Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μενει συνδεδεμενο και κατεβαζει δεδομενα οποτε χρειαζεται κατα την αναζητηση.

Τωρα για το αν τα κραταει θα σε γελασω..νομιζω πως ναι;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To Μαp Loader κάνει για Windows 7;

 

Η έκδοση που βρίσκω εδώ λέει μόνο για Vista/XP.

 

Mπορείτε να μου δώσετε το link για την πιο ενημερωμένη έκδοση του Map Loader;

 

tnx

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Nαι μια χαρά δουλευει και στα 7...

Απλά πάνω στο .exe που θα κατεβάσεις,θα κάνεις αριστερό κλικ και συμβατότητα με win vista και θα είσαι ΟΚ,....

Link to comment
Share on other sites

Στην "Εύρεση θέσης" (Αναζήτηση) όταν ψάχνω π.χ το όνομα μιας οδού, για να το βρεί πρέπει υποχρεωτικά να γίνει σύνδεση με gprs;

 

Επίσης οι φωνητικές οδηγίες πως ξεκινάνε/ενεργοποιούνται; Πρεπει να καθορίσεις προορiσμό στην οδήγηση; (έχω βάλει καθοδήγηση κατά την οδήγηση: Ελληνικά - Γυναίκα, την φωνή της δεν έχω ακούσει ακόμα όμως)

 

Οχι δεν χριεαζεται καμια συνδεση για να κανεις αναζητηση διευθυνσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι οι Χάρτες καταναλώνουν πολύ μπαταρία;

 

Χρησιμοποίησα την πλοήγηση για μισή ώρα περίπου και μου άδειασε την μπαταρία στο 5800 (ήταν σχεδόν πλήρως φορτισμένο).

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι οι Χάρτες καταναλώνουν πολύ μπαταρία;

 

Χρησιμοποίησα την πλοήγηση για μισή ώρα περίπου και μου άδειασε την μπαταρία στο 5800 (ήταν σχεδόν πλήρως φορτισμένο).

 

Γενικά η χρήση του GPS είναι ενεργοβόρα!

Γι αυτό αν χρησιμοποιείται συχνά και για πολλή ώρα, καλό είναι να υπάρχει ένας φορτιστής αυτοκινήτου! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι οι Χάρτες καταναλώνουν πολύ μπαταρία;

 

Χρησιμοποίησα την πλοήγηση για μισή ώρα περίπου και μου άδειασε την μπαταρία στο 5800 (ήταν σχεδόν πλήρως φορτισμένο).

 

απο παλαιοτερα το εχω αναφερει σε αλλο θεμα οτι ειναι παρα πολυ ενεργοβορο το προγραμμα σε σχεση με αλλα και ειδικα το sygic που εχω δοκιμασει πιο πολυ...

 

το nokia maps το τελευταιο δεν το εχω τσεκαρει καλα ακομα αλλα για να το λες και εσυ προφανως ακομη υφισταται το θεμα με την καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει υποχρεωτικά να τον περάσω μέσα από το ovi suite
Υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή που λέγεται Nokia Maps Loader και την εγκαθιστάς στο pc...

 

Έχετε παρατηρήσει ότι οι Χάρτες καταναλώνουν πολύ μπαταρία;

 

Χρησιμοποίησα την πλοήγηση για μισή ώρα περίπου και μου άδειασε την μπαταρία στο 5800 (ήταν σχεδόν πλήρως φορτισμένο).

Στο δικό μου 5800 αυτό δεν ισχύει. Σήμερα μάλιστα χρησιμοποίησα το GPS για περίπου μισή ώρα όπως εσύ και επιπλέον έκανα τηλεφωνήματα διάρκειας πάνω από μισή ώρα. Το πρωΐ η ένδειξη ήταν 100% και τώρα ακόμα δεν έχει χάσει γραμμή αλλά υποθέτω πως είναι κάπου στο 90-80%. Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού και το τελευταίο Ovi Maps (το δωρεάν).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή που λέγεται Nokia Maps Loader και την εγκαθιστάς στο pc...

 

Στο δικό μου 5800 αυτό δεν ισχύει. Σήμερα μάλιστα χρησιμοποίησα το GPS για περίπου μισή ώρα όπως εσύ και επιπλέον έκανα τηλεφωνήματα διάρκειας πάνω από μισή ώρα. Το πρωΐ η ένδειξη ήταν 100% και τώρα ακόμα δεν έχει χάσει γραμμή αλλά υποθέτω πως είναι κάπου στο 90-80%. Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού και το τελευταίο Ovi Maps (το δωρεάν).

 

αν υπολογιζεις την μπαταρια απο τις γραμμες δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα καθολου...

 

η πρωτη μπαρα πεφτει στο 50+% περιπου και απο την πρωτοτελευταια στην τελευταια πεφτει στο 20% περιπου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Να σας ενημερώσω για τις δικές μου εμπειρίες από το δώρο που μας έκανε η ΝΟΚΙΑ για Free Navigatot for ener.

 

Έστειλα και εγώ το νούνερο μου και το μοντέλο του τηλεφώνου μου για να μου σταλεί το link για να κατεβάσω στην ουσια τους χάρτες 3.03 γιατί όπως θα ξέρετε αυτό μόνο χρειάζεται για να έχουμε πια free Navigator.

Δεν πηρα ποτέ απάντηση με SMS.

Πήγα δε ένα ΝΟΚΙΑ στορ, να ρωτήσω μου πέρασαν και τους χάρτες 3.03 μια και πήγα και μου είπαν ότι αυτό και μόνο χρειάζεται και με την πρώτη φορά που θα ζητήσω πλοήγηση θα γίνουν όλα αυτόματα, αλλά με που το τηλέφωνο βρήκε δορυφόρους μου ζήτησε άδειες όπως και πριν.

Τηλεφώνησα λοιπόν στην εξυπηρέτση πελατών ΝΟΚΙΑ στο 0080044144300 και εκεί μου είπαν ότι το SMS με το LINK δεν μου ήρθε γιατί στην ουσία το σύστημα έχει καταρεύσει εδώ και δύο μέρες και όλα γίνονται μετ εμποδίων.

Μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται για να έχουμε free navigator είναι η εγκατάσταση των χαρτών 3.03 ( αυτό που έκαναν στο ΝΟΚΙΑ στορ δηλαδή) και μου είπαν ότι και πολλοί άλλοι πελάτες έχουν το ίδιο πρόβλημα με μενα ( δηλαδή το να ζητάει το τηλέφωνο τους πάλι άδεια για να κάνει πλοήγηση) μου ζήτησαν να τους πω μοντέλο τηλεφώνου, ΙΜΕΙ, και νούμερο τηλεφώνου και μου υποσχέθηκαν ότι σύντομα όλα θα διορθωθούν.

 

Πάντως η κίνηση της ΝΟΚΙΑ να δώσει free navigator για πάντα είναι πολύ σπουδαία και σηκώνει το πήχυ του ανταγωνσισμού πολύ-πολύ ψηλά.

Φτάνει και να δουλέψει κάποτε (ελπίζω γρήγορα)

Το τηλέφωνό μου είναι το 5800.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Να σας ενημερώσω για τις δικές μου εμπειρίες από το δώρο που μας έκανε η ΝΟΚΙΑ για Free Navigatot for ener.

 

Έστειλα και εγώ το νούνερο μου και το μοντέλο του τηλεφώνου μου για να μου σταλεί το link για να κατεβάσω στην ουσια τους χάρτες 3.03 γιατί όπως θα ξέρετε αυτό μόνο χρειάζεται για να έχουμε πια free Navigator.

Δεν πηρα ποτέ απάντηση με SMS.

Πήγα δε ένα ΝΟΚΙΑ στορ, να ρωτήσω μου πέρασαν και τους χάρτες 3.03 μια και πήγα και μου είπαν ότι αυτό και μόνο χρειάζεται και με την πρώτη φορά που θα ζητήσω πλοήγηση θα γίνουν όλα αυτόματα, αλλά με που το τηλέφωνο βρήκε δορυφόρους μου ζήτησε άδειες όπως και πριν.

Τηλεφώνησα λοιπόν στην εξυπηρέτση πελατών ΝΟΚΙΑ στο 0080044144300 και εκεί μου είπαν ότι το SMS με το LINK δεν μου ήρθε γιατί στην ουσία το σύστημα έχει καταρεύσει εδώ και δύο μέρες και όλα γίνονται μετ εμποδίων.

Μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται για να έχουμε free navigator είναι η εγκατάσταση των χαρτών 3.03 ( αυτό που έκαναν στο ΝΟΚΙΑ στορ δηλαδή) και μου είπαν ότι και πολλοί άλλοι πελάτες έχουν το ίδιο πρόβλημα με μενα ( δηλαδή το να ζητάει το τηλέφωνο τους πάλι άδεια για να κάνει πλοήγηση) μου ζήτησαν να τους πω μοντέλο τηλεφώνου, ΙΜΕΙ, και νούμερο τηλεφώνου και μου υποσχέθηκαν ότι σύντομα όλα θα διορθωθούν.

 

Πάντως η κίνηση της ΝΟΚΙΑ να δώσει free navigator για πάντα είναι πολύ σπουδαία και σηκώνει το πήχυ του ανταγωνσισμού πολύ-πολύ ψηλά.

Φτάνει και να δουλέψει κάποτε (ελπίζω γρήγορα)

Το τηλέφωνό μου είναι το 5800.

 

αν εχεις το 5800 τι δουλεια ειχαν τα λινκ imei κλπ?

αφου με μια απλη ενημερωση εφαρμογων μεσω wifi το εμφανιζει σαν update και το κατεβαζεις και εγκαθιστας...

 

μου δημιουργηθηκε η απορια μιας και σε 3 κινητα δικων μου που το καναμε εγινε απροβληματιστα η ολη διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Να σας ενημερώσω για τις δικές μου εμπειρίες από το δώρο που μας έκανε η ΝΟΚΙΑ για Free Navigatot for ener.

 

Έστειλα και εγώ το νούνερο μου και το μοντέλο του τηλεφώνου μου για να μου σταλεί το link για να κατεβάσω στην ουσια τους χάρτες 3.03 γιατί όπως θα ξέρετε αυτό μόνο χρειάζεται για να έχουμε πια free Navigator.

Δεν πηρα ποτέ απάντηση με SMS.

Πήγα δε ένα ΝΟΚΙΑ στορ, να ρωτήσω μου πέρασαν και τους χάρτες 3.03 μια και πήγα και μου είπαν ότι αυτό και μόνο χρειάζεται και με την πρώτη φορά που θα ζητήσω πλοήγηση θα γίνουν όλα αυτόματα, αλλά με που το τηλέφωνο βρήκε δορυφόρους μου ζήτησε άδειες όπως και πριν.

Τηλεφώνησα λοιπόν στην εξυπηρέτση πελατών ΝΟΚΙΑ στο 0080044144300 και εκεί μου είπαν ότι το SMS με το LINK δεν μου ήρθε γιατί στην ουσία το σύστημα έχει καταρεύσει εδώ και δύο μέρες και όλα γίνονται μετ εμποδίων.

Μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται για να έχουμε free navigator είναι η εγκατάσταση των χαρτών 3.03 ( αυτό που έκαναν στο ΝΟΚΙΑ στορ δηλαδή) και μου είπαν ότι και πολλοί άλλοι πελάτες έχουν το ίδιο πρόβλημα με μενα ( δηλαδή το να ζητάει το τηλέφωνο τους πάλι άδεια για να κάνει πλοήγηση) μου ζήτησαν να τους πω μοντέλο τηλεφώνου, ΙΜΕΙ, και νούμερο τηλεφώνου και μου υποσχέθηκαν ότι σύντομα όλα θα διορθωθούν.

 

Πάντως η κίνηση της ΝΟΚΙΑ να δώσει free navigator για πάντα είναι πολύ σπουδαία και σηκώνει το πήχυ του ανταγωνσισμού πολύ-πολύ ψηλά.

Φτάνει και να δουλέψει κάποτε (ελπίζω γρήγορα)

Το τηλέφωνό μου είναι το 5800.

Δεν χρειαζόταν να στείλεις το κινητό σου για SMS. Μέσα από το site υπάρχει επιλογή για download της ίδιας της εφαρμογής ως αρχείο .sis

 

Ορίστε το αρχείο για το 5800ΧΜ:

http://rapidshare.com/files/341371623/maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_5.0.Nocs.sis

;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά η λύση είναι πολύ απλή πάτε στο menu του κινητού Εφαρμογές-> Ενημέρωση λογισμικού -> επιλέγεται την ενημέρωση για τους δωρεάν χάρτες το κατεβάζετε με wifi!!!! και είστε ok...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν να στείλεις το κινητό σου για SMS. Μέσα από το site υπάρχει επιλογή για download της ίδιας της εφαρμογής ως αρχείο .sis

 

Ορίστε το αρχείο για το 5800ΧΜ:

http://rapidshare.com/files/341371623/maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_5.0.Nocs.sis

;)

:

Ισως δεν το έθεσα καλά. Είχα μείνει με το ότι μου πέρασαν την εφαρμογή στο ΝΟΚΙΑ στορ. Έκανα απεγκατάσταση κατέβασα από το link της ΝΟΚΙΑ (που εν τω μεταξύ μου ήρθε με sms) την εφαρμογή αλλά στο τέλος της εγκατάστασης της μου βγάζει "απρόβλεπτο σφάλμα -5" οπότε το πρόβηλημα είναι κάπου αλλού.

Στη ουσία δηλαδή η εφαρμογή δεν είχε εγκατασταθεί ούτε πριν στο ΝΟΚΙΑ στορ αλλά ούτε και τώρα από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση που έκανα στους χάρτες της Nokia, σήμερα για πρώτη φορά είπα να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα για να δω τι κάνει. Δεν παίζεται. Έχω το Navigon 8110 και τέτοια πλοήγηση δεν την έχω ξαναδεί. Γύρισα σπίτι και πέταξα το Navigon μαζί με το Destinator. Τέτοια λεπτομέρεια δεν την έχει άλλο πρόγραμμα. Σε παρεκλίσεις του δρόμου, διόρθωνε τη διαδρομή τάχιστα. Ειλικρινά με ενθουσίασε
Link to comment
Share on other sites

:

Ισως δεν το έθεσα καλά. Είχα μείνει με το ότι μου πέρασαν την εφαρμογή στο ΝΟΚΙΑ στορ. Έκανα απεγκατάσταση κατέβασα από το link της ΝΟΚΙΑ (που εν τω μεταξύ μου ήρθε με sms) την εφαρμογή αλλά στο τέλος της εγκατάστασης της μου βγάζει "απρόβλεπτο σφάλμα -5" οπότε το πρόβηλημα είναι κάπου αλλού.

Στη ουσία δηλαδή η εφαρμογή δεν είχε εγκατασταθεί ούτε πριν στο ΝΟΚΙΑ στορ αλλά ούτε και τώρα από μένα.

Λοιπόν επανέρχομαι γιατί ευρέθη λύσις. Για να εγκατασταθεί το OVI maps έπρεπε να κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής Nokia maps.

Οπότε όποιος φίλος έχει προβλήματα στην εγκατάσταση του OVI maps:

Ρυθμίσεις- Διαχειρ. εφαρμ.-Εγκατ. εφαρμογές και εκεί αν υπάρχει η εφαρμογή ΝΟΚΙΑ maps κάνετε απεγκατάσταση και μετά τρέχετε την εφαρμογή OVI maps.

Από μία ματιά που έριξα είναι εντυπωσιακό και πολύ καλύτερο από παλιά με πολλές-πολλές πληροφορίες.

Είδα ότι έχει και ειδοποίηση για κάμερες. Η πιο καλή εξέλιξη!

 

Επίσης για τους παλιούς χρήστες του ΝΟΚΙΑ maps λίγο άβολο είναι το ότι πρέπει να βάζεις στην ίδια σειρά την πόλη και την οδό και όχι σε ξεχωριστά πλαίσια όπως παλιότερα.

Edited by vth1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα αν ερθει και για τη συσκευη μου σιγουρα θα ασχοληθω. Καποιες ερωτησεις σε οσους απο εσας χρησιμοποιουν την τελευταια δωρεαν εκδοση που εδωσε η Νοκια.

 

 

1. Υπαρχει δυνατοτητα να γινει αναζητηση διευθυνσης χωρις να ειναι υποχρεωτικο να του βαλεις πολη? Ή πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε πολη για να σου βρει μια διευθυνση? Στην αναζητηση των poi τι ακριβως ισχυει? Με τι τροπους μπορει να κανει καποιος αναζητηση poi?

 

2. Υπαρχει traffic info για Ελλαδα?

 

3. Υπαρχουν speedcams για Ελλαδα?

 

4. Μπορει καποιος να προσθεσει δικα του poi στην εφαρμογη εκτος απο αυτα που εχει ο χαρτης? Υπαρχει η δυνατοτητα να ορισει καποιος ειδοποιηση για τα poi και να βαλει μια δικια του φωνητικη ειδοποιηση για καποιο απο αυτα (και απο αυτα που εχει ο χαρτης και για τα εξτρα αν μπορει καποιος να προσθεσει)? Τελος υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεγει καποιος ποιο απο ολα τα διαθεσιμα poi θα εμφανιζονται στο χαρτη κατα τη διαρκεια της πλοηγησης και ποιο οχι?

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια..προσπαθησα σημερα να κανω μια διαδρομη και ενω στην αρχη βρισκει το στιγμα παταω ¨οδηγηση¨ και οταν παταω αναμεσα στις επιλογες αναζητηση ειναι μονο αναζητηση σε pois??πως βαζω διευθυνση?μονο απο τον χαρτη?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα αν ερθει και για τη συσκευη μου σιγουρα θα ασχοληθω. Καποιες ερωτησεις σε οσους απο εσας χρησιμοποιουν την τελευταια δωρεαν εκδοση που εδωσε η Νοκια.

 

 

1. Υπαρχει δυνατοτητα να γινει αναζητηση διευθυνσης χωρις να ειναι υποχρεωτικο να του βαλεις πολη? Ή πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε πολη για να σου βρει μια διευθυνση? Στην αναζητηση των poi τι ακριβως ισχυει? Με τι τροπους μπορει να κανει καποιος αναζητηση poi?

 

2. Υπαρχει traffic info για Ελλαδα?

 

3. Υπαρχουν speedcams για Ελλαδα?

 

4. Μπορει καποιος να προσθεσει δικα του poi στην εφαρμογη εκτος απο αυτα που εχει ο χαρτης? Υπαρχει η δυνατοτητα να ορισει καποιος ειδοποιηση για τα poi και να βαλει μια δικια του φωνητικη ειδοποιηση για καποιο απο αυτα (και απο αυτα που εχει ο χαρτης και για τα εξτρα αν μπορει καποιος να προσθεσει)? Τελος υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεγει καποιος ποιο απο ολα τα διαθεσιμα poi θα εμφανιζονται στο χαρτη κατα τη διαρκεια της πλοηγησης και ποιο οχι?

 

1.Μόνο με οδό και νούμερο μπορείς να κάνεις αναζήτηση αλλά θα βγάλει πολλά αποτελέσματα.Όταν λες αναζήτηση στα POI προφανώς εννοείς στις κατηγορίες.εκεί αν πχ γράψεις VILLAGE θα σου βρει όλα τα καταχωρημένα VILLAGE.

2.Από όσο ξέρω όχι

3.Σε ολόκληρη Αττική Οδό δεν έβγαλε καμιά ειδοποίηση για κάμερα οπότε συμπεραίνω ότι δεν έχει τέτοια δυνατότητα ακόμα για Ελλάδα.

4.Δεν υπάρχει κάτι μέχρι στιγμής επίσημο.

 

Πάντως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σε σχέση με το GARMIN και το SYGIC έχει πολλές ελλείψεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σε σχέση με το GARMIN και το SYGIC έχει πολλές ελλείψεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Συμφωνώ

Σε σχέση με Garmin και χάρτη Autodrive είναι πολύ πίσω.

Ειδικά για επαρχία οι χάρτες δεν έχουν καλή κάλυψη και δεν είναι ενημερωμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί χρήστες μην μπερδεύεστε με το σχετικά καινούργιο περιβάλον εργασίας λειτουργεί σχεδόν όμοια όπως παλιά. Η μόνη διαφορά είναι ότι όταν ζητάς μία διεύθυνση πρέπει να τα γράφεις όλα σε μία γραμμή και εκεί κάποιο μικρό λάθος (τόνοι, τελικό σ) μπορεί να σου χαλάσουν το αποτέλεσμα.

Αλλά όταν φτιάχνεις ταξίδι υπάρχουν για πόλη, όδο, αριθμό τα διαφορετικά πλαίσια όπως και παλιά.

Το navigator της ΝΟΚΙΑ το έχω αγοράσει πολλές φορές στο παρελθόν και έμεινα πάντα πολύ ικανοποιημένος τόσο που παρόλο είχα και free προγράμματα στο τηλέφωνο μου (5800) προτιμούσα πάντα το nokia maps.

Επίσης τουλάχοστον για την περιοχή που μένω εγώ οι χάρτες είναι άκρως ενημερωμένοι, υπάρχουν ακόμα και μικροί χωματόδρομοι.

 

Επίσης κάποιος που το χρησιμοποίησε σε εθνική οδό καλό είναι να μας πει αν όντως σε ειδοποιεί για τις κάμερες της τροχαίας γιατί τουλάχιστον θεωρητικά στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή.

Εγώ πάντως σήμερα που το δοκίμασα λίγο, σχεδόν αμέσως κλείδωσε και η πλοήγηση του ήταν άψογη. Και έχω μονο το ενσωματωμένο GPS ενεργοποιημένο και όχι και και το A-GPS.

 

Ρε παιδια..προσπαθησα σημερα να κανω μια διαδρομη και ενω στην αρχη βρισκει το στιγμα παταω ¨οδηγηση¨ και οταν παταω αναμεσα στις επιλογες αναζητηση ειναι μονο αναζητηση σε pois??πως βαζω διευθυνση?μονο απο τον χαρτη?
Άμα γράψεις μέσα στο πλαίσιο πόλη, οδό αριθμό θα σου δώσει τα αντίστοιχα αποτελέσματα.

Άμα δεν γράψεις και πατήσεις τον φακό επιλογής θα σου βγάλει σημεία ενδιαφέροντος της τελευταίας επιλογής που έχεις κάνει στον χάρτη ή του τελευταίου σημείου που είχε κλειδώσει ο δορυφόρος.

Μπορείς να επιλέξεις επίσης από τα "αγαπημένα" αν έχεις αποθηκεύσει "αγαπημένα". Και φυσικά από τον χάρτη όπως είπες.

Προφανώς δεν έγραψες κάτι μέσα στο πλαίσιο. που υπάρχει δίπλα στον μεγενθυντικό φακό.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα και εγώ τους δωρεάν χαρτες της Νοκια απο την επίσημη ιστοσελίδα της Nokia Maps για το Nokia N97 mini. Εγώ έχω το Nokia N97 πειράζει;

 

Και κάτι τελευταίο στην αρχή μπηκα απο wlan αλλα μετά που ήθελα να το χρησιμοποιήσω για διαδρομή έπρεπε να κάνω σύνδεση δηλαδή να μπω από τη wind και να χρεώνομαι . Με χρέωση δεν λειτουργεί το GPS σωστά (από το GPRS του δικτύου);

Link to comment
Share on other sites

Κλαημέρα και απο εμένα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ,γιατί κατά την ποήγηση μου βγάζει μυν. "go online for shop?" και αν πατήσω άκυρο μου ακυρώνει την διαδρομή..

Υπάρχει κάποια ρύθμιση??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα και εγώ τους δωρεάν χαρτες της Νοκια απο την επίσημη ιστοσελίδα της Nokia Maps για το Nokia N97 mini. Εγώ έχω το Nokia N97 πειράζει;

 

Και κάτι τελευταίο στην αρχή μπηκα απο wlan αλλα μετά που ήθελα να το χρησιμοποιήσω για διαδρομή έπρεπε να κάνω σύνδεση δηλαδή να μπω από τη wind και να χρεώνομαι . Με χρέωση δεν λειτουργεί το GPS σωστά (από το GPRS του δικτύου);

 

Κλαημέρα και απο εμένα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ,γιατί κατά την ποήγηση μου βγάζει μυν. "go online for shop?" και αν πατήσω άκυρο μου ακυρώνει την διαδρομή..

Υπάρχει κάποια ρύθμιση??

Κοινή ερώτηση και για τους 2.

Χάρτη μέσω του maploader έχετε περάσει?

To GPS απαιτεί σύνδεση με GPRS ή WiFi μόνο όταν δεν έχουμε χάρτες περασμένους και ζητάει να τους κατεβάσει εκείνη την ώρα που χρησιμοποιούμε το πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα και εγώ τους δωρεάν χαρτες της Νοκια απο την επίσημη ιστοσελίδα της Nokia Maps για το Nokia N97 mini. Εγώ έχω το Nokia N97 πειράζει;

 

Και κάτι τελευταίο στην αρχή μπηκα απο wlan αλλα μετά που ήθελα να το χρησιμοποιήσω για διαδρομή έπρεπε να κάνω σύνδεση δηλαδή να μπω από τη wind και να χρεώνομαι . Με χρέωση δεν λειτουργεί το GPS σωστά (από το GPRS του δικτύου);

 

Μέσα απο το τηλέφωνο μπορείς στο εφαρμογές/ενημέρωση εφαρμογών να το κατεβάσεις για το Ν97 (βγήκε και για αυτό)

 

Χάρτες απο το map loader από το PC

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...