Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θετικα:

-Καλη αναλυση οθονης 240x320 και 16 εκατομοιρια χρωματα

-Καλη καμερα την ημερα και καπως την νυχτα με ενσωματομενο διπλο φλας led και VGA βιντεο

-Φοβερη ποιοτητα κατασκευης, ειδικα το καλυμμα της μπαταριας ειναι μεταλλικο

-Πολυ καλη αυτονομια (1050mah μπαταρια)

-3.5mm υποδοχη για ακουστικα της αρεσκιας σου

-Πολυ καλο για συγγραφη μηνυματων, τα πληκτρα οταν τα πατας δν κανουν αυτο το εκνευριστικο τικ-τακ (καπως ετσι δλδ)

 

Αρνητικα:

-Ελλειψη υποστηριξης 3g και δευτερης καμερας για βιντεοκλησεις

-Ελλειψη ενος πληκτρου για την φωτογραφισγην στα πλαινα της συσκευης (οπως συνηθιζεται στα περισσοτερα κινητα)

-Το ηχειο του ειναι μετριο

 

Το πακετο περιλαμβανει: μανουαλ, καλωδιο usb, handsfree, καρτα μνημης 1gb, μπαταρια, φορτιστης ταξιδιου

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχει κανένας το κινητό σε ασημί ;

 

Ρώτησα σήμερα σε Γερμανό, Πλαίσιο & ΟΤΕ και το έχουν μόνο σε μαύρο (και δεν μπορούν να μου το παραγγείλουν) ...

Θα πήγαινα στην Nokia, αλλά έχω επιδότηση Cosmote και δεν ξέρω αν θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

στη κάρτα μνήμης του 1GB βρίσκεται προεγκατεστημένη η εφαρμογή Nokia Maps. Βέβαια, για την αξιοποίηση των δυνατοτήτων της τελευταίας είναι απαραίτητη η χρήση GPS. Καθώς το κινητό δεν διαθέτει εσωτερικό δορυφορικό δέκτη, η πρόσβαση σε location-based υπηρεσίες μπορεί να επιτευχθεί μόνο εφόσον γίνει χρήση... εξωτερικού GPS - πάντοτε με τη βοήθεια του Bluetooth.(Υποστήριξη υπηρεσιών GPRS και EDGE για την ασύρματη μεταφορά δεδομένων)????????????????Μπορει κανενας παρακαλω να μου εξηγησει τι θελει να πει ο ποιητης?ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

πηγα να ρωτησω σ'ενα καταστημα της vodafone που έχω και επιδοτηση και μου ειπαν οτι το κινητο εχει 167 ευρώ!!!!!έλεος!!!αν ειναι δυνατον!!!καλα 135 ευρώ δεν έχει??????????????????????????:mad:
Link to comment
Share on other sites

πηγα να ρωτησω σ'ενα καταστημα της vodafone που έχω και επιδοτηση και μου ειπαν οτι το κινητο εχει 167 ευρώ!!!!!έλεος!!!αν ειναι δυνατον!!!καλα 135 ευρώ δεν έχει??????????????????????????:mad:

 

155 εδω:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&product=1298569&keyword=6303

 

Εχεις δικιο νομιζω, το ειχα δει παλιοτερα και πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ από γερμανό που δε φημίζεται κ για τις χαμηλές του τιμές... πριν μισο μήνα το πήρα 140€

 

δες εδώ:

 http://www.skroutz.gr/s/71268/Nokia-6303-Classic.html?keyphrase=6303

Link to comment
Share on other sites

το μαυρο πηρες?τι λεει σαν χρωμα?μηπως φαινονται πολυ ασχημα οι δακτυλιες του?

 

ναι μαύρο.μια χαρά είναι δε φαίνεται τίποτα. τελικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. πολύ αξιόπιστο και εργονομικό μικρό για τη τσέπη και σε χαμηλή τιμή. τώρα που έμαθα να δουλεύω καλά και τη φωτογραφικη του, το μόνο λίγο που με χαλά είνια το χαμηλό σε ένταση ηχείο, πρέπει να βρεις, για το μήνυμα ειδικά, έναν δικό σου δυνατό ήχο και γίνεται δουλειά.

 

εγώ το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει ένα απλό κινητό με μια σοβαρή καμερούλα και κυρίως είναι όμορφο. σήμερα στη σχολή 2 κοπελίτσες μου κάνουν "μα τι κομψό κ γλυκό που είναι!!" κοίτα λέω που θα βγάλουμε κ γκόμενα με το κινητό :D :p

Link to comment
Share on other sites

μη το γελας καθολου...ποτε δεν ξερεις!!!:lol:ειμαι αναμεσα σε αυτο και το c702 της σονυ.....:happy:

 

εγώ πλέον δεν ξανασχολούμε με ερικσον. ξενέρωσα τρελά όταν πριν 2 χρόνια αγόρασα το w800i κ μέσα σε 1χρόνο εμφάνισε πρόβλημα με την επαφή του φορτιστή. "είναι σπαστικό να μην έχεις ρεύμα" :lol: και να έχεις σήμα!! χίλιες φορές το καρφί των νόκια. κ απ ότι είδα ακόμα διατηρεί το ίδιο βύσμα η ερικσον!

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πλαστικά (και τα πλήκτρα του) εκτός του καλύμματος της μπαταρίας που είναι μεταλλικό.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά είναι καλής ποιότητας, όχι τίποτε πλαστικούρα της πλάκας με τριξίματα κτλ και τα yes-no κουμπιά θυμίζουν λίγο γυαλί!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Το τηλέφωνο, παρόλο που είναι πλαστικό (πλην του καλύμματος της μπαταρίας), είναι ποιοτικότατο.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει λογος να ανυσηχω ,μηπως μετα απο πολυ χρηση χαλασουν τα κουμπια?μου βγει κανενα?ή εαν μου πεσει λιγο νερο μηπως φθαρουν και χαλασουν?δεν παιζει αυτο λετε?να το παρω?τι λετε?το λεω αυτο γιατι σαν κατοχος του 6300 ειμαι πολυ ευχαριστημενος και τα πληκτρα του ηταν ολα μεταλλικα!!!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει λογος να ανυσηχω ,μηπως μετα απο πολυ χρηση χαλασουν τα κουμπια?μου βγει κανενα?ή εαν μου πεσει λιγο νερο μηπως φθαρουν και χαλασουν?δεν παιζει αυτο λετε?να το παρω?τι λετε?το λεω αυτο γιατι σαν κατοχος του 6300 ειμαι πολυ ευχαριστημενος και τα πληκτρα του ηταν ολα μεταλλικα!!!!

 

είχα και το 6300, εκείνου τα πλήκτρα ήταν πιο ποιοτικά σίγουρα, αλλά δε νομίζω να έχεις πρόβλημα και με αυτά, είναι παρόμοια και μπορώ να πω του 6300 ήταν λίγο ανώτερα, αλλά πιο θορυβώδη. αλλά ας μη το παρατραβάμε νομίζω.... γενικά από ποιότητα κατασκευής είναι αψογο, μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

ο.κ σ΄ευχαριστώ φιλε μ'επεισες θα παω να το παραγγειλω(ελπιζω να μεινω πολυ ευχαριστημενος ,οπως και με το 6300 που εχω....)....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το nokia 6303 classic και εχω το εξης προβλημα :

 

Η ωρα των μηνυματων ειναι λαθος!!!

Π.Χ. Μου ερχεται μηνυμα στης 12 το μεσημερι , και στις λεπτομεριες του μηνυματος η ωρα που γραφει οτι ελαβα το μηνυμα ειναι 3 ωρες πριν....

Γιατι λετε να συμβαινει αυτο??? Εχω παει και στις ρυθμισεις ωρας αλλα τπτ...

Ειναι πολυ σπαστικο να μην ξερεις την πραγματικη ωρα που ελαβες το μηνυμα...

PLS HELP ME!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το nokia 6303 classic και εχω το εξης προβλημα :

 

Η ωρα των μηνυματων ειναι λαθος!!!

Π.Χ. Μου ερχεται μηνυμα στης 12 το μεσημερι , και στις λεπτομεριες του μηνυματος η ωρα που γραφει οτι ελαβα το μηνυμα ειναι 3 ωρες πριν....

Γιατι λετε να συμβαινει αυτο??? Εχω παει και στις ρυθμισεις ωρας αλλα τπτ...

Ειναι πολυ σπαστικο να μην ξερεις την πραγματικη ωρα που ελαβες το μηνυμα...

PLS HELP ME!!!!!!!! :D

 

Πρόσεξε να είναι σωστή η ζώνη ώρας (GMT +2) καθώς και ενεργοποιημένη η θερινή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφ αυτο ηταν τελικα το προμβλημα.... Αλλα εγω το εβαλα GMT +2 και 8ερινη ωρα +1 ειναι λα8ος????

 

Κι εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα στην αρχη ωσπου το εβαλα οπως εσυ δλδ GMT +2 και θερινη ωρα +1

 

Νομιζω ειναι οκ ετσι..:)

 

Ηθελα να πω επισης οτι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με την αυτονομια του...γιατι παρολο που εχει οθονη με 16 εκατ. χρωματα τα παει μια χαρα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασημι ή μαυρο να το χτυπησω?μηπως το μαυρο ειναι λιγο επιφοβο να ξεθωριασει λιγο και να φαινεται ασχημο ή να μην το φοβαμαι?ή να παμε σε σιγουρη λυση στο ασημι?μια που ειχα και το 6300 και ξερω απο πρώτο χερι?ποια ειναι η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να πω επισης οτι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με την αυτονομια του...γιατι παρολο που εχει οθονη με 16 εκατ. χρωματα τα παει μια χαρα..

 

όντως, με (5-10μηνύματα κ κανα 10λεπτο κλήσεις) τη μέρα, το φορτίζω 1 φορά στις 5-6 μέρες :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...