Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

 

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 6303i αγορασμένο από το ebay. Η αγορά έγινε από Αυστρία. Παρατήρησα όμως ότι η συσκευή δεν έχει περασμένα τα ελληνικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστούν στην συσκευή; Και αν υπάρχει αυτός ο τρόπος μπορεί να γίνει από εμένα πχ με τον κατέβασμα κάποιας εφαρμογής ή πρέπει να πάει σε κάποιον εξειδικευμένο; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει κάτι που άκουσα. Ότι αν κατά την αναβάθμιση κάτι δεν πάει καλά πχ πέσει το ρεύμα εκεί την ώρα ή δεν κάτσει καλά η αναβάθμιση, υπάρχει πιθανότητα να μου μείνει η συσκευή στο χέρι χωρίς να υπάρχει δυνατότητα επαναφοράς, με αποτέλεσμα να χάσω μέχρι και την συσκευή και να μου είναι μετά άχρηστο το κινητό. Αληθεύει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστούν στην συσκευή; Και αν υπάρχει αυτός ο τρόπος μπορεί να γίνει από εμένα πχ με τον κατέβασμα κάποιας εφαρμογής ή πρέπει να πάει σε κάποιον εξειδικευμένο;

Ναι, δες εδω τη διαδικασια, διάβασε το τελευταίο post, είναι δικό μου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272&page=5

Αν πάλι δε θες το πας σε μαγαζί, σου παίρνει 10-15 ευρώ και σου τα περνάει..

υπάρχει πιθανότητα να μου μείνει η συσκευή στο χέρι χωρίς να υπάρχει δυνατότητα επαναφοράς, με αποτέλεσμα να χάσω μέχρι και την συσκευή και να μου είναι μετά άχρηστο το κινητό. Αληθεύει αυτό;

Ναι αληθεύει και θέλει προσοχή κατά τη διάρκεια,να μη πειράζεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Υπαρχει ακομη τροπος για προσθηκης γλωσσας? ολα τα εργαλεια απο οπου κατεβαζες firmware φαινεται να ειναι offline
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα στην ομάδα,

 

θα ήθελα βοήθεια για το NOKIA 6303i που αγόρασα ξανά -σε τιμή iphone...- για τον πατέρα μου, επειδή ήταν ό,τι καλύτερο είχε και είχε βολευτεί. Το πρόβλημα είναι πως δεν κοίταξα κι εγώ τις γλώσσες, με αποτέλεσμα να έχει καμιά δεκαριά μέσα, αλλά όχι ελληνικά. Το μόνο που κατάφερα ήταν να συγχρονίσω τις επαφές από το προηγούμενο μέσω PC Suite. Ωστόσο, ξέρω ότι θα διαγραφούν όλα άμα περάσω το ελληνικό μενού. Προσπάθησα, διαβάζοντας αποσπασματικές οδηγίες, μέσω Phoenix, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Τα windows 10 αναγνώριζαν το κινητό, αλλά ο Φοίνικας δεν έβλεπε τίποτα! Στο μεταξύ, με μπερδεύει το RM γιατί δεν βρίσκω αυτό το μοντέλο με την τιμή RM που έχει. Βρίσκω RM 638. Επίσης, και να το κατεβάσω δεν ξέρω και τι να το κάνω... :X

Όποιος έχει την υπομονή, ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

https://drive.google.com/open?id=1f981OmIBGXd9OxmaDT6t6b3N671qfcSX

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, βλέπω στο Nokia Suite ότι είναι RM-638. Άρα, λάθος αυτοκόλλητο... (;)

 

https://drive.google.com/open?id=1WFpaRTEeKub3iItPyjIH6kMCbbnrp5eM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...