Jump to content

Καλύτερο κινητό για GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Αν ψαχνεις ιδανικο τηλεφωνο που να κανει τα παντα περνεις ενα HD2...

Aσχολουμε χρονια με wm και με gps...Το καλυτερο που ειχα ηταν το Mio A701 σε σημα gps..Βραχος..Κορυφαια ολα τα ETEN...Αργοτερα πηρα ενα Omnia 1...Αργουσε πολυ να κλειδωσει μεχρι που βγηκανε κατι καλα radio και εκανε 10-20 δευτερα.Χαμηλο σημα αλλα βραχος ακομα και μεσα στα στενα...Μετα πηρα το iphone και ανοιγα το GPS μονο για να γελασω σε σχεση με του omnia..Τωρα ειμαι κατοχος ενος HD2..Κλειδωνει σε 5δευτερα...Εχει δυνατο σημα παρολα αυτα πολλες φορες σε δυδκολα στενα εχει τυχη να φαει κολημα σε σχεση με το omnia...Απο εκει και περα ειναι το πρωτο HTC μετα το 3600 που εχει καλο GPS...Το Diamond ητανε οτι χειροτερο εχω δοκιμασει σε wm...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το nokia x6 κλειδωνει μεσα σε 10-20 δευτερα (κυριολεκτικα) δορυφορους με το τελευταιο firmware 20.0.κατι αλλα εχει ενα προβλημα στην ακριβεια, δηλαδη σε ολα τα προγραμματα που δοκιμασα χανει καποια μετρα και σε δειχνει πιο πισω απο κει που εισαι. Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα για πλοηγηση και το συνιστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Μέχρι τώρα το καλύτερο που έχω δει είναι το samsung galaxy S και μετά λίγο ποιο πίσω το htc touch 2.Δυστηχώς το nokia 5800 που είχα δεν πολύ είναι καλό :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το IPHONE. ειναι οτι καλυτερο εχω λειτουργισει απο θεμα GPS. Κλειδωνει πολυ γρηγορα και δεν αποσυνδεεται οοπως κανουν μερικα αλλα. Επισης η οθονη του βολευει απιστευτα στην πλοηγηση

 

Σοβαρά μιλάτε? Με τι ακρίβεια? Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο ενδεικτικά γιατί αν στηριχτείς πάνω του θα κάνεις βόλτες, σταθερό μεν σε σήμα ακρίβεια δε 10-25 μέτρων και ταχύτητα ανανέωσης κλάφτα (3GS) .......

 

Το HD2 το χρησιμοποίησα στο εξωτερικό, τόσο μέσα σε πόλη με χαμηλές ταχύτητες όσο και σε αυτοκινητόδρομο με υψηλές, σε δρόμους που δεν ήξερα και με έβγαλε ασπροπρόσωπο!!

Link to comment
Share on other sites

Με το iPhone δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή navigon,ότι και αν του βάλω να βρει το βρίσκει πολύ γρήγορα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ 6210 navigator Ε52 που ειχα με το iPhone 3GS που εχω τωρα... τα νοκια βρισκανε σημα οποτε θελανε ..και ποτε πριν τα 1-2-5 λεπτα.... με το iphone το GPS δουλευει σφαιρα ..
Link to comment
Share on other sites

+1 για το 3gs. με εβγαλε ασπροπρόσωπο τις λιγες φορες που το χρησιμοποιησα
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια το galaxy s εχει ενα απο το πολυ καλα gps,κλειδωνει μεσα σε 5-20 δευτερα σε δυσκολες περιοχες και με πολυ μεγαλη ακριβεια,παιζει ρολο φυσικα σε αυτο και το τι προγραμμα πλοηγησης θα τρεξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το Ν8 με το garmin πανω σκοτωνει. μεσα σε 10δευτερα βγαζει σημα.

 

To HD2 κλειδώνει γρηγορότερα και τις 13 επιλογές από προγράμματα πλοήγησης που του έχω φορτωμένα στην κάρτα μνήμης. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone 4 και 3 συστήματα πλοήγησης πάνω και απο τα 3 είμαι πολύ ευχαριστημένος στο κλείδωμα δορυφόρων και γενικά με την ταχύτητα τους..Με το ένα δε που πήρα και το car kit τώρα τελευταία είναι απόλαυση..

Θεωρώ ότι με το 3gs και ειδικά με το 4 το iphone χτυπάει στα ίσα htc στο θέμα πλοήγησης..

Edited by vampirios
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Nokia Ν8, OVI Maps ftw. Ταχύτατο κλείδωμα, λεπτομερειακοί χάρτες, δωρεάν φωνητική πλοήγηση για πάντα. Και για επιπλέον επιλογές υπάρχουν τα Garmin και Sygic. Δε χρειάζομαι 20 εφαρμογές για το GPS, 2-3 που θα κάνουν τη δουλειά τους σωστά και γρήγορα μου αρκούν.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Wildfire και NDrive, απαιχτοοοο!
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Htc desire κλειδώνει σε 5 s με sygic aura!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...