Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα σήμερα από το vodefone.gr με επιδότηση αντικατάστασης συσκευής. Να δούμε πότε θα μου το στείλουν...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο κινητο εβγαλε η νοκια και με καλη μπαταρια απ'οτι φαινεται!:)

Ας κανει ενα review καποιος κατοχος να δουμε τι λεει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω είναι άξιο κινητό ιδίως σε αυτή τη τιμή γι αυτό το προτίμησα,πάντως μόνο σε μαύρο πρεπει να έχει έρθει Ελλάδα(οχι οτι με χαλάει,πάλι αυτό θα έπαιρνα)
Link to comment
Share on other sites

Τι review να κανει κανείς για 40άρι που πάνω κάτω τα ίδια είναι με τον προκάτοχο του και με έλλειψη πχ. το Wifi του 6300ί,σκοτεινότερη οθόνη και καμμία ουσιαστική βελτιώση σε τελική ανάλυση...?

Το είχα για 2 μέρες χωρίς να του κάνω χρήση ιδιαίτερη βέβαια αλλά διαπίστωσα αυτά που με ενόχλησαν τουλάχιστον,τώρα κάτι μικροπινελιές σε ότι αφορά την δομή του λογισμικού έγιναν-είναι ακόμα εύχρηστο το 40άρι-η κάμερα είναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα των 6500,6600 slide χωρίς καμμία μα καμμία διαφορά.Υποτίθεται πως η συσκευή με την σκοτεινή οθόνη είναι optimized για μεγάλους χρόνους αναμονής αλλά η μπαταρία του διαφωνεί αρκετά..;)

Τα java τα παίζει πιο γρήγορα,έχει ενσωματωμένες στο λογισμικό(χωρίς να μπορούν να διαγραφούν μια που αποτελούν αρχεία συστήματος) αρκετές εφαρμογές που χρειάζονται ενα καλό GPRS plan όπως Opera Mini,YouTube Mobile,Windows Messenger...κλπ.,κάποια παιχνίδια για fun, όπως το Bounce Tales....αυτά και πολλά έγραψα-τα 165 € που κοστίζει πάντως θεωρώ είναι αρκετά λογική τιμή,μην ξεχνάμε και το SAR 1,15;)

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο ακούγεται δυνατα;

 

Και έλεγα τι ξέχασα,λοιπόν το εξωτερικό ηχείο είναι διακριτικά δυνατό για 40άρι αλλά εκεί που με εξέπληξε είναι στην ένταση που διοχετεύει σε ακουστικά απλά 3,5mm πχ. SONY,πολύ δυνατά και ποιοτικά χωρίς παραμορφώσεις και τριξίματα(τα δικά του 3,5άρια ΔΕΝ είναι δυνατά).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη γενικα αξιζει σαν κινητο; Αν το ειχες μονο για 2 μερες δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για την μπαταρια. Δεν ξερω γιατι, μου αρεσε πολυ αυτη η συσκευη οπως την ειδα! Κομψο design, μικρο και φαινεται στιβαρο...
Link to comment
Share on other sites

Τι review να κανει κανείς για 40άρι που πάνω κάτω τα ίδια είναι με τον προκάτοχο του και με έλλειψη πχ. το Wifi του 6300ί,σκοτεινότερη οθόνη και καμμία ουσιαστική βελτιώση σε τελική ανάλυση...?

.....αυτά και πολλά έγραψα-τα 165 € που κοστίζει πάντως θεωρώ είναι αρκετά λογική τιμή,μην ξεχνάμε και το SAR 1,15;)

 

Για απλη χρηση καλο φαίνεται, το SAR του οντως πολυ μεγαλο....Πιο μεγαλο και απο του Ν82 που σκεφτομουν παλιοτερα να παρω.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι κολλανε στο sar! Ειτε ειναι 0,95 ειτε 1,15 ειτε 1,35 αμα κανεις καταχρηση του κινητου και το εχεις μονιμως κολλημενο στ'αυτι θα παθεις ζημια ουτως η αλλως. Και οποιος νοημων ανθρωπος χρησιμοποιει το κινητο για να μιλαει πολυ εχει ενα handsfree η bluetooth για να κανει τη δουλεια του. Διαβαστε και το εγχειριδιο μεσα στα κινητα που παιρνετε για να δειτε ποια ειναι η επιτρεπομενη ακτινοβολια. Κανενα κινητο δεν την υπερβαινει! Μην τρελλαινεστε λοιπον...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα την Τρίτη (αγορά απο Πλαισιο Μεταμόρφωσης) και οι εντυπώσεις μου, μέχρι τώρα είναι οι εξής:

1. Απο την Τετάρτη το πρωί η μπαταρία τελείωσε το Σαββατο το μεσημέρι με 1.31 ωρες ομιλίας.

2. Η κάμερα είναι αρκετά καλή σε χρώμα, αλλά όπως κάποιος ανέφερε έχει πολύ θόρυβο.

3. Ο ήχος είναι καλύτερος απο το 6300 και στο ηχείο και στα ακουστικά.

4. Πολυ πιο γρήγορο (σχεση με το 6300) στο άνοιγμα εφαργογών.

5. Εξυπνη επιβεβαιωση ΝΑΙ/ΟΧΙ με πληκτρο δεξια αριστερά.

 

Θα σας ενημερώσω για τα επομένα στοιχεία που θα δώ.

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα την Τρίτη (αγορά απο Πλαισιο Μεταμόρφωσης) και οι εντυπώσεις μου, μέχρι τώρα είναι οι εξής:

1. Απο την Τετάρτη το πρωί η μπαταρία τελείωσε το Σαββατο το μεσημέρι με 1.31 ωρες ομιλίας.

2. Η κάμερα είναι αρκετά καλή σε χρώμα, αλλά όπως κάποιος ανέφερε έχει πολύ θόρυβο.

3. Ο ήχος είναι καλύτερος απο το 6300 και στο ηχείο και στα ακουστικά.

4. Πολυ πιο γρήγορο (σχεση με το 6300) στο άνοιγμα εφαργογών.

5. Εξυπνη επιβεβαιωση ΝΑΙ/ΟΧΙ με πληκτρο δεξια αριστερά.

 

Θα σας ενημερώσω για τα επομένα στοιχεία που θα δώ.

 

1. όταν λες η φώτο έχει θόρυβο τι εννοείς???? μπορούμε να έχουμε ενα δείγμα?

2. από τριξίματα πλήκτρων κ του κερσορα 4διευθύνσεων τι λέει?

3. κατι σημαντικό για μένα: κλειδωμα πληκτρων με δικό μου κωδικο ασφαλείας έχει?

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται να χρησιμοποιείς τη κάμερα μη το πάρεις.Τριξίματα δεν έχει καθολου(σε μένα τουλάχιστον) και απο όσο ξέρω μπορείς να βάλεις δικό σου κωδικό για κλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

ε δε το παίρνω για φωτογραφική μηχανή φυσικά, αλλά να μπορω να τραβήξω κάτι στο δρόμο τυχαία... μια καλουτσικη φωτο

 

πες ότι είσαι παραλία χαλαρός κ παίζεις με καμια τουρίστρια, να μην βγάλεις μια αναμνηστικη φώτο για τα γεράματα να εχεις να θυμασαι? χεχε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε ενας φιλος μου το Nokia 3120(http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000371)και βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες! Ειναι δυνατον αυτο να βγαζει χειροτερες;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει review και λέει για τις φωτογραφίες...Δεν φαίνονται άσχημες..

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6303_classic-review-359p6.php

Link to comment
Share on other sites

1. όταν λες η φώτο έχει θόρυβο τι εννοείς???? μπορούμε να έχουμε ενα δείγμα?

2. από τριξίματα πλήκτρων κ του κερσορα 4διευθύνσεων τι λέει?

3. κατι σημαντικό για μένα: κλειδωμα πληκτρων με δικό μου κωδικο ασφαλείας έχει?

1.Θόρυβος είναι η φωτογραφική έννοια του κόκκου σε μία φωτογραφία. Δηλαδή ενώ τα Pixel είναι μικρά όταν ανεβαίνει η ευαισθησία του αισθητήρα, μοιάζουν να έιναι λίγο θολά και ακανόνιστα.

2. Τα πλήκτρα είναι τέλεια στην επαφή και με ελάχιστο θόρυβο.

3. Ναι έχει κωδικό κλειδώματος για το πληκτρολόγιο.

 

Δε μπορώ να παραθέσω φωτό γιατι δεν έχω link να την φορτώσω.

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

2o τέστ μπαταρίας.

απο το απόγευμα του Σαββάτου έως το Βράδυ της Πέμπτης, οπότε το φόρτησα πρίν κλείσει.

1.30 ομιλια 24ωρο ανοιχτό με λίγη χρήση bluetooth, 10-15 λεπτά ραδιόφωνο, 2 φωτογραφίες και περίπου 10 μηνύματα.

Νομίζω είναι ικανοποιητικό.

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Τελειο θα ελεγα εγω! Αναφερθηκε ομως οτι γινεται πολυ σκοτεινη η οθονη για να κραταει τοσο η μπαταρια.. ισχυει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...