Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ixa di se paliotera thread pu milusate gia palia ke nea siskevasia. ke oti ta nea paketa exun ala periexomena

 

pos boro na ta ksexoriso. pia ine i diafora tus? ine kaliteri i piotita tis siskevis?

 

 

 

__________________

Από ομάδα διαχείρισης:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.Περισσότερα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι όροι ισχύουν παντού.

Αλλά με αυτή τη δικαιολογία δεν ξέρω αν θα δεκτούν να στο αλλάξουν.

Πάντως εσύ δεν χάνεις τίποτα να πας και να ρωτήσεις.

 

τελικα σημερα πηγα την συσκευη στον ΓΕΡΜΑΝΟ για αντικατασταση,το δεχτηκανε και παραγγειλα το Ν82. εκανα καλα; θα δειξει!!!!! αυτο που εχω να τονισω ειναι η αμεση εξυπηρετιση του ΓΕΡΜΑΝΟΥ.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Καλορίζικο.:)

Συνέχεια στο θέμα του N82!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

όταν πάρεις την συσκευή, τι άλλα έχει η συσκευασία μέσα?

δίνουν την θήκη και δεύτερη γραφίδα?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

 

Eνώ έχω επιλεγμένη την κάρτα μνήμης για τα μηνύματα όταν πέρνω ένα SMS μου βγάζει το μήνυμα "Αδύνατη η πρόσβαση στην προεπιλεγμένη μνήμη, χρήση μνήμης τηλεφώνου" και με γυρνάει πάλι στη μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

όταν πάρεις την συσκευή, τι άλλα έχει η συσκευασία μέσα?

δίνουν την θήκη και δεύτερη γραφίδα?

Έχει handsfree, βάση στήριξης, φοριστή, κορδόνι με πένα, μπαταρία, κάρτα μνήμης 8GB η οποία βρίσκεται μέσα στην συσκευή, 1 γραφίδα η οποία βρίσκεται μέσα στο καπάκι της μπαταρίας, βιβλίο με τις οδηγίες , cd. Αυτά είναι, δεν νομίζω να ξέχασα κάτι.

 

 

Πρόβλημα:

Eνώ έχω επιλεγμένη την κάρτα μνήμης για τα μηνύματα όταν πέρνω ένα SMS μου βγάζει το μήνυμα "Αδύνατη η πρόσβαση στην προεπιλεγμένη μνήμη, χρήση μνήμης τηλεφώνου" και με γυρνάει πάλι στη μνήμη τηλεφώνου.

Αυτό το είχα πάθει μετά από αναβάθμιση στην ν20 αλλά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το έπαθε. Αυτό που έκανα τελικά ήταν να σβήσω τον φάκελο mail2 ο οποίος περιέχει τα μηνύματα της κάρτας μνήμης κ από τότε δεν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Φυσικά κράτησα αντίγραφο του φακέλου για να μην χασω τα μηνυματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συν Usb καλωδιο, tv out καλωδιο, επεκταση hands free με ελεγχο μουσικης.

Και αν εισαι τυχερος και παρεις κανενα ''παλιο'' θα εχει και δευτερη γραφιδα και θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να αναγνωρίζει η συσκευή τους φακέλους που υπάρχουν στην κάρτα επέκτασης. Για παράδειγμα, όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc και αντιγράφω στην κάρτα του διάφορα άλμπουμ χωρισμένα σε καταλόγους, να μπορώ μετά μέσα από το τηλέφωνο να βλέπω τους καταλόγους αυτούς (όπως γίνεται στο pc ή σε άλλα mp3 players) και να παίζει τα τραγούδια που περιέχουν.

 

Ξέρω πως η συσκευή μπορεί να διαβάσει τα tags των αρχείων και να φτιάξει λίστες με το όνομα του καλλιτέχνη ή το όνομα του άλμπουμ κλπ, αλλά αυτό δεν είναι πάντοτε εύχρηστο. Όταν έχεις για παράδειγμα 50 δίσκους ταξινομημένους σε 50 αντίστοιχους φακέλους τότε και η αναζήτηση αλλά και η αναπαραγωγή γίνεται σίγουρα πιο εύκολη.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα με το 5800;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά g47 ξέχασα τα 2 καλώδια (τα πιο βασικά ξέχασα). Όταν είπα handsfree εννοούσα όλο το σύνολο, ακουστικά κ controller μαζί.

 

@Anchron Δοκίμασε να περάσεις το LCG Jukebox, θα το βρεις στο http://www.lonelycatgames.com

Για ότι άλλο έχει σχέση με εφαρμογές καλύτερα να ρωτάς στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα πάθει μετά από αναβάθμιση στην ν20 αλλά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το έπαθε. Αυτό που έκανα τελικά ήταν να σβήσω τον φάκελο mail2 ο οποίος περιέχει τα μηνύματα της κάρτας μνήμης κ από τότε δεν παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Φυσικά κράτησα αντίγραφο του φακέλου για να μην χασω τα μηνυματα.

 

Το κάνει και σε μένα από καιρό σε καιρό αλλά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί. Έψαξα να βρώ φάκελο με το όνομα mail2 τόσο στην κάρτα όσο και στο κινητό αλλα δεν βρήκα κάτι. Παρολα αυτά σήμερα μου εμφάνισε πάλι το μήνυμα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος αυτός βρίσκεται στο E:\Private\1000484b\Mail2\.

Θα τον βρεις μόνο εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων των στον υπολογιστή σου συνδέοντας το κινητό σε λειτουργία Μεταφοράς Δεδομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..Λοιπον κατι εχει παθει η συσκευη μου και δεν ανοιγει στην αρχικη οθονη τον καταλογο και το παραθυρακι για να κανω κληση..Ενω ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα..Το εκανα μια επανεκιννηση αλλα τιποτα.Το κινητο ξαφνικα ειχε κολλησει για λιγο και οταν ξεκολλησε απο μονο παλι δεν γινοταν τιποτα..Εχει κανεις κατι να μου προτεινει?Βεβαια πρεπει να την εκανα και γω την βλακεια μου,γιατι δοκιμασα ενα κολπακι που ειδα σε ενα ξενο φορουμ για να γινει πιο γρηγορο το μενου,λογικα θα το ειδατε και εσεις..Υποψιαζομαι λοιπον οτι αυτο φταιει γι αυτο που εγινε..:worry:

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις αντιγραφο ασφαλειας πριν σου παρουσιαστει το προβλημα,τοτε φορματ στο τηλεφωνο και στην καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω για αρχη ενα soft reset,αλλα πως μπορω να το κανω εκτος απο την οθονη αναμονης,αφου δεν μου την ανοιγει?:p

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω για αρχη ενα soft reset,αλλα πως μπορω να το κανω εκτος απο την οθονη αναμονης,αφου δεν μου την ανοιγει?:p

 

soft reset δεν νομιζω οτι θα βοηθησει.Εφοσον δεν σου ανοιγει η οθονη αναμονης,τοτε με κλειστο το κινητο πατα πρασινο κοκκινο το πληκτρο της καμερας και μετα το κουμπι ενεργοποιησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το εκανα ενα soft reset και ολα τωρα δουλευουν μια χαρα!!:DΣε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!:)

 

Σχεδον ολα ρολοι..Μονο οταν εχω θεμα αρχικης οθονης "γραμμη επαφων" δουλευει και η οθονη αναμονης,ενω οταν το αλλαζω δεν δουλευει..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι αυτόν το λόγο έκανα μολις πριν λίγο hard format.

Ηταν η δεύτερη φορά που μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα το τηλ.

Δηλαδή εξαφανίζονται οι συντομεύσεις και δεν ανταποκρίνονται τα εικονίδια των επαφών και του dialer και το πράσινο πλήκτρο. Αυτό συμβαινει αν επιλέξω για αρχική οθόνη συντομεύσεις ή βασική. Αν επιλέξω για αρχική οθόνη τις συντομεύσεις των επαφών όλα λειτουργούν κανονικά. Ψάχνοντας το θέμα στο ιντερνετ βρήκα ότι και σε άλλους (όχι πολλους) παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα χωρίς όμως να έχει βρεθεί τι ακριβώς το προκαλεί. Η μόνη λύση είναι το hard format.

Link to comment
Share on other sites

Για να λύνεται με hard & soft reset, πάει να πει κάποια εφαμρογή το προκαλεί. Δέστε ποιες εφαρμογές έχετε κοινές μήπως και ανακαλύψετε ποια το προκαλεί.
Link to comment
Share on other sites

Για να λύνεται με hard & soft reset, πάει να πει κάποια εφαμρογή το προκαλεί. Δέστε ποιες εφαρμογές έχετε κοινές μήπως και ανακαλύψετε ποια το προκαλεί.

 

Δεν λύνεται το πρόβλημα με software format παρά μόνο με hard. Όπως αναφέρει ο stefanos3 το πρόβλημα στη συσκευή του παραμένει.

Σε μένα την πρώτη φορά παρουσιάστηκε όταν εκανα update το Garmin στην έκδοση 5.00.50. Ενώ μετά την αναβάθμιση το Garmin λειτουργούσε κανονικά εξαφανίστηκαν οι συντομεύσεις και ξεκίνησε το πρόβλημα.

Τη 2η φορά (χθές το βράδυ) μετά την εγκατάσταση της trial έκδοσης του OfficeSuite 5 και του Psiloc World Traveler v1.01 S60v3 S60v5 SymbianOS9.x FreeWare.

Επίσης διάβασα σε κάποιο forum ότι τέτοια προβλήματα δημιουργούνται κατά τη σύνδεση το τηλ με pc μέσω USB σε κατάσταση μαζικής μεταφοράς.

Πάντως λύνεται μόνο με hard format (και εννοείται ότι στο backup που κάνουμε πριν δεν επιλέγουμε τις ρυθμίσεις του τηλ. γιατι το πρόβλημα μπορεί να ξαναεμφανιστεί)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες αγορασα το 5800 .

Σαν εντυπωσεις??? μπορω να πω οτι με δισκολευει δεν τα βρησκω ολα ευκολα;);)

Μπορει να μου πει καποιος καποια πραματα γιατι δεν τα βρησκω???

Οπως...

1. Μsn πως βαζουμε?? δεν βρησκω πουθενα το προγραμμα

2.Θεματα στο κινητο πως βαζουμε???? γιατι δεν βλεπω να λεει κανενας φακελος θεματα

3.Που μπορω να βρω explorer για το net και για την διαχειρηση αρχειων????:O:O

Ειναι πολλα αυτα που ρωταω αλλα θελω τα φωτας!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

1. το msn δεν λειτουργεί ακόμα στο 5800. Υπάρχουν άλλες εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλειά, όπως το fring για παράδειγμα.

Για ότι έχει σχέση με εφαρμογές κάνε μια αναζήτηση στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

 

2. Για το πως θα περάσεις και που θα βρεις θέματα διάβασε τα Μεταφορά αρχείων και δεδομένων στο κινητό και Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;.

Κοίτα και το αντίστοιχο θέμα για τα θέματα που υπάρχουν στο 5800 [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5

3. Για ίντερνετ μπορείς να χρησιμοποιείς ή τον ενσωματωμένο browser ή το mini opera, το οποίο είναι πολύ καλό. Για περισότερα κοίτα στο θέμα των εφφαρμογών. Για διαχείρηση αρχείων κατέβασε το X-Plore v1.32 από το http://www.lonelycatgames.com

Καλό είναι να διαβάσεις το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ θα σε βοηθήσει αρκετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς τριγμούς από την οθόνη; Πάνω στην οθόνη αφής, κάτω δεξιά, εκεί που συναντά το πλαστικό στο πλάι της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω και εγω μια ερωτηση ως κατοχος. (Δεν εχω κανει ακομα καμια :P)

 

Aπο οτι εχω παρατηρησει γυρω στη 1.30 ωρα χρειαζεται για να φορτισει πληρως.Καμια φορα ομως συνηθιζω να το βαζω να φορτισει ενω κοιμαμαι με αποτελεσμα να φορτιζει για κανα 8ωρο πανω κατω.Ειναι κακο αυτο για την μπαταρια η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω και εγω μια ερωτηση ως κατοχος. (Δεν εχω κανει ακομα καμια :P)

 

Aπο οτι εχω παρατηρησει γυρω στη 1.30 ωρα χρειαζεται για να φορτισει πληρως.Καμια φορα ομως συνηθιζω να το βαζω να φορτισει ενω κοιμαμαι με αποτελεσμα να φορτιζει για κανα 8ωρο πανω κατω.Ειναι κακο αυτο για την μπαταρια η οχι?

 

 

 

O φορτιστης μετα το γεμισμα της μπαταριας, σταματα να δινει ρευμα..... Οποτε δεν ενοχλει οσο και να το αφησεις.... Αν τον πιασεις μετα την μιαμιση ωρα, θα δεις οτι ειναι κρυος... :)

Link to comment
Share on other sites

OK,thanx!

 

A,και κατι αλλο που ξεχασα.Στο φακελο μουσικη αν κανω ανανεωση βιβλιοθηκης φορτωνει ολους τους ηχους που εχω στην καρτα μου.Υπαρχει τροπος να βαλω να φορτωνει μτον φακελο που θα του ορισω εγω (που θα περιεχει μονο ολοκληρωμενα τραγουδια δηλαδη),ωστε να μην ανακατευονται ολα?Η υπαρχει το ιδιο προβλημα με την εκθεση που πρεπει να κανεις hide κτλ το καθε αρχειο που δεν θες να εμφανιζει?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...