Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον την SIM εννοει.

 

10 xronh Mini-SD sigoura oxi :)

 

 

Το δικο μου δεν εχει κολλησει ποτε! Δεν ξερω εαν παιζει ρολο αυτο εχω μια sandisk

 

Se mena kolouse kapou kapou otan aniga efarmoges, idiotites ktl. Apla den eklinan kai episeis den mporousa na mpw deuteri fora. Eprepe na kanw Reboot gia na klisoun oi Efarmoges.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει βγει έκδοση για το 5800; είναι εκνετριστικό να πρέπει να έχω ανοικτό και το virtual key

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα ακομη. Η μονη λυση ειναι να εχεις ανοικτο το Virtual Κey. Δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει βγει έκδοση για το 5800; είναι εκνετριστικό να πρέπει να έχω ανοικτό και το virtual key

 

Μπορείς να παραπονεθείς στην Garmin ότι σε ενοχλεί να τρέχεις το σπασμένο σου garmin xt με το virtual key και να βιαστούν να βγάλουν νέο!

 

(Μήπως τώρα δεν είναι τόσο ενοχλητικό ? )

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παραπονεθείς στην Garmin ότι σε ενοχλεί να τρέχεις το σπασμένο σου garmin xt με το virtual key και να βιαστούν να βγάλουν νέο!

 

(Μήπως τώρα δεν είναι τόσο ενοχλητικό ? )

 

είναι και αυτό μια άποψη...

απλά επειδή δεν τα καταφέρνω και τόσο με τις αναζητήσεις στα γνωστά μαγαζάκια, ρώτησα εδώ αν έχει προκύψει κανένα νέο.

δεν χρειάζονται, νομίζω, ειρωνείες εδώ μέσα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου κολλάει και μάλιστα, όταν παίζω με το ζουμ στο χάρτη. Αλήθεια, στις ρυθμίσεις του χάρτη, σε πόσες λεπτομέρειες το έχετε; Το έχετε στο εξ ορισμού που λέει κανονικό ή το αλλάξατε. Επίσης, έχω πρόβλημα με την αναζήτηση, πχ κάποιας πόλης ή χωριού. Στο συλλαβισμό, αν βάλω τα πρώτα γράμματα και τα αποτελέσματα που μου εμφανίζει είναι πολλά πώς σκρολάρω; Οπουδήποτε αλλού σκρολάρω με το κουμπί της κάμερας, αλλά εδώ δε βγάζω άκρη. Με τη δεύτερη φορά που θα πατήσω το κουμπί, μου βγάζει ότι δε βρέθηκε.

Είναι η πρώτη φορά που βάζω garmin και ακόμα δεν μπορώ να προσαρμοστώ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζονται, νομίζω, ειρωνείες εδώ μέσα.

 

 

Όσο υπάρχουν τέτοιες ερωτήσεις και παράπονα θα υπάρχει και η αντίστοιχη απάντηση.

 

Και δεν μιλάω μόνο για την 'δυσκολία' του να ψάξεις (εσύ κι ο οποιοσδήποτε) 11 σελίδες αλλά και για το σουρεαλιστικό του να υπάρχουν και απαιτήσεις για κάτι που δεν πληρώνει κανείς.

 

Αν μη τι άλλο σε τέτοιες περιπτώσεις απλά περιμένεις.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

ΕΛαβα το πιστοποιητικο απο το ρωσικο site κι εκανα ακριβως αυτα που λεει στις οδηγιες.

Εβαλα μεσα στο SignSIS φακελο το virtual key μετονομασμενο σε xyz, πατησα το auto_sign αλλα δεν δημιουργηθηκε κανενα αρχειο καινουργιο. Μονο μου βγαζει ενα command window Που ομως δεν προλαβαινω να δω τι λεει γιατι σβηνει αμεσως. Καμμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την πρώτη μου δοκιμή με το garmin σε μία απόσταση 35 χιλιομέτρων και μου άρεσε πάρα πολύ. Επειδή είχα ακούσει ότι οι χάρτες της ngi είναι οι καλύτεροι της Ελλάδας, πώς κρίνετε τους χάρτες του Garmin; Γιατί μου φάνηκαν ιδιαίτερα καλοί.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το Garmin μου αρεσει περισσοτερο απο ολες τις αλλες εφαρμογες που κυκλοφορουν για τις συσκευες μας. Oι χαρτες του ειναι παρα πολυ λεπτομερεις.

 

Εαν θελεις ρωτησε στο παρακατω θεμα οπου κανουμε συγκρισεις :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194305

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν κινείσαι επαρχία χώματα και τέτοια garmin χαλαρά..

Πολύ χαλαρά.

Αν κινείσαι σε πόλη λίγο πολύ το ίδιο είναι τα πιο πολλά.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγκατεστησα Garmin v5.00.20 και το virtual key, εκανα αυτα που λεει στην πρωτη σελιδα ολα οκ.

Το Garmin ομως δεν μου ανοιγει, ενω δειχνει λιγο την οθονη εναρξης δεν μπαινει μεσα στο προγραμμα.

What's wrong?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι καταλαβαινω εχεις κανει λαθος στους φακελους που εχεις περασει στην καρτα μνημης.

 

Θα πρεπει να βαλεις το φακελο Garmin χυμα μεσα στην καρτα μνημης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2698717#post2698717

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για τον .rar φακελο? αυτος εχει αλλους 2 .rar φακελους μεσα. Πως θα το αποσυμπιεσω αφου θα τον εχω βαλει μεσα στο τηλέφωνο?

Εγω τους αποσυμπιεσα και περασα μεσα στο τηλεφωνο εναν φακελο Garmin που ειχε μεσα, GarminMobileXT (το sis αρχειο εγκαταστασης) και εναν φακελο Garmin ο οποιος περιεχει τα Apps/Symbian/Prv και Res/ στο prv εχει κατι αρχεια .τχτ και στο αλλο εχει gmbmp και gmtxt.

 

Απο το i p m a rt τα βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Oταν αποσυμπιεζεις το .rar αρχειο στο pc σου τι φακελους βλεπεις?

 

Διαβασε ξανα τις οδηγιες εγκαταστασης.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σε κατι που αφορα το GPS. Γιατι αργει τοσο πολυ να πιασει δορυφορο κ καμια φορα δεν πιανει κ ποτε?

 

Εχει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σε κατι που αφορα το GPS. Γιατι αργει τοσο πολυ να πιασει δορυφορο κ καμια φορα δεν πιανει κ ποτε?

 

Εχει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

 

Αν είσαι σε εσωτερικό χώρο μπορεί και να μην πιάσει ποτέ. Επίσης αν κινείσαι με σχετικά μεγάλη ταχύτητα (πχ αυτοκίνητο) μπορεί να αργήσει.

Παρατήρησα ακόμα ότι αν η τελευταία φορά που χρησιμοποιήθηκε το GPS είναι πολύ μακριά απο την τωρινή θέση, αργεί πάλι (σαν να μην...πιστεύει το που είσαι:lol:)

 

Σπάνια μου χρειάζεται restart για να δουλέψει

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Νέα εκδοση Garmin Xt mobile 5.00.30 στο γνωστο μερος.

 

Αλλαγές απο την έκδοση 5.00.20 στην 5.00.30:

 

* υποστηριξη για το Nokia 5800 (S60 touch screen).

* παρεχη μια νεα υπηρεσια στο υποβαθρο που καταγραφει τα εισερχομενα μυνηματα που μπορουν να περιεχουν πληροφοριες που χρησιμοποιουνται απο το Garmin Mobile XT. Μια νέα ρύθμιση θα επιτρεψει το χρηστη να το κλεισει αυτην την επιλογη απο το (Εργαλεια -> Ρυθμίσεις -> Συστημα -> Launch Background Service).

* βελτιωμενη αποδοση σχεδιασης χαρτων.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα δουλευει η οθονη αφης ολα καλα...αλλα δεν μπορω να ξεκλειδοσω με τον παλιο τροπο το εσωτερικο gps και τους χαρτες.και οταν αρχιζει το προγραμμα μετα το συμφωνο μου βγαζει μια οθονη που λεει αγορα & εναρξη η δωρεαν δοκιμη η εισ.κλειδ.προιοντος η συνδεση σε gps garmin .τη κανουμε aristotelhs2060?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Στη νεα εκδοση χρειαζεται το vitual key;Επειδη κατεβασα δυο διαφορετικα αρχεια γνωριζει καποιος ποιο απο τα δυο πρεπει να χρησιμοποιησω;

 

edit:Το ενα αρχειο ηταν για την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα δουλευει η οθονη αφης ολα καλα...αλλα δεν μπορω να ξεκλειδοσω με τον παλιο τροπο το εσωτερικο gps και τους χαρτες.και οταν αρχιζει το προγραμμα μετα το συμφωνο μου βγαζει μια οθονη που λεει αγορα & εναρξη η δωρεαν δοκιμη η εισ.κλειδ.προιοντος η συνδεση σε gps garmin .τη κανουμε aristotelhs2060?

 

μαλιστα.. ειχες μεσα το sw.unl οταν το εγκαταστουσες?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...