Jump to content

Sony Ericsson C903


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , έχω το c903 σε άσπρο χρώμα με το "μωβ-μπλε-μαύρο" πληκτρολόγιο...Αλλάζει ανάλογα με την οπτική γωνία που έχεις. Πολύ συμπαθητικό κινητό με αρκετά καλή κάμερα για τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok Βρηκα λύση... τα έκανα copy τα mp3 μου με card reader και έτσι το κοροϊδεψα...Δεν ξερω τι έπαθε αλλά τώρα όλα οκ !:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gps του εβαλε κανεις?

αραγε το garmin xt μπαινει?

οχι δεν μπαινει! το AGPS δουλευει βοηθητικα με χρηση ιντερνετ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά αν βάλεις στη κάρτα μνήμης το destinator πχ δε θα λειτουργήσει?? παρόλο που έχει gps δέκτη???? ΜΑ ΤΙ ΚΟΥΦΟ!! το ξέρετε στα σίγουρα??? Και δηλ. τι?? Κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το gps πρέπει να χρεώνομαι στο internet???

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δηλαδή ρε παιδιά αν βάλεις στη κάρτα μνήμης το destinator πχ δε θα λειτουργήσει?? παρόλο που έχει gps δέκτη???? ΜΑ ΤΙ ΚΟΥΦΟ!! το ξέρετε στα σίγουρα??? Και δηλ. τι?? Κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το gps πρέπει να χρεώνομαι στο internet???

 

 

oh yes....

Προφανώς το λογισμικό του δε θα υποστηρίζει τα "κοινά" λογισμικά περί gps...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

oh yes....

Προφανώς το λογισμικό του δε θα υποστηρίζει τα "κοινά" λογισμικά περί gps...

 

Υπάρχει πρόγραμμα σε java που να κάνει τη δουλειά πλοήγησης???

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα σε java που να κάνει τη δουλειά πλοήγησης???

αν καταλαβα τι εννοεις..υπαρχει το google maps που κανει αυτη την δουλεια.

προγραμματα (garmin-destinator) δυστηχως δεν μπορεις να του βαλεις.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα τι εννοεις..υπαρχει το google maps που κανει αυτη την δουλεια.

προγραμματα (garmin-destinator) δυστηχως δεν μπορεις να του βαλεις.:cool:

 

 

Το google maps χρησιμοποιείται μόνο μέσω νετ. Αυτό θέλω να αποφύγω..Κάτι έχω ακούσει για wetravel κτλ αλλά δεν έχω κάποιες σαφείς απαντήσεις για να δω τι μπορώ να κάνω..Είναι πολύ χαζό να έχεις δέκτη gps και να μπορείς να το χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ μέσω internet:blink:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Το google maps χρησιμοποιείται μόνο μέσω νετ. Αυτό θέλω να αποφύγω..Κάτι έχω ακούσει για wetravel κτλ αλλά δεν έχω κάποιες σαφείς απαντήσεις για να δω τι μπορώ να κάνω..Είναι πολύ χαζό να έχεις δέκτη gps και να μπορείς να το χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ μέσω internet:blink:

Ο δεκτης που εχει το συγκεκριμενο κινητο θελει οπωσδηποτε χρηση ιντερνετ.δεν μπορεις να το αποφυγεις αυτο..με οτι και προγραμμα java να περασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο δεκτης που εχει το συγκεκριμενο κινητο θελει οπωσδηποτε χρηση ιντερνετ.δεν μπορεις να το αποφυγεις αυτο..με οτι και προγραμμα java να περασεις.

 

Μάλιστα.. Άχρηστο τελείως δηλ :mad:.. Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, να' στε καλά..

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το slider του τρίζει καθόλου;;

 

Το τρίξιμο είναι το λιγότερο, έχω τσεκάρει 8 συσκευές και το slider και των οκτώ είχε έντονο τζόγο και γενικά το πάνω μέρος χοροπηδάει και κουνιέται όταν πατάς τα πλήκτρα όπως συμβαίνει δυστυχώς με τα περισσότερα slider της SE (εξαιρούνται τα πιο πρόσφατα W995 και Aino όπου τα πράγματα φαίνονται αρκετά βελτιωμένα). Είναι θέμα τύχης το αν θα σου τύχει κάποιο με σφιχτό slider. Το C903 είναι γενικά μέτριο κατασκευαστικά με φτηνά στην όψη και στην αφή πλαστικά. Θα πρότεινα να το προσπεράσεις και να κοιτάξεις κάποιο άλλο μοντέλο όπως αυτά που αναφέρω παραπάνω.;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, θελω να ρωτισω και να μαθω σχετικα με το c903.Ειναι ι καμερα και ι οθονη του καλητερη του k850i? γιατι εχω το k850 και επιδι εχω επιδοτισι λεω να παρω το c903, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ακριβώς ίδιας ποιότητας με το K850, αλλά η κάμερα είναι χειρότερη σε απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Από SE στα 5 mpixels δεν υπάρχει!Η κάμερα του Κ850 χρησιμοποιήθηκε μόνο σ'αυτό!Όλα τα υπόλοιπα 5άρια χρησιμοποιούν χειρότερο module!

 

Αναγκαστικά,πας στα 8 mpixels και στο C905,αλλά και σε υψηλότερη του C903 τιμή.

Αλλά καλύτερο είναι να ανοίξεις καινούριο θέμα στους Διαξιφισμούς :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα. Πήρα το C903 πριν κανένα μήνα. Ο βασικός λόγος που το πήρα ήταν η 5άρα κάμερα.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όσον αφορά με την κάρτα μνήμης. Πολλές φορές δεν την "βλέπει" το κινητό και πρέπει να το κλείσω να ξανατοποθετήσω ξανά την κάρτα μνήμης και μόνο τότε την ξαναβλέπει. Τώρα τελευταία μου το κάνει συχνά. Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει; Μήπως το πρόβλημα επιλύεται με αναβάθμιση της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα. Πήρα το C903 πριν κανένα μήνα. Ο βασικός λόγος που το πήρα ήταν η 5άρα κάμερα.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όσον αφορά με την κάρτα μνήμης. Πολλές φορές δεν την "βλέπει" το κινητό και πρέπει να το κλείσω να ξανατοποθετήσω ξανά την κάρτα μνήμης και μόνο τότε την ξαναβλέπει. Τώρα τελευταία μου το κάνει συχνά. Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει; Μήπως το πρόβλημα επιλύεται με αναβάθμιση της συσκευής;

φορμαρε την καρτα μνημης.αμα ειναι παραπανω απο 2γιγα καν'την σε FAT32.

το προβλημα συνηθως ειναι απο την καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γειά χαρά παιδιά.

Ξέρετε κάτι για το Wayfinder Navigator ?

Είναι κάτι σαν το ΝΟΚΙΑ MAPS ?

Και να σας ρωτήσω κάτι. Τα se τι λειτουργικό σύστημα έχουν ?

Κοίταζα το c903 το οποίο έχει gps αλλά το λειτουργικό σύστημά του ποιό είναι ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Oχι το wayfinder δεν είναι σαν το nokia maps γιατί έχουν μια σημαντική διαφορά.

το Nokia maps έχει περασμένους τους χάρτες στην συσκευή ενώ το wayfinder αν θυμάμαι καλά τους κατεβάζει εκείνη την ώρα απο το ιντερνετ με οτι αυτό συνεπάγεται με τις χρεώσεις.

Το C903 φοράει την πλατφόρμα της SE την Α2. Είναι κλειστό λογισικό άρα δεν μπορείς να εκμεταλευτείς δωρεάν το gps.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Έχω ένα C903 στα χέρια μου, ωραίο, συμπαθητικό κλπ, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα:

 

Μια στο τόσο, πχ κάθε 2 μέρες, για κάποιο λόγο όταν απαντάω σε κλήση, ούτε ακούω, ούτε με ακούν, ενώ η κλήση έχει απαντηθεί και μετράει το χρονόμετρο.

Δεν έχει να κάνει με σήμα καθώς έχει τύχει σε διαφορετικά σημεία, και όλα με καλό σήμα.

Ακόμη, έχω δοκιμάσει και μεγάφωνο, και ακουστικό, και handsfree, και κάνει το ίδιο.

 

Το κινητό είναι 7 ημερών σήμερα-δλδ έχει συμβεί ήδη 3 φορές μέχρι τώρα αυτό.

Προφανώς το πάω πίσω να δω τί παίζει, αλλά μέχρι τότε, καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Έχω ένα C903 στα χέρια μου, ωραίο, συμπαθητικό κλπ, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα:

 

Μια στο τόσο, πχ κάθε 2 μέρες, για κάποιο λόγο όταν απαντάω σε κλήση, ούτε ακούω, ούτε με ακούν, ενώ η κλήση έχει απαντηθεί και μετράει το χρονόμετρο.

Δεν έχει να κάνει με σήμα καθώς έχει τύχει σε διαφορετικά σημεία, και όλα με καλό σήμα.

Ακόμη, έχω δοκιμάσει και μεγάφωνο, και ακουστικό, και handsfree, και κάνει το ίδιο.

 

Το κινητό είναι 7 ημερών σήμερα-δλδ έχει συμβεί ήδη 3 φορές μέχρι τώρα αυτό.

Προφανώς το πάω πίσω να δω τί παίζει, αλλά μέχρι τότε, καμιά ιδέα?

 

Εφόσον ούτε ακούς ούτε σε ακούνε, ίσως είναι θέμα ακουστικού. Σε κάθε περίπτωση την απόδειξη παραμάσχαλα και βουρ για το σέρβις!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ακουστικού, καθώς δεν με ακούν, δηλαδή όταν το παθαίνει, ούτε το μικρόφωνο δουλεύει.Το έχω πάει από τις πρώτες μέρες στο πλαίσιο, όπου ναι μεν ισχύει DOA 7 εργάσιμων, από την άλλη με πήρε σήμερα ο τεχνικός και μου λέει ότι δεν διαπιστώνει πρόβλημα...

 

Κανείς καμιά ιδέα???

 

Του είπα στο τηλ να το ξανατσεκάρει και ότι πίσω έτσι το κινητό δεν το παίρνω...

3-4 φορές το ίδιο μέσα στην πρώτη βδομάδα πάει πολύ. Και δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω συνεχώς για το κινητό.

Αύριο θα του ζητήσω να το στείλει αντιπροσωπεία, εφ'όσον δεν δεχθεί να κάνει αντικατάσταση, και βλέπουμε...

 

Και ρε παιδιά, sorry κιόλας, αλλά πως να το διαπιστώσει ΄τετοιο πρόβλημα ο τεχνικός? Θα το λιώσει στα τηλέφωνα, or?

Τί να πώ ρε γμτ.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C903

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...