Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω πως έχει σχέση η εγκατάσταση του Modo με το πρόβλημα του O_O.

Και εγώ που παράλειψα αυτό το βήμα (όπως και άλλα άτομα) και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο O_O[/member] δεν μπορει να ενεργοποιησει με τιποτα το patche του Installserver μεσα απο το ROMPatcher. Mετα απο την αναβαθμιση στην v21.0.025 δεν μπορουσαμε να ενεργοποιησουμε και εμεις τον Installserver και επρεπε να αντικαταστησουμε το patche του Installserver με ενα αλλο συμβατο με την v21.0.025. Πιστευω οτι το προβλημα ξεκιναει απο εκει. Οταν μας πει το firmware της συσκευης του θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα.

 

Το Modo ειναι ενας διαχ. αρχειων που ειναι ενσωματωμενος μεσα στο HelloOX οπως και το ROMPatcher. Σιγουρα και δεν εχει καμια σχεση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Γιάννη, το ξέρω γι αυτό λέω και εγώ πως δεν έχει σχέση η ενεργοποίηση του installserver με το προαιρετικό βήμα κατά τη διαδικασία του HelloOX...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν και offtopic...

Αν κάνεις μέσω FOTA δεν χάνεις τα ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε O_O, επειδή χθες, μετά την αναβάθμιση της συσκευής μου στην έκδοση 21, πέρασα την ταλαιπωρία που περιγράφεις στα προηγούμενα ποστ σου, σου προτείνω να περάσεις την έκδοση 21, να κάνεις φορματ και μετά, σε καθαρό τηλέφωνο να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας. Με το αρχειάκι του johnsour όλα λειτουργούν άψογα. :)
Link to comment
Share on other sites

Με το παρακάτω patch απενεργοποιούμε το κόκκινο LED κατά την φωτογράφιση κ την εγγραφή βίντεο. Το δοκίμασα μόλις τώρα στο δικό μου 5800 και λειτούργησε.

Σημείωση: Όταν το ενεργοποιήσετε κ θέλετε να βγάλετε φωτογραφία δεν θα λειτουργεί το φλας στην επιλογή "Αυτόματο" κ "Όχι κόκκινα μάτια". Αν το βάλετε στην επιλογή "Ενεργοποιημένο" τότε ανάβει μόνο το λευκό LED του φλας.

Στην εγγραφή βίντεο λειτουργεί κανονικά με ανοιχτό το λευκό LED.

Το ανέβασα εδώ.

Μην οργιάσουν οι παπαράτσι τώρα που ανοίγει ο καιρός!! :lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το παρακάτω patch απενεργοποιούμαι το κόκκινο LED κατά την φωτογράφιση κ την εγγραφή βίντεο. Το δοκίμασα μόλις τώρα στο δικό μου 5800 και λειτούργησε.

Σημείωση: Όταν το ενεργοποιήσετε κ θέλετε να βγάλετε φωτογραφία δεν θα λειτουργεί το φλας στην επιλογή "Αυτόματο" κ "Όχι κόκκινα μάτια". Αν το βάλετε στην επιλογή "Ενεργοποιημένο" τότε ανάβει μόνο το λευκό LED του φλας.

Στην εγγραφή βίντεο λειτουργεί κανονικά με ανοιχτό το λευκό LED.

Το ανέβασα εδώ.

Μην οργιάσουν οι παπαράτσι τώρα που ανοίγει ο καιρός!! :lol::lol:

 

Προφανώς το εγκαθιστούμε στο Patches.

Thanks Stendor.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει στον φάκελο Ε:\patches

 

Μια βοήθεια παιδιά

πώς το ενεργοποιώ;

το έχω βάλει στο Ε:\patches

Link to comment
Share on other sites

Thanks stendor.:)

Προστέθηκε στη πρώτη σελίδα!

 

-------------------

 

@ j_sigalas

Δες στη πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά

πώς το ενεργοποιώ;

το έχω βάλει στο Ε:\patches

Θα πας στο ROMPatcher και θα κάνεις apply το patchακι. Να υποθέσω ότι έχεις hackαρει την συσκευή σου με τον τρόπο που αναφέρεται στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος.

 

EDIT: Itchrist86 υπάρχει το ίδιο patch κ για το Ν85 να το ανεβάσω στο αντίστοιχο θέμα να μας πουν αν κειτουργεί ωστε να μπει κ στο θεμα του hack για 3rd edition κινητά?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνε το.

Αν λειτουργεί θα ανεβεί και εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και πατσακι για τον ηχο της καμερας δηλαδη να μην βγαζει ηχο.

εδω http://www.speedyshare.com/466583830.html

 

Mod sorry για την μη σωστη δημοσιευση.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο δικό μου με v21 κάνει apply το patchακι. Αν έχεις κάποιος την ν20 ας δοκιμάσει να μας πει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο δικό μου με v21 κάνει apply το patchακι. Αν έχεις κάποιος την ν20 ας δοκιμάσει να μας πει.

 

Παιδιά το είχα βρει και το ανέβασα sorry δεν ξερω για ποια έκδοση κάνει

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει το εκανες για να βοηθησεις :)

 

Kαλο ειναι πριν ανεβασουμε καποιο αρχειο να το δοκιμαζουμε :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια χαζη ερωτηση, λογο του οτι μολις hackαρισα και εγω το κινητο μου.

Εαν θελεις να το φερεις παλι στην αρχικη του κατασταση χωρις δηλαδη να ειναι hackarismeno, γινετε και πως?

Ευχαριστω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Kανεις απεγκατασταση το ROMPatcher και διαγραφεις τα Patche. Δεν υπαρχει λογος να το κανεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό το xxxxxx

 

Εχει δικιο ο Ακης υπαρχει και σαν εφαρμογη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Ακης υπαρχει και σαν εφαρμογη.

 

Ναι αλλά έτσι απενεργοποιούμε τους ήχους προειδοποίησης κ δεν θα ακούμε τους άλλους ήχους σωστά? Αν είναι έτσι το βάζουμε απλά στο αθόρυβο κ βγάζουμε φωτό. Το δοκίμασε κάνεις πως λειτουργεί?

 

EDIT: Τελικά το δοκίμασα στο δικό μου 5800 με την ν21 λειτουργεί αλλά απενεργοποιεί όλους τους ήχους προειδοποιήσεις κάτι το οποίο δεν με βολεύει. Αλλά στην ουσία το συγκεκριμένο αρχείο δεν προσφέρει κάτι διαφορετικό. Για να μην ακούγεται ο ήχος την ώρα της φωτογραφίας απλά απενεργοποιήστε τους ήχους προειδοποιήσεις. Κ αυτό κάνει δουλειά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα υπάρχει μόνο η εφαρμογή PyRestart που μπορεί να κάνει restart στο 5800.

Βρήκα όμως κάποιες οδηγίες από ένα γνωστό forum με τις οποίες έφτιαξα ένα patch και σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις restart πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο που κλείνει το κινητό, δηλ αντί να κλείσει το κινητό κάνει restart. Αν το πατήσετε μια φορά κ επιλέξετε σβήσιμο σβήνει κανονικά. Οι οδηγίες κ οι εντολές είναι από τα μέλη adidas και wadowice.

 

Ορίστε και το patch, Download

 

Το δοκίμασα στο δικό μου κ λειτουργεί κανονικά.

 

EDIT:Διόρθωσα το link με το σωστό αρχείο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται Κώστα στο δικό μου.

 

Αυτά που έχω στον φάκελο Patches είναι

 

ChangesSWIpolicyPath

Installserver FP2 v1.1

LED_on_foto 55800

open4all

Reset On Power Long Press 5800

 

Λες να επρρεάζεται απο κάποιο άλλο; Χλομό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...