Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη στα μοντελα που διαλεγεις (cosmote) για να σου αποσταλουν οι ρυθμισεις συεκευων για mms/internet, το συγκεκριμενο δεν υπαρχει, μπορω να διαλεξω το 6300 ? Ειναι ιδιες ?

 

 

Εγώ απο Vodafone κατέβασα του 6300 γιατί ούτε εκεί υπάρχουν και όλα είναι μια χαρά, τουλάχιστον για τα MMS!

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα κι εγω χθες και φαινεται πολυ καλο!

 

Το σηματακι της μπαταριας επανω αριστερα, σε ολα τα βιντεο που εχω δει για το τηλεφωνο, ειναι πρασινο. Εμενα γιατι δειχνει ασπρο ??

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου άσπρο είναι. Και δεν αλλάζει με τα θέματα, απ' όσο είδα.

 

Σε γενικές γραμμές είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, γρήγορο και αξιόπιστο με καλύτερο σήμα από το C510 (όταν κατεβαίνω στο υπόγειο), αλλά με πιο αδύναμο ηχείο και μέτρια φωτογραφία. Για τα λεφτά του είναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο, γρήγορο και αξιόπιστο με καλύτερο σήμα από το C510 (όταν κατεβαίνω στο υπόγειο), αλλά με πιο αδύναμο ηχείο και μέτρια φωτογραφία. Για τα λεφτά του είναι vfm.

 

Μέτρια σε σχέση με το C510 εννοείς? από ότι κατάλαβα έχεις δει και τα δύο τι θα επέλεγες και γιατί; Πάντως στα λευτά δεν έχουν και μεγάλη διαφορά αυτή την στιγμή είναι ακριβότερο κατά 10€ περίπου το C510

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παρω κινητο γυρω στα 130 ευρω περιπου ποιο απο τα δυο?6303?

ή κ770?θελω να με κραταει η μπαταρια τουλαχιστον για 4-5 μερες.....?ποιο ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παρω κινητο γυρω στα 130 ευρω περιπου ποιο απο τα δυο?6303?

ή κ770?θελω να με κραταει η μπαταρια τουλαχιστον για 4-5 μερες.....?ποιο ειναι καλυτερο?

 

Αν θες την δικιά μου γνώμη από ότι έχω καταλάβει και δεν σε πειράζει τόσο η ποιότητα της φωτογραφίας αν και δεν ξέρω πια είναι η διαφορά ποιότητας μεταξύ 6303 και C510, το 6303 μπορείς να το βρεις μέχρι και 20€ φθηνότερα (από είδα η ηλεκτρονική Αθηνών το έχει 155€) από το 510 και περιέχει και μια καρτούλα μνήμης 1Gb σε αντίθεση με το 510 που δεν έχει ούτε αυτή (υπολόγιζε κανένα 10€ το κόστος της), το 6303 που δείχνει και πιο στιβαρό από την άλλη από θέμα μπαταρίας σε θεωρητική βάση το 510 δείχνει να υπερέχει σε αυτονομία χρόνου ομιλίας αλλά όπως ανέφερε ένας φίλος παραπάνω σε αντίστοιχες θέσεις διαπίστωσε καλύτερη ποιότητα σήματος σε σχέση με το 510.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι εκτός θέματος, να πω ότι έχω και τα δύο τηλέφωνα και συγκρίνοντάς τα:

 

Θέμα στιβαρότητας δεν τίθεται, αφού και τα δύο είναι πολύ καλά στον τομέα αυτό.

Η κάρτα βέβαια του 6303 είναι ένα ατού.

Η αυτονομία και των δύο επίσης είναι πολύ καλή.

 

Όποιο και να πάρετε, θα μείνετε ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 μήνα χρήσης, κάποιες πρώτες εντυπώσεις: πολύ καλή κατασκευή, εξαιρετική οθόνη ακόμη και σε μεσημεριανό ήλιο, καλή διάρκεια μπαταρίας ( 5 μέρες κατά μέσο όρο ), απλώς ικανοποιητική ποιότητας φωτογραφιών. Γενικά μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της.
Link to comment
Share on other sites

απ όλα τα ποστ που διάβασα, όλοι είστε λίγο διστακτικοί στο θέμα φώτο....

 

μπορεί κάποιος κάτοχος του να μας ανεβάσει σε πλήρη ανάλυση καμιά φώτο, πχ με καλό φωτισμό κ χωρίς ζούμ κ μία full zoom. έτσι να δούμε σε γενικές γρμμμές τι παίζει? δε το θέλω για φωτογραφική αλλά να τραβά μια αξιόλογη φώτο για κινητο. 1-2 αντιπροσωπευτικές!

Link to comment
Share on other sites

παντως τοσο καιρο που το χρησιμοποιω σαν δευτερο κινητο με μια what up που εχω και το δουλευω υπερβολικα πολυ εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως τοσο καιρο που το χρησιμοποιω σαν δευτερο κινητο με μια what up που εχω και το δουλευω υπερβολικα πολυ εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.

πολυ καλο κινητο με αψογη ποιοτητα και μπαταρια μονο προβλημα συχνες αποσυνδεσεις με car kit parrot kenwood

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κινητο με αψογη ποιοτητα και μπαταρια μονο προβλημα συχνες αποσυνδεσεις με car kit parrot kenwood

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αποσύνδεσης με carkit Nokia αλλά το μοναδικό του μείον παραμένει το υψηλό sar

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά...

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή μέσω USB με το πρόγραμμα NOKIA PC Suite για να κάνω μεταφορά φωτογραφιών και βίντεο από το τηλέφωνο στο PC αλλα το πρόγραμμα αυτό δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο....:wacko:

Ξέρει κάποιος φίλος τι μπορεί να συμβαίνει η αν κάνω κάτι λάθος???

Έχω τα Windows 7

Link to comment
Share on other sites

Μπορει με τα Windows 7 να υπαρχει προβλημα συμβατοτητας, καθως δεν ειναι ακομα ολοκληρωμενο λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μια ερωτηση που θα βρουμε παιχνιδια - προγραμματακια - θεματα για το εν λογο κινητο ;

 

http://www.zedge.net/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα πηγαινοντας στο σαιτ λεει οτι δεν εχει θεματα - παιχνιδια για αυτο το κινητο .

μην πως μπορω να χρησιμοποιησω τα θεματα και τα παιχνιδια καποιου αλλου κινητου που να ταιριαζει;

Link to comment
Share on other sites

Τις τράβηξα σούρουπο, όλα στο αυτόματο.

 

http://img402.imageshack.us/gal.php?g=0016b.jpg

 

μια χαρά αξιοπρεπείς τις βλέπω εγώ για κινητο. γιατί ακούστηκαν κ αντίθετες γνώμες εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα πηγαινοντας στο σαιτ λεει οτι δεν εχει θεματα - παιχνιδια για αυτο το κινητο .

μην πως μπορω να χρησιμοποιησω τα θεματα και τα παιχνιδια καποιου αλλου κινητου που να ταιριαζει;

 

Βάλε του 6600 slide. Κάνουνε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

τελικα εχτες πηρα το nokia 6303

μετα το 3230 δεν μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος βασικα απο το ηχειο του μου φαινεται χαμηλο τωρα δεν ξερω με καμια αναβαθμιση στο μελλον μην πως και φτιαξει τωρα απο καμερα σιγουρα ειναι καλυτερο απο το 3230

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

πιστευεται οτι εαν το αλλαξω με το 5310 η το c510 θα ειναι καλυτερα η τα ιδια

και κατι ακομα στην αφυπνιση γιατι οι ηχοι ειναι ποιο σιγανοι;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

πιστευεται οτι εαν το αλλαξω με το 5310 η το c510 θα ειναι καλυτερα η τα ιδια

και κατι ακομα στην αφυπνιση γιατι οι ηχοι ειναι ποιο σιγανοι;

 

ευχαριστω

 

Το C510 έχει πιο δυνατό ήχο, αλλά είναι πολύ αργό σε σχέση με το 6303. Οι φωτό επίσης είναι ελαφρώς κατώτερες. Δεν θα το άλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...