεις και την βάλεις) έχεις κενή συχνότητα ή ακούς το κομμάτι με παράσητα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ....

ΑΦΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ,ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΛΠ,

ΒΡΗΚΑ JAVA GAMES!!!!!!!!!!:)))

ΤΑ ΚΑΤΑΒΑΣΑ ΣΤΟ PC.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΧΩ ΟΜΩΣ 3 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ

ΜΕ ΤΟ LG PC SUITE lll ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ!!!!!!!!!10 ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΑ RESTART TO PC ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ(LG PC SUITE) ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΠΟΥ ΛΕΙ''JAVA'' ΤΟ ΠΑΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ,ΟΛΑ ΟΚ,ΠΑΤΟΥΣΑ ''ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ'' .ΟΛΑ ΟΚ,ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ GAME ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΛΟΥΣΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ''ΤΣΑΚ''' ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.................

 

ΚΑΠΟΙΟΣ,ΚΑΤΙ,ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ,ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ?...?...?...?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μισό λεπτό. Έχεις την επιλογή του fm tr, την ενεργοποιείς αλλά δεν πιάνεις πουθενά το σήμα? Αν προσπαθήσεις να βάλεις χειροκίνητα την συχνότητα στο ραδιόφωνο (ΟΚ είδα ότι είναι προβληματικό, αλλά αν το προσπαθήσεις και την βάλεις) έχεις κενή συχνότητα ή ακούς το κομμάτι με παράσητα?

 

απλά δε λειτουργεί αν μεταδίδει πχ στους 97.1 το κινητό, κενή συχνότητα και με το ραδιόφωνο πατήσεις αναζήτηση. Το περνάει. Σε κανονικό ραδιόφωνο παίζει κανονικά. Δεν γνωρίζω αν έτσι γίνεται γενικά με τα fm transm.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ....

ΑΦΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ,ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΛΠ,

ΒΡΗΚΑ JAVA GAMES!!!!!!!!!!:)))

ΤΑ ΚΑΤΑΒΑΣΑ ΣΤΟ PC.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΧΩ ΟΜΩΣ 3 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ

ΜΕ ΤΟ LG PC SUITE lll ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,ΚΟΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ!!!!!!!!!10 ΦΟΡΕΣ ΕΚΑΝΑ RESTART TO PC ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ(LG PC SUITE) ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΠΟΥ ΛΕΙ''JAVA'' ΤΟ ΠΑΤΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ,ΟΛΑ ΟΚ,ΠΑΤΟΥΣΑ ''ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ'' .ΟΛΑ ΟΚ,ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ GAME ΑΠΟ ΤΟ PC ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΛΟΥΣΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ''ΤΣΑΚ''' ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.................

 

ΚΑΠΟΙΟΣ,ΚΑΤΙ,ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ,ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ?...?...?...?

 

Καταρχήν σε παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία , είναι σαν να φωνάζεις.

Κατά δεύτερον, μην ασχολείσαι με το πρόγραμμα για να περνάς παιχνίδια.Βάλε το κινητό σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και πέρασε τα αρχεία που έχεις κατεβάσει στο "άλλα" και κάνε εγκατάσταση από το κινητό απευθείας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έχω τις εξής απορίες:

-Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει στο ιστορικό μονο τις κλήσεις?καποια ρύθμιση που να λέω τι θέλω να καταγράγεται?

-Εχω κλειστό το κινητο, το ανοιγω την επόμενη μέρα και έχω νεο μηνυμα. Στις πληροφορίες μηνύματος λεει την ώρα που το πήρα αν δεν κάνω λαθος, την ώρα που μου το έστειλαν που μπορώ να το δω?

- Για να βλέπω youtube πρεπει να κατεβάσω τιποτα flash player? έχω firmware 10b

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις εξής απορίες:

-Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει στο ιστορικό μονο τις κλήσεις?καποια ρύθμιση που να λέω τι θέλω να καταγράγεται?

-Εχω κλειστό το κινητο, το ανοιγω την επόμενη μέρα και έχω νεο μηνυμα. Στις πληροφορίες μηνύματος λεει την ώρα που το πήρα αν δεν κάνω λαθος, την ώρα που μου το έστειλαν που μπορώ να το δω?

- Για να βλέπω youtube πρεπει να κατεβάσω τιποτα flash player? έχω firmware 10b

1. Όλα καταγράφονται. Απλά για να εμφανιστούν μόνο οι κλήσεις, πατάς στο πράσινο κουμπί αφής και μετά επιλέγεις "Όλο το ιστορικό" και διαλέγεις τι θες (κλήσεις, μηνύματα κ.α)

 

2. Με το νέο λογισμικό (v10_c greek unbranded) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόλις ανοίγω το κινητό μου λέει τι ώρα το έστειλαν, όχι τι ώρα το πήρα.

 

3. Η έλλειψη youtube οφείλεται στο λογισμικό. Το κινητό έχει απο μόνο του flash player. Απλά, για να δείς βίντεο απο το wifi πρέπει να βάλεις νεότερο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες νεο λειτουργικό εννοείς firmware? η πρέπει να κατεβάσω νέο flash?

Τώρα για το firmware να βαλω καινουργιο θα το σκεφτώ γιατι δεν έχω καποιο πρόβλημα και δεν ξέρω κατά πόσο ειναι το ίδιο σταθερο με αυτο που έχω.Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες νεο λειτουργικό εννοείς firmware? η πρέπει να κατεβάσω νέο flash?

Τώρα για το firmware να βαλω καινουργιο θα το σκεφτώ γιατι δεν έχω καποιο πρόβλημα και δεν ξέρω κατά πόσο ειναι το ίδιο σταθερο με αυτο που έχω.Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου

Εννοώ firmware. Νέο flash δεν μπορείς να βάλεις. Είναι κομμάτι του firmware και αναβαθμίζεται οταν αναβαθμίζεται αυτό. Αν είσαι οκ με τα προβλήματα, περίμενε μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου που θα έρθει η νέα "φουρνιά" firmware!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα,το εβαλα σε μαζικη αποθηκευση αλλα δεν καταγερα κ τιποτα!!!!!!!!

μαλον κανω κατι λα8ος.

τα παιχνιδια που κατεβασα ειναι σε zip.εκανα extract toys φακελους αλλα δεν ξερω πως να τα βαλω στο κινητο!

εαν δεν σας κανει κοπο μπορει να μου πει καποιος βημα-βημα τι να κανω?

απο το κατεβασμα του game,σε τι μορφη ειναι ,πως το κανω και τι αποθηκευω και που!!!!!!!!!

εαν καποιος εχει το χρονο ας μου πει!!!!!!!!!!!

 

ευχαριστω¨))

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα,το εβαλα σε μαζικη αποθηκευση αλλα δεν καταγερα κ τιποτα!!!!!!!!

μαλον κανω κατι λα8ος.

τα παιχνιδια που κατεβασα ειναι σε zip.εκανα extract toys φακελους αλλα δεν ξερω πως να τα βαλω στο κινητο!

εαν δεν σας κανει κοπο μπορει να μου πει καποιος βημα-βημα τι να κανω?

απο το κατεβασμα του game,σε τι μορφη ειναι ,πως το κανω και τι αποθηκευω και που!!!!!!!!!

εαν καποιος εχει το χρονο ας μου πει!!!!!!!!!!!

 

ευχαριστω¨))

 

είσαι σίγουρος πως είναι .zip? μήπως είναι jar ή jad?

 

γενικά ενα παιχνίδι java αποτελείτε απο ενα αρχείο jar και ενα jad ή μόνο το jar.. τα περνάς στο "άλλα" και απο το κινητό πας εκει και κάνεις εγκατάσταση..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

απλά δε λειτουργεί αν μεταδίδει πχ στους 97.1 το κινητό, κενή συχνότητα και με το ραδιόφωνο πατήσεις αναζήτηση. Το περνάει. Σε κανονικό ραδιόφωνο παίζει κανονικά. Δεν γνωρίζω αν έτσι γίνεται γενικά με τα fm transm.

 

 

Δοκίμασε να βάλεις τα ακουστικά στο κινητό. Κάποιοι φίλοι εδώ, είπαν ότι η συγκεκριμένη λειτουργεία δούλεψε σωστά όταν βάλανε ακουστικά στο κινητό. Ίσως να τα δουλεύει σαν κεραία. Για δοκίμασέ το.

 

είσαι σίγουρος πως είναι .zip? μήπως είναι jar ή jad?

 

γενικά ενα παιχνίδι java αποτελείτε απο ενα αρχείο jar και ενα jad ή μόνο το jar.. τα περνάς στο "άλλα" και απο το κινητό πας εκει και κάνεις εγκατάσταση..

 

Σε μια περίπτωση μου έτυχε αρχείο .jar.zip Όπως ακριβώς το βλέπετε. Εκεί απλά έσβησα την δεύτερη κατάληξη (.zip) και μετά έκανα κανονικά την εγκατάσταση του αρχείου σαν .jar

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όπως είδα σήμερα, το Appstore επεκτάθηκε στη Ρωσία, Καζακστάν κλπ κλπ..:p:wacko:
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όπως είδα σήμερα, το Appstore επεκτάθηκε στη Ρωσία, Καζακστάν κλπ κλπ..:p:wacko:

Ναί έλεος! Σε κάτι ο,τι νά'ναι χώρες, λές και οι κούρδοι και οι τσετσένοι έχουν Arena ή κανένα high-end lg κινητό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!εχω το αρενα κ ο ξαδελφος μου το σουπερ iphone16g που δεν εχει καλη καμερα,δεν εχει ρυθμισεις η καμερα κ το βιντεο,φλας!τα μπλουτουθ ειναι μονο για τα αξεσουαρ,δεν περνει ηχο κλειση,μυνηματων!δεν εχει 3G KAMERA μπροστα..ειναι το ιδιο σχεδον σε ταχυτητα.... κι αλλα πολλα!ο φιλος μου εχει το crystal πολυ πιο καλλιτερο!το iphone ειναι καλο στην μπαταρια κ στο οτι υπαρχουν κι 2/3 προγραματακια παραπανω για αυτο1στην ουσια πεταμενα λεφτα τα600ευρο!!ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος με το αρενα κι πολυ υπεροχα βιντεο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimdem συγχαρητήρια για την βοήθεια που μας έχεις δώσει με το lg καθώς και σε όλα τα παιδιά που το σκαλίζουν και ψάχνουν.

Η σελίδα σου είναι πολύ κατατοπιστική – έχω κατεβάσει πολλά πράγματα.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το gps – κάνω ακριβώς όπως τα γράφεις και φτάνω εκεί που θέλει το αρχείο jad εγκατάσταση, το θέμα είναι ότι μου λέει (αποτυχία ελέγχου ταυτότητας) και από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι να κάνω.

Εάν δεν σου είναι κόπος πες μου πως θα το διορθώσω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

απλά δε λειτουργεί αν μεταδίδει πχ στους 97.1 το κινητό, κενή συχνότητα και με το ραδιόφωνο πατήσεις αναζήτηση. Το περνάει. Σε κανονικό ραδιόφωνο παίζει κανονικά. Δεν γνωρίζω αν έτσι γίνεται γενικά με τα fm transm.

Πρώτα θα βρεις μια άδεια συχνότητα στο ραδιόφωνο (όχι του κινητού, το εξωτερικό ραδιόφωνο) μετά θα βάλεις τη συχνότητα αυτή στο FMTransmitter, θα πατήσεις "μετάδοση" και θα βάλεις μπρος το media player.

Δεν χρειάζεται να βάλεις τα ακουστικά στο κινητό όπως λέει ο fanatikos.

Το κινητό να το έχεις δίπλα στο ραδιόφωνο. Σχεδόν κολλημένο.

Στην Αθήνα είναι δύσκολο να βρεις άδεια συχνότητα στα FM. Εγώ στην Παλλήνη βρήκα άδεια την 87,5

Στην Επαρχία είναι πολύ εύκολο.

Εννοείται πως για να παίξει στερεοφωνικά πρέπει το εξωτερικό ραδιόφωνο να παίζει stereo.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimdem συγχαρητήρια για την βοήθεια που μας έχεις δώσει με το lg καθώς και σε όλα τα παιδιά που το σκαλίζουν και ψάχνουν.

Η σελίδα σου είναι πολύ κατατοπιστική – έχω κατεβάσει πολλά πράγματα.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα με το gps – κάνω ακριβώς όπως τα γράφεις και φτάνω εκεί που θέλει το αρχείο jad εγκατάσταση, το θέμα είναι ότι μου λέει (αποτυχία ελέγχου ταυτότητας) και από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι να κάνω.

Εάν δεν σου είναι κόπος πες μου πως θα το διορθώσω αυτό.

 

Έχεις μήπως κινητό branded, δηλαδή vodafone/cosmote;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητό είναι με σύνδεση vodafon και έχει και σύνδεση internet vodafon.

 

Έχει αναφερθεί και από άλλο παιδί το ίδιο πρόβλημα με σένα και αυτός έχει voda.Κατά 99% φταίει που είναι branded.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι ότι έχω δυο lg arena το δεύτερο είναι από την εργασία μου αλλά δυστυχώς και αυτό vodafon είναι.

Δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα gps που να δουλεύει σε τέτοια κινητά ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...