Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει τα βρηκα,απλα τα ειχε λιγο ακυρα ο τυπος,ευχαριστω,εστρωσαν και τα κολληματα,τουλαχιστον δεν εφαγα ακομα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το garmin sys.... τα βαζεις στην μνημη του τηλ η στην εξωτερικη?

 

Κανει εγκατασταση απο μονο του χωρις να σε ρωτησει στην καρτα μνημης.

 

Δεν ειναι .sys αλλα .sis

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανει εγκατασταση απο μονο του χωρις να σε ρωτησει στην καρτα μνημης.

 

Δεν ειναι .sys αλλα .sis[/

 

 

 

οκ το έφτιαξα και δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο το garmin 5.00.30 και τον idrive 1.60. Έχω ένα πρόβλημα όταν ζουμάρω σε ένα σημείο το χάρτη 2-3 φορές, μου βγάζει πάνω στην οθόνη "Σχεδίαση..." για αρκετή ώρα και κολλάει. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Παίζει μήπως ρόλο το ότι, ψάχνω για κάποια σημεία στο χάρη ενώ είμαι σε εσωτερικό χώρο, οπότε δεν έχω σήμα gps (δεν έχει λοκάρει);
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει ρολο αυτο. Δοκιμασε να κανεις ζουμ επανω σε αλλο χαρτη και πες μας εαν συμβαινει το ιδιο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο το garmin 5.00.30 και τον idrive 1.60. Έχω ένα πρόβλημα όταν ζουμάρω σε ένα σημείο το χάρτη 2-3 φορές, μου βγάζει πάνω στην οθόνη "Σχεδίαση..." για αρκετή ώρα και κολλάει. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Παίζει μήπως ρόλο το ότι, ψάχνω για κάποια σημεία στο χάρη ενώ είμαι σε εσωτερικό χώρο, οπότε δεν έχω σήμα gps (δεν έχει λοκάρει);

 

Και σε μενα συμβαινει αυτο. Και με την παλια εκδοση το ειχα και με την καινουρια. 90% το προσπαθειων που κανω για ζουμ, οχι στην πλοηγηση αλλα οταν απλα θελω να δω το χαρτη καταλληγει σε κολλημα και βγαινει απο το Garmin μονο με το κοκκινο κουμπι.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω εγκαταστήσει το garmin αλλά μέσα από το μενού δεν μου δίνει την επιλογή "Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS" παρά μόνο "Απομακρυσμένο GPS".

Τι μπορώ να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω εγκαταστήσει το garmin αλλά μέσα από το μενού δεν μου δίνει την επιλογή "Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS" παρά μόνο "Απομακρυσμένο GPS".

Τι μπορώ να κάνω??

 

 

 

δεν σου δουλεύει το gps?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιαξει το αρχειο sw.unl ?

 

Δες τον οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιαξει το αρχειο sw.unl ?

 

Δες τον οδηγο που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος.

ακολουθησα τον οδηγό πιστά!

η μόνη "αμφιβολιά" που είχα κατά την εγκατάσταση ήταν για τον "αριθμό Ξεκλείδωμα ESN".

οι μόνοι αριθμοι που υπάρχουν στις πληροφορίες του garmin είναι οι IMEI, IMSI και Αναγνωριστικο κάρτας

χρησιμοποίησα τον τελευταίο για να φτιάξω το sw.unl ....

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε τον αριθμο imei που υπαρχει μεσα στις πληροφοριες και ξαναδοκιμασε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να διαγραψω εντελως το αρχειο απο το κινητο?θελω να το ξαναπερασω γιατι μαλλον βλακεια εκανα κατα την εγκατασταση!
Link to comment
Share on other sites

Aπλα θα κανεις απεγκατασταση το αρχειο .sis και θα διαγραψεις ολοκληρο το φακελο Garmin απο την καρτα μνημης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει ρολο αυτο. Δοκιμασε να κανεις ζουμ επανω σε αλλο χαρτη και πες μας εαν συμβαινει το ιδιο!

Μόνο αυτό το χάρτη έχω, δηλαδή να εγκαταστήσω κάποιον άλλο μόνο για αυτό το λόγο;

Και σε μενα συμβαινει αυτο. Και με την παλια εκδοση το ειχα και με την καινουρια. 90% το προσπαθειων που κανω για ζουμ, οχι στην πλοηγηση αλλα οταν απλα θελω να δω το χαρτη καταλληγει σε κολλημα και βγαινει απο το Garmin μονο με το κοκκινο κουμπι.

Ακριβώς το ίδιο πράγμα και σε μένα. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω, μήπως τυχόν και υπάρχει κάποιο δικό μου λάθος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Aπλα να δοκιμαζες εαν συμβαινει με ολους τους χαρτες η μονο με τον συγκεκριμενο. Εαν εχεις χρονο δοκιμασε το και πες μας τα αποτελεσματα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εγκατεστησα πριν λίγο και έχω το εξής πρόβλημα. Εκεί που δουλεύει για λίγο αν πάει να κάνει επαναυπολογισμό της πορείας με πετάει εκτός προγράμματος....Μήπως κάποιος έχει καμια ιδέα τι μποριε να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα και εγω το νοκια 5800. Ακολούθησα πιστά τον οδηγό...αλλά δεν μπορεί να βρεί σήμα.!! Έχει μόνο την πρώτη κόκκινη μπάρα στην ένδειξη σήματος.!

Βγήκα και στο μπαλκόνι μου μπας και πιάσει κανένα σήμα...αλλά τπτ!! Επιμένει στην κόκκινη μπάρα.

 

Τι μπορεί να φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφησε το περισσοτερο απο 5' λεπτα την πρωτη φωρα αργει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι.. Όσοι περάσατε pois στο κινητό σας πως τα περάσατε? Γιατί όποτε πάω να τα περάσω στο τηλέφωνο με το poi loader με το που πατάω next για τα περάσει σταματάει και κολλάει σε εκείνο το σημείο, όση ώρα και να το αφήσω. :mad::wacko:

Δοκίμασα επίσης να τα αποθηκεύσω σε φάκελο και μετά να τα περάσω αλλά και πάλι το ίδιο γίνεται. Είναι πολλά αυτά που θέλω να περάσω αλλά δοκίμασα και λίγα λίγα, καμιά 15, τζίφος και πάλι. :(

Όποιος γνωρίζει ας ρίξει καμιά ιδέα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει στο ke*gen!! Δεν μπορώ να το βρω στο zip που κατέβασα (standalone). Πού είναι ακριβώς??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη να ρψτησω κατι.. εχω καταφερει και περασει το garmin οκ (βρισκει το εσωτερικο gps)

 

δε μπορω να δω με τπτ τους χαρτες ομως οσες φορες και να εχω κανει την διαδικασια.. εχω τους 3in1 maps.

 

η ερωτηση μου ειναι η εξης: πρεπει να λοκαρει δορυφορο για να εμφανισει τους χαρτες? (μπας και το εκανα σωστα απλα θελει να συνδεσει με το gps για να τους δω 1η φορα..

ρωταω αφενως γιατι στο νοκια μαπς παραδειγμα δε χρειαζεται να συνδεθεις με το gps μπορεις να δεις τους χαρτες και ετσι, αφετερου για να ξερω να το προσπαθησω περισσοτερο :Ρ

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση μου ειναι η εξης: πρεπει να λοκαρει δορυφορο για να εμφανισει τους χαρτες?

 

Οχι δεν χρειαζεται .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ωραια τωρα που το ξεκαθαρησαμε αυτο, κατι δε πρεπει να κανω σωστα αλλα τις τελευταιες 2 μερες προσπαθω και εχουν σπασει τα νευρα μου!

εχω κατεβασει τους νεοτερους 3 σε 1 χαρτες απο το μαγαζακι, εχω πεταξει το .img αρχειο μεσα στον φακελο του garmin, εφτιαξα ενα .unl με το ιδιο name με τους χαρτες, ανοιξα κιτζεν εβαλα το ESN που ειχα οκ, map IDs 822, 254 (και 295 νομιζω του anavasis - αλλοι λενε δε χρεαζεται αλλα το εχω δοκιμασει και αυτο) παιρνω τους κωδικους, τους πεταω στο νεο .unl χωρις κενα, σωζω και τιποτα! γκρρρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...