Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον επεσες σε ελλατωματικο....λογικα θα στο αντικαταστησουν...ας ελπισουμε να μην εχει φαει κανα συρματακι το lg μεσα κ να ειναι μονο το καλωδιο....καλη τυχη φιλε μου..

 

μαλλον επεσες σε ελλατωματικο....λογικα θα στο αντικαταστησουν...ας ελπισουμε να μην εχει φαει κανα συρματακι το lg μεσα κ να ειναι μονο το καλωδιο....καλη τυχη φιλε μου..

 

απο την wind μου ειπαν οτι αν κατι στραβωσει μεσα σε 8 εργασιμες ,απαιτεις πληρη αντικατασταση και οχι επισκευη..!!

 

thanks για το support παιδια

Νομιζω οτι απο το καλωδιο στραβωσαν τα ελασματακια και δεν θα ελεγα

οτι το κακομεταχειριστηκα. Θα δειξει. Μολις εχω νεα θα ενημερωσω το φορουμ

 

Ασε που ερχομαι απο 2 αντικαταστασεισ για ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ 5800 μεχρι που αγανακτησα και πηρα αλλη συσκευη

Ο Γκαντεμης!

 

Εν τω μεταξυ το νεο που ανακαλυψατε για το music player μου αρεσει οποτε οταν με το καλο το εχω το κινητο θα βαλω αυτη την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα κ εμεις μη νομιζεις δεν ειμαστε σχετικοι...ψαχνοντας μαθαμε...!!:lol:

σου εγγυωμαι οτι το fm trans θα το ξαναδεις παντως...μη μου αγχωνεσαι μεγαλος ανθρωπος κ παθεις τπτ....χαχαχαχχαχα

θα προσπαθησω να κανω τον οδηγο οσο πιο φιλικο γινεται στο μεσο χρηστη

 

σε ευχαριστω προκαταβολικα.!!:D

αν ερθεις ποτε προς την Ναξο,θα κερασω..!!:lol:

πρεπει να φυγω προς το παρον γιατι με φωναζουν τα γυναικοπαιδα...

θα περιμενω εναγωνιως να ξαναβαλω το τρανσμιτερ γιατι μου ηταν πολυ χρησιμο μεσα στο αμαξι...ακουω αυτα που θελω,χωρις σι-ντια κ.λ.π. μεσω κινητου αλλα με ενταση αυτοκινητου...

και παλι ευχαριστω.!!:)

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση....αφου εχουνε βγει αναβαθμισεις του firmaware....δεν μπορω να καταλάβω...δεν υπάρχει επίσημο προγραμμα της lg που να κανει αναβάθμιση;;;;γιατι μιλατε ολοι για flashαρισματα;;;;;

 

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..!!!

μαλλον θα χασεις...!!!:blink:

ακου τον παθοντα...

στην τελικη ρε παιδια λιγων μηνων τηλεφωνο τι αναβαθμιση να θελει..???

σαν να βαφεις καινουργιο αμαξι ειναι....:wacko:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω προκαταβολικα.!!:D

αν ερθεις ποτε προς την Ναξο,θα κερασω..!!:lol:

πρεπει να φυγω προς το παρον γιατι με φωναζουν τα γυναικοπαιδα...

θα περιμενω εναγωνιως να ξαναβαλω το τρανσμιτερ γιατι μου ηταν πολυ χρησιμο μεσα στο αμαξι...ακουω αυτα που θελω,χωρις σι-ντια κ.λ.π. μεσω κινητου αλλα με ενταση αυτοκινητου...

και παλι ευχαριστω.!!:)

 

κοιτα...επειδη εχω σπιτι στις Εγγαρες κ θα ερθω το καλοκαιρι...περιμενω κερασμα...!!! χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση....αφου εχουνε βγει αναβαθμισεις του firmaware....δεν μπορω να καταλάβω...δεν υπάρχει επίσημο προγραμμα της lg που να κανει αναβάθμιση;;;;γιατι μιλατε ολοι για flashαρισματα;;;;;

 

γιατι οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε vl συσκευη...κ αμα δε βγει νεα αναβαθμιση για vl συσκευες...δε δουλευουν οι αναβαθμισεις που βγαζει η lg...οταν εισαι unbranded μπορεις να το κανεις...αλλα δε ξερεις κιολας τι θα σου βαλει...οποτε πας κ το κανεις μονος σου κ εισαι ησυχος..!!

ελπιζω να σε καλυψα...!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...επειδη εχω σπιτι στις Εγγαρες κ θα ερθω το καλοκαιρι...περιμενω κερασμα...!!! χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

 

τωρα πλακα μου κανεις..???:wacko:.. ελα pm..λιγο πως λεγεσαι.??:blink:

θα σε παω οπου θες.!!

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει , τελειως ξαφνικα κ ενω δουλευε κανονικα, το προγραμματακι της lg , b2csetupp, δε λειτουργει..βγαζει program stopped working..:D
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το βγαλεις κ να το ξαναβαλεις????

τα vista φταινε για ολα...οπως ο ΟΤΕ....χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

CheckPCSyncPrograms Start*****

21:00:45 : PCSyncPrograms Not Found

21:00:46 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:00:46 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:00:46 : ****************CheckAndDownload********************

21:00:46 : ******Extract Start V10M_02.cab*****

21:00:46 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

21:00:46 : ExtractInfo Error(0)

21:00:46 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:00:46 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:00:47 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

21:00:47 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:00:47 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:00:47 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

21:00:47 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

 

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

thanks για το support παιδια

Νομιζω οτι απο το καλωδιο στραβωσαν τα ελασματακια και δεν θα ελεγα

οτι το κακομεταχειριστηκα. Θα δειξει. Μολις εχω νεα θα ενημερωσω το φορουμ

 

Ασε που ερχομαι απο 2 αντικαταστασεισ για ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ 5800 μεχρι που αγανακτησα και πηρα αλλη συσκευη

Ο Γκαντεμης!

 

Εν τω μεταξυ το νεο που ανακαλυψατε για το music player μου αρεσει οποτε οταν με το καλο το εχω το κινητο θα βαλω αυτη την εκδοση

 

αμα εχει χαλασει ΜΟΝΟ το καλωδιο κ εισαι απο αθηνα να βρεθουμε να σου δωσω το δικο μου...εχω αλλο ενα απο το ks20 οποτε θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το βγαλεις κ να το ξαναβαλεις????

τα vista φταινε για ολα...οπως ο ΟΤΕ....χαχαχαχαχαχαχα

 

Μωρε μια χαρα ηταν με τα vista, δε μπορω να δω καν διαθεσιμες αναβαθμισεις τωρα..κ το εχω ασχημα το φλασαρισμα, μολις φλασαρα το ρενουαρ μου στην 14beta2 , συνολικα εχει φλασαριστει 20 φορες περιπου :D:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

γιατι οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε vl συσκευη...κ αμα δε βγει νεα αναβαθμιση για vl συσκευες...δε δουλευουν οι αναβαθμισεις που βγαζει η lg...οταν εισαι unbranded μπορεις να το κανεις...αλλα δε ξερεις κιολας τι θα σου βαλει...οποτε πας κ το κανεις μονος σου κ εισαι ησυχος..!!

ελπιζω να σε καλυψα...!! :lol:

 

εγω ρωταω αν υπαρχει προγραμμα...οχι να παω στην lg....να το κανω με καποιο ειδος update....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

αμα εχει χαλασει ΜΟΝΟ το καλωδιο κ εισαι απο αθηνα να βρεθουμε να σου δωσω το δικο μου...εχω αλλο ενα απο το ks20 οποτε θα εισαι οκ

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακο!

Μενω Καστορια και το παρεδωσα ηδη. θα αναμενω νεοτερα και θα ενημερωσω και εσας

Link to comment
Share on other sites

21:22:32 : [C:\LGMobileUpgrade] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:22:32 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\LGMobileUpgrade

21:22:32 : Start Date : 2009-05-28 21:22:32

21:22:32 : 3GQCT_SMART_Normal upgrade.

21:22:32 : *****CheckOS Start********

21:22:32 : Microsoft_Windows_XP_Professional_

21:22:32 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:22:33 : PCSyncPrograms Not Found

21:22:33 : SetEmerModeAT()

21:22:33 : _IsConnectedPhone Call

21:22:41 : _IsConnectedPhone(1)

21:22:49 : ***** Port => 3

21:22:49 : Checking the connection with the cell phone...

21:22:49 : dwWaitResetTime(40000 ms)

21:22:50 : Phone Mode(2)

21:22:50 : *****GetPhoneType Start*****

21:23:29 : Phone Type : INF

21:23:29 : *****GetPhoneBinaryVersion Start*****

21:23:34 : Phone Bin Version : V10I_00

21:23:34 : *****Get ESN / IMEI / MEID Start*****

21:23:39 : ESN/IMEI/MEID : 352154030453632

21:23:39 : *****GetPhoneNumber Start*****

21:23:44 : Phone Number : 35215403045363200

21:23:45 : ÀÎÁõ °Ë»ç ÆĶó¸ÞŸ - ESN_IMEI : 352154030453632, Model :

21:23:45 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:23:45 : PCSyncPrograms Not Found

21:23:46 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:23:46 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:23:46 : ****************CheckAndDownload********************

21:23:46 : ******Extract Start v10M_02.cab*****

21:23:46 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

21:23:46 : ExtractInfo Error(0)

21:23:46 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:23:46 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:23:47 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

21:23:47 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:23:47 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:23:47 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

21:23:47 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

 

αν μπορει να με βοηθησει καποιος????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια....την πατησα και μεσω pc suite μου εκανε το κινητο αναβαθμιση...μου περασε την v10m...ευτυχως δεν χαθηκε τιποτα αλλα εχω το εξης προβλημα...

Οταν καποιος με καλει αν δεν τον εχω αποθηκευμενο με την προθεση +30 μπροστα δεν μου βγαζει πλεον αναγνωριση ενω πριν δεν ειχα κανενα προβλημα....

Ξερει κανεις καποιο τροπο να λυθει το προβλημα...να μην μπαινω τωρα στο outlook και καθομαι και αλλαζω ολες αυτες τις επαφες...

Παρατηρησε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα?

Το ειδα και στα μηνυματα...σε κανενα πλεον που ηταν αποθηκευμενο δεν εχει βγαλει αναγνωριση...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι καλο ''πραμα''..:D

εχει πολυ καλη αφη, ζωντανα χρωματα και πολλα καλουδια.

το μονο μειονεκτημα που του βρηκα ειναι ο ηχος..

ειχα το w910 i της sony-ericson και η ποιοτητα του ηχου σε συνδιασμο με την ενταση ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.!!

το arena παιζει στο μισο της εντασης και οχι πολυ ποιοτικα ..οπωτε αν θελετε να ακουτε ποιοτικη μουσικη... :O ξεχαστε το..

 

Το Arena για μένα είναι το καλύτερο κινητό για ποιοτική μουσική όπως λες. Το Dolby είναι απίστευτο και από τα ακουστικά δίνει ρέστα! :D

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

όντως,που κόλλησες?

εμένα κολλούσε επειδή δεν είχα κάνει install ,drivers απο το flashusb.

τώρα έβαλα κι εγώ την τελευταία έκδοση που πρότεινε ο φίλος destiny κ παρατηρώ εκτός των άλλων,βελτίωση κ στις φώτο που τραβάει.

 

Eμενα παει να ξεκινησει την αναβαθμιση και σταματαει στο reset του τηλεφωνου.Μετα το reset δεν συνεχιζει οτι και αν εχω κανει.Μου λεει error code 2 και οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας του τηλεφωνου με το pc....Tι να πω ρε παιδια ενα n95 που ειχα απο αγγλια το εκανα debrand και το ξεκλειδωσα για πλακα.Με αυτο εχω φαει 2 μεροκαματα να παιδευομαι και τιποτα.:blink:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παει να ξεκινησει την αναβαθμιση και σταματαει στο reset του τηλεφωνου.Μετα το reset δεν συνεχιζει οτι και αν εχω κανει.Μου λεει error code 2 και οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας του τηλεφωνου με το pc....Tι να πω ρε παιδια ενα n95 που ειχα απο αγγλια το εκανα debrand και το ξεκλειδωσα για πλακα.Με αυτο εχω φαει 2 μεροκαματα να παιδευομαι και τιποτα.:blink:

 

 

εμενα εκει που κανει reset κλεινει το τηλεφωνο ξαναανοιγει ζηταει πιν...

αλλα δεν ξαναβρισκει το ps suite οποτε βγαζω και ξαναβαζω το καλωδιο και ξεκιναει απο την αρχη...και τα ιδια και τα ιδια..????

 

λογικα πρεπει να αναβαθμισεις το usb καλωδιο...

τι σημαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το Arena για μένα είναι το καλύτερο κινητό για ποιοτική μουσική όπως λες. Το Dolby είναι απίστευτο και από τα ακουστικά δίνει ρέστα! :D

 

φιλε μου το w910 ομολογω οτι ηταν περισσοτερο mp3 player παρα κινητο...(οχι οτι ειχα προβλημα)..το αρενα ειναι ΠΟΛΥ ΣΙΓΑΝΟ..!! μπροστα του..:(

αν μπορουσες να κανεις συγκριση θα το διαπιστωνες...

εχω βαλει το "δυνατο" προφιλ και τρομαζω να ακουσω τις εισερχομενες...

οταν κτυπαει το ericson της γυναικας μου..(της το εδωσα):D...χαλαει ο κοσμος....(και μου την λεει κι απο πανω...):X

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παει να ξεκινησει την αναβαθμιση και σταματαει στο reset του τηλεφωνου.Μετα το reset δεν συνεχιζει οτι και αν εχω κανει.Μου λεει error code 2 και οτι υπαρχει προβλημα επικοινωνιας του τηλεφωνου με το pc....Tι να πω ρε παιδια ενα n95 που ειχα απο αγγλια το εκανα debrand και το ξεκλειδωσα για πλακα.Με αυτο εχω φαει 2 μεροκαματα να παιδευομαι και τιποτα.:blink:

 

οταν κανει reset κ κολλαει η διαδικασια....βγαζεις το κινητο...βγαζεις μπαταρια...ανοιγεις ξανα το κινητο βαζεις pin κ μετα σε λειτουργια pc suite...κ ΜΕΤΑ απο ολα αυτα πατας το retry κ προχωραει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια....την πατησα και μεσω pc suite μου εκανε το κινητο αναβαθμιση...μου περασε την v10m...ευτυχως δεν χαθηκε τιποτα αλλα εχω το εξης προβλημα...

Οταν καποιος με καλει αν δεν τον εχω αποθηκευμενο με την προθεση +30 μπροστα δεν μου βγαζει πλεον αναγνωριση ενω πριν δεν ειχα κανενα προβλημα....

Ξερει κανεις καποιο τροπο να λυθει το προβλημα...να μην μπαινω τωρα στο outlook και καθομαι και αλλαζω ολες αυτες τις επαφες...

Παρατηρησε κανεις αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα?

Το ειδα και στα μηνυματα...σε κανενα πλεον που ηταν αποθηκευμενο δεν εχει βγαλει αναγνωριση...

 

ειμαι στην ιδια εκδοση αλλα το εχω φλασαρει...δε μου εκανε το προβλημα που λες...

τις επαφες τις περασες με το backup? εκανες soft reset κ να τις ξαναπερασεις απο backup?

Link to comment
Share on other sites

οταν κανει reset κ κολλαει η διαδικασια....βγαζεις το κινητο...βγαζεις μπαταρια...ανοιγεις ξανα το κινητο βαζεις pin κ μετα σε λειτουργια pc suite...κ ΜΕΤΑ απο ολα αυτα πατας το retry κ προχωραει κανονικα

 

Το εκανα εβγαλα to usb εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα και το συνδεσα παλι με το pc ανοιξα το κινητο ξανα και τιποτα ....δοκιμασα και να το ανοιξω χωρις να βαλω τη μπαταρια αλλα παλι δε συνεχισε.Δε ξερω τι να πω.:wacko:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...