Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια αναλυτική παρουσίαση της συσκευής.

 

Nokia 6303 - you'll see it every day

 

http://mobilearsenal.com/dl/cnt/2009-05/45874/6303_2.jpg

 

http://mobilearsenal.com/review/nokia_6303_you_ll_see_it_every_day/introduction.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΟ sar ειναι υψηλο λογω του μεταλλου....ολα τα κινητα που ειναι κατασκευασμενα απο μεταλο εχουν υψηλο sar
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ sar ειναι υψηλο λογω του μεταλλου....ολα τα κινητα που ειναι κατασκευασμενα απο μεταλο εχουν υψηλο sar

 

Όχι βέβαια. Βλέπε Nokia 6300.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ sar ειναι υψηλο λογω του μεταλλου....ολα τα κινητα που ειναι κατασκευασμενα απο μεταλο εχουν υψηλο sar

 

που κολλαει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ sar ειναι υψηλο λογω του μεταλλου....ολα τα κινητα που ειναι κατασκευασμενα απο μεταλο εχουν υψηλο sar

To 8800 έχει 0,31 και είναι από μέταλο. Αρα δεν ισχύει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

2o τέστ μπαταρίας.

απο το απόγευμα του Σαββάτου έως το Βράδυ της Πέμπτης, οπότε το φόρτησα πρίν κλείσει.

1.30 ομιλια 24ωρο ανοιχτό με λίγη χρήση bluetooth, 10-15 λεπτά ραδιόφωνο, 2 φωτογραφίες και περίπου 10 μηνύματα.

Νομίζω είναι ικανοποιητικό.

 

3o τεστ μπαταρίας

απο το βράδυ της Πέμπτης έως σήμερα (πεμπτη) μεσημέρι με 24 ωρη λειτουργία και 58 λεπτά ομιλία. Περισσότερη χρήση bluetooth καθόλου ραδιόφωνο και περίπου 20 μηνύματα.

Πιστευω πως γίνεται όλο και καλύτερο.

 

 

 

Στη δημιουργία μηνύματος στο χώρο του κειμένου, με κρατημένη τη δίεση, στο μενού που βγάινει επιλέγουμε "με πρόβλεψη"

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάναμε μια βασική σύγκριση με το βασικο του ανταγωνιστή το Sony Ericsson C510 θα μπορούσε κάποιος να συνοψίσει τα πλεονεκτήματα και μειωνεκτήτα που έχουν τα δύο ανταγωνιστικά μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό σημείο για κάτι τέτοιο, είναι εδώ.

 

μα υπήρχε αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245522

και κλειδώθηκε!!! :confused:

 

Παιδια πηρε ενας φιλος μου το Nokia 3120(http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000371)και βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες! Ειναι δυνατον αυτο να βγαζει χειροτερες;

 

Τελείως υποκειμενικό είναι αυτό το θέμα επίσης είναι και σχετικό μιας και πρέπει να υπάρχει μέτρο σύγκρισης πχ για μένα το θέμα είναι σε σχέση με το C510 τι διάφορες έχει αν έχει στην ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν βγαζει σαν το C510 θα ειναι πολυ καλες! Απο κει και περα ειναι το θεμα ποια εταιρια προτιμαει ο καθενας για να διαλεξει και το αναλογο κινητο γιατι οι τιμες τους εχουν μικρη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν βγαζει σαν το C510 θα ειναι πολυ καλες! Απο κει και περα ειναι το θεμα ποια εταιρια προτιμαει ο καθενας για να διαλεξει και το αναλογο κινητο γιατι οι τιμες τους εχουν μικρη διαφορα.

 

Με τους τιμές που τρέχουν τώρα αν η ποιότητα των φωτογραφιών που βγάζουν είναι ίδιες για τα λεφτά (-10€ + microsd 1Gb) του είναι καλύτερο το 6303, αν όχι περιπλέκεται το πράγμα.

 

edit: συν ότι μου κάνει για πιο στιβαρό

Link to comment
Share on other sites

Για τη στιβαροτητα δεν ξερω, αλλα φαινεται πολυ καλη κατασκευη. Και το C510 δεν παει πισω ομως..το εχει ο πατερας μου και ειναι αρκετα στιβαρο! Εγω παντως μαλλον θα διαλεγα το νοκια γιατι μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα 2 κινητά και τις φώτο του 6303 δε τις άντεχα με τίποτα,το c510 πολύ καλύτερο και Ναι το 6303 έχει καλύτερη κατασκευή
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,για μένα και το ν82 δεν ήταν κατι το ιδιαίτερο και δε μου πολυάρεσε στο θέμα της φώτο οπότε ειμαι δύσκολος.Αλλά διαφορά μεταξύ c510 και 6303 υπάρχει,το 6303 χάνει όλες τις λεπτομέρειες απο τον πολύ θόρυβο και την υπερβολική συμπίεση των φωτογραφιών.Είναι σχεδόν ίδια η ποιότητα με το ν78 αλλά κάπως χειρότερη για μένα,μη πάρω όμως και κανένα στο λαιμό μου :lol:

Πέρα απο τη κάμερα βρήκα το τηλ πολύ καλό,μόνο το εξωτερικό ηχείο του θα ήθελα λιγο πιο δυνατό,το c510 έιναι καλύτερο και σε αυτό τον τομέα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,για μένα και το ν82 δεν ήταν κατι το ιδιαίτερο και δε μου πολυάρεσε στο θέμα της φώτο οπότε ειμαι δύσκολος.Αλλά διαφορά μεταξύ c510 και 6303 υπάρχει,το 6303 χάνει όλες τις λεπτομέρειες απο τον πολύ θόρυβο και την υπερβολική συμπίεση των φωτογραφιών.Είναι σχεδόν ίδια η ποιότητα με το ν78 αλλά κάπως χειρότερη για μένα,μη πάρω όμως και κανένα στο λαιμό μου :lol:

Πέρα απο τη κάμερα βρήκα το τηλ πολύ καλό,μόνο το εξωτερικό ηχείο του θα ήθελα λιγο πιο δυνατό,το c510 έιναι καλύτερο και σε αυτό τον τομέα

 

Δλδ αν βαθμολογούσες με άριστα πχ το 100 πόσο θα έβαζες στο ένα και στο άλλο κινητό; Τις φωτογραφίες τις είδες στο Pc η στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι το C510 ειναι cybershot, οποτε θεωρητικα τουλαχιστον ειναι λογικο να βγαζει καλυτερες φωτο. Το νοκια ειναι απλα ενα κινητο που..τα κανει ολα και συμφερει! ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πηρα και μεχρι τωρα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα την διαφημηση της cosmote να το παρουσιάζει σαν tough phone. Τι έχετε να πείτε πάνω σ αυτό? Θα αντικαταστισει το 5140 η θα μαζευω οθόνες και μπαταριες στα χωράφια. Κάμερες κτλ δεν με ενδιαφέρουν

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Οσο "tough" και να ειναι αυτο το κινητο δε νομιζω να κανει για..χωραφια!:lol: Αν θες κινητο που δεν μασαει και δεν σε νοιαζουν οι καμερες κλπ.δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=245868

Εγγυημενα ανθεκτικο..δοκιμασμενο απο εμενα(μου το εκαναν δωρο)!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στα μοντελα που διαλεγεις (cosmote) για να σου αποσταλουν οι ρυθμισεις συεκευων για mms/internet, το συγκεκριμενο δεν υπαρχει, μπορω να διαλεξω το 6300 ? Ειναι ιδιες ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...